Evde Ek İş Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim?

Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Evde Para Kazandıran Ne İş Yapabilirim?

Evde para kazanmanın yolları nelerdir? Evde yapılabilecek işler neler olabilir? Evde ek iş nasıl bulabilirim? Tüm bu sorularınıza cevap arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Evde ek iş imkanı sunan çok sayıda firmanın bulunduğunu özellikle de bu firmaların günümüzde büyük artış göstermiş olduğunu biliyoruz.

Her işin kendi çapında zorluğu elbette vardır. Fakat evinizde yapabileceğiniz aynı zamanda da para kazanabileceğiniz bir işiniz olmasını istemez miydiniz? Cevabınız evet ise, yazımızın geri kalanında her kesime uygun evde ek iş imkanlarını sunacağız. Sizler için sıraladığımız bu evde ek iş imkanları rahatlıkla evden veya bir ofis ortamında yapılabilecek, en rahat/kolay ve getirisi iyi olan ek işlerden bazılarıdır. Bunlar arasında tercih yapıp ek kazanç sağlayarak ekonomik durumunuzu arttırabilir ve kendinizi gün geçtikçe geliştirebilirsiniz. Özellikle evde yapılabilecek işler için evde yapılabilecek işler konulu makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Evde Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri yaparak para kazanmak son zamanların en popüler ek iş imkanlarından birisidir. Günümüzde evde yapılan ek işler arasında en popüler iş olmayı başaran çevirmenlik işi çok keyifli olarak yapılan işlerden sadece bir tanesidir. Evde ek iş imkanı sunan çok sayıda firmanın bulunduğunu biliyoruz. Bu firmalar sizlere evlerinizde bilgisayar başında çevirmenlik işi imkanı da sunabilir. Özellikle öğrenciler, akademisyenler, ev hanımları ve özel bir şirkette çalışanlar ek bir gelir sağlamak istiyorlarsa çevirmenlik alanını tercih edebilirler. Peki çevirmenlik işini nasıl aktif yapabilirsiniz? En az bir yabancı dili olan ve ek gelire ihtiyaç duyan herkes bu işi yapabilir. Birden fazla yabancı dile sahipseniz bu işi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli çevirilere imzanızı atmanız için ana dilinizi çok iyi kullanmanız gerekir. Çünkü kendinizi en iyi ana dilinizde ifade edersiniz. Bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız çeviri bilimi, dilbilimi, yabancı dil, karşılaştırmalı edebiyat gibi alanlarda eğitim alabilirsiniz. Ve en önemlisi aynı süre zarfında yapabileceğinizden daha fazla işi almamalısınız. Aldığınız işlerin teslim tarihinin gecikmesi güvenirliliğinizi büyük oranda etkileyecektir.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makaleler, bir düşünceyi savunmayı ve kanıtlamayı amaçlayan yazılardır. Uzun yazı türlerindendir. Diyelim ki evde iş imkanı aramayı makale yazmakta buldunuz. O zaman iyi bir makaleyi nasıl yazabilirim diye düşünmelisiniz. Yazacağınız makalenin anlaşılabilir olması ve yazdığınız her kelimenin doğru olmasına dikkat etmelisiniz. Yazdığınız makaleyi öncelikle kendi beğeninize sunmalı ve objektif bir şekilde eleştirinizi yapmalısınız. Makale yazarken imla kurallarına, özellikle de virgül kullanımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Yazacağınız konu hakkında sıkı araştırma yapmalı ve kopyala yapıştır yöntemini tercih etmemelisiniz. Kullanacağınız cümleler kendinize özel olmalıdır. Cümlelerinizi çok uzun yazmamalısınız, özellikle internet okurlarına hitap ediyorsanız uzun cümlelerden kaçınmalısınız. Çünkü bu durum okuyucularınızı sıkabilir ve talep görmenizi zorlaştırabilir. Makale yazarken üslubunuza da dikkat etmelisiniz. Yazınızı yazarken kendinizi okuyucu yerine koyup eleştiri yapmayı unutmayın. Bir okuyucu ”acaba burada ne demek istemiş” dememelidir. Dilinizin yalın ve özgün olması gerektiğini unutmamalısınız.

Web Sitesi Kurup Para Kazanmak

Siteden para kazanmak

Evde ek iş imkanı bulmanın bir diğer yolu ise web sitesi kurmak olabilir. Site kurarak internetten para kazanmak zor gibi görünse de kolay bir süreç olacaktır. Çünkü başınızda bir patron ve işe gitmek gibi dertleriniz olmayacaktır. En önemlisi de oturduğunuz yerden para kazanacak ve kendi işinizin patronu olacaksınızdır. Fakat yüksek miktarda para kazanmak o kadar da kolay olmayacaktır. Her şeyden önce web sitenizle ciddi oranda ilgilenmeniz gerekli olacaktır. Bu sebepten dolayı ilgi duyduğunuz alanla ilgili bir site kurmanızı tavsiye ederiz.

Web sitenizi kurabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey bir alan adı (domain) almak olacaktır. Bu isim web sitenizin internet üzerinde rahatça bulunabilmesini sağlayacaktır. Web sitenizin ismini belirledikten sonra yapmanız gereken şey ise bir host sahibi olmaktır. Host sahibi olmanızın nedeni ise; web siteniz için gerekli dosyaları ve siteniz içerisinde bulunduracağınız yazı, resim, video gibi bir çok dosyayı internet üzerinde bir yerde bulundurmanız gerektiği içindir. Domain ve hosting aldıktan sonra ise yapmanız gereken tek şey WordPress’in sitesine giderek içerik kontrol sisteminin son versiyonunu indirmek olacaktır. Sonrasında hosting üzerinde size sunulan imkanlardan biri olarak bir veri tabanı oluşturmalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan yönergeleri uyguladığınızda bir kaç dakika içinde web siteniz kurulmuş ve hazır olacaktır. Artık yapmanız gereken tek şey siteniz için internette bulunan ücretli yada ücretsiz bir tema bulmak ve yüklemek olacaktır. İsterseniz WordPress’in kendi içinde bulunan temalarını da kullanabilirsiniz.

Katalogla Giyim ve Kozmetik Ürünleri Satışı Yapmak

Günümüzde bu işi tercih edenler genellikle ev hanımları ve öğrencilerdir. Ancak son dönemde erkeklerinde ilgi gösterdiği, iyi oranda ek iş olanağı sağlayan bir seçenektir. Katalog üzerinden satış yapmak kişinin iş yerinde çalışırken dahi mesai arkadaşlarına yapabileceği bir satış işlemi olduğu için oldukça pratik ve karlı bir ek iş fikri olarak kabul edilmektedir. Katalogla satış yönteminde önce satış yapılarak para alınmakta, sonra sipariş verilerek ürünler teslim alınıp sipariş verenlere teslim edilmekte ve en son aşamada katalog sahibi firmaya gereken ödeme yapılmaktadır. Bu nedenle hem sermayesiz iş fikirleri arasında yer alır hem de hiç riski olmayan ek işler arasında yer almaktadır.

Eğer bu işi düşünüyorsanız öncelikle iyi bir katalog firması seçmelisiniz. Günümüzde çoğu katalog firmaları ücretsiz olarak üyelik açtıkları için daha fazla kişiye ulaşmak adına farklı alanlarda yer alan birden fazla firma ile çalışabilir ve ek gelir sağlayabilirsiniz. En iyi katalog firmalarından olan Oriflame, Avon, Modellife, Huncalife gibi güvenilir bir çok firmaya üye olup ek gelir kazanmaya başlayabilirsiniz.

Tasarım Hizmetleri Sunarak Para Kazanmak

evde ek iş imkanı
evde logo yaparak para kazanmak

Bu sistem genellikle referans usulü çalışmaktadır. İşi yapan kişinin geçmişte yapmış olduğu örnekler olmalı ki kişinin işveren üzerinde yeteneği gözle görülebilir olmalıdır. Eğer bu işi yapmak isterseniz logo, kartvizit, afiş ve bunun gibi tasarımlarınızı ilk olarak ücretsiz yapıp belli bir referans sayısına ulaşabilirsiniz. Ardından kendi satış konunuzu açarak daha önce yaptığınız referanslarınız ile konuyu güzelleştirip işverenlerin karşısına çıktığınızda sizin için daha avantajlı olduğunu göreceksiniz. Logo tasarımından ne olacak diye düşünüp yanılgıya düşmeyin. 10tl’den bile başlasanız günde 4 tane tasarlamanız halinde 40tl kazancınız olacak ve bu size aylık 1.200tl kazandıracaktır. Bir işletmede çalışıp aylık kazancınızın tasarım kazancınızla eş değer olduğunu varsayarsak, elbette bu iş sizin için daha makul olacaktır. Tabi iş hayatınıza devam edip bu işi de ek gelir olarak yapacak olursanız, tasarım hizmetleri kesinlikle iyi bir tercih olacaktır. Tasarımlarınız için, grafiker forumlarında veya webmaster forumlarında bir kaç ilan bırakarak müşteri bulabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir