En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı 2023

ücretsiz antivirüs

Sanal güvenliğin sağlanabilmesi için en iyi ücretsiz antivirüs programı 2023 çok büyük önemli bir yere sahiptir. Bilgisayarlar için olmazsa olmaz programların başında gelen bu programlar, güvenliği sağlarken cihazınızın performansını da artırmaktadır. Zararlı yazılımları da engelleyen antivirüs programlarının faydaları saymakla bitmez.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı 2023

Kötü niyetli yazılımcılar eskiden olduğu gibi günümüzde de şirketlerdeki, kamu dairelerindeki ve kişisel bilgisayarları hedef almaktadır. Bu bilgisayarlarda bulunan kimlik bilgileri ve özel belgeleri ele geçiren bu kişiler, elde ettikleri bilgileri kötü amaçlar ile kullanmaktadırlar. Sürekli güncellenen en iyi antivirüs programları ile kötü niyetli yazılımlar veritabanı tarafından kolay bir şekilde tanınarak eklenmektedir. Bu sayede bilgisayarda bulunan hiçbir bilgi ele geçirilememektedir.

Tercih edeceğiniz antivirüs programının kaliteli ve güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Piyasada birçok firma tarafından çıkarılan antivirüs programı bulunmaktadır. Ancak bu programların tamamının kullanışlı ve güvenilir olduğu söylenemez. Bu nedenle yanlış kararlar vermemeniz için sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

En iyi ücretsiz antivirüs programı yılında da en popüler konular arasındaki yerini alacaktır. Birçok farklı markanın ücretsiz antivirüs programları arasından tercih yaparken artık zorlanmayacaksınız. Sağlam altyapıları ve gelişmiş özellikleri ile beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak 3 en iyi ücretsiz antivirüs programı yazımızın devamında yer almaktadır. Gerçek zamanlı koruma sunan programlar sayesinde artık kendinizi güvende hissedeceksiniz.

Avira Ücretsiz Antivirüs Programı

en iyi ücretsiz antivirüs programı 2021
Avira Ücretsiz Virüs Programı

1986 yılında kurulmuş olan Avira firması tarafından sunulan Avira ücretsiz antivirüs programı, farklı fiber laboratuvarlarında test edilmiştir. Oldukça iyi sonuçlar elde edilen testlere göre 2021 yılına da damga vuracak olan bu antivirüs programına hayran kalacaksınız. Temiz bir arayüze sahip olan programın sağlam performansı ilgi çekiyor.

Yüzde 99 oranında abonelerine en iyi korumayı sunan Avira, virüslerin hemen tespit edilmesi ve ortadan kaldırılması konularında son derece hızlıdır. Bununla beraber, bilgisayarınızı hızlandıran araçlara sahip olması ile 2020 yılının en popüler Güvenlik Yazılımları ‘ndan biri olacaktır.

Tek bir tıklama ile tüm sistemlerinizin taranmasını sağlayan Avira antivirüs programı, kolay kullanımı ile büyük avantaj sağlıyor. Bilgisayarınızda şüpheli olabilecek her hareketi inceleyen ve bu incelemeye göre hareket eden program birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

Tespit edilen tehditlerin yüzde 99’unu engellemeyi başaran Avira, AV – TEST sıkı test programlarında en yüksek puanları almaya devam ediyor. E-dolandırıcılık ve şifre avcılığına karşı üstün bir koruma sağlayan program, en iyi antivirüs programı tavsiye sıralamamızda ilk sırada olmayı hak ediyor. Arka planda aktif bir şekilde çalışan program, bilgisayarı devamlı korumaktadır.

Dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcının tercih ettiği Avira antivirüs programı, günümüzdeki en güçlü ve güvenilir antivirüs programları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Virüs veritabanı her geçen gün daha yükselen program, yeni nesil virüsleri zorlanmadan tespit ederek engellenmektedir. Avira antivirüs programının temel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Gerçek zamanlı koruma özelliği sayesinde kötü niyetli virüsler hemen algılanır ve engellenir.
  • Sahte web siteleri yapay zekâ özelliği ile anında tespit edilir ve engellenir.
  • Ev ağında bulunan tüm cihazları kontrol eder. Bu cihazların içerisinde yer alan virüslerin hackerlere bağlantı açmaması için düzenli kontrollerine devam eden Avira, bu virüsleri engeller.
  • Rahatsızlık veren reklamlar engellenmektedir.
  • Uygulamalarınızı sessiz bir şekilde arka planda günceller.
  • Bilgisayarların donanım sürücülerini düzenli bir şekilde günceller.
  • Siber korsanlara karşı koruma sağlar.

Kaspersky Ücretsiz Antivirüs Programı

Hem uzmanlar hem de yeni başlayanlar için en ideal antivirüs programlarından biri olan Kaspersky ücretsizantivirüs programı 2021 yılında farkını ortaya koyacağa benziyor. Ücretsiz en iyi antivirüs programı listesinde boy gösteren Kaspersky antivirüs programı, Rusya’nın siber güvenlik konusunda lideri olan Kaspersky Labs şirketi tarafından piyasaya sunulmuştur.

Hem işyerleri hem de bireysel kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören Kaspersky antivirüs programı, farklı teknolojik özellikleri ile dikkat çekiyor. Temel antivirüs koruması ile virüs, malware, phising ve spyware gibi saldırılara karşı yüksek koruma sağlar. Bununla beraber, web koruma özelliği de dolandırıcı ve sahtekâr sitelere karşı bilgisayarınızı koruma altına alır.

Bilgisayarınızı her türlü tehditte karşı koruyan Kaspersky antivirüs programı, bilgisayarlarınız ile beraber diğer cihazlarınızı da fidye yazılımlarına, virüslere, kimlik hırsızlığına ve kimlik avına karşı korumaktadır. Gizliliği koruma özelliği yanında, alışveriş ve bankacılık işlemlerinde de son derece güvenlidir. En iyi ücretsiz antivirüs programı 2020  serisi arıyorsanız, Kaspersky antivirüs programını tercih etmenizi öneriyoruz. Bu programı tercih ettiğiniz için pişman olmayacaksınız.

Esed Nod 32 Ücretsiz Antivirüs Programı 2021

Ücretsiz Antivirüs Programı 2019
Nod32 Antivirus Programı

Zararlı yazılımları düzenli bir şekilde bilgisayarınızdan uzak tutmak istiyorsanız, Esed Nod 32 antivirüs programını incelemenizi öneriyoruz. Tam zamanlı koruma sunan bu programın sahip olduğu temel işlevlere hayran kalacaksınız. Yüksek koruma oranı sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen bir antivirüs programıdır.

Türkiye’de en çok tercih edilen antivirüs programlarından biri olan Esed Nod 32, online alışveriş ve bankacılık işlemleri için ekstra bir güvenlik katmanı geliştirmiştir. Bu sayede parasal transferlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz. Kaynak yönetimi az olduğu için de bilgisayarınızı yormuyor.

Esed Nod 32 ücretsiz antivirüs progrmaı, Microsoft’un son güncel işletim sistemi olan Windows 10 ile uyumludur. Bu özelliği ile birçok kişi tarafından tercih edilen Esed Nod 32 en iyi ücretsiz antivirüs programı tavsiye ediyoruz. Her türlü dijital tehditlere karşı koruma sağlayan bu programdan memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir