Evde Para Kazandıran İşler

evde yapılabilecek işler

Bir çok kişi gerek hayat koşulları gerekse kendi istekleriyle evde yapılabilecek işler isteyebiliyorlar. Evden çalışmak dışarı da bir işte çalışmaktan daha kolaydır. Evden çalıştığınızda başınızın etini yiyen mola dakikalarınızı sayan daha çok çalışmanızı isteyen, sizi rahat bırakmayan bir patronunuz olmaz. Dahası patron siz olursunuz.

Evde Yapılabilecek İşler, Para Kazandıran İşler

Ev konforunda kahvenizi çayınızı atıştırmalıklarınızı yanınıza alarak çok dikkat isteyen bir iş değilse müzik dinleyerek dilediğiniz gibi mola vererek çalışabiliyorsunuz. Bu işleri özellikle çocuk bakan ev hanımları tercih etmektedirler. Çocuktan arta kalan 2 3 saatlik zamanda biraz çalışmak az da olsa harçlıklarını çıkartabilmek isterler. Öğrenciler de okul harçlıklarını çıkartabilmek için pek vakitleri olmadığından evde çalışmayı tercih edebilirler. Veya kişi tam zamanlı olarak evden çalışmayı kendi isteği doğrultusunda da gerçekleştirebilir. Bu şekilde bir çok işi evden çalışarak para kazanmakta hatta bazıları ciddi gelir elde etmektedir.

evde yapılabilecek işler
evde para kazandıran işler

Bu yüzden bugünkü yazımızın konusu evde yapılabilecek işler, evde iş imkanı, evden çalışarak ek gelir, evden çalışarak yapılacak işler,evden çalışarak nasıl para kazanabilirim gibi birkaç konuya açıklık getireceğiz. Keyifli Okumalar.

Evde Sabun Yaparak Para Kazanmak

evde sabun işi, evde para kazandıran iş

Birçok işte yatırım gereklidir, evden sabun yaparak para kazanmak isteyen öğrenciler veya ev hanımları, sabun işi için az da olsa yatırım yapmaları gerekir. Sabun yapmayı bilmem derseniz internet üzerinde onlarca video bulunuyor, bu videolarda sabunlara özel renkler ve tasarımlarda nasıl yapılacağı öğretiliyor. Sabun yapmayı öğrenmek en fazla birkaç gününüzü alır. Ev yapımı sabunları hediyelik eşya satan dükkanlara toplu olarak satabilirsiniz.

Özellikle özel tasarımlı örneğin kalpli ve benzeri tasarımlı sabunlar oldukça tercih ediliyor ve çokça satılıyor. Ürünlerinizi kendiniz satabildiğiniz gibi direk olarak sizlere bu işi veren firmalar da mevcut ancak bu firmalar toptan alım yaptığı için mutlaka bir ekibiniz olmalı. Eğer yoksa hediyelik eşya dükkanlarında, internet sitelerinde veya bireysel müşterilere satış yapabilirsiniz. Özellikle her satıcıya kartvizitinizi vermeyi de unutmayın. Bu sizin işinizi beğenen müşterilerin arkadaşlarına sizi önermesi gibi durumlar için oldukça yararlı olacaktır. Sabun satışlarınızda kar marjınızı müşteri tipine göre belirlemelisiniz. Örneğin toptan alıcılara % 20 gibi karla satmalı iken bireysel müşterilere % 400′ e varan kar oranlarıyla satış yapabilirsiniz. Ayrıca kesinlikle almalıyım dedirtecek kadar güzel tasarımlı ürünlere sahipseniz oldukça pahalıya satabilirsiniz.

Evde Bakım Görevlisi Olarak Para Kazanmak

Eğer yaşlılar veya ağır hasta (yatalak) gibi hastalarla ilgilenmekten, onların istek ve arzularını yerine getirmekten zevk duyuyorsanız bu iş tam size göre. Haftada bir kaç gün veya düzenli olarak hasta bakımı yapabiliyorsunuz. Bu süreçte hastanın gündelik ihtiyaçlarını karşılamanız gerekiyor. Profesyonel bakıcılar hasta veya yaşlı kişileri eğlendirmeyi de  ihmal etmiyorlar. Hasta bakım ücretleri oldukça yüksek, özellikle piyasa da bu işi yapan çok fazla kişi olmadığı için fiyatlar gayet tatmin edici. Genelde 4 saatlik bir bakım ücretinin fiyatları 50 TL ile 100 TL arasında değişiyor.Ayrıca kişinin bakıma ne kadar muhtaç olduğu da fiyatı belirleyen önemli bir etmen bu şekilde tam gün bakılan bir yaşlı veya hasta için günde 200 TL’ye  kadar ücret ödenebiliyor. Ancak bu fiyat genelde bireysel bakıcılar  için geçerli, bir şirkete bağlı çalışırsanız tam gün bakım ücreti asgari ücrete kadar düşebilir. Yaşlı veya bakıma muhtaç kişilerle ilgilenmekten hoşlanan kişiler bu mesleği tercih edebilirler.

Evde Nikah Şekeri Yapıp Para Kazanmak

Özellikle bayanların tercihi olan nikah şekeri yaparak para kazanmak oldukça popüler. Çok ciddi bir gelir sağlanmasa da aile bütçesine önemli katkıda bulunabiliyorlar. Nikah şekeri işi genelde yazları daha popüler. Yaz aylarında düğün sayılarının artması da bu işe olan talebi artırıyor. Günde sadece bir kaç saatinizi ayırıp ayda 1.000 TL’ye kadar gelir elde etmeniz mümkün. Genelde bu işi verenler aracılığıyla bu iş yapılabilse de kendiniz de bu işi direk müşteriye ulaşarak yapabilirsiniz. Düğün yapacak kişileri takip ederek kendilerine cazip fiyatlar sunarak oldukça harika tasarımlı nikah şekerleri yaparak para kazanmak oldukça kolay ve popüler. Pazarlama bölümüyle ilgilenmek istemiyorsanız ürünlerinizi doğrudan bu işi yapan firmalara satabilirsiniz. Üstelik toptan satımlarda müşteri bulma çabanız da yoktur. Bu işi yapan bir kaç firma bulmanız durumunda özellikle yaz aylarında ciddi gelir elde etmeniz söz konusu. Toptan satışlarda genelde kar marjı düşük olsa da bireysel müşteri bulmanız durumunda satış fiyatlarını kendinizi belirleyebilir ve çok daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak bireysel müşteri bulmak için de ekstra zaman ve sermaye ayırmanız gerekebilir. Bu nedenle pek çok kişi genelde toptan düşük kar marjıyla satışlarını gerçekleştirmektedirler.

Evde Akvaryum Balığı Üreterek Para Kazanmak

Özellikle hobi amaçlı balık besleyen kişilerin tercih ettiği gelir yöntemleri arasında bulunan akvaryum balığı yetiştirerek para kazanma işi, diğer işlere göre biraz daha emek ve dikkat istiyor. Ürettiğiniz balıkları petshop’lara veya doğrudan  talep eden müşteriye satabilirsiniz. Ürettiğiniz balıkları toptan satın almak isteyen bazı firmalar olacaktır. Bu firmalar ile iletişime geçerek bu işe başlamak için gerekli minimum tutarı ve talep etmiş oldukları fiyatları öğrenmelisiniz.

Evde Anahtarlık Yaparak Para Kazanmak

Evde yapılan işler arasında oldukça karlı olan anahtarlık yaparak para kazanma işi bazı firmalardan sipariş alınarak yapılıyor. Doğrudan müşteriye ulaşarak internet siteleri üzerinden de satışı gerçekleştirebiliyorsunuz. Anahtarlık yapımı işi hem yapılış olarak hem de işin gereği olarak dikkatlice yapılması gerekiyor. Her yerde bulunabilecek tipten anahtarlıklar pek rağbet görmemektedir. İsme özel araca özel plakaya özel sevgililere özel gibi tarzda yapılan anahtarlıklar daha çok rağbet görmektedir. Ancak bazı markaların logolarını veya adlarını kullanmak telif hakları gibi çeşitli kanunları ihlal etmenize bunun sonucunda çok ağır para cezalarıyla karşılaşmanıza neden olabilir. Anahtarlık yapımı işi part-time (yarı zamanlı) olarak veya full-time (tam zamanlı) olarak evde yapılacak en iyi işlerden birisidir. Özellikle bir firmaya bağlı çalışırsanız hangi modeli yapmalıyım gibi düşünmenize de gerek kalmaz.

Evde Ayyakkabı Çanta Ve Benzeri Aksesuarlar Yaparak Para Kazanmak

Evde ayakkabı çanta gibi aksesuar işleri diğer ev işlerine nazaran daha zordur ve çok dikkat ister. Özellikle tek bir
hatanız da bütün işiniz mahvolabilir. Biraz beceri de isteyen bu işe başlarken ufak da olsa bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Bu işte genelde bireysel müşteriler bulunduğu için, talebe göre veya direk kendi özel tasarımlarınızı yapmanız gerekebilir. Ayakkabı ve çanta üretiminde çok büyük markalar size rakip olduğundan bu işten kazanç sağlamak zordur. Ancak fiyatlarının  pahalı olması ve kar marjının yüksek olması da az da olsa size kazanç sağlayabilir. Ayakkabı ve çanta üretiminin nasıl yapıldığını ve nelerin gerekli olduğunu öğrenmelisiniz. Gerekli olan malzemeler ve aletler temin edildikten sonra üretime başlayabilir ürettiğiniz ürünleri semt pazarlarına toptan satabilir,veya internet üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Kalem Üreterek Para Kazanmak

Evde kalem üretmek oldukça kolaydır. Ancak ürettiğiniz kalemler üzerinden kazanç sağlayabilmek için bu işi yapan firmalara başvurmalısınız. Başvurunuzdan sonra size bu iş verilecek ve sizde kalem üretimi yapacaksınız. Ürettiğiniz kalemleri çok düşük kar marjıyla satmak zorunda kalacağınız için bu işte yeteri kadar para yoktur. Ancak günde 10 12 saat çalışabilirim diyorsanız, evden kalem üreterek günde 40-60 TL arası gelir elde edebilirsiniz. Bu iş ayrıca el çabukluğunuza da bağlı olmaktadır.

Evden Takı Yaparak Para Kazanmak

Evden takı yaparak aile bütçenize önemli bir katkı sağlayabilirsiniz. Takı yapmak zor gibi görünse de aslında oldukça kolay bir iştir. Takı yapmak için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hemen üretime geçebilirsiniz. Biraz hayal gücü ve yetenek de isteyen bu işte aslında kazancınızı da kendiniz belirlemektesiniz. Nasıl takı yapılır
öğrenmek için halk eğitim merkezlerine gidebilir,veya Youtube üzerinden bu işi öğreten kanallara abone olup bu işi öğrenebilirsiniz.

Evde Örgü Oyuncağı Yaparak Para Kazanmak

Evde örgü oyuncağı yaparak para kazanmak özellikle son dönemlerde oldukça popüler, üstelik bu işi yapmak çok zor da değil. Evde örgü oyuncağı yaparak tasarladığınız oyuncakları çocuklara satabilir, veya internet üzerinden satışını gerçekleştirebilirsiniz. Çin ürünlerinin kalitesizliği sebebiyle bir çok kişi ürünlerden memnun kalmıyor. Hatta bazı kişiler kalitesiz ürünler sebebiyle rahatsızlık geçirebiliyorlar. Bu nedenle Çin oyuncaklarına olan talep günden güne düşerken bu işi evde yapanlara ise gün doğuyor evde örgü oyuncağı yaparak gelir elde etmeniz oldukça mümkün.

Evde Etiketleme İşi Yaparak Para Kazanmak

Etiketleme işleri, bazı ürünler için verilen etiketleri ürüne yerleştirerek gerçekleşiyor. Genelde ev hanımlarının oldukça tercih ettiği bu iş modelinde,iş bulabilmek için doğrudan bu işi yapan firmalara başvurmalısınız ancak size piyasanın oldukça altında bir ücret ödeyeceklerinden bu işten ciddi bir gelir elde etmeniz oldukça zor.

Yorum Yaparak Para Kazanmak

Evde oturarak para kazanmak isteyenler için en ideal işlerden biri de, yorum yaparak para kazanmak olarak karşımıza çıkıyor. İnternet üzerinden ve online ortamda yapılan bu iş için sürekli çevrimiçi olmanız gerekmektedir. Bununla beraber bilgisayar kullanımında iyi olmak, sosyal ağları etkili kullanmak ve yeterli düzeyde internet kullanabilmek önemlidir.

Evde para kazandıran işler arasında önemli bir yere sahip olan yorum yaparak para kazanma işi için herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yoktur. Başarılı bir şekilde yapılan bu iş sayesinde yüksek gelir elde eden kişi sayısı bir hayli fazladır. Sizlerde bu kişiler arasına girerek, oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz.

Bu tarz bir iş sahibi olmak istiyorsanız, internet üzerinden birçok siteye ulaşabilirsiniz. Evde yorum yaparak para kazanma işinde yorumların özgün ve size ait olması gerekmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen ek işler arasında yer alan evden çalışmak, teknolojinin gelişmesi ile beraber daha kolay bir hale gelmiştir. Birçok web sitesi sahibi, hizmet verdiği sitelerinin Google sıralamasında üstlerde yer alması için SEO çalışması yaptırırlar. SEO açısından çok önemli bir yere sahip olan yorum yaptırmak için belirli bir ücret öderler.

İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan yorum yaparak para kazanmak son derece kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, yorum yaptırmak isteyen siteler ile iletişime geçerek anlaşma sağlamaktır. Site tarafından verilen link üzerinden sisteme giriş yaparak özgün yorumlar yazmanız gerekmektedir. Bu sayede aylık olarak minimum 200 – 250 TL gibi bir ücret alabilirsiniz. Yapacağınız yorum sayısı arttıkça kazancınız da artacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

evde makale yaz para kazan, ek iş fikirleri
makale-yazarak-para-kazanmak

Son dönemlerde en çok tercih edilen para kazandıran ek işler arasında evde makale yazarak para kazanmak geliyor. Bu iş için de herhangi bir sermayeye ihtiyacınız yok. Ayrıca makalenin nasıl yazılacağı konusunda bilginiz yoksa üzülmenize hiç gerek yok. Makale yazmanın püf noktaları konusunda biraz araştırma yaparak bu işi layıkıyla yapabilirsiniz.

Eğitiminiz süresince bir kez de olsa kompozisyon yazmışlığınız vardır. Makale yazmak da kompozisyon yazmaya benzer. Bu nedenle endişelenmenize hiç gerek yok. İnternet üzerinde bu işi sunan birçok makale yazma sitesi yer almaktadır. Bu sitelere üye olarak yazı yazmaya ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Evde makale yazma işinin en güzel tarafı, istediğiniz zaman ara verebilmektir. Makale için gelen siparişlerinizi belirtilen sürede teslim ettikten sonra ara verebilir ve dilediğiniz zaman yeniden makale yazabilirsiniz. Bu iş için ayıracağınız zamana ve yazacağınız makale sayısına göre kazanç değişmektedir. Gününüzün yarısını düzenli olarak bu işe ayırarak, aylık ortalama 700 – 800 TL kazanabilirsiniz.

Yemek Yaparak Para Kazanmak

evde yemek yapıp para kazanmak
Yemek Yaparak Para Kazanmak

Evde yapılabilecek işler arasında yemek yapmak oldukça popülerdir. Hem kadınların hem de erkeklerin yapabileceği bu iş ile yüksek kazanç elde eden kişilerin sayısı yüksektir. Yemek pişirme konusunda iyiyseniz, bu iş tam size göre.

Yaprak sarması, mantı, kek, börek gibi birçok farklı lezzeti kilo ile satabilirsiniz. Bu alanda birçok alıcıya ulaşmak için kendinize ait bir sosyal medya hesabı açmanız ve ürünlerinizi o hesapta tanıtmanız etkili olacaktır. Zamanla yayılan başarınız sayesinde çeşitli catering firmaları ya da lokantalarla anlaşma yaparak kazancınızı artırabilirsiniz.

Bakıcılık Yaparak Para Kazanmak

En popüler ve en kazançlı evde ek iş yaparak para kazanma tercihleri arasında çocuk bakıcılığı yaparak para kazanmakta yer alıyor. Zamanı olmayan veya çalışan ailelerin çocuklarına bakarak yüksek ücretler kazanabilirsiniz. Çocuk bakıcılığı işi için birçok alternatif bulunmaktadır.

Çocuklara kendi evinizde bakmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede çocukların uyku saatlerinde kendi işlerinizi de yapabilirsiniz. Ancak bazı aileler bu duruma pek sıcak bakmıyor ve kendi evlerinde çocuklarına bakılmasını istiyorlar. Ayrıca bazen yarım gününüzü alabilecek bu iş için tüm gün bakıcı arayan aileler de mevcuttur.

Özellikle çocukları seven kişilerin ilgisini çekecek bakıcılık işi ile diğer birçok işe göre daha iyi kazanç sağlayabilirsiniz. Çocuklarla iyi anlaşabilen biriyseniz, ayda en az 1000 TL kazanabileceğiniz çocuk bakıcılığı işini düşünmenizi öneriyoruz.

Grafik Tasarımcılığı Yaparak Para Kazanmak

grafik-dizayn-tasarlama-isi-yaparak-para-kazanmak

Günümüzde her şeyin internet üzerinden takip edildiği düşünüldüğü zaman grafik tasarımcılığı işinin ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Sıfır sermayeli olması ile dikkat çeken grafik tasarımcılığı, evden para kazandıran işler arasında yer alıyor. Geniş hayal gücünüz varsa ve bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeyin.

Grafik tasarımcılığı için özel bir eğitim alabilirsiniz. Ancak internet sayesinde evinizden de ücretsiz eğitim videolarını izleyebilirsiniz. Daha sonra firmaların ve sitelerin istemiş olduğu amblem, ambalaj, afiş, katalog gibi işleri yaparak yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Dizi ve Film Çevirisi Yaparak Para Kazanmak

Birçok kişinin duyduğunda çok şaşırdığı evden yapılan işler arasında dizi – film çeviriciliği yer almaktadır. İngilizce, Çince ve Hintçe dillerinden herhangi birini biliyorsanız, bu iş için biçilmiş kaftansınız demektir.

Son günlerde ülkemizde yabancı filmlere olan ilgi artmıştır. Ancak dizi veya filmlerin çevirileri çok geç yapıldığı için film platformlarında iyi derecede dil bilen çevirmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Çeviri konusunda hızlıysanız ve kendinize güveniyorsanız, çevirdiğiniz bir bölüm başına ortalama 600 TL ücret alabilirsiniz.

Davetiye Katlayarak Para Kazanmak

Evden para kazandıran işler içerisinde davetiye katlamak oldukça popülerdir. İki veya daha fazla parçadan oluşan davetiyelerin katlanması için zamanı olmayan çiftler, davetiye katlama işini yapan kişilerle iletişime geçerler. Özellikle düğün, nişan ve davetlerin sayısının arttığı yaz döneminde bu işten yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz.

Evlere davetiye katlama işi veren firmaların sayısı gün geçtikte artmaktadır. Bu firmalara internet üzerinden ulaşabileceğiniz gibi, bulunduğunuz bölgede bu işi yapan firmaları ziyaret edebilirsiniz. Genelde 100 ve katları şeklinde verilen bu işte, ne kadar çok davetiyeyi katlarsanız o kadar çok kazanırsınız. Bu nedenle pratik ve hızlı olmanız önemlidir.

Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Ayda 1500 – 2000 TL arasında kazanç sağlayan paketleme işi, evde yapılabilecek işler arasında en ideal olanlarından biridir. Zamanı bol olanların tercih ettiği bu iş ile sizlerde bütçenize yüksek katkılar sağlayabilirsiniz.

Hem eğlendiren hem de kazandıran paketleme işinde genellikle kına paketlenmektedir. Düğünlerde mutlaka dağıtılan kınalar için özel torbalar hazırlanmaktadır. Bu iş için zamanı olmayan çiftler, firmalardan ya da bu işi yapan kişilerden direkt olarak yardım almaktadırlar.

Aracı firmalar veya organizasyon firmaları tarafından verilen paketleme işi genelde yaz aylarında artmaktadır. Yaşadığınız il için verilen ilanlara başvurarak bu kolay işi sizlerde yapabilirsiniz. Firmalar ile fiyat konusunda anlaştıktan sonra sizlere paketlenecek ürün ve paketler gönderilir. Bu aşamada belirtilen tarihte paketleri teslim etmeniz çok önemlidir. İşi doğru bir şekilde yaparak zamanında teslim ederseniz, yeni işlerin de kapısını aralamış olursunuz.

Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Eğitim sisteminin zorlaşması ile beraber aileler çocukları için özel ders almak istemektedirler. Bu nedenle evden kazandıran işler arasında özel ders vermek ön plandadır. Hâkim olduğunuz bir konuda veya alanda özel ders verebilirsiniz.

Genelde İngilizce, Matematik, Türkçe gibi dersler için özel ders alınmaktadır. Kaliteli bir zaman geçirmek ve bilgilerinizi başkaları ile paylaşmak istiyorsanız, özel ders vererek para kazanma işi tam size göre. Özel ders için ücret genellikle saat üzerinden hesaplanmaktadır. Net bir ücreti olmamakla beraber, özel ders vererek saat başına ortalama 150 – 200 TL kazanabilirsiniz. Bu tutar bilginize, dersi anlatmanıza, tecrübenize ve kendi tercihinize göre değişebilmektedir.

 

İLGİLİ : Evde Çalışan Kişiler İçin Motivasyon Yükselten Öneriler

 

Çekilen Fotoğrafları Satarak Para Kazanmak

İnternetin gelişmesi ile beraber telif konusunda da hassasiyet artmıştır. Dijital pazarlama ajansları, gazeteler, reklam ajansları, internet yayıncıları gibi birçok şirket, telif konusunda sorun yaşamamak için stok fotoğraflar satın almaktadır.

Evden iş yaparak para kazanmak isteyen kişiler için fotoğraf satmak son derece avantajlıdır. Yeni ve özgün fotoğraf arayan ajanslar, fotoğraf ve download başına ücret ödemektedirler. Fotoğraf çekme işinde yetenekliyseniz ve bu işe ilginiz varsa, ajanslarla görüşerek çekmiş olduğunuz fotoğrafları satabilirsiniz. Günümüzde bu işi yapan kişi sayısı az olduğu için ücretler yüksektir.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

anket doldurarak evden online sistemden para kazanmak
anket-doldur-para-kazan-ek-is-fikirleri

Evden para kazanma yolları konusunda araştırma yapan kişiler, anket doldurma işi ile karşılaşacaklardır. Göz doyurucu kazançlar sağlayan bu iş için yapmanız gereken tek şey, anket doldurma işi sunan firmalar ile iletişime geçmektir.

Firmalar ile anlaşma sağladıktan sonra anket başına ya da verilen görevi yerine getirerek kazanç sağlayabilirsiniz. Oturduğunuz yerden yapabileceğiniz bu kolay iş için ne kadar çok anket doldurursanız o kadar çok kazanırsınız. Zamanınızı karlı bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız, sizlere anket doldurma işini öneriyoruz.

Instagram Dükkânı Açarak Para Kazanmak

instagram dükkanı açıp ürün satarak evden para kazanabilirsiniz
evde yapılabilecek işler

Evden yapılan en popüler işlerden biri de Instagram üzerinden satış yapmaktır. İnternet kullanımına bağlı olarak artan sosyal medya kullanımı içerisinde özellikle Instagram ön plandadır. Kullanıcı sayısı milyonları bulan bu platformda aklınıza gelebilecek her şeyin satışını yapabilirsiniz.

Instagram üzerinden birçok kullanıcıya ulaşmak için hesabınızı sürekli canlı tutmanızı öneriyoruz. Bunun için düzenli fotoğraf ve ürün paylaşımı yapmanız, ürünler hakkında bilgi vermeniz ve hashtag kullanımına özen göstermeniz önerilmektedir. Reklam ücretlerinden de kurtaran bu iş sayesinde kısa sürede ekonomik olarak rahatlayabileceksiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir