En İyi Modem

 Tavsiye En İyi Modem

Son zamanlarda hemen her evde kablosuz internet bağlantısı bulunuyor. Henüz evinde bir kablosuz bağlantısı bulunmayan bireylerin modem satın almaları gerekiyor. Pek çok mobil operatör kendi hatlarına geçmeleri karşılığında ücretsiz modem ve uygun fatura fiyatları sunabiliyor. Bu kadar çok kablosuz internet sağlayıcısı varken modem satın alacak bireylerin  kafası oldukça karışıyor. Bu nedenle bu yazımızda, en iyi modem, modem tavsiyesi, en iyi modem markası gibi birkaç
konu üzerinde duracağız.

∝Modem Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler,

→Kullanacağınız Altyapıya Uygun Bir Modem Tercih Edin

Yeni bir modem almayı düşünüyorsunuz veya hiç almadınız. Alacağınız modemin VDSL altyapısını destekleyen bir modem olmasına dikkat ediniz. Şuanda her ne kadar ADSL altyapısını kullanıyor olsanız da, paket değişikliği yapacağınız durumlarda VDSL destekli modeminiz sayesinde hem ADSL hem de VDSL altyapısını kullanabilirsiniz. Bu sayede geleceğe dönük bir yatırım yapmış olursunuz. En iyi modem almak için altyapı özelliklerine dikkat etmelisiniz.

Yeni bir modem alırken yaşayabileceğiniz en büyük zorluklardan birisi de modem kurulumu yaptığınızda, modem arayüzünün zorluğu ve kurulumda yaşanan problemler. Bu nedenle kurulum esnasında uğraşmamak için arayüzü ve kurulumu kolay modem satın almanız size modem tavsiyesi olarak vereceğimiz bir kaç öneriden biridir.

Modemlerin Sinyal Seviyeleri Yasal Zorunluluklardan Dolayı Belirli Seviyede Yayın Yapar

Modem satın alırken pek çok satıcı size modemin çok iyi çektiğini alanındaki en kaliteli cihaz olduğunu antenlerini evirip çevirip anlatırlar. Her ne kadar gözünüz boyamayı başarmış olsalar da modemlerin belirli bir sinyal seviyeleri vardır. Yasal zorunluluklardan dolayı sadece belirli seviyelerde yayın yapabilirler. Bu nedenle satıcıların sizin gözünüzü boyamasına asla izin vermeyin. Modem tavsiyesi olarak bu yazılanları lütfen dikkate alınız.

Kablosuz Veri Aktarım Hızının Çekim Kalitesiyle Bir Alakası Olmadığını Bilin

Modemlerin kablosuz veri aktarım hızının yüksek olması, alacağınız modemin daha iyi çekeceği anlamına kesinlikle gelmez. 1300 MBPS bir modem, 300 MBSP bir modemden daha iyi çekeceği anlamına gelmez. Yukarı da da belirttiğimiz gibi modemlerin sinyal seviyeleri yasal limitlerle korunur ve belli seviye üzerine çıkamaz. Satıcılar müşterilerin bu bilgisizliğini kullanarak
bu modem daha iyi çeker, en iyi modem markası bu, şeklinde sizi tuzaklarına düşürürler.

En İyi Modem Markası

Sizlere en iyi modem tavsiyesi olarak birden fazla cihazı örnek göstereceğiz. Bu modemleri ev ve iş yerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Kolay kurulumu basit arayüzü fiyat uygunluğu, sinyal kalitesi desteklenen altyapılar ile almanız gereken en iyi modem tavsiyesi bu yazımızın devamında olacak.

ZYXEL VMG3925 300 MBPS-1300 MBPS VDSL2 DESTEKLİ KABLOSUZ MODEM

Ürün Özellikleri,

– 802.11a/n/ac kablosuz standardını destekler

– VDSL VE ADSL destekler

– Firewall,DOS atak engelleme ve ebeveyn kontolü bulunur.

– 4×10/100/1000M auto MDI/MDI-X RJ-45

– 2X2 2 dBi dahili anten bulunur.

-Satış Fiyatı 469 TL

ZYXEL VMG3312 300MBPS VDSL2/VPN/FİBER DESTEKLİ KABLOSUZ MODEM

En iyi modem markası olarak gözümüze çarpan Zyxel sinyal kalitesi, veri aktarım hızı performans açısından oldukça tercih edilen bir modem markasıdır. Zyxel’in bu model modemi, size 100 Mbps indirme hızı,45 Mpbs yükleme hızı sunmaktadır. Ev ve iş yerinde kullanmayı tercih edebileceğiniz en iyi modem olarak önermekteyiz.

Ürün Özellikleri

– 802.11a/n kablosuz standartını destekler

– VDSL ADSL desteği bulunur.

– 100 MBPS indirme hızı 45 MPBS yükleme hızı

– VPN Desteği

– Kesintisiz Hız Adaptasyonu

– Firewall, Ebeveyn Kontrolü bulunur

– 2×5 dBi değiştirilebilir anten içerir.

-Satış Fiyatı 299 TL

TPLink AC2800 Wireless MU-MIMO VDSL/ADSL MODEM

Size tavsiye edeceğimiz en iyi modem olarak, TPLink AC2800 modelini sunmak istiyoruz.

Ürün Özellikleri

– 802.11/a/n/ac kablosuz standardını destekler

– VDSL ADSL desteği bulunur

– 3/10/100/1000 Mbps RJ45 LAN Ports ve 1 adet Wan port

– Firewall, Erişim Engelleme

– Harici çıkarılabilir 4 adet çift bantlı anteN

– Satış Fiyatı 999 TL

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir