En İyi Çamaşır Deterjanı Markası Hangisidir?

en iyi çamaşır deterjanı

En İyi Çamaşır Deterjanı Hangisidir?

Özellikle hanımlar için, çamaşır deterjanı seçimi, üzerinde çok hassas bir şekilde düşünülen, çok önemli bir konudur. Çünkü çamaşır deterjanlarından çok fazla beklentilerimiz var. Kirli çamaşırlarda hiç leke bırakmadan temizlemesi, beyazların her zaman bembeyaz kalması ve sararmaması, renklilerin renklerinin solmaması ve mis gibi kokması gibi.

Aldığımız kıyafetlerin ilk günkü gibi kalması hepimizin hayalidir. Bunu başarabilmek için ihtiyacımız olan en önemli şeylerden biri de iyi bir çamaşır makinesinin yanında iyi ve etkili bir çamaşır deterjanıdır. Her birimiz çamaşırlarımızı zarar vermeden temizlemek, beyazlığını ve renklerini kaybetmeden, soldurmadan muhafaza edebilmek için uğraşırız. Çamaşırlarımızı balkonumuza astığımızda, onların temizliğinden, beyazlığından gurur duymak hepimizin hoşuna gider. Aslında bu durum, özellikle ev hanımları arasında gizli bir rekabet konusudur.

Toz Deterjan mı? Sıvı Deterjan mı?

Genellikle kullanılmakta olan iki çeşit çamaşır deterjanı türü vardır. Önceleri hepimizin evinde toz çamaşır deterjanları vardı. Toz çamaşır deterjanlarında en sık karşılaşılan sorun, çamaşırlarda kalıntı ve toz lekesi izleri bırakmasıdır. Alerjik rahatsızlıkları bulunan insanlar için çok daha sıkıntılı bir durum oluşturduğu bilinmektedir. Leke çıkartma gücü sıvı deterjana göre daha düşüktür. Ayrıca toz çamaşır deterjanları bazı çamaşır makinelerinde tıkanmalara neden olarak çamaşır makinesinin bozulmasına yol açar. Zaten yeni nesil teknoloji ile geliştirilen birçok çamaşır makinesi (bubble teknolojli çamaşır makineleri), toz deterjanı kabul etmemektedir.

Sıvı çamaşır deterjanları, geleneksel olarak kullanılan toz çamaşır deterjanlarında yaşanılan bu sıkıntıların nedeni ile daha sık kullanılır hale gelmiştir. Sıvı çamaşır deterjanları, su içinde çok daha iyi bir şekilde çözünüyor olması sebebi ile kirleri ve lekeleri daha etkin bir şekilde temizler. Ayrıca toz deterjana nazaran daha kolay kullanımı ile de tercih sebebidir. Su içinde tam anlamıyla çözünerek mikropları ve kirleri yok etmesinin yanı sıra, sıvı çamaşır deterjanlarının en güzel yanlarından bir diğeri ise yapıları gereği mis gibi kokularını çamaşırlara daha kolay geçirebilme özelliğidir. Bu sebepler ile sıvı çamaşır deterjanlarını tercih etmek bizim için ve çamaşırlarımız için son derece faydalı olacaktır.

En son çıkan çamaşır deterjanlarından olan jel – kapsüller ise kullanım kolaylığı açısından son derece rahattır. Jel – kapsüller direk makinenin içine atarak kullanıldığı için ön yıkama yapılmaması sorunu yaşanmaktadır. Ayrıca fiyat olarak diğerlerine göre çok daha pahalı olması sebebi ile hala çok tercih edilmemektedir.

Piyasada farklı farklı birçok çamaşır deterjanı bulunmaktadır. Bu çamaşır deterjanlarını kullanan insanlardan değerlendirmeler alarak da en doğru tercihi yapabiliriz. Sizlerin en iyi çamaşır deterjanını bulabilmeniz için birkaç markayı, detaylı bir şekilde inceleyerek tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

En Çok Tercih Edilen Çamaşır Deterjanı Markaları

1- OMO

”Kirlenmek Güzeldir” reklam sloganıyla akıllarımızda yer edinen Omo, ülkemizde en çok tercih edilen çamaşır deterjanı markalarından biridir. Omo matik olarak hayatımıza girdiği ilk günden beri, lekeleri dert olmaktan çıkarıp bizleri sevdiklerimiz ile beraber özgürce yaşamaya davet ediyor. İçeriğinde bulunan kimyasal formüller ile en zor lekeleri çıkarabilmeyi, beyazları ve renklileri ilk günkü gibi muhafaza etmeyi başarır. Omo, ülkemizde yıllardan beri insanların güvenerek ve severek kullandığı çamaşır deterjanı markasıdır.

 

  • Omo Active Fresh, ön yıkamaya gerek kalmadan en inatçı ve zor lekelerin üstesinden kolaylıkla gelir. Ayrıca çiçek esansları ile eşsiz bir ferahlık gelişmiş formülü sayesinde benzersiz bir beyazlık ve hijyenik temizlik vadediyor.  Omo Active Fresh, kahve lekesi, ruj lekesi, çikolata ve yağ lekelerinde bile üstün performans göstermesi sebebi ile kullanıcılarından tam puan almayı başarabilen bir çamaşır deterjanı. Omo Active Fresh çamaşır deterjanının fiyatı ise 33,50 TL’ dir.

 

2- ARİEL

Procter & Gamble firmasına bağlı olan Ariel markasının merkezi Amerika’ dadır. Sadece dünya genelinde değil, ülkemizde de en çok kullanılan çamaşır deterjanı markalarından biri olan Ariel, temizlik ve hijyen konusunda üst düzey performans göstermektedir. İlk olarak toz deterjanları ile hayatımıza giren Ariel, içeriğini ve yapısını geliştirerek sıvı deterjan ve jel kapsülleriyle de nitelikli hijyen anlayışımıza hitap etmeyi başarabiliyor. Daha düşük sıcaklıkta yıkanan çamaşırlarda bile, leke bırakmadan hijyenik temizlik sağlar. Ariel özellikle beyaz renk çamaşırlarda hiç leke bırakmadan temizlemesi ve beyazlığını koruması sebebi ile en çok tercih edilen çamaşır deterjanı markalarından biridir.

 

  • Ariel Sıvı Çamaşır Deterjanı Dağ Esintisi, tek yıkamada leke çıkarmadaki üstün performansı ile en çok tercih edilen çamaşır deterjanı markalarından biridir. Beyazlar üzerinde gösterdiği nitelikli temizlik anlayışı ile çamaşırlarınıza daha iyi parlaklık ve tazelik vermeyi vadediyor. Ariel, devrim yaratan bir yenilik olan leke savar kapak ile lekelere ön işlem yapmayı, ovmayı ve gerekli olan deterjan miktarını da hassas şekilde ayarlamayı sağlar. Gerekli olan sıvı çamaşır deterjanını leke savar kapağa koyarak, kirli çamaşırlar ile birlikte çamaşır makinesinin tamburuna yerleştirerek kullanılır. Ariel sıvı çamaşır deterjanı dağ esintisi kullananların vazgeçmediği çamaşır deterjanlarından biridir. Ariel Sıvı Çamaşır Deterjanı Dağ Esintisi nin fiyatı ise 35,40 TL’ dir.

 

3. PERSİL

Henkel’ e ait bir deterjan markası olan Persil ismini, perborat ve silikat sözcüklerinin ilk üç harflerinin birleşimden almıştır. Alman kimyager Fritz Henkel tarafından geliştirilmiş ilk toz deterjandır. En düşük sıcaklıkta ki yıkamalarda bile en inatçı lekeleri çamaşırlarınıza zarar vermeden temizlemeyi başarıyor. Ülkemizde en sevilen çamaşır deterjanı markalarından biri olan Persil, özellikle renkli çamaşırlar için kullanılmakta tercih edilse de beyaz çamaşırlarda da son derece etkilidir.

 

persil sıvı çamaşır deterjanı

 

  • Persil Premium Jel Çamaşır Deterjanı, diğer sıvı deterjanlara göre ”üstün leke çıkarıcı gücü” iddiasıyla benzersiz bir temizlik ve hijyen sağlamasının yanı sıra dört hafta süren kalıcı mis gibi kokusu ile kullanan herkesi memnun etmeyi başarıyor. Persil Jel, temizliğin yeni nesli olarak geliştirilmiş üstün performansta leke çıkarıcı özelliğinin yanı sıra kaliteli ve seçkin parfüm kokusuna sahip. Hem beyazlar hem de renkliler için kullanılabilen Persil Jel’ in leke çıkarma gücü bağımsız bir Alman Temizlik Enstitüsü tarafından onaylanmıştır. Persil Premium Jel Çamaşır Deterjanının fiyatı ise 36,90 TL’ dir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir