Sarf Maliyeti Düşük Hepsi Bir Arada En İyi Yazıcılar

Yazıcıya ne zaman ihtiyaç duyulacağı hiç belli olmaz. Acilen fotokopi çektirmeniz ya da bir yazının çıktısını almanız gerektiği anda elinizin altında kaliteli yazıcı modeli olmadığı zaman dışarıda ihtiyacınızı karşılamak için kırtasiye aramaya başlarsınız. Özellikle de okula giden çocukları olan ailelerin yazıcıya ihtiyacı tartışılamaz. Okuldan verilen ödevler için sık sık yazıcı ya da fotokopi ihtiyacı duyulmaktadır.

Sarf Maliyeti Düşük En İyi All in One Yazıcılar

Evinizde bir yazıcının olması büyük avantajlar sağlayacaktır. Bununla beraber işyerlerinde de yazıcılar çok sık kullanılmaktadır. Ancak şirketlerin faaliyet gösterdikleri alana göre ihtiyaç duydukları baskı çeşitleri değişmektedir. Çok sık kullanıldığı için sarf maliyeti düşük hepsi bir arada en iyi yazıcılar tercih edilmesi uygun olacaktır. Ancak yazıcı seçimine geçmeden önce yazıcıların kullanım alanlarına ve çeşitlerine değinmenin tercihleriniz üzerinde olumlu etkiler yaratacağını düşünüyoruz.

Sarf Maliyeti Düşük Hepsi Bir Arada En İyi Yazıcılar Hangileridir?

Günümüzde hemen her evde bilgisayar bulunmaktadır. Bazen okula giden çocukların ödevleri için kullanılan bilgisayarlar, bazen de iş faaliyetlerinin raporlarını tutmak amacı ile kullanılmaktadır. Ancak amacın ne olduğu fark etmeksizin, bazı zamanlarda raporların dökümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu aşamada bilgisayar ortamında hazırlanan işlemleri kâğıda aktaracak yazıcı çeşitleri devreye girmektedir. Printer olarak da adlandırılan bu cihazların bilgisayar kullanılan her ortamda olması şarttır.

Yazıcıların kullanım amaçlarına göre çeşitleri değişmektedir. Kullanılan baskı teknolojisine göre isimlendirilen yazıcılarda farklı sarf malzemeleri kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak baskı maliyeleri de değişmektedir. Yazıcılar, verileri kâğıda aktarırken farklı sistemler kullanırlar. Bu sistemlere göre piyasada bulunan 3 yazıcı çeşidi ve özellikleri şunlardır:

1 ) Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Bu tür yazıcılara olan ilgi son dönemlerde azalmıştır. Ancak buna rağmen birçok alanda kullanılmaya devam etmektedir. Baskı maliyeti düşük olduğu için sarf maliyeti düşük yazıcılar arasında değerlendirilebilmektedir. Matris yazıcı ya da iğneli yazıcı olarak da adlandırılan bu tür yazıcının baskı kafasının matris şeklinde dizildiği görülmektedir.

Nokta vuruşlu bazı yazıcılarda yazma şeritlerinin renkli olması sayesinde renkli baskı yapma fırsatı da sunulmaktadır. Bu nedenle özellikle fatura baskı işlemlerinde tercih edilmektedir. Bu tür yazıcılar ile normal kâğıtlar dışında kenarı delikli form kâğıtlarına da baskı yapılabilmektedir.

2 ) Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Piyasada çok fazla kullanılan mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile fotoğraflardan ödevlere kadar birçok şey basılabilmektedir. Baskı işlemleri bu tür yazıcılar ile hem daha kolay hem de daha ucuza yapılabilmektedir.

Inkjet olarak da isimlendirilen bu yazıcılar sayesinde eskiye oranla daha hızlı baskı işlemi yapılabilmektedir. Bu nedenle yazıcı denildiği anda akıllara ilk olarak gelen türlerden biridir. Her türlü belgenin basılmasını sağlayan bu yazıcılarda düşük başlangıç maliyetleri de dikkat çekmektedir.

Çok çeşitli sarf malzemeleri bulabileceğiniz mürekkep püskürtmeli yazıcılar sayesinde her türlü kâğıda baskı yapabiliyorsunuz.  Sessiz çalışan ınkjet yazıcıların baskı hızlarının lazer yazıcılara göre daha yavaş olduğu söylenebilir.

3 ) Lazer Yazıcılar

Çok fazla siyah baskı ihtiyacı olan kişiler için en uygun yazıcı türlerinden biridir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar ile karşılaştırıldığında baskı hızı daha yüksektir. Ayrıca tek bir toner ile diğer yazıcılara göre çok daha fazla baskı yapılabilmektedir.

Bu tür yazıcılar renkli – renksiz olarak ayrılmaktadır. Dilerseniz renkli lazer yazıcıları kullanabilirsiniz. Ancak bu renkli yazıcılarda toner masrafı yüksek olacaktır. Eğer sarf maliyeti düşük hepsi bir arada en iyi yazıcılararasından bir tercih yapmak istiyorsanız, bu tür ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak cihaz içerisinde diğer yazıcılara göre daha fazla kâğıt koyabiliyorsunuz.

Ofis için bir yazıcı aranıyor ise, kartuşlu yazıcılara göre lazer yazıcıların daha az maliyetli olduğu söylenebilir. Ancak kaliteli fotoğraflar elde etmek için mürekkep püskürtmeli All in one yani hepsi bir arada yazıcılar tercih edilmelidir.

Yazıcı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sarf maliyeti düşük hepsi bir arada en iyi yazıcılar arasından ihtiyaçlarınıza uygun yazıcı modelini satın alırken bazı noktalara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede hem ekonomik hem de uzun süre işinize yarayacak en iyi yazıcıyı almış olacaksınız. Tercihleriniz konusunda avantajlı olmanızı sağlayacak kriterler şunlardır:

  • Öncelikle ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirlemeniz gerekmektedir.
  • Beklentilerinize uygun modellere ayırabileceğiniz bütçenizi hesaplamanız önemlidir.
  • Sarf maliyeti düşük olan yazıcıları tercih ettiğinizden emin olmalısınız.
  • Aynı anda birçok işi yapabileceğiniz All in one modellerine göz atmalısınız.
  • Amacınız yalnızca tarama / baskı ( renkli – renksiz ) ise lazer yazıcıları inceleyebilirsiniz.
  • Piyasada en çok tercih edilen ve güvenilirliği kazanmış modellere yönelmelisiniz.
  • Ürünün toner – kartuş devamlılığına, servis kalitesine ve etkin kullanılıp kullanılamadığına dikkat etmelisiniz.
  • Yazıcıyı koyacağınız alan ile yazıcının büyüklüğünü karşılaştırmalısınız. Ayrıca güç tüketimi de bu aşamada dikkat edilmesi gereken önemli kriterlerdendir.
  • Kullanım sıklığınıza göre uygun olan modeli tercih etmelisiniz.

Sarf Maliyeti Düşük Hepsi Bir Arada En İyi Yazıcılar

Yazıcı satın alırken nelere dikkat edilmelidir konusundan sonra hangi modellerin tercih edilmesi gerektiği merak edilmektedir. Bu konuda kararsız kalıyor olabilirsiniz. Ancak yazıcı satın alma rehberi niteliği taşıyan yazımızı okuduktan sonra kararınızın netleşeceğini göreceksiniz. Uzun vadede en iyi performansı elde edeceğiniz bir yazıcı istiyorsanız yazıcı + tarayıcı + fotokopi özelliklerinin hepsini içeren All İn One yazıcı modellerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bu özellikleri taşıyan en iyi yazıcılar şunlardır:

Brother Dcp – T510W All İn One Yazıcı Modeli

Sarf maliyeti düşük hepsi bir arada en iyi yazıcılar denildiği zaman akılara ilk olarak Brother markası gelmektedir. Bu markanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan Dcp – T510W, All İn One özelliği ile ön plandadır.

Uzun yıllar sorunsuz olarak kullanabileceğiniz bu modeli hem ofisleriniz hem de evleriniz için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Baskı hacmi ile ihtiyacı yüksek olan kullanıcılara özel olarak tasarlanan Brother Dcp – T510W, ekstradan 6000 sayfa baskı kapasitesine sahiptir.

Orijinal tank sistemi ile ekonomik mürekkep şişeleri sunan bu model sayesinde mürekkep doldurma işlemi son derece kolaydır. Uygun maliyetin keyfini çıkarmak isteyen tüketiciler için bu modeli kesinlikle tavsiye ediyoruz. Ürünün yazıcı özelliğinin dışında tarayıcı ve fotokopi özelliklerinden de dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Son dönemlerin popüler modellerinden biri olan Brother markasının bu ürünü 750 TL’den satılmaktadır.

Canon Pixma E474 All İn One Yazıcı Modeli

Akıllı telefon, tablet, fotoğraf makinesi ya da dizüstü bilgisayarlardan baskı alma avantajı sunan Canon Pixma E474, özellikle ev kullanıcıları için ideal modellerden biridir. Bulut özelliklerine ve Wi – Fi bağlantısına sahip modelin hepsi bir arada özelliği sayesinde yazıcı işleminde olduğu gibi tarayıcı ve fotokopi işlemlerinde de ürünü kullanabilirsiniz.

Belgelerin hızlı ve kolay bir şekilde yazılmasını, taranmasını ve çoğaltılmasını sağlayan ürün sarf maliyeti düşük hepsi bir arada en iyi yazıcılar arasında yer almaktadır. Masaüstü kullanıma uygun olan Canon Pixma ile baskı maliyetlerinizi azaltabileceksiniz. Ürünün fiyatı 300 TL civarındadır. Sunduğu özelliklere göre fiyatının uygun olduğu söylenebilir.

Canon Print mobil uygulamasını telefonunuza yükleyerek cep telefonunuzdan yazıcınızı yönetebilirsiniz. Uygulama sayesinde yazıcınıza ait özellikleri oturduğunuz yerden kolayca yapabilmenize olanak sağlar.

En önemli kriterlerden biri olan yazıcı hızı siyah/beyaz baskıda maksimum 8 sayfa/dakika, renkli baskıda ise 4 sayfa/dakika’dır.

Epson L3050 All İn One Yazıcı Modeli

Ultra düşük maliyetli yazıcı arıyorsanız, sarf maliyeti düşük hepsi bir arada en iyi yazıcılar arasında önemli bir yere sahip olan Epson L3050 yazıcı modelini incelemenizi öneriyoruz. Ev ve ofis kullanımlarına uygun olan modelin birçok avantajı bulunmaktadır.

Kompakt mürekkep püskürmeli özelliği ile baskı maliyetini yüzde 90’a kadar indirebileceksiniz. 3’ü bir arada yani All İn One yazıcı arayanların ilk tercihi olan Epson L3050, sorunsuz baskı çözümü ile beraber fotokopi ve tarayıcı işlemlerinde de en büyük yardımcınız olmaktadır. İçiniz rahat bir şekilde alabileceğiniz ürün 800 TL civarındadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir