En Çok Tercih Edilen Kombi Markaları

Bu yazımızda, sizlere en çok tercih edilen kombi markalarının hangileri olduğu hakkında bilgiler vereceğiz. Ancak kombi almak isteyenler için kombi markasına karar vermeden önce kombi hakkında detaylı bilgiler vermek daha uygun olacaktır. Yazımızın son kısmında en çok tercih edilen kombi markalarının listesini bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kombi Markaları

Kombi hem ısınma hem de sıcak su kullanımı için ev ve işyerleri için üretilmiş cihazlardır. Kombi kullanmanın avantajları arasında merkezi ısıtma sistemine bağlı olmadan istenildiği şekilde açıp kapatma imkanı olduğu için ne kadar kullanmak isteniyorsa o kadar kullanım olanağı sağlar. Yani ne kadar fatura ödemek isteniyorsa o kadar kullanılma imkanı sunuyor. Kombi kullanmanın en güzel tarafı 24 saat sıcak suyun hazır olması çok büyük bir rahatlıktır. Kombi kurulumu ve montajı sanıldığından daha kolay ve basittir. Kullanım şekillerine göre kombi modelleri farklılık göstermektedir. Bacalı kombi, hermetik kombi, klasik model kombi, yoğuşmalı kombi, eşanjörlü kombi, çift eşanjörlü kombi ve elektrikli kombi çeşitleri bulunmaktadır. Atık gazları dışarı atma biçimleri birbirinden farklı olan bacalı tip kombi kullanım oranı oldukça azdır. Hermetik tip kombi daha güvenli olmasından dolayı ve daha verimli çalıştığı için kombi firmaları tarafından daha çok tavsiye edilmektedir. Kombi ile ısınmak oldukça güvenli bir yöntemdir. Türk Standartları Enstitüsü kurallarına uygun üretilip, gerekli olan kontroller düzenli olarak yapılırsa kombi kullanımı en güvenilir ısıtma sistemidir .

Kombi satın alırken birçok özelliğine dikkat etmeliyiz. Satıcılar kombi tavsiye ederken satmak istedikleri modelin tüm detaylarını anlatarak alıcıyı bilgilendirmekle sorumludurlar. Kombi satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kombi Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yoğuşmalı kombiler son dönemlerde enerji tasarrufu sağlayan, çevreyi koruyan özelliklerde ve son teknoloji kullanılarak üretilmişlerdir. Kombi alırken yoğuşmalı veya tam yoğuşmalı kombi almaya önem gösterilmelidir. Yoğuşmalı ve tam yoğuşmalı kombiler kullanılan teknoloji bakımından diğer tip kombilere göre 0 yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Daha az yakıt daha az doğalgaz faturası demektir. Kombiyi kullanırken çevreye zarar vermemek için almış olduğumuz kombinin yoğuşma suyunun bir gidere bağlanılarak kanalizasyona gitmesi sağlanmalıdır, aksi halde kombinin yoğuşma suyu doğaya ve insanlara zarar vermektedir. Almış olduğunuz kombinin markası oldukça önemlidir. Teknik servisi hizmeti yeterli olmayan herhangi bir arıza durumunda yedek parçalarının bulmakta zorluk yaşanan bir kombi markası tercih etmeniz çok doğru bir karar olmayacaktır. Evin büyüklüğüne göre en yüksek verimi sağlayan kombi modelini seçmeye özen göstermelisiniz. Kombi tercihi yapmadan önce ısınacak olan alanının büyüklüğü, binada ısı yalıtımı olup olmadığı, dairenin güneş görüp görmediği( güneş görmeyen daireler de yakıt tüketimi daha fazla olduğu için doğal gaz faturası da yüksek olur), apartman dairesinde oturuyorsanız alt üst kat komşunuzun doğalgaz kullanıp kullanmadığı, bütün odalardaki peteklerin kullanılıp kullanılmayacağı, yaşadığınız şehrin ne kadar soğuk olduğu gibi bir çok detaya dikkat ederek kombi seçimi yapmalısınız. İhtiyacınıza karşılık verecek olan kombinin özelliklerini belirledikten sonra ekonomik durumunuza uygun olan markalar arasından seçim yapmak daha mantıklı olacaktır.

Kombi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir nokta da yıllık bakımlarının düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Bakımı yapılan ısıtma sisteminin daha verimli çalışması ve yakıt tasarrufu yapması sağlanmaktadır. Kombi bakımı yapılırken yetkili servis tarafından kalorifer tesisatı, yoğuşmalı kombilerin su basıncı kontrolü, baca tipi kombi kullanılıyorsa bacanın çekim gücü kontrol edilir. Yıllık kombi ve radyatör bakımlarınızı belirli bir ücret karşılığında yaptırmanız doğalgaz faturamızı düşmesine ve kombinin uzun ömürlü olmasını sağlar. Kombi satış fiyatına montaj ücreti dahil değildir.

Sıcak Bir Yuva İçin En Çok Tercih Kombi Markaları

BAYMAK KOMBİ

Birbirinden farklı çeşit ve modellere sahip olan Baymak kombi, her bütçeye uygun kombi seçenekleri sunmaktadır. Sessiz çalışma özelliğine sahip olan Baymak kombiler tam yoğuşmalı özelliktedir. Çok üst düzeyde ısıtma sağlarken yakıt tasarrufu yapmasından dolayı en çok satan kombi markaları arasındadır

VAİLLANT KOMBİ

Alman teknolojisi kullanılarak üretilmiş olan Vaillant kombiler estetik görüntüleri ve üstün performansları ile kaliteli ısınma rahatlığı sunmaktadır. Düşük ısılarda bile hazır sıcak su rahatlığı sağlayan Vaillant kombi tam yoğuşmalı kombide olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Satış sonrası vermiş oldukları teknik servis hizmet kalitesinden dolayı müşteri memnuniyetleri oldukça fazladır.

DEMİRDÖKÜM KOMBİ

Üstün performansı ve en sessiz çalışan kombi markaları arasında ilk sıralarda yerini alan Demirdöküm kombi bu başarısını birçok alanda ödül alarak ispatlamıştır. Diğer bütün kaliteli marka kombiler gibi Demirdöküm kombi de en üst düzeyde enerji tasarrufu yaparak çalışmaktadır. Türkiye’de üretilmekte olan Demirdöküm kombiler uygun fiyatlarıyla tüketicinin yüzünü güldürmektedir.

ALARKO KOMBİ

Tam bir çevre dostu olan Alarko kombiler, paslanmaz çelik eşanjör kullanılarak üretilmiştir. Piyasada satılan diğer kombi markalarına göre biraz daha pahalı olan Alarko kombiler düşük gelen doğalgaz faturaları sayesinde 2 yıl içinde almış olduğu ücreti amorti eder.

En üst düzeyde teknoloji kullanılarak üretilmiş, en iyi ısı konforunu sağlayan az enerji harcayan ve sessiz çalışma özellikleri bulunan diğer kombi markaları şunlardır; Bosch, Viessmann, E.C.A, Buderus, Airfel, Arçelik birçok markanın kombi modelleri bulunmaktadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir