Parfümlerin Kalıcılığını Arttırmanın 5 Yöntemi

Şıkır şıkır kıyafetlerin ve göz alıcı makyajın ardından gelen mis gibi koku. Her mevsim kullanılan ve özgüveninizin artmasına yardımcı olan parfümlerin kalıcılığı büyük bir sorundur. Sizin imzanız olan bu kokular, hemen uçtuğunda bir anlamı kalmamaktadır. Kokunun kalıcılığını arttırmanın yolları hakkında bilgi verilerek, daha işlevsel olması amaçlandı.

Parfümün Kalıcılığı İçin Yapılması Gerekenler

  1. Vücut Nemli Olmalı

Kuru bir vücuda sıkılan parfüm, daha hızlı uçmasına neden olacaktır. Kalıcı kokular için vücudun nemli olmasına özen gösterilmelidir. Nemli vücut, kokuyu gözeneklerine hapsederek, uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır. Böylece sürekli parfümü yeni sıkmış hissi oluşturacak. Her an mis gibi kokacaksınız. Bu nedenle duşun ardından yapılan uygulama, en etkili olanıdır.

  1. İdeal Parfümü Tespit Edin

İdeal parfüm tespitini yapmak, kalıcılığı arttıran diğer bir etkili yöntemdir. Bazı parfümler daha kalıcı etkiye sahipken bazıları anında uçucu olabilmektedir. İçindeki bileşenlerinden kaynaklı olan bu durumu, deneme yanılma ve öneriler sonucu tespit edebilirsiniz. Aynı zamanda bazı kokular, diğerlerine oranla daha kalıcı olma özelliğine sahiptir. Baharat kokuları en kalıcı olanlar arasında yer alır. Bir diğeri ise  şekerli ve sıcak parfüm kokuları, kalıcılığı yoğun olanlardandır. Bu inceliklere göre, kendi tarzınızı bularak kalıcı kokularla kendinizi şımartabilirsiniz.

  1. Bileklerin Birbiriyle Teması

Bileklerin birbiriyle temas etmesi ve sürtmesi yapılan en büyük yanlışlardandır. Parfümün içeriğinde belli bir formül vardır ve koku buna göre salgılanmaktadır. Parfümün kalıcılığını arttırmak için yapılan bilekleri birbirine sürtme yöntemi yanlış bir uygulamadır. Aksine bu şekilde içerikteki formül bozularak, daha olumsuz sonuçlar ortaya çıkacaktır. Bu aşamada yapmanız gereken kokuyu, uzak mesafeden uygun yerlere sıkmanızdır.

İLGİLİ: En İyi Bayan Parfümü , Kalıcı Erkek Parfümleri

  1. Vazelin Uygulaması

Vazelin yöntemi ve kalıcılık arasındaki bağlantı doğru orantılıdır. Kalıcılığı arttırmak adına kokular, genellikle boyun kısımlarına, koltuk altlarına ya da saç diplerine sıkılmaktadır. Parfümü sıkmadan önce, uygulanacak yere vazelin yöntemi uygulayarak, kalıcılığı iki kat arttırmanız mümkün. Önce ilgili yeri güzelce temizleyerek, sonrasında az miktar vazelin sürülür. Bu işlem üzerine kullanılan parfüm gün boyu daha çok rahat etmenize yardımcı olacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir