En İyi Lastik Markası

En İyi Lastik Markası

Aracınız için en iyi lastiği almak istiyorsunuz ama markaların çokluğundan kafanız karıştı. En iyi araba lastiği, en iyi lastik markası 2022 ‘de olduğu gibi 2021’de de belli.  En iyi lastik markası sıralaması, en iyi oto lastiği hangisi gibi türden çok fazla araştırmalara yaparak uygun bütçeyle yüksek performanslı lastik arayışına girdiniz. Özellikle oldukça bozuk yollarda can güvenliğiniz açısından aracınızın lastikleri çok önemlidir ve dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur. Islak veya kuru zemine uygun, üstün yol tutuşu sahip, ses yapmayan ve kolayca aşınmayan lastikler almaya özen gösterin. Yoldaki virajlar da daha rahat yol tutuşu olması sebebiyle lastiklerin çok sert olmamasına dikkat edin. Alacağınız lastiğin yakıt tüketimine etkisi ve konforlu olması da bir hayli önemlidir. Fiyatı ve kalitesi ile piyasada çok çeşitli lastik markaları bulunmaktadır.

En iyi araba lastiği

en iyi lastik markası 2019
en iyi lastik sıralaması

Lastiğin Görevleri Nelerdir?

Otomobilin gitmesini sağlayan en önemli parçalar lastiklerdir. Otomobilin yerle temasını sağlayan ve durup, kalkmasına yarayan tek unsur lastiklerdir. Lastikler can güvenliğiniz açısından hayati önem taşımaktadır. Alacağınız kaliteli lastikler darbeleri emer ve sizlere konfor sağlar. Otomobilin tüm yükünü taşıyan lastikler fren gücü, yol tutuşu, direksiyon hakimiyeti gibi unsurlar açısından önemlidir.

Lastiğin en önemli görevi, gideceğiniz yol ister çamur ister karlı olsun sizleri güvenli olarak isteyeceğiniz yere götürmesidir. Ancak ilerleyen zaman ve gelişen teknoloji ile sürücüler lastikten güvenlik ve konfor özellikleri dışında farklı unsurlarda beklemektedir. Lastik üreticileri de birbirinden farklı özellikler üreterek müşterileriyle buluşmaktadır.

Temel olarak lastiğin başlıca görevleri;

-Aracın yük ve ağırlığını güvenli bir şekilde taşımak

-Yol ve tekerlek arasında teması sağlamak ve bu temas ile iyi bir sürtünme oluşturmak

-Yolun durumuna göre meydana gelen titreşim ile darbeleri yok etmek ve hissettirmemek

-Direksiyon ile belirlenen yönde etkin bir şekilde hareket etmektir.

Lastikler yapılarında naylon, rayon, polyester gibi elyaf esaslı kordlar ile çelik kordlar içermektedir. Tüm bu içerikleri yapılarında barındırarak ve zeminle teması verimli bir şekilde güvenle sağlayarak, yanak kısımlarında esneme kabiliyeti vermek görevi lastiğindir.

en iyi lastik sıralaması
En İyi Lastik Markası hangisi

En İyi Lastik Markası Hangileridir?

Tercih edeceğiniz lastiğin ıslak ve kuru zemin performansına, yol/gürültü sesine, yakıt tüketimine, aşınma durumuna, fiyat ve kalitesine bakmalısınız. 3 en iyi lastik markası;

1-Michelin Lastik Markası

En İyi Lastik Markası

Her mevsim maksimum kalitesi ile zorlu kış aylarında lastik sıralamasında ilk sırada yer almaktadır. Bu sebeple ülkemizde en çok tercih edilen kış lastiği markaları arasındadır. İlk kurulduğu zamanlar sadece bisiklet lastikleri üreten firma kendini geliştirerek otomobil sektöründe lastik konusunda faaliyete geçmiştir.

Michelin Lastik fiyatları

Diğer markalara oranla fiyatları biraz daha yüksektir. Fransız firmasıdır. Dört mevsime uygun Crossclimate lastiği markanın en çok satılan ve tercih edilen lastikleri arasında yer almaktadır. Michelin Alpine 4ise ıslak yolda kış lastiği sıralamasında ilk sırada bulunmaktadır.  Michelin lastik markası yapılan araştırmalara göre kuru yollarda, aşınma derecesinde çok iyi puanlara almış daha düşük yakıt tüketimi ile göz doldurmuştur. Ancak genelde lastikler ıslak zeminlerde biraz zayıf olsa da kalite olarak tartışılmazdır.

2-Goodyear Lastik Markası

Fulda ve Dunlop gibi isim yapmış lastik üreticileri ile çalışan firma ıslak yollarda üstün lastik performansı lastikleriyle müşterilerin ilgi odağı olmuştur. Yüksek performansı ile kış lastiklerinde en çok tercih edilenler arasındadır. Performans, sessizlik ve dayanıklılıkta diğer marka lastikleri geride bırakmıştır. Sessizlik ve konforu bir arada barındıran yumuşak hamurlu ve kalın yanaklı lastikleri ile en iyi lastik markalarındandır. Beklentiniz dayanıklılık ve uzun süre kullanım ise bu lastik markası tam size göredir. Goodyear UltraGrip 9 lastiği markanın en bilindikleri ve tutulanlarındandır. Goodyear verimli ve etkin kış lastikleri ile yüksek yol tutuşu sağlayarak sürücülere güven vermektedir.

3-Lassa Lastik Markası

Aracınızın lastik ölçüsüne uygun olarak tüm ebatlarda lastik bulabilirsiniz. Zig-zag şeklinde tasarlanmış kanalcıkları ile kaygan zeminlerde yol kavrama, buzlu yollarda mükemmel manevra kabiliyeti sunmaktadır. Lassa lastikleri ile yüksek kesme etkisi özelliği sayesinde  kendinizi güvende hissedersiniz. Etkin ve hızlı su tahliyesi ile suda kızaklama riskini azaltırsınız. Ayrıca bu lastik ile yol sesini bile hissetmeden aracınızı konforlu olarak güvenle kullanabilirsiniz. Lider lastik markalarından olan Lassa konfor, güvenlik ve çevre dostu unsurlarını bir arada barındıran en iyi lastik markaları arasındadır. Kullanıcıların fiyatı ve performansı ile beğendiği, her mevsime kullanıma uygun lastiklerdendir.

Dünya Lastik Markaları Kalite Sıralaması

Otomobil şirketleri için her yıl en kaliteli lastik sıralaması belli oldu. Bütün uluslarda lastik satışlarına bakılarak en önde gelen markalar sıralamaya alınır ve bu kamuoyuna duyurulmuştur. Her sene bu lastik firmalarının kazananları ve kaybedenleri ortaya çıkmaktadır.

Ülkemizde bozuk ve düzgün yapılanmamış, yollar yüzünden sıkıntı çeken sürücüler kaliteli lastiklerin önemini anlamaktadırlar. Doğru lastik seçimi can güvenliği içinde çok önemlidir. Bu sebeple lastik seçimini yaparken dikkat etmemiz gerekmektedir. Bu sebeple her sürücü yüksek performans sergileyen lastikler tercih ederler. Dünya lastik markaları kalite sıralaması bakıldığında bazı ölçütleri vardır. Bu ölçütler; aracın yükünü ve ağırlığını taşımak, yolda bozuk zeminlerde sürtünme sonucu oluşan titreşimleri engelleme, direksiyon yönlendirmelerine doğru tepki vermek gibi özellikleri olması gerekmektedir.

En Çok Tercih Edilen Lastikler

Sessiz ve dayanıklı lastikler en fazla talep gören araç lastiklerinin başında gelmektedir. Maksimum olarak sessiz olan lastikler çok tutulmakta olduğu için lastik tercihlerini de etkilemektedir. Kalitesi, sessiz oluşu kadar lastiğin ekonomik olması da çok önemlidir. Can güvenliğiniz için lastik seçimlerini iyi yapmalısınız.  Lastik markaları kalite sıralaması açılıp bakıldığında en çok sata lastik markalarını üst sırada göreceksinizdir. En iyi Lastik sıralamasında yer alan bazı firmalar şunlardır;

En İyi Lastik Markası Sıralaması

Michelin: Kalite ve dayanıklılık denildiğinde ilk akla gelen marka Michelin’dir. Dünyanın en kaliteli lastiklerinin başında gelen lastik markası, maksimum dayanıklılık seviyesi ile kullanıcılarını memnun bırakmaktadır. Fransız markası olan Michelin yüksek performansı ve kalitesi ile de 1. sırayı kapmıştır. En zorlu koşullara bile uyum sağlayan lastiğin, Aşınma yüzeyi de çok iyidir. Kuru zeminlerde çok iyi işler çıkaran bu lastikler, yakıt konusunda da tasarruf sunmaktadır. En beğenilen araba lastiklerinin başında gelen bu lastikler marka sıralamasında yer almaktadır.

 

Bridgestone: Japon teknolojisi ile üretilen bu lastikler, pek çok ülkede kalitesi ile sözünden ettirmektedir. Kalitesi ve dayanıklılığı ile ülkemizde de birçok araç kullanıcısının ilk tercihi olmuştur. Bridgestone lastikler ister kuru olsun ister ıslak olsun tüm zeminlerde yüksek performans sağlamaktadır. Kullanıcılarına ayrıca düşük seviyede yakıt tükettiren bu lastikler tasarruf konusunda da tam not almıştır. Hatasız olduğuna dair garanti veren firma tüm lastikleri ile kalitenin sınırlarını zorlamıştır. En kaliteli lastik olarak bilinen Bridgestone lastikler Türk halkı tarafından da tam not almıştır. Bu marka lastik markaları kalite sıralamasılistesinde başta gelmektedir.

 

Goodyear: Diğer araç lastiklerine göre daha kaliteli olan bu lastiklerde en fazla tercih edilen lastiklerin arasındadır. Fulda ve Dunlop gibi büyük markalar da bünyesinde bulunmaktadır. Kaliteli lastik denildiğinde ilk akla gelen markalardandır. Yüksek performansı ile göz doldurmaktadır. Sessizlik, güvenlik ve konfor bakımından harika olan lastik, yumuşak ve kalın yanaklı lastik modelleri ile en iyiler listesine adını yazdırmıştır. Yolunda bulunan olumsuzluklarda titreşimi ve darbeleri maksimum oranda engelleyen lastikler, son dönemde en fazla tercih edilen lastiklerden olmuştur. En kaliteli lastikler sıralamasında yerini korumaktadır.

 

Lassa: Sağlamsa Lassa sloganı ile gönüllere taht kuran marka, Kaliteli lastikler sıralamasında da yerini almıştır. Araç lastikleri ölçü birimlerine uyan bu lastikler kalitesi ile de çok fazla tercih edilmektedir. Su tahliye sistemi ile suda kızaklama gibi olumsuzluklar yaşatmaz. Konforlu ve güvenilir olan bu marka ülkemizde de çok fazla tercih edilmektedir. Lassa lastikler, lastik markaları arasında liderliğini korumaya devam etmektedir. Harika performansı ile sizi kendine hayran bırakacak olan Lassa lastikler, can güvenliğiniz içinde en iyi tercihlerden biri olacaktır.

 

Pirelli: İtalyan markası olan Pirelli markası dayanıklılığı ve kalitesi ile erkesi kendine hayran bırakmaktadır.  Yaz lastiği markası olarak bilinen bu firma kaliteli performans sergileyen lastikleri ile ıslak zeminlerde de çok iyi işler çıkarmaktadır. Muhteşem bir performans sergileyen bu lastikler dünyanın en iyi lastikleri sıralamasında yerini almıştır. Bu marka kalitesi sayesinde ülkemizde de çok fazla terci edilmektedir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir