Robot Süpürge Üreten Firmalar

Robot süpürge üreten firmalar

Robot Süpürge Üretici Firmalar

İnsan müdahalesi olmadan belli bir algoritmaya göre çalışan elektrik süpürgesi türüne robotik elektrik süpürgesi denir. Robotik süpürgeler, haznelerinde sert veya yumuşak yerlerde ki katı ve sıvı maddeleri süpürüp süpürebilir ve kendi kendine yüklemeli türleri de vardır. Bu robot süpürgeleri 2022 senesinde neredeyse tüm firmalar üretmektedir. Robot süpürge üreten firmalar;

 1. Xiaomi süpürge
 2. Viomi süpürge
 3. Vestel süpürge
 4. Samsung süpürge
 5. Tefal süpürgeleri
 6. Grundig süpürgeleri
 7. Arçelik marka süpürgeler
 8. Beko marka süpürgeler
 9. Roborock marka süpürgeler
 10. DearMe marka süpürgeler
 11. RealMe marka süpürgeler
 12. Fakir markalı süpürge
 13. iRobot süpürgeleri
 14. Lydsto markalı süpürge
 15. Neabot markalı süpürge
 16. Bissel markalı süpürge
 17. Arzum maralı süpürge
 18. 360 markalı süpürge
 19. Robx markalı süpürge
 20. Wiami markalı süpürge
 21. Anker markalı süpürge
 22. Hoover markalı süpürge
 23. Homend markalı süpürge
 24. Şımart markalı süpürge
 25. Tcl markalı süpürge
 26. Honor markalı süpürge
 27. Yeedi süpürgeleri
 28. Fantom süpürgesi
 29. Roidmi süpürgeleri
 30. Tesvor süpürgesi

 

Bunlar arasında Türkiye’de üretilen robot süpürge markaları Arçelik, Beko, Grundig, Vestel, Şımart markalarıdır.

Robot Süpürge Avantajları Dezavantajları

Robot süpürge tavsiye edilecek olursa şunlardan bahsedilmesi gerekir; Bağımsız çalışabilmeleri sayesinde evi gözetimsiz temizleyebilirler. Otomatik şarj seçeneği kullanılarak gönderilebilir. Şarj molaları dışında düzenli ve sürekli olarak elektrik süpürgesi çekilebildikleri için evde toz birikmesini önlerler. Ulaşılması güç yerlere girebilirler. Robot süpürgenin lazer tarama sistemi ve bazı robotların haritalama yetenekleri sayesinde evin her yerinde temizlik yapabilirler.

 

Evinizdeki yerler kirliyse ve odanın zemininde çok büyük eşyalar varsa etkili bir şekilde temizlik yapamazsınız. Derin temizleme, el ile temizlemeden daha uzun sürer. 20 metrekarelik bir mekanı yaklaşık yarım saat süpürdüler. Büyük bir evde kaybolma ve baz istasyonunu bulamama riski vardır. Bu durumlarda otomatik doldurma özelliğinden yararlanamayacaklardır. Bunu önlemek için iRobot ürünlerinde sanal duvar kuleleri adı verilen kılavuzlar kullanılmaktadır. Virtual Wall Tower ile 1 0 metrekareye kadar zeminler kayıpsız temizlenebilir. Neato lazer destekli zemin temizleme robotu, Sharp Cocorobo, Samsung Navibot ve LG Hombot, temizlenmesi gereken alanları hesaplamak ve daha verimli bir şekilde temizlemeye çalışmak için kamera destekli bir haritalama sistemi kullanıyor. Kurumsal robotlar ayrıca, temizlik tamamlanmadan pilleri bitse bile, yeniden şarj edildikten sonra kaldıkları yerden otomatik olarak devam edebilir. Ev teknolojisi üreticisi Sunny Electronics, Türkiye’de üretim için Çinli şirket Viomi ile ortaklık kurdu. Aynı zamanda üretici Xiaomi Viomi ile akıllı robot süpürge üreticiliğine başlayacak.

 

Robot elektrikli süpürgelerin bazı özellikleri, bu cihazları evinizde kullanmayı kolaylaştırabilir. Bu fonksiyonlar aşağıdaki gibi tanımlanabilir;

l Merdivenlerden ve diğer yüksekliklerden düşmez.

l Çarpışma algılama, çarpışmadan sonra yön değiştirme özelliği vardır.

l Halı pulları, kablolar vb. eşyalara takılma ve onlardan kurtulabilir.

l Şarj etmek için otomatik olarak baz istasyonuna/şarj istasyonuna gider.

l Sanal bir duvar oluşturup oraya gitmesi engellenebilir.

l  Lazer veya kızılötesi tarama sırasında belirli işaretçilerin gerçek zamanlı eşlebilir.

l Tüm markalar için de şarj istasyonuna dönerken çöp kutusunu otomatik olarak temizler ve kendini boşaltır.

 

Bu şekilde değerlendirildiğinde en iyi robot süpürge Roborock’tır. Robot süpürgeler genelde çalışan kadınların tercihi olmuştur. Çünkü temizlik yapmaya vakti olmayan kadınlar robot süpürge edinerek hayatlarını kolaylaştırırlar. Ayrıca yaşlılar ve engeli olan kadınlar ve erkekler içinde oldukça gerekli bir ev aletidir. Temiz bir eve sahip olmak isteyenler ama çok vakti olmayanlar için bu robot süpürgeler çok iyi bir seçenektir.

 

Robot süpürge üreten firmalar genelde roborock ve xiaomi markalarını baz alarak üretim yapıyorlar. En çok satan markalar bu markalar olduğundan dolayı en çok üretilmeye çalışan markalarda roborock ve xiaomi oluyor. Robot süpürgeler her geçen gün hem özellik olarak hemde fiyat olarak artmakta ve gelişmekteler.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir