En İyi Elektrik Süpürgesi

en-iyi-elektrik-süpürgesi

Elektrikli Süpürge Tavsiye

Her alanda temizliğe yeni bir boyut katan, kısa sürede zahmetsiz şekilde hijyenik bir ortam oluşturulabilmesini mümkün kılan elektrik süpürgeleri kuşkusuz en önemli temizlik araçlarından birisidir. Elektrikli süpürgeler elektrik enerjisini kullanarak mekanizmaları sayesinde emiş gücü oluşturur. Bu emiş gücü zeminde bulunan kir, toz gibi faktörleri kısa sürede çekerek ortadan kaldırır. Standart bir elektrikli süpürgenin çalışma prensibi bu şekildedir. Günümüzde gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlar sebebiyle çok sayıda farklı özellik elektrikli süpürgelere eklenir. Bununla beraber elektrikli süpürge modelleri arasından bir seçim yapmak meşakkatli olabilir. Bazı faktörlere dikkat edilerek uygun bir elektrikli süpürge modeli seçilebilir.

Elektrikli süpürge seçimi yapmadan önce karar vermeniz gereken ilk şey nereyi temizleyeceğinizdir. Elektrikli süpürgelerin büyük bir bölümü kuru bir zeminde bulunan kirleri temizlerken, bazı modeller ıslak zeminlerde de üstün emiş performansı gösterir. Zeminin yapısı elektrikli süpürgenin performansına doğrudan etki eder. Temizleyeceğiniz alanın yapısına ve kirlenme sıklığına göre bir elektrikli süpürge seçimi yapmalısınız. Elektrikli süpürge seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta temizliğin nasıl yapılacağıdır. Günümüzde robot, dikey, el tipi ve şarjlı başta olmak üzere çok sayıda elektrikli süpürge çeşidi bulunur. Hafif temizlikler için emiş gücü yeterli bir dikey süpürge seçebilirsiniz. Aynı zamanda temizlik sürecini baştan aşağı değiştiren, temizlik zahmetini ortadan kaldıran robot süpürgeleri de seçerek istediğiniz bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Gelişen ve değişen teknoloji,her alanda olduğu gibi evde kullandığımız elektrikli aletlerede yansıyor.Elektrik süpürgesi temizlik için kullanılan ve vazgeçilmez olan aletler arasında yer almaktadır.Bu makalemizde size piyasadaki en iyi elektrik süpürgesi modellerini sunacağız.Eviniz için en kullanışlı ve uygun süpürgeyi seçerken elektrik süpürgesi çeşitlerini,hangi amaçla kullanıldıklarını ve hangisinin daha kullanışlı olduğunu bilmek gerekir.Temelde üç çeşit toz torbalısu filtreli ve siklon sistemli elektrik süpürgeleri var ve her süpürgenin kullanıcı için avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.İşte sizlere elektrik süpürgesi modelleri ve işlevleri:

Toz torbalı elektrik süpürgesi:

Genelde elektrik süpürgesi denildiği zaman akıla ilk gelen toz torbalı olanlardır.Toz torbalı elektrik süpürgeleri hala piyasada yaygın ve en çok satılan ve kullanılan bir modeldir.Süpürgenin topladığı tozu ve pisliği zahmetsiz ve hijyenik bir şekilde tahliye eder.Toz torbası dolduğu zaman ortama toz saçmadan zahmetsiz bir şekilde dolu torba çıkarılarak yeni boş toz torbası ile değiştirilir.Toz torbalı elektrikli süpürge diğer çeşit süpürgelere bakarak en sessiz çalışandır. Özellikle bebekli aileler tarafından tercih edilir. Boyutları küçük ve hafif ve kullanımı pratiktir. Ancak zamanla toz kaçırma, çekiş gücünde düşüş ve sürekli toz torbası maliyeti gibi dezavantajlar da bu tip süpürgelerin bilinen özellikleri arasında yer alıyor.Toz torbalı elektrik süpürgesinin fiyatları ise 100-500 tl arasında.

Su filtreli elektrik süpürgesi:

Ülkemizde son 10-15 yılın moda haline gelmiş süpürgesidir. Toz torbalı elektrik süpürgesinin zamanla tozları yayması üzerine yaygınlaşmış bir modeldir. Tüm tozları en iyi şekilde çekmektedir.Diğer bir avantajı ise bu süpürge ile halı, koltuk, perdelerin temizlenebilmesidir.

Su filtreli süpürge yapıca diğerlerinden büyüktür.Su bölmesi sayesinde çıkan kir detaylı bir şekilde görünür.Her temizlikten sonra kirlenen suyu boşatmak ve su filtresini güzel bir şekilde temizlenmesi gerekir aksi taktirde çok kötü bir koku oluşur. Ayrıca su filtreli süpürgelerin oldukça gürültülü çıkarttıklarını da hatırlatalım. Su filtreli elektrik süpürgesinin fiyatları ise 650 TL’den başlıyor.

Siklonlu elektrik süpürgesi

Piyasada “hem torbasız hem susuz” olarak bilinir. Siklonlu süpürgeler emdiği havayı siklon denilen odacıklarda çok hızla döndürerek çalışır.Yani bu bir hava ayrıştırma sistemidir. Bazı üst düzeyde olan süpürgeler iç içe üç adet ayrıştırıcı kullanıp küf, bakteri ve polenleri dahi havadan ayrıştırarak çok iyi bir filtreleme sağlarlar. Siklonlu süpürgelerin diğer bir avantajları arasında ise  çok yüksek ve asla düşmeyen emiş gücüne sahip olmasıdır. Bu tip süpürgelerin alerji-astım hastaları için veya “evcil hayvan besleyenler için” şeklinde satılmaları da bu nedenden kaynaklanıyor. Bu süpürgenin dezavantajları ise çok ses çıkarması, toz haznelerini boşaltmanın zahmetli ve bu tip süpürgelerin yüksek fiyatlara sahip olmasıdır.

Elektrik Süpürgesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: 

-Astım ve alerji probleminiz var ise siklonlu elektrik süpürgesi size daha çok uygundur.

-Evimde derinlemesine temizlik istiyorum ve çok titizim diyor iseniz;emiş gücü yüksek bir süpürge tercih etmelisiniz,mutlaka alacağınız süpürgede kaliteli turbo başlık (halı dövücü) şarttır.

-Süpürge işlemini zahmetsiz bir şekilde halletmek istiyorum derseniz ise bu durumda su sistemli süpürge almak doğru seçim değildir. Hazne boşaltma da zahmetli geliyorsa geriye kaliteli bir toz torbalı süpürge kalır.  Emiş gücü zayıf, ya da halıya yapışıp kalan, süpürürken eğilmekten insanın belini ağrıtan süpürgeler de tercih edilmez. Böyle düşünen müşteriler biraz paraya kıyıp işi sadece süpürge olan markalara yönelmelidir.

-Bütçem çok kısıtlı diyorsanız ise yerli su filtreli süpürge alınabilir  hepa 13-hepa 14 filtreli toz torbalı elektrik süpürgesi alınabilir.

-Bir kez alıyorum sonrasında beni uğraştırmayacak kaliteli bir süpürge arıyorsanız eğer Kaliteli bir siklonik süpürge bu durumda en iyi seçim olacaktır. Biraz paraya kıyıp iyisi alınmalıdır.

Bütün bunların yanında kullanıcıların severek tercih ettiği bazı elektrikli süpürge modelleri bulunur. Güvenle tercih edebileceğiniz bazı en iyi elektrikli süpürgesi modelleri şunlardır:

Philips Powerpro Max

Philips Powerpro Max

Her kategoride ürettiği elektronik çözümler ile sektörün lider markaları arasında olmayı başaran Philips küçük ev aletleri konusunda da kullanıcıların beğenisini toplar. Philips Powerpro Max modeli birçok özelliği ile en çok tavsiye edilen elektrik süpürgesi modellerinden birisi olmayı başarır. 900 W kapasitesindeki güçlü motoru sayesinde üstün emiş gücü sunan bu elektrik süpürgesi kuru alanlarda kusursuz ve zahmetsiz temizlik yapabilmenizi sağlar. Kullanışlı filtreleri temizlik yaparken hijyeni en üst düzeyde tutabilmenizi, alerji risklerini en aza indirebilmenizi mümkün kılar. 75 dB seviyesinde gürültü oluşturan Philips Powerpro Max Alerji Kilit Sistemi ve Dijital Güç Ayarı sayesinde en iyi elektrik süpürgeleri seçeneklerinden birisidir.  2 litre kapasiteli toz haznesi kir oranı yüksek alanların da toz haznesi değiştirilmeden temizlenebilmesini mümkün kılar.

PowerCyclone 8 teknolojisi ile geliştirilmiş Philips Powerpro Max ince tozların %99,9’unu toplar ve ortadan  kaldırır. Bu teknoloji elektrikli süpürge motorunun ortaya çıkardığı emiş gücünün uzun süreler boyunca eksilmeden devam etmesini mümkün kılar. 900 W motoru dakikada 50.000 devirden yüksek şekilde çalışır ve üstün emiş gücü sunar. Emiş gücü en yüksek süpürge modellerinden birisi olan Philips Powerpro Max her çalışmada en iyi performansı ortaya koymak ve kirlerin hepsini temizlemek için  tasarlanmıştır. H13 numaralı HEPA filtresi sağlıklı bir temizlik yapabilmenizi sağlar. HEPA filtresi astım ve alerjik belirtileri ortaya çıkarabilen küçük partiküllerin toplanabilmesini sağlar. Borusu metal materyalden üretilen, kablosunu otomatik olarak sarabilen Powerpro Max Philips en iyi süpürge modelleri arasında yer alır.

Arçelik TRB 6986

Arçelik TRB 6986

Beyaz eşya ve küçük ev aleti modelleri ile adından söz ettirmeyi başaran markalardan birisi olan Arçelik elektrikli süpürgeleri ile de öne çıkar. En çok tercih edilen elektrikli süpürge markalarından birisi olan Arçelik robot süpürgeler, toz torbalı, torbasız süpürgeler, dikey, yatay ve şarjlı süpürgeler üreterek müşterilerine etkili bir temizlik deneyimi sunar. Kullanıcıların severek tercih ettiği Arçelik TRB 6986 modeli birçok faydalı özelliğe sahiptir. 800 W kapasiteli motoru her çalıştırmada üstün emiş gücü sağlar. Kuru yuzeylerin etkili şekilde temizlenmesini mümkün kılan Arçelik TRB 6986 modeli en iyi Arçelik elektrik süpürgesi hangisi sorusuna cevap niteliğindedir. Zeminlerdeki kirlerin büyük bir bölümünü hapseden bu süpürge modeli 76 dB seviyesinde gürültü oluşturur.

6 metre uzunluğundaki kablosu yaşam ve çalışma alanlarında elektrik çıkışına bağlı kalmadan temizlik yapabilmenizi, süpürgeyi istediğiniz bölgeye taşıyabilmenizi sağlar. 360 derece döner metal hortumu bağımsız bir temizlik deneyimi sunar. Otomatik kablo sarıcı sistemi 6 metrelik kabloyu toplama zahmetinden kurtarır. Metalden üretilen süpürge borusu estetik bir görünüm verirken aynı zamanda temizliği daha verimli kılar. Arçelik TRB 6986 modeli toz torbasına sahiptir ve bu toz torbası 5.5 litre kapasitesinde toz barındırabilir. Toz torbası doluluk göstergesi sayesinde torbanın ne zaman dolduğunu takip edebilirsiniz. H12 numaralı HEPA filtresi alerjik durumlar oluşturabilen, astım gibi hastalıkların şiddetinin artmasına yol açan partiküllerin kısa sürede toplanabilmesini mümkün kılar.

Dyson V8 Animal Plus

Dyson V8 Animal Plus

En iyi süpürge markası seçeneklerinden birisi olan Dyson son yıllarda piyasaya sürdüğü dikey süpürgeleri ile dikkat çeker. Kaliteli materyal, üstün mühendislik ve teknolojik aksamların bir araya geldiği Dyson elektrikli süpürgeler her türlü alanı kısa sürede zahmetsizce temizleyebilmenize imkan tanır. Müşterilerin büyük bir bölümü en iyi Dyson süpürge hangisi sorusuna cevap arar. Dyson V8 Animal Plus modeli markanın en çok satan elektrikli süpürge modelleri arasında yer alır.  Bu elektrikli süpürge modeli dikey formdadır. 115 W kapasiteli motoru kuru zeminlerde kablosuz şekilde üstün temizlik sunar. Bataryası 5 saatte tam şarj olur. Tam şarj olmuş bataryası 40 dakika boyunca kesintisiz şekilde temizlik yapabilmenizi sağlar. Duvara asma aparatı ise elektrikli süpürgeyi dekoratif bir şekilde muhafaza etmenizi, aynı zamanda gerektiğinde hızlıca alabilmenizi mümkün kılar. En kaliteli elektrik süpürgesi modellerinden birisi olan Dyson V8 Animal Plus’ı satın alarak yaşam alanlarınızda temizlik sürecini baştan aşağı iyileştirebilirsiniz.

İlgili Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.