ay taşı özellikleri

Ay Taşı Özellikleri

Ay Taşı: Gizemli Özellikleri ve Farklı Kullanım Alanları Ay taşı, bilimsel olarak adlandırıldığı üzere adularia, eşsiz bir güzelliğe ve tarihsel öneme sahiptir. Beyazdan maviye, hatta şeffaf renklere kadar değişen tonlarıyla bilinir. Bu... Detaylar »
En çok satılan el yapımı ürünler

En Çok Satılan El Yapımı Ürünler

En Çok Satılan El Yapımı Ürünler Son yıllarda el emeği ürünler oldukça popüler hale gelmişti. El yapımı ürünlerin doğal olması satın alınmasını çok daha kolay hale getirmektedir. El işi ürünler çeşitli yollar... Detaylar »

Bisiklet, İcadından Günümüze Gelinceye Kadar Hangi Değişimlere Uğramıştır

Bisiklet, İcadından Günümüze Gelinceye Kadar Hangi Değişimlere Uğramıştır Bisiklet, insan gücüyle hareket eden en eski araçlardan biridir. Bisikletin tarihi, 19. yüzyılın başlarına kadar uzanmaktadır. İlk bisikletler, günümüzdeki bisikletlerden oldukça farklı tasarımlara sahiptir.... Detaylar »
deprem izolatör nedir

Sismik İzolatör Nedir?

Sismik İzolatör Nedir ve Ne İşe Yarar? Sismik izolatörleri açıklamadan önce herkesin merak ettiği “sismik nedir” ve “izolatör nedir” sorularını cevaplayalım. Sismik, genellikle depremlerle ilişkili olan yer sarsıntıları veya yer hareketleri anlamına... Detaylar »

En İyi Otomatik Mama Kabı

En İyi Otomatik Mama Kabı En iyi otomatik mama kabı alanında kedi ve köpekler için özel olarak tasarlanmış olan kaplar sizi bekler. Bu alanda hem çok kullanışlı hem de titiz kullanıma elverişli... Detaylar »

Saç Kurutma Makinesini Kim İcat Etti?

Saç Kurutma Makinesini Kim Ne Zaman İcat Etti? Saç kurutma makineleri kişisel bakımımızda vazgeçilmez icatlarından biridir. Soğuk havalarda kimse duştan sonra ıslak saçla dışarı çıkmak istemez. Ayrıca saç kurutma makinesi de grip... Detaylar »

Arzum Evde Şef Var ile En Lezzetli 5 Çorba Tarifi

Sofraların vazgeçilmez lezzeti olan çorba tarifleri yemeklere hafif ve sağlıklı bir başlangıç olacaktır. Doyuruculuğu yüksek olan bu lezzetlere hızlıca ulaşabilmeniz için Arzum yeni platformu olan evdesefvar.arzum adresini kullanıma açmıştır. Birbirinden farklı ve... Detaylar »

Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Bayiliği

Elektrikli araç şarj istasyonu bayiliği nasıl alınır? Son zamanlarda hem Türkiye hem de dünyada elektrikli araç kullanım sıklığı arttı. Artık pek çok araç elektrikle çalışacak şekilde üretilmekte ve tasarlanmaktadır. Doğal olarak, elektrikli... Detaylar »

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

2022 yılında ensafalara, esnaf kefalet kooperatifleri güvencesi ile 350.000 TL işletme kredisi ve dükkan açma ve araç alımları için 1.000.000 kredi verilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen esnaflar gerekli belgeler ile yazılı olarak... Detaylar »
en iyi powerbank hangisi

En İyi Powerbank Hangisi?

En İyi Powerbank Hangisi? Powerbank günümüzde yaygın olarak kullanılan taşınabilir bir şarj cihazıdır. Yedek bir batarya görevi gören powerbank modelleri bir elektrik çıkışından bağımsız olarak elektriğe ulaşabilmenizi mümkün kılar. Teknolojinin gelişmesi ve... Detaylar »