İş Bulma Siteleri

iş bulma siteleri

En İyi İş Bulma Siteleri

Günümüzde iş arayanlar ve iş verenlerin bir arada bulunduğu siteler oldukça popüler hale gelmiştir. Ömrümüzün bir kısmını eğitime harcasak bile üniversite mezunlarının dahi iş bulması oldukça zor bir durum haline gelmiştir. Hazırlanan CV’leri firmalara elden vermek, internet üzerinden e-posta ile başvuru yapmak ve çeşitli iş bulma sitelerinden iş başvurusu yapmak iş bulma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bazılarına göre firmalara gidip elden özgeçmişlerini vermek daha etkili olsa da bu yöntemin her koşul için uygun olmaması nedeniyle çoğu kişi iş bulma sitelerine üye olarak amacına ulaşmak istemektedir.

İş arayanların dışında, firmalar da ihtiyaç duydukları pozisyon için en uygun adaylara ulaşmak adına bu iş bulma sitelerini kullanmaktadır. Firma yetkililerinin başvurunuzu incelemesinin ardından, sizleri ilgili pozisyona uygun bulmaları halinde, mülakat görüşmelerine davet edeceklerini de unutmamak gerekmektedir. Günümüzde çok sayıda iş bulma sitesi türemiş olsa da bunların içinde bazıları öne çıkmış durumdadır. En iyi iş bulma siteleri nelerdir? sorusuna verilebilecek en iyi cevaplar ise aşağıdaki gibidir.

 

CV Nasıl oluşturulur, Etkili CV Örnekleri için bknz: CV Örnekleri

 

Kariyer.net

iş bulma siteleri
en iyi iş bulma sitesi

1999 yılında 4 kişi ile kurulan ‘kariyer.net’ in şu an 350 çalışanı bulunuyor. Şu an Türkiye’de en çok bilinen iş bulma sitesi denilebilir.  Sitede 2017 yılı itibariyle 24 milyon adet özgeçmiş kaydının bulunması ve 75 bin firmanın üye olması bunu kanıtlar niteliktedir. Siteye giriş yaparak hemen üye olabilir ve üstte yer alan ‘İş Ara’ sekmesinden istediğiniz kriterlere göre iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Android veya IOS mobil uygulamalarını indirerek telefonunuzdan daha kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Güzel bir özgeçmiş hazırlayarak yaptığınız başvuruların geri dönüşünün daha kolay olabileceğini de unutmamak gerekir. Hazırladığınız profil sonrasında çeşitli firmaların profilinizi incelediğini de görebilirsiniz.

İŞKUR

İŞKUR

İşkur devlet destekli olarak hizmet sağlayan bir kurumdur. İş arayanlarla iş verenleri kendi bünyesinde eşleştirerek uygun işe, uygun personeli atamaktadır. Öncesinde işkur bürolarında gerçekleştirilen bu işlemler, günümüzde İşkur’un internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir. İş verenlerin ilanlarının kolayca takip edilebileceği bu site ile birçok kişi kolayca iş takibi yapabilmektedir. Ayrıca il bazında veya ilçe bazında arama yapılmasına imkan sağlayarak hedeflediğiniz illerde ki iş ilanlarını karşınıza çıkarmaktadır.

Eleman.net

ELEMAN.NET

2005 yılında faaliyetlerine başlayan ‘Eleman.net’ de Türkiye’deki iş bulma siteleri arasında öne çıkan en iyi iş bulma sitelerindendir. Toplam 250 bin üye firmaya sahip olması iş arayanlar tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede aylık 5 milyon ziyaretçi sayısına ulaşan siteye Eleman.net adresinden ulaşabilirsiniz. Diğer iş ilanı sitelerinde olduğu gibi Eleman.net’in de hem Android hem de IOS mobil uygulamaları bulunmaktadır.

SecretCV

Secretcv iş bulma sitesi

Secretcv internet üzerinden iş arama projesine erken başlayan girişimler arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden iş bulma arayışlarının başladığı ilk zamanlardan itibaren projelerde yer alan site, günümüzde aday ve firma zenginliği açısından en önemli internet siteleri arasında yer almaktadır. Oldukça tanınmış firmaları internet sitesi bünyesinde eleman ararken görmeniz mümkündür.

Elemanonline

İş arama ve işçi arama platformları arasında yerini alan site de, kendinizi tanıtabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Aktif iş ilanlarını görüntüleyebilir, kendinize en uygun olana başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Siteye elemanonline adresinden ulaşabilirsiniz.

LinkedIn

Linkedin iş bulma platformu
LinkedIn

İnternet üzerinden iş arama siteleri arasında Linkedin’in oldukça farklı bir yeri vardır. Firmaların hemen hemen hepsinin bir profili bulunmaktadır. Diğer iş arama sitelerine göre daha resmi bir platform olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca firmaların profilleri ile firmada çalışanların profilleri eşleştirilebilmektedir. Böylece firmalar bünyelerinde çalışanları kendi iş ağlarında buluşturabilmektedir. Diğer platformlarda yer alan firmalar, neredeyse kesin olarak bu sitede de yer almaktadır.

Yenibiris

YENİBİRİS.COM

İnternet üzerinden iş bulma sitelerinde arasında aktifliğini koruyan site, binlerce firma ve adayı bir arada bulundurmaktadır. Site üzerinde eğitim bilgileriniz, kişisel bilgileriniz birçok alan bulunurken, kullanımı kolay menüler hazırlanması herkesin kolayca iş başvurusu yapabilmesini sağlamaktadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir