En İyi Saç Düzleştirici

Kuaför ve güzellik salonlarına para harcamak yerine evde kendiniz de saçlarınızı sanki profesyonel ellerde yapılmış gibi bir hale getirmek istemez misin? Eminim her bayan ister. Saçlarımızı evde profesyonel ellerden çıkmış gibi bir hale getirmek için tabiki de imdadımıza saç düzleştiricileri koşar. Fakat ne yazık ki çoğu zaman seçmiş olduğumuz saç düzleştirimizden istediğimiz sonucu elde edemiyoruz. Bu nedenle de seçeceğiniz saç düzleştirici markasına ve size en uygun olan saç düzleştiricisini seçmeye oldukça dikkat etmeniz gerekiyor.

En İyi Saç Düzleştirici (Saç Şekillendirici)Tavsiye

Bayanların belki de en önem verdikleri noktalardan bir tanesi de saçlarıdır. Öyle ki önceden saçlarını düzleştirmek isteyen bayanların tercihi ütü  olurdu. Her bayan zamanında saçlarını ütü ile düzleştirmeye çalışmıştır. Fakat ne yazık ki çoğu zaman saçlarımıza vermiş olduğumuz yanlış ve fazla ısı saçlarımıza oldukça büyük zararlar veriyoruz. Bu nedenle de seçmiş olduğumuz saç düzleştiricisinin kullanımına da oldukça dikkat etmemiz gerekiyor. Saç düzleştiricisi almak isteyen bayanlar için oldukça yararlı bir liste hazırlayacağım şimdi. Eminim işinize yarayacaktır.

[wps_heading align=”left” size=”35″ font_weight=”bolder” font_style=”normal” margin=”40″]Remington Saç Düzleştirici[/wps_heading]

1. Remington Silk S9600

Remington S9600 Silk Saç Düzleştiricisi

Remington pek fazla duymadığınızı düşündüğüm bir marka olsa da gerçekten bu listede ilk sırada yer almayı hak eden bir ürün olduğundan bahsetmem gerekir. Remington’un çıkarmış olduğu bu saç düzleştiricisi ile tam olarak vermiş olduğunuz paranın karşılığı almış olacaksınız diyebiliriz. Bu ürün sayesinde saçlarınız profesyonel ellerden çıkmış gibi görünecektir. Remington S9600 Silk saç düzleştiricisi, 235 derece ısısı ile oldukça etkili bir ürün. Doğru kullanımda saçlarınızın ucunu kırmak yerine tam tersi bir şekilde saçlarınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandıracaktır. Ayrıca Remington S9600 Silk saç  düzleştiricisi kaliteli malzeme yapısı ile de oldukça dikkat çekiyor. Alacağınız bu ürünü uzun yıllar kullanabilirsiniz. Saç Düzleştirici bu ürünün güncel fiyatı son hali ile 900 TL. Remington S9600 Silk saç düzleştiricisi indirimli hali ile almak için hemen mağazalara koşabilir yada online alışveriş siteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

[wps_heading align=”left” size=”35″ font_weight=”bolder” font_style=”normal” margin=”40″]Philips Saç Düzleştirici[/wps_heading]

2. Philips ProCare Keratin HP8361/00

Philips HP836100 ProCare Keratin

Philips ürünleri yıllardır ülkemizde oldukça önemli bir yerde yer alıyor zaten. Philips ürünleri her zaman kaliteli ve sağlam ürünler olması ile dikkat çekiyor. Philips ürünleri için de size oldukça güzel garantiler veriyor. Philips ProCare Keratin HP8361/00 saç düzleştiricisi Philips tarafından üretilen ve keratin katkılı iyonik saç düzleştirme özelliği ile de Türkiye’de ilk olan bir cihaz. Philips yapmış olduğu bu saç düzleştiricisi ile hem profesyonel ellerden çıkmış gibi saçlara sahip olacaksınız hem de saçlarınıza vereceğiniz ısı ile saçlarınızı yıpratmamış olacaksınız. Aslında bu özelliği ile Philips’i tebrik etmek lazım. Philips ProCare Keratin HP8361/00 saç düzleştiricisi 230 derecelik bir ısı ile saçlarınızı düzleştirmenize yardımcı oluyor. Üstelik Philips ProCare Keratin HP8361/00 saç düzleştiricisinin bir diğer özelliği de güvenlik açısından saç düzleştiricisinin ortalama 1 saat içerisinde kendiliğinden kapanıyor olması. Bu şekilde fişte unuttum korkusu yaşamak da ortadan kalkıyor. Philips ProCare Keratin HP8361/00 saç düzleştiricisinin fiyatı ise 2300 TL. Ürünü Philips mağazalarından ve online satış sitelerinden satın alabilirsiniz.

[wps_heading align=”left” size=”35″ font_weight=”bolder” font_style=”normal” margin=”40″]Babyliss Saç Düzleştirici[/wps_heading]

3. Babyliss ST387E Diamond i-Pro

Babyliss markası son dönemler de isminden oldukça bahsettiren bir marka. Ürünleri ile sürekli göz önünde bulunmayı başaran Babyliss’in çıkarmış olduğu Babyliss ST387E Diamond i-Pro saç düzleştiricisi oldukça büyük rağbet görüyor diyebiliriz. Bunun en önemli nedeni ise Babyliss ST387E Diamond i-Pro saç düzleştiricisinin ıslak olan saçlarınızı da düzleştiriyor olması. 235 derecelik bir ısı imkanı sunan bu ürünün fiyatı ise 1400 TL. Bu ürünü mağazalardan yada online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Yüksek ısıyla çalıştığı ve içeriğinde kimyasallar barındırdığı için uzun süre kullanılması tavsiye edilmeyen saç düzleştiricileri hakkında ‘’ Saç düzleştiriciler zararlı mı? ‘’ sorusu merak edilmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan saç düzleştiriciler sayesinde, kuaföre gidecek vakit bulamayan veya sürekli para vermek istemeyen kişiler saçlarını kendileri düzleştirebilmektedir. Peki, saç düzleştiriciler gerçekten saçlara zarar veriyor mu?

Saç Düzleştiriciler Saçları Yıpratır Mı?

Saç düzleştiricilerin zararları denildiği zaman aslında saçların yıpranmasından bahsedilmektedir. Dış görünümün en önemli unsurlarından biri olan saçlara büyük önem verilmektedir. Girilen her ortamda düz saçları ile dikkat çekmek isteyen kişiler saç düzleştirici kullanmaktadır. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saç yapısına sahip olanların ilk tercihi bu ürünler olmaktadır.

Yüksek sıcaklık oranına sahip olan düzleştiriciler saçın yapısına zarar vererek saçları kurutur. Kurumuş olan saç ise kırılarak dökülür. Bu nedenle düz saçlara sahip olmak isterken sağlıklı saçlarınızdan da olabiliyorsunuz. Ancak bu birazda kullanım şeklinize ve becerinize bağlı olarak değişebiliyor.

Saç düzleştirmenin zararları olduğu doğrudur. Ancak doğru tekniklere ve bazı püf noktalara dikkat ederek saç düzleştiricilerin zararlarını en aza indirebilirsiniz. BU nedenle saç düzleştiricileri nasıl kullanılır mutlaka bilinmelidir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda saç düzleştirici kullanmanın ipuçlarına yer verdik.

[wps_heading align=”left” size=”35″ font_weight=”bolder” font_style=”normal” margin=”40″]Saç Düzleştirici Nasıl Kullanılır?[/wps_heading]

Saç Düzleştiricilerden Vazgeçemeyenler İçin Kullanım Önerileri

Hemen her 3 kadından biri saç düzleştirici kullanıyor. Dümdüz saçların modası geçmeyeceği için saç düzleştiricileri kullanan kişilerin sayısı da her geçen gün artacaktır. Sizlerde saç düzleştirmekten vazgeçmiyorsanız doğru ürünü tercih etmeli ve saçlarınızı düzleştirirken şu püf noktalarına dikkat etmelisiniz:

  • Saç düzleştiricilerin seramik plakalara sahip olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü seramik plakaya sahip olan saç düzleştiricileri saçlarınızı daha az yıpratır.
  • Saç düzleştiricilerin ısı termometresi olması önemlidir. Bu sayede saç yoğunluğunuza göre ısı derecesini yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz.
  • İnce telli saç yapısına sahipseniz 200 derece altında saçlarınızı düzleştirmelisiniz.
  • Saçlarınız tamamen kuruyken saç düzleştiricilerini kullanmalısınız. Islak ya da nemli saçlar daha nazik olduğu için daha kolay yıpranır ve zarar görür.
  • İşlem öncesinde saçlarınızın temiz olduğundan emin olun. Temiz saçlar daha kolay şekil aldığı için daha düşük bir ısıda saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.
  • Saçlarınızı düzleştirmeden önce kaliteli bir koruyucu ürün kullanabilirsiniz. Bu sayede düzleştiricinin yüksek ısısından saç tellerinizi koruyabilirsiniz.
  • Saçlarınızda oluşan düğümleri tamamen çözmeniz önemlidir. Aksi halde saçlarınızın yanmasına neden olursunuz.
  • Saçlarınızın tamamını aynı anda düzleştirmeniz önerilmemektedir. Saçlarınızı bölümlere ayırarak düzleştirme işlemi yaptığınız zaman saçlarınızın daha kalıcı ve hızlı şekil aldığını göreceksiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir