Bagajı Geniş Arabalar Hangileri?

bagajı geniş arabalar

Araba alırken en çok tercih edilenler bagajı geniş arabalar. Çünkü bagaj kapasitesi inanılmaz ölçüde hayat kurtarıcı olabilmektedir. Özellikle aile aracı olarak da bilinen sedan araçlar şehirler arası yolculuklarda da geniş bagaj hacimleriyle birbiriyle yarışır duruma gelmektedir. Her modelin çıkardığı kasa türüne göre sedan bagaj hacimleri farklılık göstermektedir. Yani bir markanın modeline ait 2017 yılında piyasaya çıkardığı aracın bagaj hacmi ile 2018 kasasının bagaj hacmi birbirinden farklılık göstermektedir.

Bagajı Geniş Arabalar Hangileri?

Fakat firmaların çizgileri belli olduğu için o araç ve modeldeki bagajın hacminde çok fazla miktarlarda oynama yapmamaktadır. Örneğin bir yıl 510 litre olan bagaj bir sonraki yıl 505 litre ya da 515 litre olarak aşağı yukarı maksimum 5 litre oynama göstermektedir. yapılan araştırmada adı geçen araç marka ve modelleri en son kasa bagaj hacmi baz alınarak değerlendirmeye tabi tutulmuştur. Bagaj hacimleri eşya taşıyan ve sürekli şehirler arası yolculuklara giden kişiler için büyük önem taşımaktadır. Bir araç alındığı zaman hemen onun bagaj hacmine bakılır. Çünkü bagaj kapasitesinin genişliği o aracın uzun süre kullanılabilir olması hakkında bilgi vermektedir.

 

Hatchback özelliği olan küçük araçların yakıt harcama konusunda cimri olması avantajı nedeniyle meraklıları bulunmaktadır. Fakat sedan aracın içinde de yakıt kapasitesi düşük çalışan ve bagaj hacmi çok yüksek araçlar bulunmaktadır. Türkiye koşullarında aileler her ne kadar çekirdek aile yapısı içerisinde olsa da sedan araçlar Türk aile yapısına hizmet eder ölçüde genişlikte yer almaktadır. Seyahat etmeyi milletçe çok sevdiğimiz gerçeği aldığımız sedan araçların bagaj kapasitelerine de yansımış durumdadır. Tıpkı ev alımında geniş metrekareli evlerin tercih edildiği gibi araç alımında da Türkiye’ de geniş ve bagaj hacmi yüksek sedan araçlar tercih edilmektedir.

En Geniş Bagaj Hacmine Sahip Sedan Araçlar

Toyota Corolla

452 litrelik bir bagaj hacmine sahiptir. Bagajlarda yükleme ve bindirme durumları çok kolay yapıldığı için kullanışlı bagaj kategorisinde yer almaktadır. Bagaj hacmi aynı piyasa değerinde olan birçok araçtan önce gelmektedir. Zaten yol tutuşu, zarifliği ve bagajı dolayısıyla en sık tercih edilen marka halindedir.

 Audi A8 Plus

bagajı en geniş sedan arabalar
bagajı geniş arabalar

490 litre bagaj hacmine sahip Audi sedanların ve audi modellerinin içinde en geniş bagaj barındırma özelliğine sahiptir. hem donanımsal hem de büyüklük, uzunluk olarak ideal ölçülere sahiptir. Bagaj hacmi sayesinde konforu yüksek bir araçtır. Kimi araçlar geniş bagaj özelliğine sahip olmasına karşın iç koltuklarında mesafe darlığı yaşamaktadır. Fakat Audi A8 Plus hem iç hacmi hem de bagaj hacmi açısından alınabilir kapsamlı bir sedan araç olma özelliğiyle ilk sırada incelenebilir.

Opel Insignia Sedan

En Geniş Bagaja Sahip Sedan Araçlar
opel-insignia-bagaj-gorunumu-500lt

500 litre bagaj hacmi sayesinde Opel sevenlerin vazgeçilmezi konumunda olan araç her aşamada aynı piyasa değerinde olan araçlarla tartışmasız ön sıraya yerleşmektedir.

Honda Civic Sedan

2018-Civic-Sedan-bagaj-hacmi-gorunumu

520 litrelik bir bagaj hacmine sahiptir. Bagajların yükleme kısımları aşağıda olduğu için en sık tercih edilen geniş bagajla sedan araçların arasında yer almaktadır. Honda Civic Sedan’ da kendi kasasının farklı bagaj hacimlerinde sıklıkla değişmeler olmaktadır. Fakat genişliğinden asla ödün vermeyerek ülkede en sık tercih edilen araçlar statüsüne girmektedir.

 Volkswagen Passat

En Geniş Bagaja Sahip Sedan Araçlar
vw-passat-bagaj-hacmi-gorunumu

Passat’ ın bagaj hacmi sedan araçların içinde en ideal genişlikte kabul edilir. 565 litre olan bagajın kapasitesi, aracın donanımsal özellikleri, az yakıt harcıyor olması, dizel, benzin seçenekleri Volkswagen severlerin kalbinde taht kurmuştur. Türkiye’ de ailelerin sıklıkla tercih ettiği araç olmasının yanı sıra, şirket aracı olarak da uygun kullanılabilir niteliği yollarda sıklıkla karşılaşılan bir araç haline getirmiştir. Geniş bagaj hacmi ile seyahat severlerin bir numarası olma özelliğini ilelebet koruyacak niteliktedir.

Skoda Superb

En Geniş Bagaja Sahip Sedan Araçlar
Skoda-Superb-bagaj-hacmi-gorunumu

Adı gibi süper olan Skoda Superb model itibariyle görenleri kendine aşık etmektedir. Zarifliği, asaleti her işçiliğine yansıyan aracın bagaj hacminin de 595 litre kapasitede olması, Scoda severlerin her zaman kalbine işlemiştir.

Skoda Octavia

bagajı en geniş sedan otomobil
skoda-octovia-bagaj-hacmi-gorunumu

Bir başka Scoda aracı olan Scoda Octavia , hem Scoda severlerin hem de Sedan severlerin son 3 yıldır ısrarla tercih ettiği ender araçlardan bir tanesidir. Benzinli ve dizel seçenekleri, donanımsal özellikleri itibariyle ailelerin sıklıkla tercih ettiği Scoda aracıdır. Fiyatın Superb’ ye nazaran daha uygun olması Scoda’ dan vazgeçemeyenler için ideal alım fırsatıdır. Ayrıca 568 litre bagaj hacmi de asla azımsanamayacak ölçüde genişliktir. Scoda Octavia’ nın diğer sedanlarda pek sık rastlanılmayan farklı bir özelliği vardır. Arka koltukların kolaylıkla yatırılır pozisyona getirilerek bagaj hacmine bin litre kapasitelik daha yer ekleme olanağıdır. Koltuklar yatırıldığı zaman oluşan bagaj hacmi 1500 litre ile 1550 litre arasında kasasına göre değişim göstermektedir. Bu nedenle de hem iş sektöründe hem de aileler tarafından sıklıkla aranan isim olmaya devam edecek ve adından oldukça fazla söz ettirecektir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir