Robot Süpürge Nasıl Çalışır

Robot Süpürge Nasıl Çalışır

Robot süpürge nasıl çalışır konusu hakkında net bir şekilde bilgi edinmek gerekmektedir. Bir robot elektrikli süpürgenin çalışma şekli oldukça basittir. Robot süpürge kurulumu yapıldıktan hemen sonra engellerden kaçınmasına yardımcı olan sensörler bulunur. Ayrıca yüzeylerden kiri ve tozu temizlemesine yardımcı olan bir dizi fırçaya sahiptir. Robot elektrikli süpürgede ayrıca tüm kir ve tozun gittiği bir çöp kutusu vardır. Hazne dolduğunda, boşaltmanız gerekir. Bazı robot elektrikli süpürgeler, hazneyi otomatik olarak daha büyük bir çöp kutusuna boşalttıkları bir özelliğe de sahiptir. Bu şekilde, hazne her dolduğunda boşaltma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

 

Genel olarak robot süpürge nasıl kullanılır noktasında; robot elektrikli süpürgeler normal elektrikli süpürgeler gibi çalışır. Engellerden kaçınmak için sensörler ile birlikte hem silen hem süpüren süpürge modelleri de vardır. Tek fark, bazı robot elektrikli süpürgelerin çöp kutusunu otomatik olarak daha büyük bir çöp kutusuna boşalttıkları bir özelliğinin olmasıdır. Bir robot elektrikli süpürge, engelleri algılamak için sensörler kullanır. Bu sensörler sayesinde robot süpürge haritalama işlemi yapılmış olur. Kiri ve tozu temizlemek için fırçaları ve tüm kiri ve tozu tutmak için bir çöp kutusu vardır. Robot süpürgenizin mobilya altlarını temizlemesini istiyorsanız, düşük profilli bir tasarıma sahip bir model seçmelisiniz.

 

Düşük profilli modeller genellikle daha incedir, bu da mobilyaların altından geçmelerini kolaylaştırır. Bazı robot süpürgelerde ek olarak paspaslama özelliği bulunur. Bu özelliği sayesinde vakumlamanın yanı sıra yerleri de siler. Bu sayede evde çift temizlik işlemi yaptırabilirsiniz. Çoğu robot elektrikli süpürge, cep telefonunuzdaki bir uygulama ile kontrol edilebilir. Bu sayede temizlik işlemini evinizin herhangi bir yerinden başlatabilir veya durdurabilirsiniz. Bazı robot elektrik süpürgelerinin, işlerini bitirdikten ve pillerini otomatik olarak şarj ettikten sonra şarj istasyonlarına dönmelerini sağlayan özel bir özelliği vardır. Şarjlı süpürgeler sürekli şarjda mı kalmalı sorusuna da bu şekilde yanıt bulmuş olursunuz.

 

Robot Süpürge Kullanıma Kılavuzu

Robot süpürge çalışma prensibi genel olarak, robot süpürgeyi temizlemeden önce kullanım kılavuzunu okumak daha iyidir. Çünkü elektrikli süpürgenin açılıp temizlenme şekli modele göre değişiklik gösterebilir. Robot süpürge nasıl temizlenir derseniz aşağıda belirttiğimiz şekilde aşamaları gerçekleştirin.

 

l Hazneyi kirin biriktiği yerden boşaltın.

l Fırça başlıklarını tek tek çıkarıp yıkayın.

l Ana süpürge fırçasını ayda bir düzenli olarak ılık su ve sabunla yıkayın.

l Tekerlek parçasını kontrol edin ve tekerleğin içine sıkışmış her şeyi çıkarın.

 

Bazı robot elektrikli süpürge modellerinde kendi kendini temizleme özelliği vardır. Modelinizde bu özelliğin olup olmadığını ve nasıl kullanılması gerekiyor kullanma kılavuzu sizlere yarar sağlar. Robot süpürgenizi düzenli olarak temizleme ile birlikte robottan tam olarak verim alabilirsiniz. Robot süpürgenizi temizlemek, düzenli bakımın önemli bir parçasıdır. Düzgün yapıldığında, elektrikli süpürgenizin daha iyi çalışmasına ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca robot elektrikli süpürgenizin sahip olmasını istediğiniz özellikleri de düşünmeniz gerekir. Bazı insanlar robot elektrikli süpürgelerinin sert zeminleri ve halıları temizleyebilmesini ister. Yerleri kendi süpüren robot ile birlikte her yer temiz kalacaktır. Diğerleri, robot elektrikli süpürgelerinin her iki zemin tipini de temizleyebilmesini istiyor. Ayrıca robot elektrik süpürgenizin çöp kovası olmasını isteyip istemediğinize de karar vermelisiniz.

 

Robot elektrikli süpürgenizle birlikte gelen garantiyi de düşünmeniz gerekir. Bazı üreticiler bir yıl garanti verirken, diğerleri iki yıl garanti veriyor. Kullanabileceğiniz kadar uzun garantili bir robot süpürge satın almalısınız. Robot elektrikli süpürgenizin kullandığı pil türünü de düşünmeniz gerekir. Bazı modellerde lityum iyon piller kullanılırken diğerleri nikel-metal hidrit piller kullanır. İhtiyaçlarınıza en uygun pil tipini kullanan bir robot elektrikli süpürge satın almalısınız. Robot elektrik süpürgenizin gürültü seviyesini de düşünmelisiniz. Bazı modeller çok sessizken bazıları çok gürültülüdür. Akıllı robot süpürge alırken dikkat etmeliyiz.

 

Öncelikle bizim için önemli olan özellikleri aramalıyız. Evde evcil hayvanımız varsa, evcil hayvan tüylerini iyi çekebilecek bir elektrikli süpürge aramalıyız. Parke zeminleri temizlemek için bir elektrikli süpürge arıyorsak, o zaman iyi emiş gücüne sahip ve sert zeminlerde sorunsuz hareket edebilen bir elektrikli süpürge aramalıyız. Islak kuru robot süpürge sayesinde parke zeminlerinde rahat bir şekilde hareket edebilir. Ev temizleme robotu sayesinde her yer tertemiz olacaktır.

 

İkinci olarak elektrikli süpürge fiyatlarına da bakmalıyız. Hangisini alacağımıza karar vermeden önce farklı marka ve modellerin fiyatlarını karşılaştırmalıyız.

 

Üçüncü olarak elektrikli süpürgenin garanti süresini de dikkate almalıyız. İyi bir garanti süresi olan bir elektrikli süpürge satın almalıyız, böylece herhangi bir sorun olması durumunda onu değiştirebilir veya tamir ettirebiliriz. Bunlarla birlikte robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna net bir şekilde yanıt bulmuş oldunuz.

 

Robot Süpürge Özellikleri

Robot süpürge özellikleri noktasında dikkat edilmesi gerekenleri sizlere aşamalı olarak anlattık.

 

l En önemli özelliklerinden biri ise performansı olarak karşımıza çıkar.

l Navigasyonlu robot süpürge sistemi, pil ömrü ve sizin için önemli olan diğer özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

l Vakumun boyutu ve ağırlığı da önemli hususlardır. Taşıması ve saklaması kolay bir model seçmelisiniz. Bir diğer önemli husus kullanım kolaylığıdır.

l Kullanımı ve temizliği kolay bir model seçmelisiniz.

 

Bunlar, eviniz için akıllı bir robot elektrik süpürgesi alırken dikkate alınması gereken önemli faktörlerdir. Bu faktörleri göz önünde bulundurun ve ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun modeli seçin. Robot süpürge tavsiye ve robot süpürge markaları kapsamında her zaman bütçenize göre seçim yapın.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir