Saç Kurutma Makinesi Tavsiye

saç kurutma makinesi tavsiye

En önemli güzellik unsurlarından olan saçların özellikle duş sonrasında kurutulması saç sağlığı açısından önemlidir. Saçlardaki ıslaklığı gidermek ve saçlara şekil vermek amacı ile kullanılan saç kurutma makinesi, her evde bulunması gerekli olan teknolojik ürünlerden biridir. Çünkü ıslak saçlarla dışarıya çıkıldığında çok ufak bir rüzgâr etkisi bile grip ve baş ağrısı gibi sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Bu gibi sorunları önlemek için en doğru saç kurutma makinesini satın alarak saçlarınızı kurutmaya önem vermelisiniz.

En İyi Saç Kurutma Makinesi Hangisi

Saçları kısa ya da uzun olan kadın, erkek ve çocuklar olmak üzere tüm aile fertleri saç kurutma makinelerine ihtiyaç duymaktadır. Saç kurutma işlemi basit olarak görünse de saçlarda yıpranma ve kırılma gibi sorunlar meydana gelebileceği için en iyi saç kurutma makinesi tercih edilmelidir. Bununla beraber saç kurutma makinelerinin yanında verilen aparatlar sayesinde saçlarınıza şekil vermek için kuaföre gitmekten kurtulursunuz. Bunun için de en kaliteli markanın fonksiyonu geniş olan modeli satın alınmalıdır.

Sektörde birçok markanın ürünü yer aldığı için özellikle saç kurutma makineleri ile fön makineleri karıştırılmaktadır. Isı verimi yüksek olan fön makineleri genelde kuaförlerde kullanılmaktadır. Isı değeri çok yüksek olduğu için saçların düzleştirilmesi ya da dalgalandırılması amacı ile tercih edilmektedir. Bu nedenle fön makinelerinin motor gücü çok yüksektir.

Fön makinelerinin aksine saç kurutma makinelerinin motor gücü daha düşüktür. Saç kurutma makineleri genelde saçları kurutmak ve saçlara basit şekiller vermek amacı ile tercih edilmektedir. Bu nedenle öncelikle ihtiyacınızı belirlemeli ve ihtiyacınıza uygun motor gücünde saç kurutma makinesini almalısınız.

Saç Kurutma Makinesi Tavsiye

Her evin olmazsa olmazları arasında yer alan saç kurutma makinesi, teknolojinin getirdiği en önemli yeniliklerin başında gelmektedir. Saç kurutma işlemini saçlarınızı kurutmayan, yıpratmayan ve saçların elektriklenmesine neden olmayan kaliteli bir saç kurutma makinesi ile yapmanızı tavsiye ederiz.

Saçınıza Uygun En İyi Fön Makinesi Hangisi?

Duştan sonra saçların çok daha çabuk kuruması için kullanılan saç kurutma makineleri kadın – erkek herkes için son derece önemlidir. Piyasada çeşitli markaların saç kurutma makineleri bulunmaktadır. Temel olarak hepsi aynı görevi görse de, işlev olarak her biri birbirinden farklıdır. Yanlış olarak tercih edilen saç kurutma makinelerinin saçlarınıza ciddi zararları olabilir. Bu nedenle sizler için hazırladığımız saç kurutma makinesi tavsiye yazımızı okumanızı öneriyoruz. Bu sayede saçlarınıza uygun ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak en doğru modeli seçmiş olacaksınız.

Her şeyden önce saç kurutma makinelerinin nasıl kullanılması gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir. Sektörün en kaliteli ürününü almış olsanız bile yanlış kullanım nedeni ile hem ürününüz hem de saçlarınız zarar görür. Bu sorunu yaşamamanız için saç kurutma makinesini kullanırken dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Saç kurutma makinelerinin suyla temasından kaçınılmalıdır. Ayrıca makineyi kullanırken ellerin de ıslak olmamasına dikkat edilmelidir.
 • Küvet ya da lavabo gibi suya çok yakın yerlerde kullanılmamalıdır.
 • Saç kurutma makinesi gelişi güzel tutulmamalıdır.
 • Kullanım esnasında makinenin çok sallanmaması önerilmektedir. Bu durum cihazın içerisindeki akşamların zarar görmesini engellemektedir.
 • Saçınızı kurutmaya başlamadan önce havlu ile saçlarınızın ıslaklığını almanız, saç kurutma makinesini normalden daha az kullanmanızı sağlar.

Saç kurutma makinelerinin kullanımı konusunda titiz olursanız, satın aldığınız cihazı çok uzun süre aynı kalitede kullanabilirsiniz. Ayrıca saç kurutma makinesi tavsiye listemize uygun olan modeli satın alarak da ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Saç kurutma makinesi modellerine geçmeden önce saç kurutma makineleri alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusuna değinmek istiyoruz.

Saç Kurutma Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektronik cihazlar arasında yer alan saç kurutma makinesinin güvenilir bir şekilde uzun süre kullanılabilmesi için kaliteli markaların seçilmesi konusunda dikkat edilmelidir. Saç kurutma makinesini satın alırken saç tipinize, yoğunluğuna, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve bütçenize göre hareket etmelisiniz. Bu başlıklar kapsamında saç kurutma makinesi alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Saçlarınız kıvrımlı ve kalın yapıda ise saç kurutma makinelerinin iyonik ya da turmalin olmasına dikkat edilmelidir. Bu tür makineler ile saçlarınızı çok daha kısa sürede kurutabilirsiniz. Ayrıca işlem sonrasında saçlarda kabarma sorunu meydana gelmez.
 • Saçlarınız ince ve kuru bir yapıda ise porselen ya da seramik ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ürünlerin sertliği az olduğu için saçlarınızı yıpratmaz.
 • Saçlarınız normalden çok uzunsa titanyum özellikli saç kurutma makinesini satın almalısınız.
 • Saç kurutma makinelerinin motorunun hızını belirleyen Watt gücünün ne kadar olduğuna dikkat edilmelidir. Evde kullanılacak bir ürün için 1400 Watt yeterli olabilir. Ancak çok zor kuruyan saçlarınız var ise 2000 Watt gücüne kadar tercih edebilirsiniz.
 • Genelde önemsenmeyen cihazın ağırlığı son derece önemlidir. Hafif olan saç kurutma makinelerini çok daha rahat kullanabilirsiniz.
 • Cihazın ısı ayarına da dikkat edilmelidir. Son dönemlerde popüler olan 3 ayarlı ( düşük – orta – yüksek ) makinelerin tercih edilmeli önerilmektedir.
 • Saç kurutma makinesinin soğuk üfleme özelliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede kurutma işlemi sonrasında saçlarınızın kalıcı şekillere sahip olması sağlanır.
 • Ürünün kablosunun uzun olmasına dikkat edilmelidir.

2020 En İyi Saç Kurutma Makinesi

en iyi fön makinesi

Piyasada çeşitli markaların ürettiği farklı özelliklere sahip saç kurutma makineleri mevcuttur. Tüm saç kurutma makinelerinin temel amacı aynıdır. Ancak içeriğine bakıldığında her birinin birçok yönden farklı işlevlere sahip olduğu görülmektedir. Piyasada en çok tercih edilen ve kalitesi ile uzun süre kullanmaya müsait olan en iyi saç kurutma makinesi modellerini sizler için listeledik. İhtiyacınıza uygun olan modeli tercih ederek saçlarınıza sağlıklı dokunuşlar yapabilirsiniz.

Etap 3200 V2.0 Marathon Profesyonel Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesi tavsiye listemizin ilk sırasında kalitesi ve kullanışlılığı ile Etap 3200 V2.0 Marathon yer alıyor. En çok tercih edilen saç kurutma makineleri arasına yer alan ürün 2200 watt gücüne sahiptir. Bu sayede saçlarınızı çok kısa sürede kurutabileceksiniz.

2000 saat ömre sahip İtalyan AC motor özelliğine sahip saç kurutma makinesini uzun vadede güvenle kullanabilirsiniz. Ürünün termostat korumalı rezistans özelliği mevcuttur. Bu sayede saçlarınıza herhangi bir zarar vermeden kurutma işlemini yapabilirsiniz.

Üründe 1 tane üflemeyi yönlendirme aparatı mevuttur. Bu aparat ile makineden çıkan havayı istediğiniz yöne kullanabiliyorsunuz ve saçlarınıza kolaylıkla şekil verebiliyorsunuz. Ürünün 6 tane hız ve sıcaklık ayarı da bulunmaktadır. Saçlarınızı kuruttuğunuz zaman soğuk üfleme özelliğini kullanarak saçlarınıza verdiğiniz şekilleri uzun süre bozulmadan kullanabilirsiniz.

Asma kancası da bulunan ürünü dilediğiniz yerde muhafaza edebilirsiniz. Özel olarak tasarlanan ürünü 125 TL civarında bir fiyata satın alabilirsiniz. Aldığı fiyatı sonuna kadar hak eden ürünü tercih ettiğiniz için asla pişman olmayacaksınız.

Fakir Ferrie Dark Saç Kurutma Makinesi

Özellikle 2300 Watt gücü ile dikkatleri üzerine çeken Fakir Ferrie saç kurutma makinesi, Fakir markasının en başarılı modellerinden biridir. Bu sayede en iyi saç kurutma makinesi arasında yer alan ürünü size tavsiye etmeye uygun bulduk. Yüksek gücü sayesinde saçlarınızı kısa sürede kurutmanızı sağlayan cihazın son teknolojik gelişmelere uygun olarak üretilmesi büyük avantaj sağlamaktadır.

Fakir Ferrie Dark saç kurutma makinesine iyonizer teknolojisi eklenmiştir. Bu teknoloji sayesinde saçlarınızı kuruturken ya da saçlarınıza şekil verirken korkmanıza hiç gerek yok. Saçlarınıza herhangi bir zarar vermeyen ürünün 2 hız ayarı mevcuttur.

Birçok özellik sunan üründe vigo ve fön başlıkları da unutulmamıştır. Bu aparatlar sayesinde kuaföre gitmenize gerek kalmadan saçlarınıza istediğiniz şekilleri verebilirsiniz. 2 kademeli ısı ayarına da sahip olan ürünün saçlarınıza hiçbir zararı yoktur.

Ürünün soğuk hava üfleme bölümü de bulunmaktadır. Kurutma işlemi sonrasında saçlarınıza şekil verirken bu bölümü kullanabilir ve saçlarınızın kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Dar başlıklı saç kurutma makinesinin asma kancası da mevcuttur. Ürünün piyasa değeri 135 – 145 TL civarındadır. Kaliteli bir saç kurutma makinesi almak istiyorsanız, Fakir Ferrie Dark saç kurutma makinesini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Rowenta CV1517F5 Flamingo Saç Kurutma Makinesi

Saç kurutma makinesinin yalnızca kurutma özelliğinden yararlanmak isteyenlere özel uygun fiyatlı bir markayı bilgilerinize sunuyoruz. Saç kurutma makinesini kurutma dışında saçlara şekil verme amacı ile kullanacak olanların yüksek motor gücüne sahip ürünleri tercih etmesi gerekmektedir. Ancak yalnızca duş sonrasında saçları kurutmak amacı ile kullanılacak makinelerin motor gücünün o kadar yüksek olmasına hiç gerek yok.

Yukarıdaki tabirlere uyan Rowenta Flamingo saç kurutma makinesi 1400 Watt gücüne sahiptir. Bu sayede saçlarınızı kolay ve etkili bir şekilde kurutabilirsiniz. Saç kurutma makinesi tavsiye yazımızda yer verdiğimiz Rowenta, diğer ürünlerinde olduğu gibi saç kurutma makinesinde de kalitesini ortaya koymuştur. Ürüne eklenen daraltıcı başlık özelliği sayesinde daha etkili sonuçlar elde edersiniz.

2’li hız ve sıcaklık ayarı bulunan saç kurutma makinesini soğuk ve sıcak ayarında kullanabilirsiniz. Katlanabilir özelliğine sahip ürünü seyahatlerinizde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Asma halkası da unutulmayan saç kurutma makinesini kolaylıkla saklayabilirsiniz. Saç kurutma performansı son derece yüksek olan ürünün fiyatı 60 – 70 TL arasında değişmektedir. Saç kurutma makinelerini kurutma amacı ile kullanmak isteyenler için en ideal seçim olacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir