En İyi Saat Markaları

Erkek ya da bayan olsun kıyafetlerin en tamamlayıcı ve göz alıcı aksesuarı şık görünen saatlerdir. Cep telefonu kullanımının artması ile kol saatleri çok fazla ihtiyaç olarak görülmese de aksesuar olarak giysilerin tamamlayıcısı noktasında kullananların sayısı bir hayli fazladır. Spor saatler ya da klasik saatler, metal saatler ya da deri kordonlu saatler olsun çok çeşitli markalarla birbirinden şık modeller vitrinlerde yerini almaktadır.

en iyi bayan kol saatleri

Dünyaca ünlü ve isim yapmış saat firmaları şıklığı ihtiyaç ve isteklerin üzerinde kusursuz tasarımlarıyla saatler üreten, herkese hitap etmekte ve satış noktasında da başarılara imza atmaktadır. İsim yapmış köklü firmaların yanı sıra çok kısa zamanda yeni markalarda eşsiz ve farklı tasarımlarıyla dünyada ismini duyurmaya başlamıştır. Kaliteleri, köklü geçmişleri, malzemelerin güvenilirliği ve uzun ömürlülüğü gibi hususları yılların tecrübesi ile yoğurarak birbirinden güzel saat modelleri piyasada mevcuttur.

Kıyafetinize uygun olarak seçeceğiniz saatler sizin kişiliğiniz ve karakterinizi yansıtacaktır. Çok ağır olmaması hiç şüphesiz herkesin ilk seçim kurallarındandır. Hafif ve göz alıcılığı ile tam bir sanat harikası saatler tercihler arasındadır. Her bütçeye uygun fiyatlarla farklı marka ve modellerde saatler mevcut olmakla beraber ihtiyacınızı da karşılamaktadır.

Kol Saati Seçiminizi Bütçenize ve Zevkinize Göre Seçmelisiniz.

Dünyaca ünlü saat markaları, tanınmış saatler erkeklere göre tasarladıkları saatlere bayanlara nazaran çok daha fazla özenmektedir. Kullandıkları kaliteli materyallerin yanı sıra dikkat çeken donanım ve işlevleri ile adeta aksesuar olmanın dışına çıkmıştır. Saat kullanmayı çok sevmeyen sadece ihtiyaç olduğu için kullanan kişiler genellikle her kıyafete uyum sağlayan bir tane saat tercih etmektedir. Bu yüzden de sabit modelli saatler bu kişiler için idealdir. Şıklığına ve stiline önem veren saat tutkunların ise çok çeşitli saatleri mevcuttur. Hemen hemen her kıyafeti ile kullanacağı şekilde saatleri olan ve hatta günün belirli zamanlarında farklı saat modellerini kullananların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Kol saati seçmek, saat tutkunları için kolay iş olsa da saat kullanmayı sevmeyenler için biraz zor bir durumdur.

Yaşınıza uygun saat seçerek tarzınızı yansıtmalısınız. Mekanik veya pilli olarak seçiminizi belirleyip ona göre karar vermelisiniz. Tercihinizi spor ya da klasik türü olarak belirlemelisiniz. Başkasının sevdiğini değil de kendi sevdiğiniz saati satın almalısınız. Fiyat, kalite ve görselliği göz önünde bulundurmalısınız. Günümüzde saat sahtecilerinin oldukça çok olmasından dolayı isim yapmış firmalardan garanti kapsamında saatleri almalısınız.

Bir zamanlar siyah plastik kordonlu, dijital olan adeta hesap makinesini andıran saatleri eminim hepiniz kullanmışsınız. Bu tip saatleri rafa kaldıran firmalar tasarladıkları modeller ve renklerle, sade-ayrıntılı-desenli, büyük-küçük kasa, deri-plastik-metal-altın kaplama gibi materyallerle benzersiz, etkileyici ve fonksiyonel kol saatleriyle yarışmaktadır. Dünyaca ünlü en bilindik kol saati İsviçre, İtalyan, Fransa, İngiltere ve Japonya kökenli firmalardır. Karakteristik ve kültürel özelliklerini yansıtarak geçmişten bir iz bulacağınız saat tasarımları çok daha etkileyici olduğu için öncü markalar haline gelerek karşımıza çıkmaktadır.

Dünyaca Ünlü En İyi 3 Saat Markası Hangileridir?

Patek Philippe

en iyi saat marka onerileri
en iyi saat markalari

Erkek ya da bayan kol saatleri tasarımlarıyla dünyada isim yapmış en büyük firmalardandır. Şık ve lüks saat dizaynı, romen rakamlarından oluşan mekanik iç tasarımı ile geleneksel kültürü yansıtmaktadır. Stil sahiplerinin tercihi olan bu marka saatlerin piyasa da replika olarak çokça bulunmaktadır. Sınırlı sayıda üretilen modelleri ile fiyatları da biraz yüksektir.

Sarı ve beyaz altın gibi pahalı materyallerle dayanıklı malzemeler kullanılarak şık kasa yapılarıyla dikkat çekmektedir. Dünyadaki en pahalı saat firmalarından biridir. Saat fiyatları 25 bin dolardan başlayarak altın fiyatlarıyla yarışmaktadır. Hazır malzemelerin kullanımı tercih etmeyen firma elle cilalama ustalarıyla üretim yaparak kendi tarzını yansıtmaktadır.

Rolex

İsviçre firmalarından olan Rolex, yenilikçi saat tasarımları ile en iyi saat markalarındandır. Dayanıklı ve güvenilir çelik kasaları, sarı-bronz renkli tasarımları, parlaklığı ve rahat kullanımı ile dünyada en çok satılan saat markalarındandır. Saatlerde genellikle çelik kullanmaktadır. Rolex Submariner favoriler arasında yerini almaktadır.

Kaliteli malzeme ve işçiliğinin yanı sıra güvenilir bir firmadır.  Kendine has kalibreleri mevcuttur. Fiyatları pahalı olmakla beraber uygun modelleri de bulunmaktadır. Hafifliği, kolda duruşu, konforlu olması gibi özellikleriyle kullanıcıların tercihlerinde ilk sırada yer edinmiştir.

Rolex Nasıl Anlaşılır?

Öncellikle en belirgin özellik olarak 6 rakamının üzerinde bulunan Rolex’in kendine özgü amblemi vardır. Görülmesi için camı hafif yukarıya kaldırmak gerekir. Bu bahsedilen amblem çizilirken elmas çizim tekniği kullanılmaktadır. Bu ayırt edilmesini sağlar.

Blancpain

Dünya’nın en eski saat markalarından olan İsviçre firması çok özel tasarımlarıyla adını duyurmaktadır. İnce detaylarla süslenmiş modelleriyle modernleşen tasarımlarıyla yeniliklere imza atmaktadır. Ürünlerinin %80 kadar büyük çoğunluğu erkeklere göredir.

en iyi saat markaları

Her ortamda kolayca okunabilen iç dizaynı, çizilme karşıtı camı, hafif kordon ve kasası ile dikkat çeken saat markalarındandır. Pilli saat üretimi yapmayan firma kurulduğundan bu yana otomatik saat üretimi yapmıştır. Kendine has denizi yansıtan tasarımı ile özel kullanıcılar tarafından tercihlerinin ilk sırasında yer almaktadır. Önerebileceğimiz en iyi saat markalarındandır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir