3 En İyi Online İngilizce Öğrenme Siteleri

İngilizce öğreten internet siteleri

En İyi Online İngilizce Öğrenme Siteleri

Neden İngilizce öğrenmeliyiz? Neden kurs alma ihtiyacı duyarız? Ve en iyi online İngilizce kursunu nasıl ve nereden bulabiliriz? En önemli detayları nelerdir?

Yeni bir dil olarak İngilizce öğrenmek sadece okullarda verilen eğitim ile maalesef yetersiz kalıyor. Bunun için birçoğumuz farklı arayışlar içerisine giriyoruz. Yüksek fiyatlar ödeyip zamanımızın birçoğunu kurslara gitmekle harcamaktansa, İngilizce öğrenme siteleri ile internet üzerinden nerede olursak olalım en iyi online İngilizce kursu alabiliriz. Günümüzde İngilizcenin ikinci dil olmasıyla ne kadar önem taşıdığını biliyoruz. Zamanımızın ve çabalarımızın boşa gitmemesi adına bizim için önemli olan ve içlerinden en iyisini seçmek, öğrenmeye onunla başlamaktır. Üniversiteye kabul edilebilmek için, farklı bir dil ve kültür öğrenmek için, yurtdışında tatil keyfi yaparken dil sıkıntısı çekmemek için, İngilizce dil öğrenmek istiyorum ama dil kurslarına ekstra ücret ödemek istemiyorum diyorsanız ve bunun gibi birçok nedeniniz var ise İngilizce öğrenmek için yeterli sebeplerdir. Peki en iyi online İngilizce kursu nerede bulabilirsiniz? İşte tam da burada. Pek çok İngilizce öğrenme kursu duymuş veya görmüşsünüzdür fakat ilgilenmek için fırsat bulamamışsınızdır ya da en iyi hangisi olduğuna karar verememişsinizdir. Sizler için 3 en iyi online İngilizce kursu sitesini önereceğim.

1-Duolingo

Bu online İngilizce kursunda, gamification olayı (hem eğlendiren hem de öğreten bir uygulama formatı) oluşturulmuştur. Ücretsiz olmasıyla birlikte en çok tercih edilen kurslar arasında birinci sıradadır. Bu uygulamayı ister akıllı telefonunuza isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gerekenler kullanıcı adı ile parola belirlemek. İsterseniz Google üzerinden ister Facebook üzerinden giriş yapıp kullanım şartlarını kabul etmeniz yeterlidir. Uygulamaya Facebook üzerinden giriş yaparsanız arkadaşlarınızı ekleyip aynı zamanda arkadaşlarınızla bir rekabete başlayabilir ve eğlenebilirsiniz. 23 dil seçeneği mevcut bir uygulama ve en önemlisi bulunduğunuz her ortamda İngilizce kursu alabilirsiniz. Peki cebini düşünenler için ücret konusuna değinecek olursak, uygulamayı ücretsiz yükleyebiliyorsunuz eğer isterseniz reklamları kaldırmak için üye olabilirsiniz. Üyelik ücretlerinden bahsedecek olursak; 1 ay için 35.99tl, 6 ay için aylık 28.99tl, 12 ay için aylık 24.99tl. Kelime haznesi geniş ve grameri geliştiren bir uygulamadır. Dil seçenekleri sadece İngilizce, Almanca, Fransızca ile sınırlı olmayan bir kurs niteliğindedir. Hem cebinize hem de zamanınıza uygun en iyi online İngilizce kurslarından ilki Duolingodur. Dil seçenekleri: Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Portekizce, Çince, Japonca, Rusça, Lehçe, Arapça, Vietnamca, Yunanca, Tayca, Macarca, Endonezce, Rumence, Flemenkçe (Hollanda), Hintçe, Korece, Çekçe, Ukraynaca.

2-Busuu.com

 

Hem dil öğrenip hem de yeni arkadaşlıklar edinebildiğiniz bu sitede yeni bil dil öğrenirken aynı zamanda kendi dilinizi de öğretebiliyorsunuz. Busuu.com da herhangi bir davetiye sınırlaması yoktur. Yani istediğiniz kadar sohbet daveti gönderip, eğlenerek yeni bir dil öğrenmem şansını yakalıyorsunuz. Dışarıda alacağınız dil kursları yerine burada anadili İngilizce olan biri ile online chat yaparak İngilizce öğrenmeniz emin olun ki sizin için daha faydalı olacaktır. Tabi dikkat etmeniz gereken bir hususta gerçek bir İngiliz ararken sizin gibi İngilizce öğrenmek isteyen biri ile saatlerce konuşmaya çalışabilirsiniz. Elbette bu sizin tercihiniz fakat İngilizceyi anadiliniz gibi öğrenmek istiyorsanız buna dikkat etmekte fayda var. Eğer dil seviyenizi geliştirmek isterseniz Duolingo ile eşdeğer ilerleme kaydedebilirsiniz. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna iletişim kurmanızı sağlayan bu sitede dil bilginizin gelişmesini görmekte size ayrı bir haz verecektir. En iyi İngilizce öğrenme sitelerinden olan Busuu.com a nasıl üye olunur? Bu oldukça kolay. Bir haftalık ücretsiz deneme süresi var, ardından premium üyelik satın alarak aynı zamanda görüntülü ve sesli olarak da 12 dilde kurslar verilmektedir. Üyelik ücretleri ise kıyaslama yapacak olursanız bir İngilizce kursuna göre oldukça uygun. 1 aylık üyelik ücreti 29.99tl, 6 aylık üyelik 99.99tl, 1 yıllık üyelik ücreti ise 119.99tl’dir.

3-Babbel

Bu sitede öne çıkan en önemli ayrıntılardan biri, Türkçe dil seçeneği olmasına rağmen siteye Türkçe dil seçeneği ile giriş yapılamamaktadır. Ancak orta derece bir İngilizce ile giriş yapılırsa dil seviyenizi oldukça geliştirebilirsiniz. Bu neden ile yeni başlayanlar için ilk iki site daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır. En iyi online İngilizce kurslarından olan Babbelde de diğer üyelerle iletişim kurma imkanı vardır. Eğlenerek İngilizce öğrenebileceğiniz bu sitede kendinizi geliştirme imkanınız oldukça fazladır. 1 hafta ücretsiz deneme süresinden yararlanıp beğenirseniz, tüm dersleri almak için belirli bir ücret karşılığında abone olmanız gerekmektedir. Bu uygulamayı Android ve iOS üzerinden indirebilirsiniz. Bu sitede güncel olarak 14 dil seçeneği bulunmaktadır. Bu diller ise: Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, İsveççe, Türkçe, Flemenkçe, Lehçe, Endonezce, Rusça, Çekçe, Danca, İngilizce.

Bu üç uygulama içerisinden Duolingo ve Busuu.com ile başlayıp İngilizcenizi başlangıç seviyesinden kurtarabilir, Babbel ile daha üst seviyelerde İngilizcenizi pekiştirebilirsiniz. Eğer güzel bir ilerleme kaydetmek, İngilizceyi kusursuz bir şekilde konuşmak ve yeni insanlarla tanışmak istiyorsanız bu siteleri takipte kalmanızı önerebiliriz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir