En İyi Güneş Kremi

En İyi Güneş Kremi

En İyi Güneş Kremi

Güneş ışınlarının metaboilzmaya, dolaşım ve sindirim sistemine büyük faydaları olduğu herkes tarafından bilinir. Fakat bununla beraber Güneş ışınları yaz mevsimlerinde cilt için oldukça zararlı olabilir Güneş ışınları zamanla ciltte farklı rahatsızlıklara yol açabilir. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunabilmek için üretilen koruyucu en iyi güneş kremi önerileri arasından bir seçim yaparak Güneş ışınlarından korunabilirsiniz.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

Güneş ışınlarının zararlarından korunabilmek için kullanılabilecek birçok güneş kremi çeşidi bulunur. Kullanıcıların çok sayıda seçenek arasından kendileri için en iyi güneş kremi seçeneğini bulması meşakkatli olabilir. Bu seçimde dikkate alınacak ilk unsur cilt tipidir. Cilt tipinizi göz önüne alarak en iyi güneş kremi hangisi sorusuna cevap bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürünlerin fiyatları, yorumları ve koruyuculuk oranları da seçim süresince size yardımcı olabilir. En iyi güneş kremi fiyatları konusunda araştırma yaptıktan sonra bütçenize uygun bir seçenek satın alarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Güneş Kremlerinde Faktör Seviyesi

Güneş Koruma Faktörü ya da Sun Protection Factor (SPF) güneş kremlerinin koruyuculuk süresini belirtir. Sanılanın aksine SPF kremin koruyuculuk performansını değil koruma süresini belirler. Piyasadaki en iyi güneş kremi seçenekleri yüksek SPF değerlerine sahiptir. Yılın her mevsiminde Güneş ışığının olduğu her saatte SPF değeri yeterli bir krem kullanmalısınız. En iyi 50 faktörlü güneş kremi seçenekleri arasında yer alan La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid tüm cilt tipleri için uygundur.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremleri

Güneş kremlerinin bazıları her cilt tipine uygunken bazıları sadece belirli cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Yağlı ciltler için en uygun güneş kremi seçenekleri içerisinde diğer çeşitlere nazaran daha az yağ barındırır ve üstün koruma sağlar. Yağlı ciltler için en iyi güneş koruyucu yüz kremi çeşitleri arasında yer alan La Roche Posay Effaclar Duo yağlı ciltler için uygundur ve 30 SPF koruma sağlar.

Hassas Ciltler İçin En İyi Güneş Kremleri

Hassas ciltler birçok uygulamadan etkilenerek tahriş olabilir. Bu nedenle üretilen hassas ciltler için en iyi güneş kremi seçenekleri cildin yapısına zarar vermeden koruma sağlar. Hassas cilde sahip kişiler güneş kremi seçerken aşırı yağ içermemesine, cildin dengesini bozacak bir madde barındırmamasına dikkat etmelidir. Hassas ciltlerin kullanması amacıyla üretilmiş en iyi güneş kremi yüz için seçenekleri arasında yer alan Bioderma Pigmentbio Daily Care 50 SPF seviyesinde koruma sağlar. Ayrıca içerisindeki Vitamin PP sayesinde cildi nemlendirir ve kuru ciltler için en iyi güneş kremi seçenekleri arasına girmeyi başarır.

Karma Ciltler İçin En İyi Güneş Koruyucu Kremler

Karma ciltler farklı cilt tiplerinin bir arada dengeli bir şekilde bulunmasıdır. Karma ciltler kimi zaman beklenmedik reaksyonlar gösterebilir. Aynı zamanda krem, serum ve peeling gibi ürünlere karşı tahriş olabilir. Karma ciltler için en iyi güneş kremi seçeneklerinden olan Avene Fluid 50 SPF seviyesinde koruma sağlar. Sütsü yağ kıvamında olan bu krem mat bir his bırakır. UBV UVA ışınlarına karşı koruma sunan Avene Fluid 50 SPF yüz için en iyi güneş kremi çeşitlerinden biridir.

Bebekler İçin Kullanılabilecek En İyi Güneş Kremleri

Bebeklerin hassas ve gelişim aşamasında olan ciltleri korumaya ihtiyaç duyar. Bebekler için en iyi güneş kremi seçimi yapmak ebeveynler için meşakkatli olabilir. Zira bebek cildi yetişkin cildinden farklıdır ve bir ürün uygulanmadan önce temkinli olunması gerekir. Bebeğiniz için  doktorların önerdiği en iyi güneş kremi seçeneklerinden birini satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Bebeğinize uygun bir güneş kremini doktor eşliğinde seçmelisiniz.

Vücut İçin Güneş Koruyucu Kremler

Her türlü cilt yapısında kullanılabilecek güneş kremleri üretilir. Vücut için en iyi güneş kremi çeşitlerinden olan Nivea Sun 50 SPF bütün vücutta kullanılabilir. 48 saat boyunca cildi nemlendiren, suyla temasa dayanıklı olan bu ürün krem sprey formunda olmasıyla en iyi vücut güneş kremi seçenekleri arasına girmeyi başarır. Stick formuyla güneş kremi kullanımına yeni bir boyut kazandıran CeraVe Sunscreen Stick 50 SPF koruma sağlar. Aynı zamanda göz çevresi için kullanılabilecek bu ürün en iyi göz çevresi güneş kremi çeşitlerinden birisidir ve yağsızdır.

Makyaj Altı Güneş Kremleri

Makyaj altına güneş kremi sürmek hem zararlı ışınlara karşı koruma sağlarken hem de makyajın derli toplu durmasını mümkün kılar. En iyi makyaj altı güneş kremi seçeneklerinin başında La Roche Posay Anthelios Daily Mineral gelir. 50 SPF koruma sağlayan bu ürün mineral bazlıdır. En iyi güneş kremi markaları arasında yer alan Dermalogica markasının Protection Sport 50 SPF ürünü de makyaj altına kullanılabilir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir