En İyi Bulaşık Makinesi

bulaşık makinesi tavsiye

En iyi bulaşık makinesi hangisi? Bulaşık makineleri ilk olarak 1850’de icat edildi, o günden bu yana hayatımızı inanılmaz derecede kolaylaştıran çok önemli bir ev eşyası olarak hayatımızda yer edindi. Teknoloji geliştikçe, birçok konuda insan emeği kullanılan işler makineleşmekte ve insanlara ciddi bir zaman tasarrufu sağlamaktır. Şu anda endüstriyel ve ev tipi olmak üzere iki tip bulaşık makinesi vardır.  Endüstriyel tip bulaşık makineleri 3-6 dakika içerisinde yıkama sağlayarak bulaşık yükünü ciddi oranda azaltır. İşletme daha az personel ihtiyacı duyar ve maksimum verimlilik sağlanır. Ev tipi makinelerde ise kısa programlar 15-40, normal programda 40-80dk, uzun programlarda ise 80-180dk arası yıkama yapmaktadır.

 

En İyi Yıkayan Bulaşık Makinesi Nasıl Olmalı?

En iyi bulaşık makinesi tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Genellikle yeni satın alınmış makineler daha iyi yıkama yapma eğilimindedir.  Ancak zamanla makineler eskiyebilmekte ve bakımları yapılmadığı için yıkama performansı düşmektedir. Şuan için ev tipi bulaşık makinelerinde en önemli özellik, yıkama sıcaklığı ve fıskiyelerin basınç derecesidir. Aslında birçok bulaşık makinesinde yıkama işleminin büyük çoğunluğu su basıncı ve sıcaklığı tarafından belirlenir, sabun çok daha az önem arz etmektedir.

 

En iyi Bulaşık Makinesi Markası

En iyi bulaşık makinesi hangisi diye karar veremiyorsanız, sizlere Arçelik Programlı Beyaz Bulaşık Makinası modelini önerebiliriz.  Makinenin özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir.

Arçelik Programlı Beyaz Bulaşık Makinesi 6144

 • Yoğun programda yıkama özelliği, bulaşıklarınız 70 derecede yıkanır.
 • Klasik ekonomi program, 50 derece sıcaklıkta yıkama yapar.
 • 48 db ses seviyesiyle gürültüsüz kullanım deneyimi
 • 58 derece sıcaklıkta yıkama yapan hızlı programı sayesinde az kirli bulaşıklarınızı hızlıca yıkayabilirsiniz.
 • İç gövdesi paslanmaz çelikten imal edilmiştir, bu sayede uzun kullanıma rağmen en ufak paslanma gözükmez.
 • Arçelik Programlı Beyaz Bulaşık Makinesi, en memnun kalınan bulaşık makinesi olarak birçok yerde listelenmektedir. Sizde Akakçe üzerinden en uygun fiyatla bu makineyi bulabilirsiniz.
 • Bu makine, arçelik en iyi bulaşık makinesi listelerinde yer aldığından yeni ve kaliteli makine için tercih sebebi olabilir.

 

En Çok Tercih Edilen Bulaşık Makinesi

Bulaşık makinesi seçmek zordur, bir çok marka uygun fiyatlarla birbiriyle rekabet halinde. Doğal olarak en uygun fiyatı veren en iyi markaları seçmek size düşüyor. İşte karşınızda, en çok tercih edilen bulaşık makineleri;

Electrolux ESF2400OW Kompakt A+ 6 Programlı Tezgah Üstü Bulaşık Makinesi

En iyi bulaşık makinesi hakkında karar vermek zordur sizi anlıyoruz, fakat şimdi karşınızda çok memnun kalacağınız çok iyi bir makine öneriyoruz.  Electrolux ESF2400OW Kompakt A+ 6 Programlı Tezgah Üstü Bulaşık Makinesi adlı ürün, çok az yer kaplaması nedeniyle önemli bir tercih sebebi. Bu makinenin en önemli özelliği normal bir bulaşık makinesinin yarısı kadar büyüklükte olması. Özellikle az bulaşık çıkan evler için tam bir kurtarıcı olduğunu söyleyebiliriz.

 

En iyi bulaşık makinesi yorumları arasında bu makineyi sıklıkla görebilmekteyiz. Makine Electrolux markası tarafından üretilmiştir. Electrolux, İsveç markasıdır ve ürünleri gerçekten kalitelidir. Sizinde az bulaşığınız çıkıyorsa, bu makineyi alabilir ve gönlünüzce uzun yıllar kullanabilirsiniz.  Makine çok kısa sürede yıkama yapmaktadır, bu sayede acil işleriniz varsa makineyi kullanarak çok rahat edebilirsiniz. Sadece 30 dakika içerisinde yıkama yapmaktadır ve bir çok makineye göre daha yüksek basınçla yıkama yapar. İşte makinenin avantajları;

 

 • Yer kaplamaz, tezgâh üstü kullanabilirsiniz.
 • Kısa, orta ve uzun süre olmak üzere yıkama programları vardır.
 • Tuz haznesi ve yıkama tablet hazneleri bulunur.
 • Zaman ayarlayıcı sayesinde ileri bir tarihte makineyi yıkamak için ayarlayabilirsiniz.
 • Fiyatı büyük makinelere göre nispeten uygundur.
 • Electrolux en iyi yıkayan bulaşık makinesi markaları arasında yer almaktadır.

 

BOSH Serie 4 Solo Bulaşık Makinesi

Bosh markasına ait bu makine 2022 en iyi bulaşık makinesi listelerinde aktif bir şekilde yer alıyor. Aşağıda makineye ait özellikleri okuyabilirsiniz.

 

 • Cihazın programları; Custom program, Eko, Hızlı yıkama (Quick wash) 45°C, Quick L, Yoğun
 • Hızlı program 29 dakikada yıkama yapmaktadır. 45 derece sıcaklıkla yıkamakta ve az kirli bulaşıklarınızı hızlıca temizlemektedir.
 • Yoğun program, yağlı bulaşıklarınızın yıkandığı programdır. 295 dakika yıkama süresi bulunmaktadır bu da yaklaşık 5 saate tekabül eder. 50 derece sıcaklıkta yıkama yapmaktadır.
 • 8-15 litre arası su tüketimi bulunmaktadır.
 • Uzun ömürlüdür, en iyi bosh bulaşık makinesi listelerinde kendine yer bulmuştur.

 

Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli özellik, tabi ki ilk olarak markasıdır. Eğer ucuzluğuyla ünlenmiş bir marka tercih ederseniz, sorun yaşamanız olasıdır. Bunun yerine pahalı ancak kalitesiyle ün salmış bir makine tercih etmenizi tavsiye ediyoruz, çünkü bu tarz makineler fiyat pahalı da olsa, makinenin kalitesini artırmakta herhangi bir çekince görmemektedirler. Bulaşık makinesi en iyi marka seçimi yaparken yukarıda da bahsettiğimiz gibi fiyatıyla değil, kalitesiyle ün yapmış markaları araştırın.

 

Fıskiyeler: En kaliteli bulaşık makinesi, çoğunlukla fıskiye konusundaki problemleri çözmüştür. Bir çok makinenin her bir sepet için bir fıskiyesi vardır, bazı ev tipi makinelerde bir sepetli olmasına rağmen birden fazla fıskiyesi vardır. Bu sayede yıkama süresi düşer, ancak yıkama kalitesi artar.

 

Su sıcaklığı: Su sıcaklığı arttıkça makinenin hem hijyenik yıkama kapasitesi artmakta, hem de daha hızlı yıkama sağlamaktadır. Bazı ev tipi makinelerde 70-80 dereceye kadar ulaşan sıcaklık, bulaşıkların 30 dakika içerisinde başarılı bir şekilde yıkanmasını sağlar. Bulaşık makinesi en iyisi hangisi diyorsanız, bu gibi bir tercih yapabilirsiniz.

 

Tuz bölmesi: İyi bir makinede tuz bölmesi mutlaka olmalıdır. Çünkü yaşadığınız yerde sular kireçli olabilir ve kireçli su makinenin yıkama performansını düşürür. Tuz bölümüne tuz koyduğunuzda, makinenin tuz olmadan 1 saatte yapabildiği temizliği, tuz ile 30 dakikada yapabilmektesiniz. En güzel yıkayan bulaşık makinesi arıyorsanız buna dikkat etmelisiniz.

Filtre Kalitesi: En kullanışlı bulaşık makinesi, filtreleri en sağlam olandır. Makinede filtreler yeteri kadar çöpü tutamıyorsa, bulaşık makinenizin içinde devamlı pis bir su gezebilir bu nedenle sağlığınız ciddi anlamda tehlike altında olabilir.  Bu bağlamda yapacağınız en iyi adım, filtre kalitesini dikkat etmeniz, yedek filtrelerin kolay bulunabiliyor olması ve uygun fiyatlı olmasıdır. Aksi takdirde problem yaşamak olasıdır.

 

Marka: Bulaşık makinesinde en iyi marka hangisi bilmek kolay değil. Marka çok önemlidir ama her şey değildir. Bazı markaların her kesime ulaşabilmesi için ürettiği ucuz ürünler vardır, siz gidip bu ürünleri alırsanız problem yaşarsınız. Bu nedenle en iyi marka bulaşık makinesi ararken aynı zamanda fiyatına da dikkat ediniz.

 

En iyi bulaşık makinesi 2022 yorumları

Electrolux ESF2400OW Kompakt A+ 6 Programlı Tezgah Üstü Bulaşık Makinesi adlı ürün için gelen yorumları sizler için derledik.

 

Ahmet A.

Ürün gerçekten çok güzel, özellikle biz bekarlar için fazla yer kaplamaması ve kısa sürede yıkaması büyük özellik. Gün içerisinde topladığım bulaşıkları makineye atıp yıkama yapıyorum.  1 saatte yıkıyor ve kapasitesi az olduğu için yarım deterjan atıyorum, bulaşıkları biriktirme derdinin olmaması büyük özellik.

 

Zeynep D.

Bulaşık makinemiz bozulmuştu, bir süredir evde yıkıyorduk. Yeni bir makine arayışına geçerken, zaten üç dört günde bir çalıştırdığımız makinemiz yerine bunu aldık, günde bir bazen iki günde bir çalıştırıyoruz. Hem kaliteli, hem de uygun. Tavsiye ederim.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir