Robot Süpürge Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Robot Süpürgeler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Robot süpürgeler etrafındaki teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte, her gün hayatımızı kolaylaştıracak yeni ürünlerle karşılaşıyoruz. Bu ürünlerden biri de robotik süpürgelerdir. Yıllardır kullanılan elektrikli süpürgelerde devrim yaratan robot süpürgeler, uzaktan yönetim sistemine ve akıllı sensörlere sahip.

Robot süpürgeler sayesinde hiçbir yere dokunmadan tüm evi süpürmek ve temizlemek mümkün. Büyük kullanım kolaylığı sunan bu son teknoloji robotların farklı model seçenekleri bulunmaktadır. Yazımızın devamında en iyi vakum robotu modelleri hakkında önemli bilgiler veriyor ve vakum robotları hakkında tüm detayları aktarıyoruz.

Robot Süpürge Nedir?

Yıllardır evlerimizde yer ve çevre temizliğinde elektrikli süpürge kullanıyoruz. Bu elektrikli süpürgeler sadece insan gücü ile çalışmakla kalmayıp aynı zamanda bir kordon tertibatına da sahiptir. Elektrikli süpürgelerin aksine robot elektrikli süpürgeler insan gücüne ihtiyaç duymazlar. Tüm işi kendi başına yapabilen robot elektrikli süpürgeler ile priz, fiş gibi sorunlarla uğraşmanıza gerek yok.

Şarjlı elektrikli süpürge robotları, sensörleri sayesinde tüm evi dolaşabilir ve bağımsız olarak temizlik yapabilir. Hayatı güzelleştiren tüm bu özellikleri sayesinde robot süpürge hakkında yapılan incelemeler her zaman çok olumlu olmuş ve kısa sürede herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Robot Süpürge Kullanım Önerileri

Vakum robotlarının kullanımı, geleneksel elektrikli süpürgelerden tamamen farklı özelliklere sahiptir. Bu farklı işlevler ilk kullanımda kafa karıştırıcı görünebilir. Ancak robot süpürge kullanım kılavuzunu okuyarak veya paylaşacağımız bilgileri dikkatlice okuyarak ürünü çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Ürünün en büyük özelliklerinden biri de konulduğu ortamı hızlı bir şekilde öğrenebilmesidir. Bunu yerleşik navigasyon sistemi ve harita işlevi ile yapar.

Bu noktada tek yapmanız gereken elektrikli süpürgeye komut vermek. İçerisindeki AWARE zeka sistemi sayesinde kendi yönünü bulabilen vakum robotları, temizleme butonuna basıldığında odanın büyüklüğünü hesaplayarak hafızasına kaydediyor. Bu noktadan sonra temizlik işlemi başlar. Vereceğiniz komut ile tüm odayı veya belirli bir alanı temizleyebilirsiniz. Bu açıdan vakum robotunun uygulama alanlarının oldukça çeşitli olduğu söylenebilir.

Robot Süpürgelerin Avantajları Nelerdir?

Vakum robotunun insanlara ve özel hayata sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır. Robot elektrik süpürgesinin avantajlarından biri de insan gücü gerektirmediği için tüm evi zahmetsizce temizleyebilmenizdir. Öte yandan vakum robotlarının oldukça sessiz çalışıyor olması da bir diğer önemli avantaj. Böylece günün her saatinde kimseyi rahatsız etmeden evinizin temizliğini yapabilirsiniz.

Evinizde evcil hayvan besliyorsanız robot süpürgeler size büyük kolaylık sağlayacaktır. Evcil hayvan sahipleri arasında vakum robotlarının tavsiye edilme oranı oldukça yüksektir. Çünkü her an yayılabilen evcil hayvan tüylerini temizlemede çok maharetlidirler. Ürünün bir diğer önemli avantajı da priz ve fişe ihtiyaç duymadan tek şarjla çalışması. Son olarak robot süpürgelerinizi akıllı telefonunuzdan kolayca yönetebileceğinizi belirtelim.

Robot Süpürgeler Evcil Hayvan Tüylerini Süpürebilir mi?

Bugün binlerce insan evde evcil hayvan besliyor. Başta kedi ve köpekler olmak üzere tüylü hayvan sahiplerinin en yaygın şikayetlerinden biri tüy dökmesidir. Ev içinde sürekli hareket halinde olan bir hayvanın dökülen tüylerini almak oldukça zor olabilir. Vakum robotu hayvan tüylerini temizlerken de büyük kolaylık sağlıyor.

Evcil Hayvan Sahiplerine Özel Robot Süpürge Önerilir mi?

Daha önceki başlıklarda da belirttiğimiz gibi robot süpürgeler yapay zeka içermektedir. Bu yapay zeka ile evde temizlenecek her alan kızılötesi sistemle haritalandırılır ve kirden arındırılarak dibe kadar temizlenir. Hayvan kılı gibi rahatsız edici kirler bile, göz ardı edilmeden vakum robotları tarafından mükemmel bir şekilde giderilir. Bu nedenle robotik süpürgeler hayvanları rahat ettirenlere önerilebilir.

Bir Robot Süpürgeyi Nasıl Temizlersiniz?

Evin her köşesini bağımsız olarak personele ihtiyaç duymadan temizleyebilen elektrikli süpürge robotları, düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Çünkü süpürge gün içinde topladığı kiri içindeki haznede depolar. Vakum robotunun çalışmasına engel olmaması ve kötü koku yaymaması için haznenin içini mutlaka temizlemelisiniz. Kullanım sıklığına bağlı olarak robot süpürgenin sürekli olarak temizlenmesi tavsiye edilir.

Robot süpürgenin içindeki hazneyi iyice boşalttıktan sonra fırça başlıklarını yıkamayı unutmayın. Temizleyicinin fırça başlıklarını çıkarın ve iyice yıkayın. Yıkadıktan sonra teker teker ve iyice temizledikten sonra tekrar aynı yerlerine koyunuz. Ayrıca robot elektrik süpürgesini düzenli olarak yıkayın. Çünkü ana süpürge fırçası toz ve kir toplayabilir. Temizlik yapılırken vakum robotları ihmal edilmemelidir.

Robot Süpürge Su Çekebilir mi?

Evlerimizde sıvıların yanı sıra toz, kir ve pislikle uğraşmak zorunda kalabiliriz. Bazen döküntüleri temizlemenin en iyi yolunu bilemeyiz. Peki, popüler bir temizlik ürünü olan robot süpürgeler bu konuda bize yardımcı olabilir mi? Cevap Evet! Bugün yapılan elektrikli süpürgelerin çoğu suyu emebilir. Çünkü içerisinde likit deposu bulunmaktadır. Sıvı deposu olmayan modellerde ise sıvı çekmek mümkün değildir. Çünkü bunun için tasarlanmamıştır. Bu vakum robotunun su çekmesini sağlar, ancak bu, modele bağlı olarak değişebilir.

Elektrikli süpürgenin sıvı çekmesini istiyorsanız, incelemekte olduğunuz modelin ekipmanlarında sıvı deposu olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Yeni üretilen birçok modelde bu tank bulunsa da giriş seviyesi modellerde bulunmayabilir. Sıvıların yanı sıra kir ve pislikleri de temizleyebilen bir ürün elde etmek için en iyi robot süpürge modellerini araştırmalısınız.

Robot Süpürge Koltukların Altına Kaç Cm Girebilir?

Evde temizliğin en zor kısımlarından biri de koltuk altlarıdır. Koltuklarımızın altları ve alt köşeleri çok çabuk kirlenen ve temizlenmesi zor olan alanlardır. Çünkü buralara ulaşmak kolay değil. Robot elektrikli süpürge almayı düşünen kişiler, bu ürünlerin koltuk altlarını süpürüp süpüremeyeceğini merak ediyor. Endişelenmeyin, vakum robotu koltuk altlarını temizleyebilir.

Öte yandan her koltuğun yerden yüksekliği farklı olduğu için bu elektrikli süpürgelerin koltuk altı ve tırmanma yetenekleri de baş üstü döndürülebilir. Vakum robotunun tırmanma eşiği genellikle 2 cm civarındadır. Bu sayının neredeyse tüm modeller için aynı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Robot süpürge Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmelidir?

Robot süpürge almaya karar verdiğinizde ve araştırmaya başladığınızda karşınıza pek çok farklı model çıkacaktır. Bu kadar çok seçenek arasından doğru modeli seçerken kafa karışıklığı olabiliyor. Doğru vakum robotunu seçerken dikkate alınması gereken birkaç şey vardır. Bu; evinizin büyüklüğü, evde köpek olup olmadığı, zeminin halı mı yoksa parke mi olduğu ve bütçe.

Bazı robot süpürge modelleri küçük alanları rahatlıkla temizleyebilirken geniş alanlarda zorlanabiliyor. Yani eviniz 112 metrekareden büyükse daha yüksek özellikli bir model almalısınız. Ayrıca koltuk altlarınızın genişliğini de göz önünde bulundurarak 3.75″ süpürgeleri tercih etmeyin. Çünkü bu uzunluktaki bir vakum robotu kanepenin ya da koltuğun altına girmeyecektir. Evinizde halı mı, parke mi yoksa her ikisini birden mi kullandığınız da önemlidir.

Bazı modeller parke yüzeyleri temizlemek için iyiyken, diğerleri halılar için daha iyidir. Özellikle halıların hakim olduğu bir evde yaşıyorsanız daha uzun modeller almalısınız. Çünkü alt modeller halı püsküllerine takılabilmektedir. Son olarak kediniz veya köpeğiniz varsa evcil hayvan tüylerini temizlemek için mümkün olduğunca yüksek vakumlu robotik özelliklere sahip modellere yönelmelisiniz. Çünkü giriş seviyesi modeller epilasyon için yetersiz kalabilmektedir.

En Çok Tercih Edilen Robot Süpürgeler Hangileri?

Teknolojik bir ürün seçerken karar vermek oldukça zordur. Çünkü üreticiler bizlere birçok farklı model sunuyor ve bu modellerden hangisinin daha iyi olduğunu anlamak pek de kolay olmuyor. Aynısı vakum robotları için de geçerlidir. Nispeten kısa sürede ülkemizde de yaygınlaşan bu elektrikli süpürgeler için doğru tercihi yapmak daha zordur. En iyi robot süpürgeyi alıp uzun yıllar kullanmak istiyorsanız bu alanda öne çıkan birkaç markaya odaklanabilirsiniz.

Elektrikli süpürge robotu almak istiyorsanız Fakir, Viomi, Xiaomi gibi markaları tercih edebilirsiniz. Birçok farklı ürün portföyü ile dünya çapında ve Almanya’da tanınan Xiaomi markası vakum robotları konusunda da oldukça başarılı. Xiaomi robot elektrikli süpürge ürünleri, uygun fiyatı ve yüksek kalitesi nedeniyle yaygın olarak kullanılmaktadır. Öte yandan yıllardır denenip test edilen markalar olan Fakir ve Viomi’nin ürünleri de başarılı özelliklere sahip.

En Çok Talep Gören Robot Süpürge Markaları Nelerdir?

Bir önceki konumuzda bu konuyla ilgili bazı bilgiler vermiştik ama biraz daha detaylandırmak iyi olur. Xiaomi, hem Türkiye’de hem de dünyada en ünlü ve tercih edilen robot süpürge markasıdır. Nispeten uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli ürün yelpazesi sayesinde, Xiaomi vakum robotu en popüler vakum robotu markalarından biridir. Ancak Xiaomi elbette piyasadaki tek başarılı marka değil.

En çok aranan robot süpürge markaları ise;

Xiaomi
Roborock
Dyson
Viomi
Samsung
Tcl
Dolphin
Roidmi
Vestel
Fakir
Arçelik
Beko
Fantom
Tefal

Robot Süpürge Modelleri

Robot süpürge seçerken hangi markaları tercih edebileceğimizi ele aldıysak şimdi sıra modellere geliyoruz. Markalar arasında olduğu kadar robot süpürge modelleri arasında da bir o kadar kafa karışıklığının olduğu söylenebilir. Çünkü aynı markanın onlarca farklı modeli olabiliyor. Bu nedenle, hangilerini aldığınızı görmek için birçok kez ileri geri gidebilirsiniz.

Nispeten ucuz bir robot süpürge almayı planlıyorsanız, Xiaomi’nin Mi Robot Vakum-Mop 2 veya Tefal RG7447 X-Plorer Series 60’a göz atabilirsiniz. Öte yandan yakın zamanda BİM marketlerinde de satışa sunulan tam bir fiyat performans ürünü olarak toz hazneli TCL Sweeva 6500 veya toz haznesiz TCL Sweeva 6000 modelini de tercih edebilirsiniz. Ürünlerin uygun fiyatına rağmen bir robot süpürgeden bekleyeceğiniz her şeyi büyük bir başarıyla yerine getiriyor. Biraz daha premium özelliklere sahip bir elektrikli süpürge almak isteyenler için Roborock S5 Max veya Roidmi Eve Plus doğru seçim olabilir. Hemen hemen tüm özelliklere sahip en iyi ileri teknoloji robotik vakum maketini bulmak için Xiaomi Mi Robot Vakum Mop 2 Ultimate ve Roborock S7 Sonic Mopping modellerine de göz atabilirsiniz.

Güncel Robot Süpürge Fiyatları

Tüketiciler için bir ürün satın alırken en önemli kriterlerden biri şüphesiz fiyattır. Herkesin bütçesi ve ihtiyaçları aynı değildir. Buna göre üreticiler her ihtiyaca ve bütçeye uygun ürünler geliştirmektedir. Bu çerçevede, vakum robotları için fiyat göstergesinin dar bir aralıkta olduğu söylenemez. Fiyatların her dönem değiştiğini de unutmamalısınız.

Şu an için ülkemizde robot süpürge satın almak için minimum 3800 TL ücret ödemeniz gerekiyor. 3800 TL civarında satılan robot süpürgeler giriş seviyesi modellerdir. Daha iyi performansa ve özelliklere sahip ürünler almak istiyorsanız bütçenizi 6000 liraya çıkarmalısınız. En iyi robot süpürge modeli için 12.000 lira ödemeniz gerekebilir.

En Çok Tercih Edilen 2 Robot Süpürge Markası Hangileri?

Robot süpürgesi yapan onlarca farklı marka var. Kalite ve dayanıklılık, bu markaları daha iyi Xiaomi ve Roborock markalarından ayırıyor diyebiliriz. İyi bir robot süpürge almak istiyorsanız bu iki markayı tercih listenizin ilk sıralarına koyabilirsiniz.

2022’de hangi Robot Süpürgeyi almalıyım?

Akıllı elektrikli süpürgeler her geçen gün daha popüler hale geliyor. Buna bağlı olarak ürün sayısı da artmaktadır. Artan ürün sayısı tüketicilerin seçim yapmasını zorlaştırabilmektedir. 2022 yılında iyi bir akıllı elektrikli süpürge almak istiyorsanız Xiaomi, Roborock, Dyson ve Tefal gibi markaların ürünlerine bakabilirsiniz.

En İnce ve Hafif Robot Süpürge hangisi?

Robot süpürge alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk cevaplarından biri de robotun inceliğidir. Robot evdeki koltuk ve kanepelerin altına girerek buraları da temizliyor. Şişman bir robot bu alanlara girmekte zorlanacaktır. En ince robot süpürge için Tefal RG7447 X-Plorer Series 60 modelini inceleyebilirsiniz. Ayrıca 5,5 cm inceliği ile öne çıkan Xiaomi Mijia Ultra-Thin tercih edilebilir.

En iyi temizlik Yapan Robot Süpürge Hangisi?

Evinizi temizlemek için alacağınız robotun güçlü ve dayanıklı olması çok önemlidir. Aksi halde evi iyi temizleyemez. Bu nedenle temizlik robotu alırken doğal olarak en iyisini ve en dayanıklısını almak isteriz. 2022’nin en iyi temizlik robotuna sahip olmak için Vomi, Fakir, Tefal, Roborock ve Xiaomi markalarının ürünlerine göz atın. Bu markaların temizlik robotlarındaki başarısı dünya çapında kabul görmüştür.

Hangi Robot Süpürge En Yüksek Emiş Gücüne Sahip?

Emiş gücü, robot süpürgelerin en çok önemli iyi bir özelliğidir. Çünkü emiş gücü ne kadar yüksek olursa, zemindeki kir ve pislik gibi istenmeyen şeyleri temizlerken güç ve hız o kadar yüksek olur. Emiş gücü en yüksek vakum robotları ise Viomi S9 modelidir. Bunun dışında Xiaomi Mi Robot Vakum Mop Pro modeli de oldukça yüksek emiş gücüne sahip. Son olarak Roidmi Eve Plus ve Roborock S7 vakum robotlarının emiş gücünün dikkat çekici olduğunu belirtelim.

Temizlik Yapanlar Robot Süpürge Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

Temizlik robotu alırken dikkat edilmesi gereken ilk şey nerede kullanılacağıdır. Bazı robotlar sert, düz zeminlerde iyidir, ancak halılarda o kadar iyi değildir. Bu nedenle mutlaka evinizin zeminine uygun bir temizlik robotu alın. Aldığınız robotun şarj süresi ve kendi kendini şarj edebilmesi de önemli özelliklerdir. Maalesef bazı modellerin yüklenme süreleri çok kısa. Robotik yapay zeka sistemi AWARE, düşme sensörü ve geniş toz haznesi gibi temalara da dikkat etmelisiniz.

Robot Süpürge Kullanıcısı Olarak Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Robot süpürgeler insan gücüne ihtiyaç duymadan kendi kendine temizlik yapar. Bu temizliği tam ve doğru bir şekilde yapabilmeleri için güçlü yapay zeka ve sensörlerle donatılmaları gerekir. Satın alacağınız robot süpürgenin bu teknolojilerle donatıldığından emin olun. Bir vakum robotunun farklı yüzeyler için farklı temizleme modlarına sahip olması da çok önemlidir. Bu sayede gönül rahatlığı ile dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Başarılı haritalama yeteneği, yüksek emiş gücü, elektrikli süpürge robotu satın alırken göz önünde bulundurulması gereken diğer hususlardır.

Robot Süpürgelerinde Watt Önemli midir?

Pek çok teknik yardımcı gibi, robot elektrikli süpürgelerin de belirli bir watt değeri vardır. Süpürge alıcıları, bu gücün önemli olup olmadığını merak eder. Watt vakum robotları için önemlidir. Çünkü watt ne kadar yüksek olursa, ürünün motoru o kadar güçlü olacaktır. Güçlü motor, emiş gücünü de önemli ölçüde artırır.

Xiaomi ve Roborock Aynı Markamı?

Dünyada ve ülkemizde robot süpürge denilince akla gelen ilk markalar Roborock ve Xiaomi’dir. Her iki marka da bu alanda yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bu nedenle robot elektrik süpürgesi satın alan kişiler, Roborock ve Xiaomi’nin aynı şey olduğunu düşünürler. Xiaomi, Çin merkezli bir şirketken, Roborock bir ABD şirketidir. Her iki markanın da robot süpürge modelleri tercih edilebilir. Her iki markanın da ihtiyacınıza ve bütçenize uygun modelini alabilirsiniz.

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Robot süpürgeler, tozu ve kiri temizlemek için birçok fırça ve tozu çıkarmak için bir fırça çubuğu ile birlikte gelir. Kir, elektrikli süpürgenin toz haznesine girmeden önce filtreye girer. Robot süpürgenin filtresinin ne zaman değiştirileceği düşüncesine yanıt olarak, bazı robot süpürgelerde toz istasyonları bulunurken, bazılarında ise manuel olarak boşaltma yapılması gerekiyor. Robot elektrikli süpürgelerin çoğu, elektrikli süpürgenin çok kolay hareket etmesine izin veren disk şeklinde bir tasarıma sahiptir. Disk şeklindeki tasarımı ile “Vakum robotu köşeleri nasıl süpürür?” sorusunu beraberinde getiriyor. Robot süpürgenin kendi çevresini aşan küçük fırçaları sayesinde köşelerde birikmiş toz ve kiri toplar ve temizler. Lazer haritalama sayesinde, vakum robotu evinizin kat planını hafızasına kaydeder. Böylece en basit temizleme şekline göre ilişkili bir rota oluşturur ve temizliği sağlamak için bu rotaya göre hareket eder. Vakum robotunun zamanlayıcı fonksiyonu sayesinde temizlik süresini kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Vakum robotları, şarj edilebilir pillerle çalışır. Bir ila üç saat aralıklarla temizlik sunar. Boşaldığında şarj cihazına geri döner ve kendi kendini şarj eder. Yeterli şarjdan sonra kaldığı yerden temizlemeye devam eder.

Robot Süpürgenin Özellikleri Nelerdir?

Normal elektrikli süpürgelerle karşılaştırıldığında, insanlar robot süpürgelerin piyasaya çıktığını duyunca veya gördüklerinde kendilerine ilk sordukları şey “Bu robot süpürge ne yapıyor ki ?” diye düşünebilirler. Öncelikle temizlik yaparken size zaman kazandıran, akıllı navigasyon sistemine sahip, uzaktan kontrol edilebilen ve sessiz çalışan vakum robotları. Bazen sıkıcı bir hal alan vakumlama işlemi, vakum robotları ile çok daha pratik ve hızlıdır. Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzün hızlı tempolu yaşam tarzına oldukça uygun olan robot süpürgeler, sadece yerleri süpürmekle kalmıyor, aynı zamanda yerleri paspaslıyor. Detaylı ev temizliği robot süpürgeler ile çok daha kolay hale geliyor. Vakum robotu kablo problemlerine son veriyor. Görünmeyen toz ve kiri, yemek kırıntılarını, hayvan kıllarını ince ve derinlemesine süpürür. Zaman fonksiyonu sayesinde siz evde yokken de çalışır. Temizleme tamamlandığında veya pili azaldığında istasyonuna geri döner.

Robot Süpürge Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli?

Robot süpürge alırken akla gelen sorulardan biri “robot süpürge nasıl kullanılır?” oluyor. Temizleyiciyi kullanmadan önce ortamın uygun hale getirilmesi çok önemlidir. Bunun için kablo, halı, kilim, saksı gibi nesneler yerden kaldırılmalıdır. Ayrıca yerde toka, oyuncak gibi küçük eşyaları bırakmamaya da dikkat etmelisiniz. Diğer bir önemli faktör ise, elektrikli süpürgeyi ilk kez kullanmadan önce paspas ve fırça aparatlarının durumunu kontrol etmektir. Bu cihazlar temizlikten sonra mutlaka temizlenmelidir. Kullanılan robot süpürge modeline bağlı olarak parçaların kullanım ömürlerinin gözlemlenmesi ve düzenli olarak orijinal yedek parçalar ile değiştirilmesi robot süpürgenin kullanım ömrünü uzatır. Bir diğer önemli konu ise vakum robotunun şarj istasyonunun ev içerisinde doğru konumlandırılmasıdır. Robot Süpürge tamamen şarj olduktan sonra manevra yaptığı için istasyonun bulunduğu yer de bu duruma uygun olmalıdır. Aksi halde şarj istasyonu önünde her hangi bir engel şarj olmasına engel olabilir.

Robot Süpürge Nasıl Kurulur?

Vakum robotunun kurulumu çok kolaydır. Öncelikle, elektrikli süpürgenin en doğru şekilde çalışması için bir akıllı telefona ve internete Wi-Fi üzerinden bağlanmanız gerekir. Robot süpürge internete bağlı ve Bluetooth fonksiyonu aktif ise telefona rahatlıkla bağlanacaktır. Eğer evinizde internet yoksa cep telefonunuzun paylaşım özelliğini kullanarak kurulumu online olarak da yapabilirsiniz. Robot süpürgenin şarj edilmesi ve pilinin tamamen şarj edilmesi gerekir. Her zaman aynı şarj noktasında çalıştığı için öncelikle doğru lokasyonu bularak işe başlayabilirsiniz. Elektrikli süpürge robotunun üzerindeki güç düğmesine basmanız ve cihazı açmanız gerekiyor. Birkaç saniye basılı tuttuktan sonra, vakum robotunun güç gösterge ışığı yanacaktır. Tamamen şarj olduktan sonra robot süpürgenizi cep telefonunuzdaki uygulama ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleştirme tamamlandığında, robot süpürgeniz evinizin haritasını çıkarmaya hazırdır. Robot Süpürgeniz önce her yere gider ve yüksekliği ve mesafeyi ölçmek için sinyaller kullanır. Sensörleri sayesinde evin hemen hemen her köşesini ezberledikten sonra evin haritasını çıkarıyor. Bir sonraki kullanımlarınız da kaydettiği evin krokisi ile rahatça temizlik yapabiliyor.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir