En İyi Erkek Parfümleri Listesi Top 10

En iyi erkek parfümleri listesini gerçekten kendine bakmayı seven, kişisel bakımına özen gösteren erkek okuyucularımız için bir tavsiye niteliğinde olabilmesi adına hazırladık.

En İyi 10 Erkek Parfümü Önerisi

Bir insanın kişisel bakımına önem vermesi ilk başta kendine olan saygısından kaynaklanmaktadır. Güzel kokmak ise, bir insanın kişisel bakımına özen gösterdiğinin, belki de en önemli göstergelerinden biridir. Güzel kokmak, karşımızdaki insanlarda bıraktığımız izlenimi bile değiştirebilecek kadar önemli bir detaydır. Parfüm, kokulu yağlar, çeşitli kimyasal maddeler ve aromatik karışımlarda elde edilen, güzel koku vermek amacı ile kullanılan karışımların genel adıdır.

Güzel kokmak için yapılması gereken teninize uygun, doğru bir parfüm tercihinde bulunmaktır. Parfüm sizin kişiliğinizi yansıtan, karşınızda bıraktığınız imza niteliğindedir. Kokuların insanlar üzerinde büyük bir etkisi olduğu tartışmasızdır. Çiçeksi notalar ile sevimli, baharatlı kokular ile daha gizemli ve çekici, meyveli kokular ile de daha canlı ve fresh olabilirsiniz. Her kokunun insanlarda yaptığı çağrışımlar farklıdır ve her insanın teninde farklı kokar. Yani beğendiğiniz bir parfüm sizin teniniz ile uyumlu olmaz ise, asla parfümden istediğiniz verimi elde edemezsiniz.

Kokular çiçeksi kokular, meyvemsi kokular, oryantal kokular ve baharatlı / odunsu kokular olmak üzere dört gruba ayrılır. Koku içerikleri ise;

 • Akor ( Accord ): Bir kaç farklı parfüm notası ya da içeriğin bir araya gelmesi ile oluşan özgün kokulara verilen isimdir.
 • Top Notalar: Kalıcılık olarak alt ve üst notaların arasında bulunur ve genelde gül ya da lavanta gibi çiçeksi bitkisel notalardır.
 • Orta Notalar: kokunun ilk hissedilen güçlü fakat kolay uçan notalarıdır. Bu notalar parfüm hakkında ki düşünceleri de şekillendirir.
 • Alt Notalar: Alt ve orta notalar bir parfümün ana temasını oluşturan notalardır. Ancak hemen algılanmazlar ve ortaya çıkmaları hemen hemen yarım saat kadar sürer. Bunlar parfümlerin en ağır içerikleridir. Örneğin misk popüler bir alt notadır.

Doğru, kalıcı ve özellikle de etkileyici bir erkek parfümü arayışında olanlar için bir top 10 listesi hazırladık. Bu yazı sadece erkeklere özel değil tabi ki eşlerine, sevgililerine ya da hayatlarında ki bir erkek figürüne parfüm hediye etmek isteyen kadınların da çok işine yarayacağını düşünüyoruz. Bir erkek parfümü satın almadan önce, birçok insan tarafından yapılan oylamalardan, tavsiye niteliğinde yapılan öneri yazılarından ve yapılan olumlu yorumlardan yola çıkarak hazırladığımız bu listeye bir göz atın deriz.

En Çok Tercih Edilen Erkek Parfümleri Top 10 Listesi

1- Hermes Terre D’ Hermes EDT 100 ML Erkek Parfümü

 • Esans: Oryantal
 • Tepe Notası: Greyfurt, Portakal, Çakmak Taşı, Sardunya Yaprakları
 • Kalp Notası: Biber, Paçuli, Misk, Vetiver; Sardunya
 • Dip Notası: Sedir, Aselbent, Değerli Odun Harmanı

İçerisinde hiç bir hayvansal materyal bulundurmayan, tamamen doğal mineraller ve bitkisel ürünlerden üretilmiş olan Hermes Terre D’ Hermes parfümü uzun süre kalıcı etkisi ile son derece çekici ve sevilen bir kokudur.

Bir çok ünlü erkeğin de tercihi olan bu parfüm, kokusu ile akıllarda iz bırakan ve etrafınızda ki herkesi etkileyebileceğiniz ödüllü ve özel formüllü iksiri ile bütün havanızı değiştirebilecek cinsten. Çok sevilen ve sıkça tercih edilen bu özel parfümün fiyatı ise 570, 99 TL civarında bulunmaktadır.

2- Dior Homme Intense EDP100 ML Erkek Parfümü

 • Esans: Oryantal
 • Tepe Notası: Lavanta
 • Kalp Notası: İris Çiçeği
 • Dip Notası: Vetiver, Sedir Ağacı 

Kırk yılı aşkın bir süreden beri tasarladığı parfümler ile ön plana çıkan Demachy, bu parfümünde de diğer Dior Homme serisindeki parfümlerde olduğu gibi ayırt edilebilir özellikleri ön plana çıkartıyor. Son derece kalıcı ve etkileyici kokusu ve şık modern tasarıma sahip şişesi ile de dikkat çekmeyi başarıyor.

Tene yapışan bir aromaya sahip olan parfüm gün boyu asla rahatsız etmeden aynı notalarda bağımsız olarak seyredebilen bir kokuyu sunuyor. Dior Homme Intense, teninize yakışacak, gündelik ve gece kullanımında da asla sıkılmayacağınız, kalıcılık etkisi ile tatmin eden vazgeçilmezin olabilecek türden bir parfüm. Bu eşsiz parfümün fiyatı ise 580, 00 TL ile 450, 00 TL arasında bulunmaktadır.

3- Giorgio Armani Code EDT 125 ML Erkek Parfümü

 • Esans: Oryantal
 • Tepe Notası: Bergamot, Limon
 • Kalp Notası: Anason, Zeytin Çekirdeği

Yarattığı koku etkisi ile çevresinde fark edilir olmak isteyenlerin tercihi olan Armani Code son derece etkileyici bir kokuya sahiptir. Aromatik olarak sınıflandırılan koku, çiçeksi ve hafif baharatlı notaları ile kullanan insanın adeta havasını değiştiren karizmatik bir kokudur. Hem gündüz Hem de gece kullanımına uygun uzun ömürlü kokusu ile adeta cezbediyor. Modası geçmeyen kokular arasında kendine sağlam bir yer edinen, birçok ünlü erkeğinde tercihi olan Armani Code parfüm şık şişe tasarımı ile de dikkat çekiyor. Denzel Washington’ un Oscar töreninde giydiği smokine benzetilen şişe tasarımı ile nam salmış, kokusu ile kendine aşık eden kişinin imzası olabilecek türden bir koku olan Armani Code parfümün fiyatı ise 500, 00 TL , indirimlerde ise 319, 99 TL gibi bir fiyat aralığında bulunabilir.

4- Bvlgari Man In Black EDP 100 ML Erkek Parfümü

 • Esans: Baharatlı
 • Üst Nota: Rom, Baharat Çeşnisi
 • Orta Nota: Deri, Sümbülteber, İris Çiçeği
 • Alt Nota: öd Ağacı, Benzoin, Tonka Fasulyesi 

Oryantal kokular taşıyan Bvlgari Man İn Black, çiçeksi kokular, amber ve odunsular ile bu nota dizilimi muhteşem bir ahenk oluşturarak ihtişamlı ve son derece çekici, erkeksi bir parfüm olarak karşımıza çıkıyor. Oryantal ve maskülen özellikleri ile oldukça kalıcı bir koku özelliği taşıyan bu parfüm, tene hemen nüfus eden bir koku olması sebebi ile biraz dikkatli kullanmak gerekiyor. Fazla kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Akşam ve gece kullanımı için uygun olan bu parfümü çok sıcak havalarda kullanmanızı önermiyoruz.

Şişe tasarımı ile de büyüleyen, cesur, çekici, kendinden emin ve karizmatik erkeklerin tercihi olan Bvlgari Man İn Black, gittiğiniz her yerde sizinle bütünleşecek ve kokunuz ile hafızalara kazıyarak size eşsiz bir cazibe katacak bir parfümdür. Bu son derece çekici kokuya sahip olan Bvlgari Man İn Black EDP 100 ML parfümün fiyatı ise 400, 00 TL civarında bulunmaktadır.

5- Chanel Bleu De Chanel EDP 100 ML Erkek Parfümü

 • Esans: Odunsu, Baharatlı
 • Tepe Notası: Turunçgil Harmanı
 • Kalp Notası: Yasemin, Greyfurt, Limon, Vetiver, Nane
 • Dip Notası: Pembe Biber, Sedir, Tütsü

Daha ilk notalarından algılayacağınız greyfurt, limon ve nane notaları ile daha temiz ve ferah hissetmenizi sağlar. Daha sonra ilk notaların yerini tütsü, baharat ve odunsu notalar aldığında ise çekici ve baş döndürücü bir koku ile karizmatik ve erkeksi bir imzaya dönüşür. Şık siyah şişesi derinliğe ve lükse gönderme yaparken, her kokladığınızda derinden gelen bir yenilenmişlik hissi yaşatır.

Piyasaya sürüldüğü andan itibaren farkını ortaya koymayı başarmış olan Chanel Blue De Chanel EDPgünümüzde en çok tercih edilen, en çok talep gören parfümler sıralamasında sağlam bir yer edinmiştir. Erkeğin cesaretini simgeleyen Chanel Blue  De Chanel EDP100 ML parfümün fiyatı ise 665, 00 TL civarındadır.

6- Givenchy Pi EDT Erkek Parfümü

 • Esans: Odunsu
 • Tepe Notası: Turunçgil Harmanı, Biberiye ve Çam Ağacı
 • Kalp Notası: Portakal Çiçeği, demir Ağacı ve Fesleğen
 • Dip Notası: Vanilya, Tarhun ve Benzoin Kristalleri 

Dünyanın en çok satan parfümleri arasında yer alan, ülkemizde de oldukça beğenilen farklı, şık ve modern şişe tasarımı ve kalıcı, çekici benzersiz gizemli kokusu ile insanları büyüleyen Givenchy Pi EDT Erkek Parfümü size karşı konulamaz bir cazibe ve çekicilik katabilecek türden bir parfümdür.

Özellikle esmer tenli insanlara daha çok yakıştığı söylenen, oldukça sevilen, ilk sıkışta biraz ağır gelse de daha sonra açılan, kullananların vazgeçemediği bir parfüm olan, Givenchy Pi EDT Erkek Parfümünün fiyatı ise 420, 00 TL civarındadır.

7- Yves Saint Laurent – La Nuit De L’ Homme EDT Erkek Parfümü

 • Esans: Oryantal
 • Tepe Notası: Bergamot, Anason, Karabiber
 • Kalp Notası: Lavanta, Paçuli
 • Dip Notası: Vanilya, Vetiver

Kuvvetli baharat, ferahlatıcı bergamot biraz lavanta biraz vanilya bu muhteşem koku notalarının eşsiz dizilimi ile bir araya gelen Yves Saint – La Nuit De L’ Homme Parfüm baştan çıkarıcı bir kokuyu sunuyor. En iyi erkek parfümleri listelerinde yer almayı başaran bu parfümü en sevilen kokulardan olmayı başarmıştır.

Yves Saint – La Nuit De L’ Homme, kullandığınız zamanlarda sizi çevirip parfümünüzün adını sormalarını sağlayacak kadar etkileyici, asla rahatsızlık vermeyen, kalıcı ve çekici bir kokuya sahip olan bu imza niteliğindeki parfümün fiyatı ise 364, 00 TL civarında bulunmaktadır.

8- Hugo Boss – Just Different EDT Erkek Parfümü

 • Tepe Notası: Soğuk Nane
 • Kalp Notası: Frezya ve Fesleğen
 • Dip Notası: Kaşmeran

Özellikle genç ve dinamik erkeklerin vazgeçilmez kokusu olan Hugo Boss – Just Different EDT parfümü, buz gibi soğuk nane yaprakları ile frezya ve fesleğenin eşsiz bileşimi sayesinde serinletici, canlı ve mükemmel bir hava katıyor. Odunsu baharatlı kokusu ile kaşmeran miskin muhteşem uyumu ile insanların koku hafızasına kazınarak en iyi erkek parfümleri arasında yer edinmeyi başarıyor.

Kullanan erkeklerin kendini daha farklı, çekici ve gizemli hissetmesini sağlayan, böylelikle etrafındakileri etkilemeyi başaran ve bu sebepler ile de en çok tercih edilen parfümlerden biri olmayı başaran Hugo Boss – Just Different EDT fiyatı ise 399, 00 TL civarında bulunmaktadır.

9- Calvin Klein – Euphoria Intense EDT Erkek Parfümü

 • Esans: Oryantal
 • Tepe Notası: Biber, Zencefil Kokteyli, Yağmur Suyu Akoru, Soğuk Sudachi
 • Kalp Notası: Siyah Fesleğen, Sedir Ağacı Yaprakları, Hidroponic Adaçayı
 • Dip Notası: Ladin Reçinesi, Vetiver, Koyu Renk Ağaçlar, Lavanta Sarı Sakızı, Paçuli, Solid Amber

Baharat karışımlarından meydana gelen kokusu ile son derece çekici, farklı ve karizmatik bir hava oluşturan Calvin Klein – Euphoria Intense gizemli ve egzotik bir parfümdür. Kullandığınız zaman adını sık sık sormalarına hazırlıklı olmalısınız.

Özellikle kadınlar tarafından çok çekici bulunan bu koku girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekmenize sebep olacaktır. İlk sıkıldığı anda biraz ağır gelse de daha sonra açılan bu kokudan ne siz ne de hayatınızda ki insanlar vazgeçemeyebilirsiniz. Son derece şık bir şişe tasarımına ve imza niteliğinde olabilecek bir kokuya sahip olan Calvin Klein – Euphoria Intense parfümün fiyatı ise 299, 99 TL civarında bulunabilir.

10- Lacoste – Red EDT Erkek Parfümü

 • Tepe Notası: Yasemin ve Sedir Yaprağı
 • Kalp Notası: Paçuli
 • Dip Notası: Vetiver

Kullananlar tarafından çok beğenilen en iyi erkek parfümlerinden biri olan Lacoste – Red, verdiği tazelik hissi, ferah ferah kokusu ile erkeksi canlılık saçan bir parfümdür.

Sahip olduğu keskin buzlu duruluğunu bitki özlerinden alan, aromatik özler ile muhteşem bir koku deneyimi sunan, canlı, dinamik ama bir o kadar da erkeksi sıcak ve egzotik bir parfüm olan Lacoste – Red EDT erkek parfümünün fiyatı ise 355, 00 TL civarında bulunmaktadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir