En iyi elektrik süpürgesi hangisi

Evlerimizi temizlemek için kullandığımız en önemli aletlerden biri elektrik süpürgeleridir. Hepimiz en iyi elektrik süpürgesi’ne sahip olmak için emiş gücünün iyi olmasını, az elektrik harcamasını, sessiz çalışmasını ve en kuytu yerleri bile temizleyebilmesini isteriz. Ayrıca elektrik süpürgemizin temizliğinin de kolay ve pratik olması bizim için en önemli özellikler arasındadır. Elektrik süpürgesi toz torbalı, toz torbasız ve su hazneli olmak üzere üçe ayrılır. Bunları kısaca açıklayacak olursak;

En İyi Elektrik Süpürgesi 2020

en iyi elektik süpürgesi hangisi, elektrik süpürgesi tavsiyelerimiz

en iyi elektik süpürgesi hangisi, elektrik süpürgesi tavsiyelerimiz

1.Toz torbalı elektrik süpürgeleri

En eski elektrik süpürgelerindendir. Dolduğu zaman torbasının değiştirilmesi gerekir. Aksi halde toz torbası dolduğu zaman süpürme işlevini yerine getirmez. Tabi bu da sizler için ekstra masraf demektir. Üstelik etrafa toz parçacıkları da savrulabilmektedir. Özellikle bebekler ve solunum rahatsızlığı olanlar için çok kullanışlı değildir.

2.Toz torbasız elektrik süpürgeleri

Son çıkan elektrik süpürgeleri genellikle toz torbasızdır. Toz haznesi boşaltılarak temizlik yapılır. Emiş gücü yüksek ve sessiz elektrik süpürgelerindendir. En iyi elektrik süpürgesi tavsiyelerimizdendir.

3.Su hazneli elektrik süpürgeleri

Tozu su haznesine çeker. Böylece ev süpürme işlemi bittiğinde görünen kirli su haznesini mutlaka hemen boşaltmak istersiniz. Zaten su haznesini hemen boşaltmanız faydanıza olacaktır. Yoksa çok kötü koku yapar. İlk çıktığında tozu dışarıya vermediği için özellikle solunum ve alerjik rahatsızlığı olanlar tarafından çok tutulsa da son zamanlarda pek tercih edilmeyen ürünler arasındadır.

Temizlik açısından en önemli ev gereçlerinden biri olan elektrikli süpürge, hayatınızı kolaylaştıran önemli icatlardan biridir. Yalnızca yüzey temizliğinde kullanılmayan elektrikli süpürgeler ile halılarınızı, koltuklarınızı, perdelerinizi ve parkelerinizi de temizleyebilirsiniz.

Birçok markanın farklı modellerde tasarladığı elektrikli süpürgeler bulunmaktadır. Temel olarak her birinin çalışma prensibi aynı olsa da, bazı özellikler yönünden birbirinden ayrılmaktadırlar. Modellerin bu kadar fazla olması nedeni ile hangi elektrikli süpürgenin seçileceği konusunda tereddüt yaşanmaktadır.

En iyi elektrikli süpürge modelini alabilmek için bazı püf noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Sürekli alınan bir ürün olmadığı için hem ekonomik hem de fonksiyonel modeli satın almanız daha mantıklı olacaktır.

Hangi özelliklere sahip elektrikli süpürgeyi almaya karar veremiyorsanız, alışverişe başlamadan önce sizler için hazırladığımız elektrikli süpürge alırken nelere dikkat edilmeli yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. İhtiyaç ya da değiştirme gereksinimden dolayı elektrik süpürge almak isteyen takipçilerimize yardımcı olmayı hedefledik.

Elektrikli Süpürge Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hangi model elektrikli süpürge alınırsa alınsın, öncelikle ürünün kullanımının kolay olmasına dikkat edilmelidir. Mevcut olarak kullandığınız elektrikli süpürgenin hangi özelliklerini eksik bulduğunuzu belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Bu sayede yeni alacağınız modelde hangi özelliklere yönelmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.

Elektrikli süpürge alırken nelere dikkat edilmeli konusunda ürünün yüksek performansa sahip olmasına dikkat edilmelidir. Daha kolay ve verimli temizlik yapabilmek için makinenin motor gücü, emiş gücü ve fırçanın toz toplama kapasitesi gibi önemli özelliklerine dikkat edilmelidir. Elektrikli süpürge alma rehberimizde dikkat etmeniz gereken püf noktalar aşağıda açıklanmıştır.

Air Watt Gücü

Emiş gücü anlamına da gelen air watt gücü, elektrikli süpürge alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun ilk ve en önemli cevabıdır. Bu püf noktası makinenin ne kadar yüksek performanslı çektiğini göstermektedir. Ortalama olarak 600 watt gücüne sahip elektrikli süpürgeler ideal seçim olarak görülmektedir.

Temel işlevi tozları çekmek olan elektrikli süpürgelerin vakumlama sisteminin yani emiş gücünün iyi olması gerekmektedir. Ürünü satın almadan önce özellikler bölümünden suction power değerine bakarak emiş gücünün kaç olduğunu görebilirsiniz. Ancak bu özelliğin kontrol edilebilir olarak tasarlanmasına da dikkat edilmelidir. Bu sayede perde veya koltuk gibi ürünleri temizlerken güç oranının düşürülmesi mümkündür.

Hava Akışı

CFM olarak kodlanan hava akışı da elektrikli süpürge alırken nelere dikkat edilmeli konusunda ön sıralarda yer almaktadır. Temizlenen yüzeyden toz torbasına kadar giden hava akışının gücü CFM ile ifade edilmektedir. Bu değer özellikle emiş gücü açısından önem teşkil etmektedir. Hava akışının yüksek olması, makinenin çok daha yüksek bir performansa sahip olduğunu göstermektedir.

Birçok modelde CFM değeri belirtilmemiştir. Ancak siz en iyi elektrikli süpürge modelini almak istiyorsanız,  süpürgenin CFM değerine bakmalısınız. Bu değerin 60 – 150 arasında olması önerilmektedir.

Hepa Filtre

Birçok elektrik süpürgesinde filtre özelliğine dikkat edilmektedir ve oran yeterli düzeydedir. Ancak alerji ya da astım hastalığı bulunan kişiler için havayı çok daha iyi filtre eden ve yüksek koruması ile dikkat çeken hepa filtreli elektrikli süpürge önerilmektedir. Elektrikli süpürge alırken bu özelliğin olup olmadığına bakmanızı öneriyoruz.

Sessizlik

Elektrikli süpürgelerin ses seviyelerine çok dikkat edilmelidir. Standart elektrikli süpürgelerde ses oranı 78 desibel civarında olmaktadır. Ancak en sessiz elektrikli süpürgelerde ses düzeyi 68 desibele kadar düşmektedir. Ses seviyesi düşük model tercih ederseniz, istediğiniz saatte temizlik yapabilme konforuna sahip olursunuz.

Toz Torbalı – Toz Torbasız

Son dönemlerde elektrikli süpürgelerin toz torbalı ya da toz torbasız olup olmamasına çok önem verilmektedir. Toz torbalı elektrik süpürgeleri hala revaçta olsa da, toz torbasız modeller de tercih edilmektedir.

Toz torbalı modellerde hepa filtre özellikleri de mevcuttur. Bu sayede dışarıya atılan toz oranında azalmalar görülmektedir. Toz torbasız elektrikli süpürge tercih ederseniz, yüksek filtrasyonlu olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu sayede hazne içerisine hapsedilen tozların eve yayılması engellenmiş olur.

En son teknolojiye göre üretilerek kullanıcılar tarafından en çok rağbet gören, en kaliteli ve kullanışlı elektrik süpürgeleri şu şekildedir;

 Philips Maraton Ultimate

En iyi elektrik süpürgesi tavsiyelerinden olan Philips, 2400W gücündeki elektrik süpürgesinden daha fazla toz toplar. Yeni Philips ultimate torbasız elektrikli süpürge, üstün temizlik performansı sunar. Power cyclone 7, havayla tozu olağanüstü bir performansla ayırır. TRiactive max başlık ise tüm zeminlerde mükemmel performans gösterir. Avrupa’da en çok satılan ve beğenilen elektrik süpürgelerindendir. Philips torbasız süpürge üstün performansı ve %60 daha fazla emiş gücü ile göz kamaştırmaktadır. Nanoclean teknolojisi ile üretilen toz haznesi toz bulutunu önler. Sahip olduğu ergonomik tutacak sayesinde bileğinizi yormaz, süpürgenize kolay hakim olmanızı sağlar. İkonik, hafif ve kullanımı kolay tasarıma sahiptir. Yeni philips maraton ultimate en gelişmiş filtreme sistemi olan power cyclone 7 ile mükemmel filtreleme ve maksimum emiş gücü sunuyor. Power cyclone 7 teknolojisinin aerodinamik tasarımı üç etkili adımla hava direncini en aza indirir ve olağanüstü temizlik performansı sağlar.

 

1.Hava Powercyclone’a düz ve pürüzsüz hava girişi sayesinde yüksek hızla girer.

2.Eğimli hava geçişi havayı siklonik hazne içinde yukarı yönde ivmelendirir.

3.Siklonun üstündeki çıkış kanatları etkili bir şekilde tozu havadan ayırır.

 

Yeni triactive Z sert zemin başlığı tek seferde tüm tozları ve kırıntıları toplar. Benzersiz şekilde tasarımı tozu ve daha büyük kırıntıları ileri itmeden hava kanalına yönlendirir. Yan hava kanalları kenar boyunca mükemmel temizlik sağlar. Artık daha büyük kırıntıları temizlemek için başlığı çıkarmanıza gerek kalmaz ve sert zeminde üstün temizlik sağlar. Nanoclean teknolojisi tozun dağılmasını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Toz havada asılı kalmaz, toz haznesinin dibinde birikir. Hazne açıldığında toz dağılmaz.

A enerji sınıfına sahip olan bu ürün çevre dostudur. Enerji tüketimini ve karbondioksit emisyonlarını azaltabiliyor. 75 db ses seviyesi ile de oldukça sessiz bir üründür. 2 Yıl garantilidir. Geniş hizmet ağı mevcuttur.

Dyson Cinetic Big Ball Animal Elektrik Süpürgesi

Dyson elektrik süpürgeleri adından da anlaşılacağı üzere üstün teknolojiye sahip, kullanıcılar tarafından çok memnun kalınan bir elektrik süpürgesidir. Bütün süpürgeler nasılsa aynı diye bir düşünce gelmesin aklınıza. Dyson kullandığınızda diğer ürünlerden farkı olduğunu anlayacaksınız.

Dyson elektrik süpürgelerinde diğer süpürgeler gibi filtre ve torba değişimine gerek yoktur. Dyson elektrik süpürgeleri ömür boyu dayanıklı, yıkanabilir filtreye sahiptir. Dyson elektrik süpürgesi aldığınızda ekstra bir maliyet harcamanız gerekmez. Dyson süpürgelerde polis kalkanlarında ve motor kasklarında kullanılan polikarbonat  ABS malzemesinden üretilmiştir. Sağlamlıkları 50.000 saat boyunca 500 ayrı testten geçerek ömür boyu kullanıma uygun olduğu kanıtlanmıştır. Diğer makineler Dyson gibi çalışamaz çünkü bu teknoloji 1900 ün üzerinde patenti ile korunmaktadır. Silindir süpürgesi 5 yıl, kablosuz süpürgeler ise 2 yıl parça ve işçilik garantilidir. Dyson elektrik süpürgeleri oldukça sağlam bir ürün olup yüksek fayda ve verim gözetilerek tasarlanmıştır. Hijyenik el değmeden hazne temizliği yapılabilen bu elektrik süpürgeleri devrilmeyen gövde tasarımı, ömür boyu dayanıklı yıkanmaz motor sonrası filtre, yüksek yerlere kolayca ulaşabilme özelliği ile eşsiz bir üründür. Toz haznesi dolduğunda emiş gücü azalmaz. Ball teknolojisi ile kıvrak manevra özelliğine sahip en iyi elektrik süpürgeleri tavsiyelerimizdendir. Hepa filtre sayesinde alerjen ve partikülleri kısa sürede hapseder. 84 db ses seviyesinde olup A Sınıfı enerjilidir.

Arnica Tesla Premium Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

en iyi elektrik süpürgesi

Kolay kullanım için her türlü detay düşünülerek tasarlanmış Arnica elektrik süpürgeleri zahmetsiz ve etkili bir temizlik sağlamaktadır. 3 litre hacmindeki şeffaf toz haznesi makine çalıştırıldığında otomatik olarak kapanır. Yıkanabilir hepa 13 filtre ile sizi toz torbasından kurtarıyor. HEPA 13 filtresi mikrop, bakteri ve ev akarlarının yüzde 99 unu hapsederek alerji problemlerini minimum seviyeye çeker. Üstün emiş gücüne sahip olan bu elektrik süpürgeleri temizliğinizi sadece 70 db ses çıkararak yapıyor. Yeni cylone max teknolojisine sahip olan bu ürünün ışıklı led göstergesi ve tutma sapındaki uzaktan kumandası da kullanım kolaylığı sağlıyor. Elektrik süpürgesinin tutma sapından ürünü çalıştırabilir, kapatabilir ya da derecesini artırıp azaltabilirsiniz. Süpürgenin 102 santimetrelik teleskobik emiş borusu, dar uçlu boru, perde fırçası, özel koltuk temizleme aparatı ve turbo fırça ile kullanım kolaylığı ve etkili temizlik sağlıyor. İçerisinde bulunan turbo başlık ile evcil hayvanlarınızın da tüylerini zahmetsizce temizleyebilirsiniz.

A enerji sınıfına sahip olan Arnica tesla elektrik süpürgeleri ile evlerinizde hiç toz bırakmayacaksınız. Arnica tesla toz torbasız elektrikli süpürge 3 in 1 emniyet sistemine sahiptir. Ürünü dik konumda kolayca taşıyabilir ve hazne içindeki tozların ortama dökülmesini engelleyebilirsiniz. Haznenin tutma sapı yatay konumdayken hazneyi kilitlemektedir. 2 yıl garantili olup a enerji sınıfına sahiptir. Kolay ve üstün temizlik için tercih edilebilecek en iyi elektrik süpürgesi önerilerindendir.

En iyi 3 elektrik süpürge marka ve modelleri özellikleri ile en ince detayları ile listeledik. Sizler de yorum yaparak bu konuda arayış içerisinde olanlara tecrübelerinizle olumlu ya da olumsuz olarak fikir verebilir, kafalarda oluşan soru işaretlerini çözüme kavuşturabilirsiniz.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: Şeyma

2 Comments

  1. Elektrik süpürgesi en yüksek emiş gücü kaç olmalı ?? 4-5 Ay öncesinde 900 watt üzeri elektrik süpürgelerinin üretilmeyeceği söylenmişti.

  2. vestel elektrik süpürgesi yorumları okudum bayağa bi e-ticaret sitesinde. İnanın fikirler bir anda değişebiliyor. Sizinde tavsiye ettiğiniz ürünler arasına Vestel markasına yer vermediğinizi gördüm. Philips elektrikli süpüre ağır basıyor ancak Dyson marka elektrik süpürgesi modellerinden birisini de tercih edebilirim verdiğiniz fikirler için teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.