En İyi 1, 2, 3 Yaş Doğum Günü Fikirleri Nelerdir?

Doğum günü konseptleri nasıl hazırlanır? Uygun mekanı nasıl bulabilirim? Doğum günü süsleme fikirleri nelerdir? Doğum günü konsept fikirleri nelerdir? Doğum günleri sizler ve çocuklarınız için unutulmaz anılar biriktirdiğiniz çok iyi bir seçenektir. Çocuğunuza, yeğeninize, küçük kuzenlerinize doğum günü süprizleri elbette yapmak istersiniz. Ancak sıradan birşey olmasını istemezsiniz, farklı konsept fikirlerini gerçekleştirmeyi ve unutulmaz bir gün yaşamayı kim istemez ki? İşte doğum günü konsept fikirleri arayışınız için sizlere birbirinden güzel tavsiyeler vereceğim.

1, 2, 3 Yaş Doğum Günü Fikirleri

Konsept Belirlemek

Bu ilk maddenin seçimi sizler için biraz zor olabilir fakat endişelenmeye gerek yok. Konsept belirlemek için çocuğunuzun yaşı önemlidir.

-1 yaş için doğum günü fikirleri oluşturmak veya konsept oluşturmak sizin için daha önemlidir çünkü ilkler her zaman bir gelenek başlatmak için en uygun zamanlardır. Hem çocuğunuzun 1. yaşını kutlamak hem de anne ve baba oluşunuzu kutlamak için bir doğum günü konsepti düşünmelisiniz. Çocuğunuz doğum günü ile ilgili ne yaptığınızı anlamayacak ve fazla bir şey hatırlamayacaktır. O yüzden daha çok parti konseptine ağırlık vermelisiniz.

-2. yaş doğum gününde, bebeğinizin artık çocukluk evresine geçişine şahit olursunuz, algıları açıktır, doğum günü konsepti için sevdiği oyuncaklardan ve çizgi film karakterlerinden yola çıkarak bir konsept bulabilirsiniz. Bu çocuğunuzu çok mutlu edecektir.

-3. yaş doğum gününde ise çocuğunuz daha sakin ve ikna edilebilirliği yüksek olduğu için eğlenceli bir ortama büyük bir istek duyacaktır ve bundan keyif alacaktır. Konsept bulmak için daha çok seçeneğiniz olacaktır. 3 yaşındaki çocuğunuzun ilgi alanları artmıştır ve artık sevdiği kahramanlar olacaktır. İlgi alanlarından ve kahramanlardan yola çıkabilirsiniz.

Süsleme Önerileri

Doğum günü fikirleri

Süslemeler bir doğum günü partisinin en önemli noktalarından bir tanesidir. Konuklarınızın, sizin ve en önemlisi çocuğunuzun hayran kaldığı bir süsleme yapmalısınız. İnternette bir çok site bu konu üzerine eşyalar pazarlamaktadırlar. İnternet sitelerinden araştırma yaparak süsleme malzemeleri satın alabilirsiniz. Ancak yaş grupları yine önemlidir.

-1. yaş doğum gününde süslemeleri için bebek doğum günü setleri alabilirsiniz. Süslemelerde sevimli ayıcıklar kullanabilir, bebek bezinden yapılmış pastalar, renkli tüller, bebeğinizin cinsiyetine, adına veya zevklerinize göre balonlar tercih edebilirsiniz.

-2. yaş doğum gününde balonlardan hayvan figürleri yapan palyaçolar tutabilir, köpük balonlar alabilir, sevdiği çizgi film karakterlerini masa düzeninde ve çevre süslemelerinde kullanabilirsiniz. Çocuğunuz arkadaşlarıyla oynayacak ve inanın çok mutlu olacaktır.

-3. yaş doğum gününde ise çocuğunuza küçük oyun alanları veya sevdiği süper kahramanların kukla standını oluşturabilirsiniz. Bu oyun alanları ve kukla standı çocuğunuzun ilgisini çekecek ve üzerinde merak uyandıracaktır.

Atıştırmalık, Pasta Önerileri ve İçecekler

1 2 3 Doğum günü fikirleri
Doğum günü fikirleri (güncel)

Bu bölümde yapacağınız yahut satın alacağınız ürünler göz alıcı ve dikkat çekici olmalıdır. Bu ürünlerin konuklarınızın göz zevkine ve damağına hitap etmesi gerekmektedir, aynı zamanda çocuğunuzun da ilgisini çeken nitelikte olmalıdır.

-1. yaş doğum gününde bebeğiniz yapacağınız atıştırmalıklardan tadamayacağı ve bir şey anlayamayacağı için doğum günü partisine uygun ve sizin damak zevkinize göre atıştırmalık yapmanızı öneririm. Örneğin; kanepeler, minik cupcakeler, doğum gününe özel çeşitli kurabiyeler, kekler, çikolata kaplı meyveler… Pasta da ise şeklinin 1 rakamı olan veya bebeğinizin fotoğrafının baskısı olan bir pasta tercihi yapmanızı öneririm.

-2. yaş doğum gününde yapacağınız tercihler sadece kendinize yönelik olmamalıdır. Çocuğunuzun da bu dönemde yiyebileceği küçük atıştırmalıklar hazırlamalı ve görsellik katmalısınız. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini şeker hamuruyla yapıp kurabiyelerin üzerinde sunabilirsiniz.

-3. yaş doğum gününde diğer yaşlara oranla daha çok çocuğunuzun sevdiği tatlarda ürünler hazırlayabilir çocuğunuzun ve kendi zevkinize göre çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Hijyen açısından dışarıda satılan şeker hamurlu ürünleri almaktansa evde kendiniz yapıp şekil verebilirsiniz.

Hediyeler

Çocuğunuz büyüdüğünde, onun için en güzel hatıralardan bir tanesi aldığınız hediyeler olacaktır. İleride güzel bir iz bırakacağınız bu hediyeleri seçmek aslında çok da zor değildir.

1. yaş doğum gününde çeşitli kıyafetler ya da bir çok oyuncak alabilirsiniz. Örneğin; bebek yaka iğnesi, takım formalı zıbınlar, el yapımı ilk adım ayakkabısı, sevimli baskılı zıbınlar..

2. yaş gününde, zeka geliştirici oyuncaklar ve içinde kanserojen madde bulunmayan hediyeler tercih etmelisiniz. Sevdiği çizgi film karakterlerinin oyuncaklarını da alabilirsiniz.

3.yaş gününde ise, ilgi alanlarına uygun ve süper kahramanlar ile ilgili hediyeler tercih etmelisiniz. Tabi çocuğunuzun sağlığına zarar vermeyen ürünler tercih etmeyi de unutmamalısınız.

Çocuğunuz müzik sesini sevecektir. Ortamda müzik sesini bulundurmaya da dikkat etmeli, eğlenceli parçalar seçmelisiniz. Fakat aşırı gürültülü ortamdan rahatsız olacaklarını unutmayıp doğum günü partinizin süresini kısa tutmayı unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir