Ev Tipi En İyi Su Arıtma Cihazları

En iyi su arıtma cihazı (ev için)

Ev Tipi En iyi su arıtma cihazı (Ev için)

Su olmadan yaşayamayan bir canlı olarak su bizler için oldukça önemlidir. Suyun önemli olduğu kadar temiz ve içilebilir suda çok önemlidir. Günümüzde içilebilir suya ulaşım çok zor olabilmektedir. Bu nedenle temiz suyu elde etmek için pek çok arıtma cihazları kullanılıyor. Pek çok kişi damacana veya plastik şişeden su ihtiyacını karşılasa da son dönemde ortaya çıkan su arıtma cihazları oldukça kaliteli. Su arıtma cihazları sayesinde sudaki bakteriler ve zararlı elementler temizleniyor ve su içilebilir bir hale geliyor. Siz de artık musluktan temiz su içmek istiyorsanız su arıtma cihazlarını kullanabilirsiniz.

Ancak su arıtma cihazlarında pek çok bilmediğimiz fonksiyon ve özellik bulunuyor. Bu da su arıtma cihazı almak isteyenler tercih konusunda oldukça zor durumda bırakabiliyor. Peki en iyi su arıtma cihazı hangisi? En iyi ev tipi su arıtma cihazı tavsiyeleri ? Alacağım su arıtma cihazı nasıl olmalı ? Kalabalık bir aileyiz hangi su arıtma cihazını almalıyım? Sizde bu tarz sorulara cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz, bu yazımızda bütün sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Su Arıtma Cihazı Alırken En Çok Sorulan Sorular

Pompalı ve Pompasız Su Arıtma Cihazları Arasındaki Fark Nedir?

Su arıtma cihazları fabrikalarda iki şekilde üretilmektedir. Bunlar Pompalı ve Pompasız şeklindedir. Bunun nedeni ise su arıtma cihazlarının çalışabilmesi için en az 4 barlık bir basınca ihtiyaç duymasıdır. Eğer 4 barlık bir basınç yok ise su arıtma cihazları çalışamaz. Bu arada devreye pompalı sistem girer. Pompalı sistem sayesinde su basıncının düşük olduğu yerlerdeki basıncı artırarak cihazın daha rahat çalışmasını sağlar.

Türkiye’nin doğu illerinde veya köylerinde su basıncı oldukça düşüktür. Bu tarz bölgelerde musluk suyu içilebilir durumda değildir. Bu yüzden bu bölgeler de yaşayan kişiler ya damacana suyu ya da arıtma cihazı kullanmak durumundadırlar. Bu bölgede yaşayan kişiler pompalı su arıtma cihazı alarak su basıncı problemini çözebilirler.

Açık Kasa ile Kapalı Kasa Arasındaki Farklar

Açık ve kapalı kasa su arıtma cihazlarının su arıtma kalitesi olarak aralarında hiçbir fark yoktur. Bu tarz cihazların  üretilmesinin sebebi yer sıkıntısı çekenler içindir. Kapalı kasa su arıtma cihazının tank ve diğer bütün parçaları içindedir. Ancak açık kasa arıtma cihazlarında cihazın tank ve ana gövdesi ayrı ayrı olduğu için çok yer kaplamaktadır. Açık kasa su arıtma cihazlarının filtreleri geliştirilebilir durumdadır. İstediğiniz kadar filtre ekleyebilir suyun daha da  temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak kapalı kasa su arıtma cihazları açık kasalı su artıma cihazlarına göre daha küçük  olduğu için sadece belirli sayılarda filtre eklenebilir. Ancak bu kapalı su arıtma cihazlarının suyu az temizlediği anlamına kesinlikle gelmez.

Filtre Kalitesi Ve Süresi Nasıl Olmalıdır?

Son zamanlarda internette pek çok filtre pek çok farklı fiyat üzerinden satılmaktadır. Bazı su arıtma cihazı kullanıcıları bu yanılgıya düşerek Çin malı ucuz filtreleri almayı tercih edebiliyorlar. Çin malı filtrelerin oldukça ucuz olmasının sebebi filtrelerin dolululuk oranın çok düşük olmasıdır. Normal bir filtre en az %80 doluluk oranına sahip olması gerekirken Çin malı filtrelerde doluluk oranı %20’lere kadar düşebilmektedir. Doluluk oranın düşük olması filtre ömrünü kısaltmaktadır.
Normal %80 doluluk oranı olan filtre 5 6 ay giderken Çin malı %20 doluluk oranlı filtreler 1 ay gitmektedir. Bu nedenle size her ay ekstradan filtre masrafı çıkartacaktır. Ayrıca doluluk oranı düşük filtreler suyu çok daha az temizlemektedir.

Su Arıtma Cihazlarının Plastik Kalitesi Nasıl Olmalı?

Su arıtma cihazlarının bir çok parçası plastikten oluşur. Bu nedenle su arıtma cihazlarında plastik kalitesi oldukça önemlidir Çin malı ucuz su arıtma cihazları atık plastikten imal edildiği için oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Ucuz ve atık plastik çok tehlikelidir. Plastik kalitesinde 5.sınıf kalite plastik en kaliteli ve en güvenli plastik olarak geçmektedir. Bu nedenle ucuza su arıtma cihazı almaktan kesinlikle vazgeçin. Ucuz Çin malı su arıtma makineleri sağlığınız ile büyük ölçütte
oynayabilir ciddi rahatsızlıklar hatta ölüme bile varan sonuçlar doğurabilir. Üstelik bu tarz su arıtma cihazları atık plastikten imal edildiği için yosunlaşma gibi problemler ortaya çıkarabilmektedir.

Çelik Kalitesi Nasıl Olmalıdır?

Su arıtma cihazlarının 2 parçası çelikten oluşur. Bunlarda ilki su arıtma cihazının tank bölümüdür. Tank kesinlikle paslanmaz çelikten oluşmak zorundadır. Paslanmaz çelik kullanılmayan su arıtma cihazları tank suyu beklettiğinden dolayı tankta paslanmalar ve yosunlaşmalar olacaktır. Bu da su içerisinde bakteri oluşmasına neden olacaktır. Bundan dolayı lütfen dikkatli olun

Filtrasyon Sistemi Nasıl Seçilmeli?

Su arıtma cihazları genelde 5 aşamalı pompalı ve pompasız olarak üretilir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte çeşitli filtreler ortaya çıkmıştır. Örneğin mineral bakımından zengin bir su istiyorsanız mineral filtre alkali bir su istiyorsanız  alkali filtre alarak kendinize en ideal suyu çeşitli filtreler ile sağlayabiliyorsunuz.

Filtrelerin Markaları Nedir? Üretim Yerleri Neresidir?

Su arıtma cihazları genellikle Tayvan’da üretilir. Ancak üretim patentleri İtalya, Amerika ve Almanya gibi ülkelerdedir. Tayvan gibi ülkeler de işçilik maliyeti çok ucuz olduğundan dolayı Üretim yapan firmalar fabrikalarını buraya taşımışlardır. Filtrelerin doluluk oranlarına yukarıda da belirttiğimiz gibi çok dikkat ediniz. Ucuz diye kesinlikle Çin malı doluluk oranı filtreleri kullanmayınız. İleri de gerçekten çok ciddi maddi kayıplara sebebiyet verebilir.

En İyi Su Arıtma Cihazları

Woongjjin Eversky Yeni Nesil Su Arıtma Cihazı

Son dönemde televizyon reklamlarında da sıkça çıkan Woongjin su arıtma cihazı sizlere tavsiye edebileceğimiz en kaliteli su arıtma cihazlarından biridir. Yeni nedi su arıtıcısının dokunmatik ve pratik kullanımı sayesinde tek tuşla sıcak ve soğuk su elde edebilirsiniz. Arıttığınız suyu dilediğiniz zaman yemekleriniz veya çaylarınız için kullanabilirsiniz. İstediğiniz su sıcaklığını seçerek yarım bardak 1 bardak 2 bardak şeklinde devamlı olarak su almanızı sağlayarak istediğiniz miktarda su alabilirsiniz. Sıcak su emniyet düğmesi sayesinde güvenlik sağlanarak istenmeyen kazalardan kurtulmanızı sağlar. Woongjin su arıtma cihazından 96 dereceye kadar sıcak su 4 dereceye kadar da
soğuk su alabilirsiniz.

Fiyat : 2.269  3500 TL (son güncelleme: 11/12/2019)

Mitsubishi Cleansui Musluk Tipi Su Arıtma Cihazı

Mitsubishi Cleansui arıtma cihazı sayesinde dilediğiniz zaman sağlıklı ve temiz su elde edebilirsiniz. Ambalajlanmış suyun sağlıksız olduğuna dair pek çok tespitler bulunmakta ve bu nedenle pek çok kişi su arıtma cihazlarına geçmektedir. Sizler için tavsiye edebileceğimiz en iyi su arıtma cihazlarından biridir. Uygun fiyatı sebebiyle de oldukça tercih edilmektedir. Mitsubishi cleansui su arıtma cihazının fiyatı yaklaşık olarak 432 1196,00 TL’dir ve hepsiburada üzerinden satışı gerçekleşmektedir.

Aosmith Lotus 75 M Su Arıtma Cihazı

Sağlıklı ve temiz suya erişmenin en kolay yolu. Sade ve estetik tasarımıyla oldukça başarılı bir ürün. Aosmith Lotus 75 M modeli gelişmiş su arıtma teknolojisi olan ters ozmoz sistemine sahiptir. Bu yöntem sayesinde sudaki ağır metal bakteri virüs gibi etmenlerden arındırır. Günlük 280 litreye kadar temiz su elde etmenizi sağlar. Kuyu veya şebeke suyu dahil tüm su türlerini temizleyip içilebilir hale getirir. Aosmith sadece içme suyu olarak değil aynı zamanda  çay veya yemek yaparken de temiz su olarak kullanabilirsiniz. Çiçeklerinizi temiz su ile sulayabilirsiniz. Beş aşamalı filtrasyon sayesinde en temiz su bardağınız da.

Aosmith Lotus 75 M modeli 1.395 1500 TL civarında satılmaktadır. Ürünü gittigidiyor.com üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir