Kurutmalı çamaşır makinesi tavsiye

Kurutmalı çamaşır makinesi tavsiye isteyenler için bir araştırma yapmış bulunmaktayız. Araştırmalarımız son dönemlerde çamaşır makineleri içerisinde en fazla tercih edilen modellerin kurutma özelliğine sahip çamaşır makineleri olduğunu ortaya koymuştur. Yeni ev kuracak olanlar ve evine yeni bir çamaşır makinesi almak isteyenler kurutmalı çamaşır makinesi tercih etmektedirler. Ev işlerini kolaylaştıran bu ürün sayesinde ev hanımları kendilerine kolaylıkla zaman ayırabilmektedirler. Çamaşır asıp, kontrol etme ve tekrar toplama derdini bitiren bu makineler hayatımızı çok kolaylaştırmıştır.

Kurutmalı çamaşır makinesi tavsiye

Kurutmalı çamaşır makinesi Türkiye’nin nemli bölgelerinde yaşayan ev hanımlarının kurtarıcısı olmuştur. Nemli bölgelerde nem oranının yüksek olması nedeni ile ıslak çamaşırların kuruma süresi oldukça fazladır. Saatlerce çamaşırın kurumasını bekleyen ev hanımları özellikle sonbahar ayları da dışarı çıkmak konusunda sıkıntı yaşarlar. Dışarıdaki işlerini halletmek isteyen bayanlar çamaşır asılı iken yağmur yağacak korkusu ile evden dışarı çıkmak istemezler. Bu durumda çamaşırın kurumasını saatlerce beklemektedirler.

Ev hanımları bir türlü kurumayan çamaşırlarını bir süre sonra evde çeşitli yerlere asarak kurutmaya çalışmaktadır. Ev içerisine asılan çamaşırlar bir süre sonra evde rutubet sorunu yaratacaktır. Kış aylarında bir türlü kurumayan çamaşırlar artık kurutma özelliğine sahip makinelerle kısa sürede kurumaktadır. Bu özellik sayesinde ev hanımları çamaşırı nerede kurutacağım düşüncesinden kurtulmuştur.

Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin Hayatımızdaki Önemi

En fazla 60 dakikada tek seferde tüm çamaşırlarınızı yıkayıp kurutma olanağı sağlayan bu makineler hayatı kolaylaştıran ürünlerin başında gelmektedir. Dışarıya asılan çamaşırların üstüne topladığı mikrop ve tozlar gözle görülmese de insan sağlığını olumsuz etkiler. Özellikle astım hastaları ve toz alerjisi olan bireyler için bu durum tehlikeler oluşturur. Bu tozları görebilmek için şuan kullandığınız makinenin filtresine bakmanız yeterli olacaktır. Filtrede görülen pislik ve tozları gördüğünüzde yenide olsa makinenizi kullanmak istemeyeceğinize ve yeni yıkanan çamaşırlarınızı bile üstünüze giymek istemeyeceğinize eminiz. Oysa Kurutma özelliğine sahip makinelerde bu durum söz konusu değildir. Toz toplamadan makineniz sağlıklı ve hijyenik olarak çamaşırlarınızı tek bir seferde kısa sürede yıkayacak ve kurutacaktır. Makineden çıkan çamaşırlarınız yumuşacık ve sıcacık olduğu için hemen üstünüze giymek isteyeceksinizdir. Kış aylarında balkonlara asılan çamaşırlara kömür kokusu sinmektedir. Bu kötü koku yeni yıkanan çamaşırları giyilmeyecek duruma getirir.

Kurutmalı Çamaşır Makinelerinin En İyi Avantajları

Kurutmalı çamaşır makinesi kömür kokusu, sigara kokusu gibi kötü kokuların çamaşırlardan yok edip atacaktır. Kurutulma süresi uzun sürdüğü için çamaşırları peş peşe yıkayamadığımız için çamaşırlar bir süre sonra birikecektir. Biriken çamaşırlar evde kötü kokular da sebep olmaktadır. Kurutmalı çamaşır makineleri kullanmak çamaşır birikmesi gibi önler. Çünkü bir seferde 60 dakika kadar bir sürede çamaşırlarınız yıkanır ve kurur. Bebekli aileler için özellikle bu ürün çok kullanışlı olacaktır. Bebeklerimizi tozdan ve mikroptan korumamız için kıyafetlerini açık havaya asmak yerine kurutmalı özellikli çamaşır makinesinde kurutmamız iyi olacaktır. Çünkü bebeklerin en ufak bir mikroba karşı bile vücut yapıları güçsüzdür. Kurutmalı olan çamaşır makinesi sayesinde bebek sahibi aileler bebeklerini mikroplara karşı daha iyi koruyabilir. Kalabalık aileler içinde bu çamaşır makinesi modelleri çok kullanışlı olacaktır. Evleri küçük olan, balkonsuz bir evde yaşayanlar içinde kurutmalı özelliği olan çamaşır makineleri bir kolaylık olacaktır.

Kurutmalı çamaşır makinesi fiyatları incelendiğinde kurutmalı çamaşır makinesinin diğer makineler göre daha makul fiyatlarda olduğu anlaşılmaktadır. Çamaşır makineleri arasında en çok tercih edilenlerden birisi olmasına rağmen, kurutma özelliğine sahip makineler oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Kurutma özelliğine sahip çamaşır makinelerin fiyatları 1.500 ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Kurutmalı çamaşır makinesi aldıysanız aldığınız firmanın servis birimden personeller gelip size makineyi nasıl kullanmanız gerektiğini ayrıntılı şekilde anlatacaklardır.

Kurutma özelliğine sahip bu makineleri kullanmaya başladığınızda, keşke daha önce kullanmaya başlasaydım diyeceğinize eminiz. Kolay ve pratik kullanılan bu makineler sizin evde olmadığınız durumlarda, çocuğunuz veya eşiniz tarafından kolayca kullanılabilir. Özellikle Google ve Yandex gibi platformlarda yorumları takip ederseniz kurutma özelliğine sahip çamaşır makinelerinden memnun kalındığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Makineleri kullanan her 10 kadından 8’i kurutmalı çamaşır makinesini tavsiye etmektedir. Hemen hemen her markada bu özelliğe sahip bir makine bulabilirsiniz. Kimi yerlerde bu makinelerin çok fazla su ve elektrik harcadığı ile ilgili yanlış yorumlar yapılmaktadır.

Kurutmalı modeller kesinlikle A+ sınıfı oldukları için faturalara fazla miktarlar yansımaz. Tasarruflu makinelerdir. Kurutma özellikli çamaşır makinenizi alacağınız markayı belirlerken kendinize bazı kriterler belirleyebilirsiniz. Bu kriterler çamaşır makinesinin hacmi, tasarımı, fiyatı gibi kriterler olabilir. Tasarım olarak bakıldığında İtalyan markası olan Hotpoint diğer makinelere göre daha fazla tercih edilir. Fiyat bazında bakarsanız çoğu kadının tercihi 8 kiloya kadar çamaşır yıkama kapasitesi olan Bosch markası olmaktadır. Samsung firmasının modelleri ise yüksek fiyatlara olmasının yanında gayet kalitelidir.

 

Kurutmalı çamaşır makinesi alınırken dikkat edilmesi gerekilen bir konuda, Çamaşır yıkadığı kapasitede kurutma yapamayan çamaşır makinelerine dikkat etmektir. Bazı makine modellerinde 10 kiloluk bir çamaşır yıkıyor ise 8 kilo kurutma yapabilmektedir. Bu tür makinelerde kurutma aşamasında yıkamış olduğumuz çamaşırlardan bazılarını ayırmamız söz konusu olacaktır. Kurutma özelliğine sahip bir çamaşır makinesi alırken bu konuya da dikkat etmek gerekmektedir. Kurutmalı çamaşır makinesinin en büyük yararlarından birisi çamaşırlarınızı yumuşacık olarak makineden almanızdır. Özellikle havlular normal bir çamaşır makinesinde sık sık yıkandığında yumuşacık olan yapılarını kaybeder ve sert bir yapıya bürünürler. Kurutmalı özelliği olan makineler de havlularımız makineden her zaman ilk gün aldığımız yumuşaklıkta çıkmaktadır. Puf puf olan havlular, çoraplar her zaman yüzünüzde bir gülümseme oluşturacaktır. Hele birde kış aylarının soğuğunda makineden sıcacık çıkan çamaşırlarınızı görünce bu makineyi aldığınıza bir kez daha mutlu olacaksınız.

 

Kurutmalı çamaşır makinesi kullanılırken dikkat edilmesi gerekilen en önemli konulardan birisi çamaşır makinesini dolma noktasıdır. Kurutmalı özelliğe sahip olan çamaşır makinesi ağzına kadar tıka basa doldurulmamalıdır. Aşırı doldurulmayan makine göz kararı doldurulmalıdır. Tıka basa doldurulan makinede çamaşırlar kurutma sırasında aşırı kırışabilirler. Kurutma özelliğine sahip olan makinenin aşırı doldurulması sonucu çamaşırlar tam anlamı ile kurutulamayabilir. Bu durum makinenin fazla enerji harcamasına da sebep olacaktır. Çamaşır makinesine koyulması gereken deterjan alınırken markaları iyi analiz etmelisiniz. İyi yıkama yapan ve makineye zarar vermeyecek deterjan markaları kullanmalısınız. 1 ölçekten fazla deterjan ve kullanmamanız gerekmektedir. Erime özelliği olan kumaşlar kurutma aşamasında çamaşırın içerisinden ayrılmalıdır.

Kurutmalı çamaşır makinesi, kurutma aşamasında makinenin sıcaklığı artacağı için içinde erime özelliğine sahip ürünler olmaması gerekmektedir. Çekme uzama gibi durumların söz konusu olmaması için narin yapılı giyim ürünleri kurutma aşamasında ayrılmalıdır. Üstü boncukla, pullarla süslü olan kıyafetler ters çevrilerek konulabilir. Bu sayede kıyafetin boncuklarına veya pullarına zarar gelmez. Kurutma özelliğine sahip makinelerde kullanılması tavsiye edilen ürünlerden biriside koku önleyicilerdir. Makine kazanına zarar vermemesi adına üzerinde metal cisimlerin olduğu kıyafetlerde ters çevrilmelidir. Kıyafetler kontrol edilmeli para, lastik, düğme, tel toka gibi cisimlerin kıyafetlerin ceplerinde olmadığından emin olmalısınız. Bu durum makinenizin sağlıklı çalışmasını engelleyebilir. Kurutmalı çamaşır makinesi alırken bir diğer dikkat edilmesi gerekilen nokta ise garantisi olup olmamasıdır. Uzun süre garanti güvencesi veren firmaları tercih etmenizde fayda olacaktır. Kurutmalı çamaşır makinesinin de çok programlı olması sizin için bir avantaj olacaktır. Dolap kuruluğu ve ütü kuruluğu seçenekleri genellikle mevcuttur. Kurutmalı çamaşır makinesi modelleri arasında birkaç tavsiye verebiliriz.

kurutmalı çamaşır makinesi tavsiye

İlk önerimiz LG A Sınıfı Tam kurutmalı çamaşır makinesidir. Yıkama kapasitesi 9 kiloya kurutması ise 6 kiloya kadardır. En çok beğenilen özelliği ise yıkama sırasında sessiz olmasıdır. 10 yıl kadar bir garantisi vardır. Çeşit çeşit olan programları yıkama aşamasında size kolaylık sağlamaktadır. Anti alerjik programı bu programlardan sadece bir tanesidir.

 

Bir diğer önerimiz Arçelik 8145 YK Kurutmalı çamaşır makinesidir. Küçük aileler için çok uygundur. 8 kg yıkama kapasitesinin yanı sıra 6 kg kurutma kapasitesi mevcuttur. Çocuk kilidi mevcut olan makine Arçelik ürünleri arasında en çok tercih edilenlerdendir.

Hoover 10 kg yıkama, 6 kg Kurutmalı çamaşır makinesi

Üçüncü önerimiz Hoover WDXA 5106Ah Kurutmalı çamaşır makinesidir. A sınıfı olan makine uygun fiyatı ile çok tercih edilmektedir. 10 kiloya kadar yıkama, 6 kiloya kadar ise kurutma kapasitesine sahiptir. Hızlı yıkama programı ile çamaşırlarınızı 49 dakikada yıkar ve kurular. Sesli çalışması nedeni ile pek tercih edilmez. Çoğu zaman arzalar oluşturur. Fiyat olarak uygun, estetik olarak şık görünse de sıkıtılar oluşturabilmektedir.

 

Dördüncü ve son önerimiz ise; Hotpoit Ariston Kurutmalı çamaşır makinesidir. A sınıfı olan makine enerji tasarrufu sağlamaktadır. 9 kilo kadar yıkama kapasitesi, 6 kilo kadar kurutma kapasitesi vardır. Kurutma sırasında çok ses çıkardığı söylenmektedir. Üstün leke çıkarma özelliği ile çok tercih edilmektedir. 45 dakika gibi kısa bir sürede yıkama ve kurutma yapar. Bu sebeple çok fazla tercih edilen en iyi kurutmalı çamaşır makinesi arasındadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir