En İyi Fön Makinesi

En iyi Fön makinesi, bir evde olmazsa olmaz diyebileceğimiz elektrikli ev aletlerinden biridir. Saç kurutma işlevinin yanında, saçlarımıza şekil vermemize yardımcı olarak güzel bir görünüme kavuşmamıza imkan vermesi sebebi ile neredeyse her gün kullandığımız hayatımızı kolaylaştıran aletlerden biri olmuştur.

En iyi fön makinesi hangisi

Duştan çıktıktan sonra elimizi ilk attığımız bu hayat kurtarıcı aletler, hem saçlarımızı güzel ve dolgun bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olurken, hem de sağlık açısından çok önemlidir. Islak saçlarla gezmek hastalıklara davetiye çıkaracağından, özellikle de kış mevsiminde sağlığımız için en iyi fön makinesi kullanarak saçlarımızı kurutmakta yarar var. Piyasada çeşit çeşit marka ve modellerde fön makineleri bulunmaktadır. Kimse kendisi için faydası olmayacak bir alete bütçe ayırmak, parasını sokağa atmak istemez. Bu sebepten dolayı iyi bir fön makinesinde bulunması gereken özelliklerin neler olduğu konusunda biraz araştırma yapmak gerekiyor. Bu özelliklerin neler olduğuna kısaca bir göz atalım.

Fön Makinesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

  • Daha yüksek performansta bir saç kurutma ve fön çekme işlemi yapabilmesi için en az 2000 Watt olmalı.
  • Yine daha hızlı kurutma ve randımanlı bir ısı alınabilmesi için Turbo özelliğine sahip fön makinesi tercih edilmeli.
  • İyon özelliği bulunan bir makineyi tercih etmeniz, saçlarınızda elektrik oluşumunun engellenebilmesine imkan sağlayacaktır.
  • Tercihen üç aşamalı bir ısı ayarlamasına sahip olması.
  • Fön çektikten ya da saçlarımızı yüksek ısı ile kurutma işlemini gerçekleştirdikten sonra soğuk üfleme özelliği ile hem saçlarımızın şeklini korumasını sağlarız. Hem de sıcak havalarda soğuk üfleme özelliğini kullanarak işimizi halletmek daha rahat olur.
  • Kablosunun uzun olması, bize çok kolaylık sağlayacak bir özelliktir.
  •  Asma halkasının olması yine yer açısından kolaylık sağlar.
  • Fön makinesinin, saç kurutma ve fön çekme işlemleri sırasında saça zarar verdiği bilinmektedir. Makinenin, saçınızı kırmasını önlemek ve ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak daha kolay kurumasını ve şekil almasını sağlaması için, sıcak hava çıkışı olan ızgaraların seramik, nano silver ya da turmalin kaplı olmasına dikkat etmeliyiz. Seramik, ısının eşit dağılımını, nano silver bakteri oluşumunu engellemeyi sağlarken turmalin kaplı ızgaralar ise iyon salgılamak suretiyle saçların daha canlı ve daha parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.
  • Ergonomik ve taşınması kolay olan modellerden tercih etmek, seyahat sırasında yanımızda bulundurmak için daha kolay olacaktır. Katlanabilen ya da sabit saplı ürünler daha avantajlıdır.

Öncelikle nasıl bir fön makinesine ihtiyaç duyduğunuzu kafanızda belirledikten sonra, ayıracağınız bütçeyi göz önünde bulundurarak, kendiniz için en verimli alışverişi yapmış olursunuz. Sıradan bir saç kurutma makinesi ile istenilen güzellikte bir fön çekme işlemi gerçekleştirmek çok zordur. Eğer böyle bir beklentimiz var ise bilindik markalardan değil de kuaförlerin kullandığı makinelerden satın almayı tercih etmeliyiz.

Kullanışlı ve iyi bir fön makinesine sahip olabilmek için dikkate alınması gereken özellikleri sebepleri ile açıkladık. Bu bilgiler ile sizlere piyasada bulunan fön makineleri arasından tavsiyede bulunmak üzere en iyi 3 fön makinesini tanıtmak istiyorum.

1. Rowenta Row Cv6065f0 Instant Dry Premium Care

Rowenta Row Cv6065f0 Instant Dry Premium Care, elektriklenmeyi ve kabarmayı önlemeyi amaçlayan iyonizer teknolojisi ile saçlarınızın kaybettiği nemi, parlaklığı ve canlılığı geri kazandırmayı vadediyor. Yanında gelen kıvırcık saçlar için olan başlığı ( Difüzör / Vigo ) ile saçınızı kuruturken doğal dalgalara sahip olmanıza yardımcı oluyor. Motor gücü 2200 Watt olan bu fön makinesinin kablo uzunluğunun 1,8 m. olması sebebi ile rahat bir kullanım imkanı sunuyor. Bu güzel fön makinesinin fiyatı ise 299,90 TL civarı.

2. Ventoso V3 Mega Turbo 5500 Verde Profesyonel Kuaför Fön Makinesi

Ventoso V3 Mega Turbo Fön Makinesi 2500 Watt gücüyle profesyonel çok kısa bir sürede saçları kurutarak daha dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Fön çekme işlemini çok daha kolay bir hale getiriyor. 65 db ses seviyesi ile daha sessiz ve diğer fön makinelerine göre 3 kat daha etkin şekillendirme ve daha hızlı kurutmayı vadediyor. Hafif ve asma halkasına sahip bir makine olduğu için kullanımı daha kolay. İki yıl garanti süresi ile hiç bir ücret talep edilmeden sorunsuz müşteri hizmeti sağlayan ve yedi farklı renk seçeneği ile çok şık bir görünüme sahip bu makinenin fiyatı ise 338 TL civarı.

"<yoastmark

3. Turbobella İon9000 Fön Makinesi

Kullanıcıların hakkında olumlu yorumlar yaptığı, aslında kuaförlerin kullandığı gerçek anlamda profesyonel bir fön makinesi olan Turbobella 2700 Watt’ lık gücü ile piyasada bulunan en güçlü fön makinelerinden. Turbobella, iyonizer teknolojisi ile saçlarda olan elektriklenme ve uçuşmalara engel oluyor. Güçlü motoru ile kısa sürede saç kurutma ve fön çekme işlemini yapabilme imkanı sunuyor. Turbobella hem kadın hem de erkekler için çok uygun ve kalın telli en inatçı zor saçlara bile şekil verebilmek için ideal. Tek olumsuz bir yönü ise, sadece kuaför malzemeleri satılan yerlerde satışının yapılması diyebiliriz. İtalya’ da tasarlanan ve Türkiye’ de imal edilen Türk Malı Turbobella İon9000 Fön Makinesinin fiyatı ise 249 TL.

İlgili Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.