En İyi Düdüklü Tencere Modelleri

Düdüklü Tencere Modelleri

Düdüklü tencere, yemekleri hızlı pişirmek için buhar gücünden yararlanma prensibi ile çalışan tenceredir. Özellikle hanımlar için pratik ve kullanışlı olan mutfak araçlarından bir tanesi düdüklü tencerelerdir. Mutfaklarda en pratik mutfak malzemelerinden biri olan düdüklü tencere, pişirme süresini hızlandıran aynı zamanda lezzetle yemek pişiren bir üründür. Doğru kullanıldığında zor pişen, pişmesi saatler alan yemekleri düdüklü tencerede rahatlıkla istenilen kıvama getirmek mümkündür. Bunun yanında ne yazık ki yanlış kullanımlarda pek çok kişiyi de zor durumda bırakan bir tencere olduğu söylenebilir. Özellikle içindeki basıncın doğru şekilde boşaltılmaması sonucu patlayan düdüklü tencereler pek çok kişinin can sağlığını tehlikeye atmaktadır. Pişen yemek ne olursa olsun düdüklü tencerenin içinde, kokuyu rahatsız edecek şekilde hissetmek imkansızdır. Ayrıca tüm yemeğin besin değerini olduğu gibi muhafaza etmesi özellikle tercih edilme nedenlerinden biridir. Sizlere tavsiye edebileceğimiz 3 en iyi düdüklü tencere modelleri ise;

EMSAN FÜZYON YENİ NESİL DÜDÜKLÜ TENCERE

EMSAN DÜDÜKLÜ TENCERE

Emsan Buharlı pişirici Füzyon Yeni Nesil Düdüklü Tencere ile yiyeceklerinizi her zamanki gibi pişirebilirsiniz. Kullanımı pratik ve son derece basittir. Düdüklü tencere kadar becerikli, normal tencere kadar pratik ve daha hızlıdır. Kapasitesi 4 litre olan bu düdüklü tencerenin fiyatı ise yaklaşık olarak 233tl civarındadır.

FISSLER VITAQUICK DÜDÜKLÜ TENCERE

FISSLER VITAQUICK DÜDÜKLÜ TENCERE

6 litrelik mevcut kapasitesiyle güvenli  ve kolay açılan kapağı mevcuttur. Fissler düdüklü tencerelerin üstünlüklerinden olan çıkarılabilen tutma sapı ve otomatik kilidiyle güvenliği oldukça üst seviyededir. Dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğüyle birlikte kolay kapanabilen bir modeldir. Sessiz, kokusuz ve buharsız çalışır. Her tip ocakta kullanılabilen süper termik, ısıyı çabuk ileten ve eşit dağılımını sağlayan yıldız ‘Cookstar’ tabanı mevcuttur. Pişirme süresinden % 70 ve enerjiden % 50 tasarruf edilirken besinlerin vitamin ve minerallerini korumaktadır. Çıkartılabilir tutacağı tencerenin temizlenmesini ve saklanmasını kolaylaştırmaktadır. Raflarınızda çok fazla tencere – tava varsa bu çok önemli bir özelliktir. Tencereler birbirinin içerisine yerleştirilebilmektedir. FISSLER VITAQUICK düdüklü tencere fiyatı ise yaklaşık olarak 550tl civarındadır.

Ürün Özellikleri;

  • 18/10 Paslanmaz Çelik
  • Güvenlik için GS sembolü
  • İç tarafta ölçüm cetveli
  • Süper thermic taban
  • İç gövdede Max – min gösterge
  • Kapak üzerindeki metal parça ile kapağı doğru pozisyona yerleştirmek çok kolay.
  • Tencere doğru şekilde kapatıldığı zaman, bir klik sesi duyulur ve tutacak üzerindeki bir renkli işaret kırmızıdan yeşile döner.
  • Hassas ayar ince sebzeler veya balık gibi nazik yiyecekler için kullanılırken, hızlı ayar etler ve sulu yemekler için kullanılır.
  • Hassas pişirme ayarında birinci beyaz halka görünmeden hemen önce ocağın ısısı düşürülür. Tüm pişirme süresi esnasında birinci beyaz halka görünür kalmalıdır.
  • Hızlı pişirme ayarında birinci beyaz halka göründükten sonra ocağın ısısı düşürülür. Tüm pişirme süresi esnasında ikinci beyaz halka görünür kalmalıdır.

KARACA MİLAS DÜDÜKLÜ TENCERE

KARACA MİLAS DÜDÜKLÜ TENCERE

Karaca Milas düdüklü tencere 7 litrelik kapasiteye sahiptir. Ayrıca emniyet sistemleri sayesinde güvenli ve kolay kullanım sağlamaktadır. İç gövdede minimum ve maksimum göstergesi mevcuttur. Zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar.
Pişirme programları sayesinde sebze, et, balık ve baklagilleri pişirirken ısılarını düzenler böylece gıdaların vitaminlerini ve lezzetlerini korur. Farklı ve ergonomik açma kapama sistemi kolay, hızlı ve güvenlidir. Geliştirilmiş taban sistemi sayesinde eşit ısı dağılımı sağlar, indüksiyon ocaklara uygundur. Karaca Milas düdüklü tencere fiyatı ise yaklaşık olarak 235tl civarındadır.

DÜDÜKLÜ TENCERE NASIL KULLANILIR?

Gereken besinleri düdüklü tencerenizin içine koyduktan sonra bir miktar su ile doldurun. Arkasından tencerenizi ocağa koyarken üzerinde bulunan düdüğü doğru şekilde konumlandırın. Eğer düdük aşağı ya da yana doğru bırakılırsa bu durumda hava alma durumu engellenmiş olur. Dolayısıyla düdüklü tencerenin basıncı sıkışır. Buna engel olmak için tencerenizin düdüğünü yukarıya doğru kaldırmayı unutmamalısınız. Altını yakmadan önce konumu düzenleyip daha sonra ateşe koymalısınız. Düdüklü tencere, içinde pişen yemeği haber veren bir tenceredir. Tencerenin düdüğü bunu anlamanıza yardım edecektir. Yemek bir süre ateşte kaldıktan sonra tencerenin düdüğü ötmeye başlayacaktır. Ötme anında bir dakika kadar buhar çıkışına izin vermelisiniz. Aynı şekilde ötme de devam edecektir. Daha sonra düdüğü aşağı doğru indirmeniz yeterli olacaktır. Konulan su miktarının yemeğin geç pişmesine ve basınç oluşturmasına sebep olacak kadar fazla olmamasına özen gösterilmelidir. Eğer tencerenizin içine çok fazla su koyarsanız buharın iç kısımda sıkışıp kalmasına neden olursunuz. Bu nedenle az koyarak en az 1/3’ünün boş kalmasını sağlamalısınız. Bu şekilde rahatça kullanıp pişirebilirsiniz. Üstelik içinde çok fazla su olmadığında yemeğiniz daha besleyici ve lezzetli olacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir