Sevgiliyle İzlenecek Filmler

Aşkınızı doyasıya yaşadığınız sevgililik günlerinizde, izleyebileceğiniz güzel bir aşk filmi ile romantik ve keyifli zaman geçirebilirsiniz. Sevgilinizle beraber güzel bir film izlemek istiyorsanız kesinlikle bu konuyu önceden planlamalısınız. Sevgiliyle izlenecek filmler listenize mutlaka romantik filmler eklemelisiniz. Özellikle de daha yeni sevgilisiyseniz korku-gerilim ve aksiyon tarzında filmleri izlemekten kaçınmalısınız.

Sevgiliyle İzlenecek En İyi Romantik Filmler

İyi bir romantik film ile aşkınıza aşk katıp güzel bir gün geçirebilirsiniz. Sonu mutlu biten veya dramatik konuların işlendiği aşk filmleri ile unutulmayacak bir anınız olabilir. Ayrıca sevgilinizle izleyeceğiniz ilk film çok önemlidir. Sevgilinizle birlikte izleyeceğiniz ilk filmi yıllar boyunca unutmayarak güzel bir anı biriktirmiş olacaksınız. Bizim sizler için hazırladığımız ve tavsiyede bulunduğumuz sevgiliyle izlenecek filmler listesi ise;

Aşk Her Yerde / Love Actually (2003)

AŞK HER YERDE

Yönetmen: Richard Curtis

Konu: Yılbaşı arifesinde Londra’da geçen on ayrı aşk hikayesini konu alan film, farklı karakterlere sahip kahramanlarımızın başından geçen aşk maceralarını ve onların yaşama bakışlarını gösteriyor. Kırılan kalpler, gerçekleşmeyen beklentiler, kahkahalar, şansını zorlayanlar, büyük hasar alanlar, riske girenler…

Cesaretin Var mı Aşka? (2003)

CESARETİN VAR MI AŞKA?

Yönetmen: Yann Samuell

Konu: Annesi kanserden dolayı ölme durumunda olan Julien ve Sophie arasında özel bir bağ bulunmaktadır. Bu bağ her geçen gün oynadıkları cesaret oyunu doğrultusunda daha da güçlenmektedir. Oynadıkları bu oyun hem iki arkadaş arasında büyük bir aşkı alevlendirmekte hem de birbirlerine kavuşmalarına engel olmaktadır. Aşkın en saf halini konu alan bu yapıt 2003 Fransa yapımıdır. Dramı, komediyi ve romantikliği bir arada sunacak olan bu filmi sevgiliyle izlenecek filmler listenizde ilk sıralara koyabilirsiniz.

One Day (2011)

BİR GÜN

Yönetmen: Lone Scherfig

Konu: Dexter ”Jim Sturgess” ve Emma ”Anna Hathaway” birbirlerine karşı çok zıt karaktere sahip iki gençtir. Emma işçi sınıfı bir ailenin bireyi olarak yetişmiş, yaşantıya dair devrimci ruha sahip olan bir gençtir. Dexter ise aile parası ile okuyan, çapkın ve eğlenceden başka bir düşüncesi olamayan biridir. İkilinin yolları üniversiteden mezun oldukları andan itibaren kesişir. 15 Temmuz tarihi uzun seneler boyunca sürecek olan bir arkadaşlığın başlangıcı olacaktır.

Samba Hayatımın Şansı (2014)

HAYATIMIN ŞANSI

Yönetmen: Olivier Nakache

Konu: Daha iyi bir yaşam umuduyla 10 sene evvel Senegal’den geldiği Fransa’da düşük gelirli birçok işe girerek tutunmaya çalışan Samba (Omar Sy), belgelerindeki eksik sebebiyle göçmenlik bürosu tarafından sınır dışı edilmek üzeredir. Alice (Charlotte Gainsbourg) ise bir şirkette üst düzey yöneticiyken geçirdiği bunalım sonucunda psikolojik tedavisinin bir parçası olarak göçmenlik bürosunda görevlendirilmiştir. Hayatının en zor zamanlarını geçiren ikilinin yolları çakışır ve birlikte geçirdikleri süre içerisinde aralarındaki duygusal çekim gitgide artar. Samba ve Alice’in yeni hayatı için umut artık çok da uzaklarda değildir.

Not Seni Seviyorum (2007)

NOT: SENİ SEVİYORUM

Yönetmen: Richard La Gravenese

Konu: Bir kadın için sevdiği kişiye tamamıyla teslim olmuş ve tüm hayatının anlamı planları onun üstüne kurulmuş hatta onunla birlikte nefes alırken , adamın bir hastalıktan dolayı ile çekip bir anda gidecek olması kolay kolay üstesinden gelebileceği bir durum değildir. Holly eşine sırılsıklam aşıktır ve bir gün Gerry Ölümcül bir hastalığa yakalandığını öğrenmiştir. Tek isteği ise kendisinden sonra Holly için yaşanması kolay bir hayat bırakmaktır. Bu sebepten dolayı ölümünden önce eşine birçok mektup yazar. Bu mektuplar sayesinde Gerry öldükten sonra Holly yaşama tutunacaktır. Sevgiliyle izlenecek filmler listesine mutlaka almanız gereken filmler arasındadır.

Aşk Engel Tanımaz / Notting Hill (1999)

AŞK ENGEL TANIMAZ

Yönetmen: Roger Michell

Konu: Anna Scott (Julia Roberts), dünyaca tanınan bir film yıldızıdır. William Thacker (Hugh Grant) ise bir kitabevi sahibidir. İşleri kötü durumdadır. Cehennemden çıkmış bir ev arkadaşı bulunmakta ve boşandığından itibaren, bir aşk hayatı yoktur. Her ikisi için de bir şey yada biri eksik görülmektedir. Notting Hill’de bir yerde karşılaştıklarında ise Anna ve William’ın aklından geçen son şey aşk olacaktır.

Aşk Doktoru / Hitch ( 2005)

AŞK DOKTORU

Yönetmen: Andy Tennant

Konu:  Alex Hitchens erkeklere kadınlar ile nasıl flört edebilecekleri konusunda yardımcı olarak onlara hayatlarının kadınını bulabilmelerini sağlamaktadır. New York gazetesinde bir yazar olan Sara ile Alex tanıştıklarında birbirlerinden hoşlanırlar ve ilişki yaşamaya başlarlar. Fakat Sara’nın bir köşe yazısı olarak hazırladığı kişi Alex’in müşterisi çıkar ve işler çığırından çıkar.

Aşıklar Şehri – La La Land ( 2016 )

AŞIKLAR ŞEHRİ

Yönetmen: Damien Chazelle

Konu: Mia oyuncu olma hayali ile yanıp tutuşmaktadır. Sebastian ise klasik bir caz sanatçısıdır onu günümüze sürdürmeye çalışmaktadır bu ikili trafiğin sıkışık olduğu bir gün tanışırlar. İkisinin de hayalleri büyüktür ve gerçeğe dönüşmesi imkansız gibidir bunun için çalışmaları gerekmektedir. Cesaret gerektiren hayalleri ve aralarında başlayan aşkları gün geçtikçe büyümektedir ve bu aşk ile ikili adeta büyülü bir dünyanın kapılarına doğru gitmektedir.

Blue Jay ( 2016 )

BLUE JAY

Yönetmen: Alexandre Lehmann

Konu: Gençlik aşıkları Jim ve Amanda 20 Yıl sonra tesadüfen bir markette karşılaşırlar ve beraber geçirdikleri günü anımsamaya başlarlar. Aralarındaki özel bağ kopmayan ikili kendilerini buruk bir romantik durumun içinde bulurlar.

500 Days of Summer ( 2009 )

Yönetmen: Marc Webb

Konu: Tom Hansen , yaşantısından tamamen çıkardığına emin olduğu zaman Summer Fin ile tanışmış olduğu ilk gün hatırlamıştır. Tom, kızı ilk kez gördüğü zaman hemen aşık olur. Yaşamının geri kalanını bu kız ile beraber geçirmesi gerektiğini düşünür. Ancak Summer ne aşka nede ilişkilere karşı güvensizdir. Her şeye rağmen aralarındaki ilişki arkadaşlıktan daha da farklı bir ilişki halini alır. Beraber geçirecekleri günler inanılmaz eğlenceli, komik ve mutlu geçecektir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir