Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2023

su arıtma cihazı

Hayatın devamı için ihtiyaç duyulan şeylerin başında su gelmektedir. İnsanlar belirli bir süre açlığa dayanabilir. Ancak susuzluğa dayanmak mümkün değildir. Bu kadar önemli bir yere sahip olan suyun temiz, mineralli ve kaliteli olması da son derece önemlidir. Doğal kaynaklardan elde edilen sular, günümüzde maalesef kaynağından çıktığı gibi elinize ulaşmamaktadır. Bu durum bazı hastalıkları da beraberinde getirmektedir. Suyun minerali bozulmadan kullanmak sağlık açısından gereklidir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiye 2023

Bütün bunlar düşünülerek tasarlanan ve teknolojinin bir hediyesi olan su arıtma cihazı, günümüzde en gerekli ürünlerden biri olarak değerlendirilmektedir. Piyasada birçok farklı marka tarafından üretilen su arıtma cihazları bulunmaktadır. Sağlıklı bir su tüketimi için en kaliteli cihazın tercih edilmesi önemlidir.

Su Arıtma Cihazı Kullanmak Neden Önemlidir?

Doğal kaynaklarda bulunan sular, çevre kirliliği ve ağır sanayi nedeni ile kirlenmektedir. Kirlenen su tüketimi ise hastalıklara neden olur ve uzun vadede hastalıklara karşı vücudunuzu daha duyarlı hale getirir. Bu nedenle içtiğiniz suyun güvenli ve sağlıklı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Kullanacağınız su arıtma cihazı, suyunuzun hem kalitesini hem de güvenilirliğini artırmaktadır. Bununla beraber su arıtma cihazı kullanılarak elde edilen arıtılmış suyun önemi şu şekilde sıralanabilir:

  • Bağırsaklarda oluşan mikropların ve toksinlerin idrar yolu ile atılmasını sağlar.
  • Eklemlerin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.
  • Kullanılan ilaçlardan kalan atıkların vücuttan atılmasına yardımcı olur.
  • Cildin nem dengesini düzenler.
  • Bağırsak hareketlerinin düzenlenmesini sağlar.
  • Metabolizmayı çalıştırdığı için zayıflamaya yardımcı olur.

su arıtma cihazı tavsiye

Sağlık açısından bu kadar önemli olan en iyi su arıtma cihazı tercih edilirken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Su arıtma işleminin Ters Osmoz teknolojisi ile gerçekleştiği su arıtma cihazları son derece güvenlidir. Bu teknoloji sayesinde şebeke sularında bulunan fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kirlilikler uzaklaştırılmaktadır.

Ağır metallerin içme suyu olarak elde edilebilmesi için arıtan tek teknoloji Ters Osmozdur. Bu sistemde suyun içerisine kimyasal bir dokunuş asla yapılmaz. Fiziksel işlemler ile su sağlıklı bir şekilde arıtılır. Günümüzde en çok tercih edilen teknoloji olarak karşımıza çıkan Ters Osmoz, sağlıklı ve temiz su üretimini sağlayan en önemli gelişmedir.

Birçok marka tarafından üretilen su arıtma cihazları arasından en doğru ürünü tercih etmekte zorlanabilirsiniz. Her bir ürünün farklı özellikleri ve fonksiyonları olabilir. Bu nedenle kafanızın karışması normaldir. Bu kafa karışıklığını gidermek için su arıtma cihazı tavsiye 2023 listemizi oluşturduk. Sağlıklı ve güvenli su tüketiminiz için piyasada en çok tercih edilen, en güvenilir ve sağlıklı arıtma işlemi yapan su arıtma cihazlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Lifetech Organic Plus 11 Aşamalı Pompasız Su Arıtma Cihazı

Ters Osmoz filtrasyon sistemine sahip olan Lifetech Organic Plus, kaliteli özellikleri ve uygun fiyatı ile en çok tercih edilen su arıtma cihazları arasında yer almaktadır. En iyi su arıtma cihazı tavsiye olarak önerebileceğimiz bu ürün, 2020 yılında farkını ortaya koyacak. Ürünün 5 mikron tortu filtresi oldukça dikkat çekicidir. Bu filtre özelliği ile kum, kaba tortu, çamur ve çakıl gibi maddelerin kolay bir şekilde arıtılması sağlanır.

Mebran filtreyi koruyan Ters Osmoz, filtrenin uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Üründe mevcut olan aktif karbon blok filtre sayesinde suyun koku, tat ve renk dengesi sağlıklı bir şekilde düzenlenir. Bu özellik sayesinde klor ve diğer tüm kimyasallar arıtılarak cihazın kullanım ömrü uzatılır.

Lifetech Organic Plus su arıtma cihazının alkalin filtresi ile suyun pH seviyesi yükselir. Bu da bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Cihazın iç malzemesi yüzde 100 organik ve doğaldır. Bu da sağlıklı bir su tüketimini garanti eder.

Cihazda detox filtre unutulmamıştır. Bu filtre ile su geçişi sırasında manyetik bir alan oluşturulur. Bu sayede suyun molekül yapısı küçültülerek detox etkisi yaratılır. Anti bakteriyel koruma sağlayan Lifetech Organic Plus, vücutta bulunan su moleküllerini aktif hale getirerek vücudun oksijen seviyesinin artmasını sağlar. Kaliteli ve güvenilir olmasının yanında uygun fiyatı ile de dikkat çeken Lifetech Organic Plus su arıtma cihazının piyasa değeri 600 – 800 TL arasındadır. Bütçeniz kısıtlı ise bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Aquabella Lg Chem Filtreli Organik 8 Aşamalı Su Arıtma Cihazı

Lg Membran filtre sistemi sayesinde daha mineralli ve sağlıklı su elde etmenize yardımcı olan Aquabella Lg Chem su arıtma cihazı, 2019 yılında olduğu gibi 2020 yılına da damgasını vuracak özellikler taşımaktadır.

8 aşamalı bir filtrasyon teknolojisi sunan Aquabella Lg Chem su arıtma cihazı, ideal seviye olan 8,5 pH seviyesinde alkali su elde etmenize yardımcı olur. Bununla beraber Hindistan cevizi, mineral ve alkalin filtreleri sayesinde yüksek kalitede içme suyu tüketebilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazı modelleri arasında yer alan Aquabella Lg Chem su arıtma cihazı, elektrik gerektirmeyen ve çevreye duyarlı olan bir sisteme sahiptir. Şık bir tasarıma sahip olan ürünün dâhil tankı çok az bir yer kaplar. Lg membranlı optimus özelliği yaşamınıza büyük kolaylık sağlar.

Üründe bulunan Lg membranlı filtre sayesinde tazyikli su elde edebilirsiniz. Ayrıca filtre değişimini de son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İçeriğinde bulunan 8 farklı mineral etkisi ile suyun mineral bakımından zengin olmasına yardımcı olur.

Lezzetli ve sağlıklı su elde etmenizi sağlayan Aquabella Lg Chem su arıtma cihazının her aşaması büyük bir sistem ile çalışmaktadır. Suyun renk, koku ve tat dengesi ölçülü bir şekilde sağlanır. Ayrıca kaliteli içme sularında bulunmaması gereken kolar ile diğer kimyasalların sudan arıtılmasına yardımcı olur.

Ters Osmoz teknolojisinin kusursuz bir şekilde uygulanması sağlanarak ürünün kullanım ömrü uzatılır. Kapsamlı, kaliteli ve sağlıklı bir su arıtma cihazı arıyorsanız, Aquabella Lg Chem su arıtma cihazının beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyoruz. Ürünün fiyatı 1200 TL civarındadır.

Bravo Su Arıtma Cihazı – Lg Rq Membran Element

5 aşamalı Nanofiltrasyon sistemine sahip olan Bravo su arıtma cihazı, Ters Osmoz teknolojisi ile yüksek teknolojinin son olanaklarını kullanmaktadır. Üst düzeyde bir proses şebeke suyunun arıtılmasını sağlayan cihazın kapasitesi 80 GPD’dir. Bu sayede gün içerisinde ortalama 200 – 300 litre su arıtabilmektedir.

Kapasitesi yüksek olduğu için Bravo su arıtma cihazı sayesinde içme suyu dışında yemeklerinizde de sağlıklı suları kullanabilirsiniz. Kabinetli Bravo su arıtma cihazlarının içerisinde reserve osmosis su arıtma sistemi mevcuttur. Bu sayede ürün montaja hazır bir şekilde elinize ulaşır.

Mutfakta bulunan tezgâh altındaki dolaba yerleştirebileceğiniz Bravo su arıtma cihazı fazla yer kaplamadığı gibi ortada kalarak çirkin görünüme sebep olmaz. Bünyesinde 5 aşamalı bir filtrasyon sistemini barındıran Bravo su arıtma cihazını kullanarak 8,5 Ph seviyesinde alkali su elde edebilirsiniz.

Mineral ve Hindistan cevizi filtrelerine de sahip olan Bravo su arıtma cihazı sayesinde sağlıklı ve mineralli su tüketimi yapabilirsiniz. Ürün elektrik gerektirmez ve çevreye karşı duyarlı özellikler sunar. Şık bir tasarıma sahip olan cihazın filtre değişimi de son derece kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Üründe bulunan Inline filtre sistemi ile hijyen güvencesi ikiye katlanmaktadır.

Su ihtiyacınıza güvenilir ve sağlıklı bir şekilde yanıt veren Bravo su arıtma cihazı, en iyi su arıtma cihazı tavsiye seçeneklerimizden biridir. Son teknolojik gelişmeler kullanılarak tasarlanan ürün ile içme suyunuzda maksimum güvenlik sağlanır. Tercih ettiğiniz için pişman olmayacağınız ürünün fiyatı 1700 TL civarındadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir