Fatih Şifresi – Fatih İnternet Şifresi

Fatih Şifresi

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte okullarda akıllı tahta uygulamasına geçiş yapılmıştır ve bu kapsamda Fatih şifresi de pek çok öğrencinin ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Akıllı tahtalar ile dersler daha pratik ve kolay bir şekilde işlenmektedir. Fatih projesi kapsamında sınıflara son teknolojik özellikleri içeren akıllı tahtalar takılmıştır. Bu tahtalara bir süre sonra bazı erişim ve giriş kısıtlamaları getirilmiştir.

Öğrencilerin en çok merak ettiği ve araştırdığı konuların başında Fatih şifresi gelmektedir. Kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde herkesin kullanımına açık olan Fatih projesine şimdilerde sadece şifre ile giriş yapılmaktadır.

Fatih Şifresi Nedir?

Öğrencilerin oldukça önemsediği konuların başında gelen Fatih şifresi 2019 ve 2020 yılları içerisinde değiştirilmiştir. Fatih projesi ile bütün öğrencilerin kullanımına açılan Fatih internet ağlarına girmek için mutlaka güncel şifreleri bilmek gereklidir. Sadece okuldaki akıllı tahtalardan değil mobil cihaz ve tabletlerden de giriş yapılabilen Fatih sistemine ait internet şifresi en güncel biçimde şu şekilde sıralanabilir:

Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56 (Güncel Şifre)

Şifre: F@M2015i#Eb23TC

Şifre: f1@2t34ih5

Şifre: Fatih.1234

Şifre: verdijm@n1453

Bu versiyonlarıyla birlikte Fatih sistemine giriş yapan pek çok öğrenci aradığını hızlı ve kolay bir biçimde anında bularak vakit kaybını en aza indirgemekte ve ders dışı unsurlarla vakit kaybetmemektedir.

Fatih İnternet VPN

İnternet mecrasında yer alan birçok vpn programı veya uygulaması indirilerek fatih internet VPN çalıştırılabilir ve uygun bir şekilde kullanılabilir. Bu hususta internet üzerinde pek çok vpn programına anında ve tek tıkla ulaşılabilmektedir. Bu vpn programlarını saymak gerekirse şu şekilde maddelendirebiliriz:

 • Betternet VPN
 • TLS Tunnel
 • SparkVPN
 • Eproxy ayarları
 • Hotspot Shield
 • KPN Tunnel
 • AnonyTun
 • Psiphon Pro
 • JJE-Revolution’dır.

 

Fatih Wi-fi Şifresi

Ücretsiz olarak Wi-fi ağına bağlanmak için ilk etapta Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınlanmış olan sertifikaları telefonda barındırmak gerekmektedir. Bu sertifikaları yüklemek ve gerekli aşamaları başarıyla yerine getirmek için yapılması istenenler şu maddeler halinde sıralanabilir:

 1. İlk etapta http://sertifika.meb.gov.tr/ adresine gidilerek buradaki güncel olan sertifika telefona indirilir.
 2. Daha sonrasında ise telefonun kendi wi-fi bölümü açılarak wi-fi ağına bağlanılır.
 3. Gelen ekranda şifre istenecektir, Fatih wi-fi şifresi için yukarıda verilen şifreler tek tek denenir.

Fatih VPN

Uygun internet kullanımı için Fatih VPN ayarlarını doğru bir şekilde bilip uygulamak gerekmektedir. İnternette güncel olarak paylaşılan Fatih VPN ayarları üzerinden revize edilebilmektedir. MEB, Fatih VPN kullanımının sıkı takipçisidir. Her açıldığında sistem tarafından engellenilmek için çaba gösterilse de her gün farklı ayar dosyası hazırlanmakta ve sistem açılmaya çalışılmaktadır.

Fatih’in Şifresi

Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (Fatih) projesiyle birlikte okullara gelen internet altyapısı sayesinde internet kullanımı da mümkün hale gelmiştir. Ancak internet ağlarına bağlanmak için oldukça zorlu ve aşamalı bir işlem yöntemi izlenmektedir. Dolayısıyla internet şifrelerine erişebilmek ve bunlarla birlikte giriş yapmak gerekmektedir.

Okullarda aktif bir şekilde kullanılmakta olan bu projeye ait Fatih’in şifresi herkes tarafından fazlasıyla merak edilmektedir. Herkesin ısrarla aradığı ve bulmaya çalıştığı bu şifreler çeşitli mecralarda kullanıcılara sunulmaktadır. Bu şifreler girilerek internet erişimi sağlanabilir ve sonrasında da gönül rahatlığıyla kolay bir şekilde kullanım gerçekleştirilebilir.

Fatih Wi-fi VPN

Fatih projesinde bulunan çalışmalara ulaşabilmek için çeşitli yollar mevcut olup Fatih wi-fi VPN bilinip uygulanabilen sistemli giriş yollarından biridir. Pek çok kullanıcı tarafından sorunsuz bir giriş için araştırılan bu sistemlerin en sorunsuz olanları kullanıcılar tarafından oldukça fazla rağbet görmektedir.

Fatih wi-fi VPN uygulamalarında sorun yaşamamak ve Fatih programını düzgün bir şekilde kullanabilmek için güncel VPN ayarlarının araştırılarak yapılması ve bu durumun anbean takip edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde bu kapsamda yaşanan sorunların çözülmesi ve sorunsuz bir şekilde programın kullanımı zorlu ve katlanılmaz bir sürece dönüşebilir. Ancak ayarların sıkı ve ciddi bir şekilde takibi kullanıcıları böylesi bir durumdan alıkoyar; sorunsuz bir şekilde programın kullanımını sağlar.

Okul İnterneti VPN

Her internetin uygun ve uyumlu programlar vasıtasıyla VPN’e adapte edilmesi gibi okul interneti VPN de rahatlıkla ayarlanmakta ve kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunun için önemli olan uygun program ve uygulamaların araştırılması ve kullanılmasıdır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir