Taksitle Telefon Nasıl Alınır?

Çağımız teknoloji çağı,ve çağımızın en çok bağımlı olduğu şey ise telefon.Telefon,iletişim kurmamızı sağladığı kadar,sosyalleşmeyide sağlıyor.İlk ve klasik telefonlar kullanımları zor olmasına rağmen insanların iletişimleri için büyük bir önem arz ediyordu. Teknolojinin gelişmeye başlamasıyla birlikte bu alandan nasibini alan ilk cihazlar da yine telefonlar oldu. Zaman geçtikçe sesli konuşma özelliğinin yanı sıra mesajlaşmak ve görüntülü konuşma gibi özellikler geldi.

Taksitle telefon almanın yolları

Bugün sahip olduğumuz akıllı cihazlar yani telefonlarsa kesinlikle mini bilgisayarlarımız diyebileceğimiz cihazlar haline geldiler. Cep telefonları artık markalarına,özelliklerine ve kullandıkları işlem sistemlerine göre farklılık gösteriyor.Cep telefonu, kolayca taşınabilen ve geniş kapsama alanlı kablosuz telefon sistemini kullanan bir aygıttır.Telefon fiyatları değişiklik gösterse de eğer sadece iletişim için kullanacağım derseniz eski telefonları 200-300 tl arasında alabilirsiniz.Peki ya akıllı telefonum olsun,çağın gerisinde kalmak istemiyorum diyorsanız 600-3000 TL olarak değişmekte.Hem bu cihazlara sahip olmak hemde nakit olarak alacak durumum yok diyorsanız,taksitle telefon almak tam da size göre,peki nedir bu taksitle telefon almak?

Günümüzde yasak ve uygunsuz olmasına rağmen bazı mağazalar telefon alacağınız zaman taksit yapabilmekte.Hem kredi kartı kullanarak hemde kredi kartsız olarak taksit seçenekleri bulunuyor.

Eğer kredi kartı kullanmadan taksitle telefon almak istiyorsanız;

1-Turkcell,vodofone,avea gibi operatörlerin cihaz kampanyalarından faydalanmak.

2-Ev-kur gibi büyük firmalardan senetli vadeli olarak,

3-Tanıdığınız bir küçük esnaftan taksitle telefon sahibi olabilirsiniz.

 

Taksitle Telefon Nasıl Alınır

Evkur’dan taksitle telefon nasıl alınır?

Evkur mağazalarına dünyanın her yerinde rastlamak ve bulmak mümkün.Ev dekorasyonundan,ev aletlerine  ve beyaz eşyaya kadar bir çok şeyi satan bu  firma özellikle cep telefonu alımında çok sık tercih ediliyor.Evkurdan alışveriş yapmak istediğiniz zaman eğer eviniz uzaksa internet sayfasından,yakında ise kendi mağazasından alışveriş yapabiliyorsunuz.Eski usul senetle satış yapan bu firma,bu yüzden fiyatlarını olduğundan biraz daha yüksek tutuyor.Evkurdan taksitle telefon almak istediğiniz zaman ilk önce kredi soruşturması yapılıyor,soruşturmadan geçen herkes taksitli yani vadeli ürün alabiliyor.Taksit için sizden,herhangi bir teminat,kredi kartı istemiyor.Sizden sadece bilgilerinizi istiyor eğer araştırmanız pürüzsüzse yani sorunsuzsa ödemelerinizi düzgün ödeyen bir insan iseniz evkur size istediğiniz kadar taksit yapabiliyor.Evkur yetkilileri 2-3 gün içinde sizin evinize geliyor,ve size senet imzalatıyorlar.Bu senet alacağınız ürün ve ödemesiyle ilgili oluyor.İmzalayacağınız bu sözleşmeyi çok iyi okuyup öyle imzalamanızı tavsiye ediyoruz.Evkur’dan aldığınız ürünün ödemelerini kendi mağazalarından veya yapı kredi internet bankacılığından ödeyebilirsiniz.

Teknoloji marketlerinden kredi kartsız taksitle nasıl telefon sahibi olunabilir?

Teknosa,Bimeks,Media Markt,Vatan Bilgisayar vb. çeşitli teknoloji marketleri bu konuda çok cazip avantajlar sunmaktadır.Bunlardan birtanesi ise telefon sahibi olmak isteyen vatandaşlara anlaşmalı oldukları bankalar üzerinden kredi kullandırmaktadır.Bu yöntemle vatandaş daha düşük faizlerde kredi kullanarak piyasa fiyatının biraz üzerinde olarak telefon sahibi olabilir.

Vatan Bilgisayar’dan taksitle cep telefonu almak istiyorsanız yapacağınız işlem çok kolay.Odebank’a TC kimlik numaranızı mesaj olarak atıyorsunuz ve onlar size anında geri dönüyor,kredinizin anında onaylanıp onaylanmadığını belli oluyor ve işleme başlanıyor.Böylece %3.9 faiz oranıyla telefon sahibi oluyorsunuz.

Teknosa’dan taksitle telefon alabilmeniz için önünüzde iki seçenek var:

Birincisi TC kimlik numaranızı ve Teknosa nakit kart başvuru kodunu 2999’a gönderiyor ve onaylandığında telefon sahibi olabiliyorsunuz.

İkinci olarak Teknosa’nın internet sitesinden beğendiğiniz ve almak istediğiniz telefonunuzu sepetine atıyor ve ödeme seçeneklerinde bulunan ING teknokredi sekmesine tıklamak,kullanacağınız kadar kredi tutarı ve vadesini girerek başvurunuzu bitiriyorsunuz.Yalnız burda önemli bir nokta var o da 3 gün içerisinde ING bank şubesine giderek imza atmak.

Mediamarkt mağazasından almak istiyorsanız Denizbank anlaşmalı bu sistemde kredi başvurunuzu belirtiyorsunuz,onaylandığı zaman ise www.mediamarkt.com.tr internet sitesinden banka veya kredi kartıyla alışveriş yapıyor,alışverişinize ait e-faturayı mailinizden alıp 7 gün içerisinde Denizbank şubenize götürüyorsunuz.

Faturaya Ek Taksitle Nasıl Telefon Alınır?

Avea,Turkcell,Vodofone hat sahipleri tarifelerine ek olarak telefon sahibi olabilir.Bu yöntemle hat sahibi aydan aya ödeme yaparak cep telefonu sahibi olurlar.Fatura üzerine telefon alabilmek için operatörlerin bazı şartları vardır.Öncelikle telefon satın almak isteyen kişinin bir süredir faturalı hattı kullanıyor olması gereklidir. Bu süre operatörden operatöre  göre değişiklik gösterse de ortalama 6 aydır. Bu 6 aylık süre zarfında faturalı hat kullanan ve aylık fatura ödemelerini geciktirmeyen kişiler faturaları üzerinden cep telefonu satın alabilirler. Bunun için tüm operatörlerinin farklı cep telefonu modelleri için oluşturmuş oldukları kampanyaları vardır.Yapılan kampanyada bir fiyat paketi oluşturulur. Bu pakette faturanın özellikleri, faturaya ek cihaz ödemesi ve vade sayısı belirlenir. Oluşturulan her paketin kendi içinde ayrı özellikleri vardır. Örneğin, aylık 30 TL ödemesi olan bir pakete ek 35 TL cihaz fiyatı eklenir ve 24 aylık taahhüt yapılır ve telefon sahibine teslim edilir.Eğer telefon almak istiyor ve kampanyaları,vadeleri merak ediyorsanız kullandığınız hattın internet sitesine girerek beğendiğiniz telefon hakkındaki taksitleri öğrenebilirsiniz.

Elden Taksit Telefon Almak:

Elden taksitle telefon sahibi olmak isteyenler elden taksit yapan telefon mağazalarına giderek,aydan aya sabit bir bir ödeme miktarıyla cihaz sahibi olabilir,senetle veya senetsiz olarak cihaz alabilirler.Peki kimler elden taksitle cihaz alabiliyor? 18 Yaşını  doldurmuş sicilinde icra ve borç aksaması yaşamayan açık ve gerçek adrese sahip herkes kimlik belgesinin fotokopisiyle elden taksitlendirme yapan mağazalara başvurabilir. Az bir miktar faiz oranıyla senetli telefon almak kolay ödemelerinizi dilediğiniz gibi  düzenleyebilir 48 ay vadeye kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

Elden taksit yapan bazı şirketler:

1-Arçelik

2-Evkur

3-Sahibinden telefon ,

4-Bimeks

4-Bayraktar Mağazası

5-Mutlu evim

Kredi kartına taksitle telefon nasıl alınır?

2014 yılında yürürlüğe giren taksitle telefon alma yasağı son dönemlerde bazı mağazaların sıkıntı yaşaması sebebiyle çözüm yoluna gittiler.Büyük teknoloji mağazalarına anlaşmalı bankalar stantlar açarak “Anında Kredi” dönemine geçtiler. Üstelik ne dosya masrafı ne de hayat sigortası olduğundan gayet cazip kampanyalar sundular.Kredi kartı taksit telefon almak için 2 yöntem var:

Birincisi:Kullanmış olduğunuz bankadan “Taksitli Nakit Avans” çekerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede para hesabınıza yatar siz de her ay kredi kartın ekstrenize yansıtılmış bu ücreti ödeyebilirsiniz.

İkinci yöntem ise bir teknoloji mağazasından tek çekim olarak cep telefonu alırsınız,daha sonrasında müşteri hizmetlerini arayarak bu teknolojik mağazadan telefon aldım,bunu taksitlendirmek istiyorum diyebilirsiniz.Yalnız burada dikkat edilen nokta eğer aldığınız mağaza teknolojik bir mağaza değil ise (mediamarkt,vatan vb.) Eğer x telekomünikasyon diye bir yerden aldıysanız  bankanızı aramayın. Eğer tüm bunlara rağmen taksit yapılmıyorsa almış olduğunuz cep telefonunu kapalı kutu, kutusu hiç zarar görmemiş halde yasa gereği belirtilen sürede mağazaya iade edebilirsiniz.

 

İLGİLİ : Faturalı Hattan Banka Hesabına Para Gönderme

 

Kredi kartına taksitle telefon satılan yerler:

1-Evkur

2-Teknosa

3-Mediamarkt

4-Vatan Bilgisayar gibi büyük mağazalardan kredi kartına ister 12 ister 24 ay taksitle telefon sahibi olabilirsiniz. Özellikle böyle büyük mağazaların yaptığı indirim günlerine denk gelmeniz halinde % 20 -%40 indirimlerle uyguna satın alabilirsiniz.

Alışveriş Kredisi İle Taksitle Telefon Almak:

Büyük bazı mağazaların bankalar ile yaptığı antlaşmalar doğrusunda artık alışveriş kredisiyle telefon almak mümkün.Alışveriş kredisi kullanarak telefon ücreti kadar bir kredi çekip vadeler ile taksitlere bölerek taksitli telefon satın almak mümkün. Telefon Kredisi veren Bankalar ve anlaşmalı olduğu mağazalar ile anında onaylanan kredi ile telefon sahibi olup taksitle telefon alma avantajına sahip olabilirsiniz.

Hangi Bankalar Telefon Kredisi Veriyor?

1-Teknokredi – Teknosa ve İng bank

500 TL’den 15.000 TL’ye kadar masrafsız, kesintisiz, anında taksitli telefon satın alma imkanına sahip olabilirsiniz.

2-Denizbank ve Mediamarkt’tan Web’de Kredi

36 aya kadar vadeler sağlayan mediamarktan alışveriş tutarınız kadar alışveriş kredisi kullanarak taksitli telefon satın alabilirsiniz.

3-Hepsiburada – İşbank Alışveriş Kredisi

Eğer İş Bankası müşterisiyseniz, 750 TL – 15.000 TL arasındaki alışverişlerinizde 48 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabileceğinizi unutmayın.Anında onay,sigorta ve şubeye gitmenizi istemiyor.Üstelik tahsis ücreti yok.

Sizlerde telefon almayı düşündüğünüz zaman bütçenize hangisi uygun geliyor ise,seçip telefon sahibi olabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir