500-750 TL Arası Telefon Önerileri 2018

500-750 TL Arası Telefon Önerileri 2018

Bazıları çok çeşitli marka ve modellerde seçici olarak zevkine, keyfine göre telefon alırken bazıları da sadece ihtiyaç olduğu için bütçesine uygun telefonları tercih etmektedir. Amacınız telefon konuşması yapmak ve bazı Watsapp-Facebook gibi uygulamaları kullanmak ise akıllı telefonlara binlerce lira vermenize gerek yok. 500-750 TL arası telefon önerilerini dikkate alarak uygun fiyata, etkin performansı ise ihtiyacınızı karşılayacak telefon alabilirsiniz. Fiyat aralıklarının bu şekilde olması sizlerin kafasında karışıklık yaratmasın. Akıllı telefon piyasası gün geçtikçe genişleyen bir sektördür. İstediğiniz fiyata ve özelliklere göre telefon bulabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fiyatlarına oranla üstün performans kalitesi sunan 500-750 TL arasında en iyi telefonları araştırarak listeledik. Vitrinlerde yer alan en ucuz akıllı telefon önerilerindendir.

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Telefondan beklenti ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda alırken hepimizin dikkat ettiği hususlar vardır. Bunları kısaca özetlersek;

  • Alacağınız telefonun hızını doğrudan etkileyen ilk nokta hiç kuşkusuz işlemcisidir. Piyasada telefonların 2, 4, 8 şeklinde işlemci çekirdekleri bulunmaktadır. En ideali 4 çekirdekli işlemcisi olan telefon tavsiyemizdir.
  • Telefon hızınızı etkileyen diğer husus ise RAM’ dır. 2 gb RAM olan telefonlar tavsiyemizdir. Elbette bu değerin telefonda daha yüksek olması iyi bir durumdur. Ancak Ram yüksek olunca fiyat da o oranda artmaktadır.
  • İşletim sistemi telefonunuzun donma yapmadan verimli çalışması için önemli bir etkendir. Çünkü yazılımı iyi olan telefon üstün performans sağlamaktadır. Androıd 6.0 ya da IOS 10 işletim sistemleri en ideal olanlarıdır.
  • Batarya kapasitesi telefonu alırken dikkat ettiğimiz en önemli kriterlerdendir. Çoğumuz bizi yolda bırakacak telefonları kullanmak istemeyiz. Bunun için en az 3000 mAh değeri olan telefonları tercih etmelisiniz.
  • Tüm bunların dışında ağ bağlantı hızı, ekranı, servis ağı, çözünürlüğü, dahili depolama alanı, kamera, tasarımı da alırken bakacağınız hususlardandır.

500-750 TL Telefon Önerileri Nelerdir?

İşte donanım, yazılım gibi özellikleri dikkate alarak üstün performansları ile en uygun fiyatlarla telefon önerilerimiz;

1-Xiaomi Mi 4

16 GB dahili hafıza, dahili modem, dokunmatik ekran, 5.0 inç ekran boyutu,1080×1920 ekran çözünürlüğü, IPS LCD ekran tipi, 2,5 ghz işlemci hızı, 3 GB RAM kapasitesi, Androıd 4.4.2 işletim sistemi, 13 MP kamera çözünürlüğü bulunmaktadır. Üstün performansa sahip olan kamerası ile saniyede 30 kare canlı fotoğraflar çekerek anınızı ölümsüzleştirmektedir. Telefonun ön selfie kamerası ise 8 MP dır. 3080 mAh pili ile oldukça batarya kapasitesine sahiptir. Kısa sürede şarjı bitmeyen cihaz aynı zamanda 7.8 mm kalınlığı ile tasarım harikasıdır. Paslanmaz çelik kasası ve alüminyum dış çerçevesi ile uzun süre kullanım ömrü sunmaktadır.

Bu ithalatçı marka 2 yıl ücretsiz garanti hizmeti vermektedir. Kaliteli malzeme, üstün performans, iyi fiyat, şık tasarım, şarj süresinin dayanıklılığı, ekranın donma yapmaması gibi daha çok sayıda olumlu yorumlarla kullanıcıların gözdesidir. En iyi telefon tavsiyelerimizdendir. (Fiyatı:670 TL civarında)

2-Vestel Venüs V3 5580

5.5 inç ekran boyutu, 1080×1920 ekran çözünürlüğü, IPS ekran tipi, 16 GB dahili hafıza, dali modem, 1.3 gHz işlemci hızı, Androıd 6 işletim sistemi bulunmaktadır. 16 MP arka ve 5 MP ön kamera çözünürlüğü ile eşsiz ve canlı kareler yakalayabilirsiniz. Üstün işletim sistemi ile istediğiniz uygulamayı indirip sorunsuz kullanabilirsiniz. Güçlü işlemcisini 3 GB RAM belleği ile desteklemektedir. 4.5 GB mobil bağlantı hızı ile kusursuz kullanım sunmaktadır. 3000 mAh pil gücü sayesinde telefonunuzu 2 gün şarj etmeden kullanabilirsiniz. Vestel garanti kapsamında olan ve geniş servis ağı bulunan en çok satan telefon önerilerimizdendir. Kullanıcılarından genellikle olumlu yorum alan fiyatının çok ötesinde, muhteşem ergonomik tasarımı gibi söylemlerle beğenilen ürünlerdendir. Bazıları telefonun rehber kısmında uzun isimleri kaydetmemesi ya da kamerasının çözünürlüğünden dert yansa da konuşma ihtiyacınızı karşılayacak uygun telefondur. (Fiyatı:650 TL civarında)

3-Samsung Galaxy Grand Prime Plus G532

Her zaman daha iyisini tasarlamayı amaçlayan marka 5.0 inç ekranı, 160 gr ağırlığı, 1.4 ghz hızı, 4 çekirdek işlemcisi, 1.5 GB kapasitesi, 8 MP arka ve 5 MP ön kamera çözünürlüğü ile akıllı telefon tavsiyelerimizdendir. Androıd 6.0.1 işletim sistemi, 4.5G bağlantı hızı, 960×540 piksel çözünürlük sunmaktadır. Üstün işlemcisi ile aynı anda birden fazla uygulamanın akıcı olarak kullanılmasını sağlayan cihaz  kavisli çerçevesi ile elde rahatça tutuş sağlamaktadır. 2600 mAh pil gücü bulunmaktadır. Led ışıkları vardır. Kullanıcılardan bazıları şarjının çabuk bitmesi, hafızasının az olmasından dolayı alt segment bir ürün olduğunu savunmaktadır. (Fiyatı:730 TL civarında)

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir