En Kullanışlı Bebek Arabası Tavsiye

en kullanışlı bebek arabası

Bebek bekleyen çiftler daha bebek doğmadan en kullanışlı bebek arabası, bebek beşiği hangisi ona bakarlar. Büyük bir heyecan yaşayan anne – babalar çocukları için her şeyin en iyisini almaya çalışırlar. Ancak yaşadıkları heyecan ve eşyaları hemen alma arzusu nedeni ile gerekli araştırmayı yapmadan bebek eşyalarını satın alırlar ve ileride pişman olurlar.

Kaliteli ve En Kullanışlı Bebek Arabası Tavsiyelerimiz

Bu pişmanlığın en çok yaşandığı ve bebeğin emanet edileceği araçlar olarak bilinen bebek arabaları mutlaka kapsamlı bir araştırma yapıldıktan sonra alınmalıdır. Piyasada birçok markanın farklı modellerini bulmak mümkündür. Ancak işlevi ve kullanışlı olmasına dikkat edilerek doğru seçim yapılması gerekmektedir.

dogru-bebek-arabasi-secimi

Kullanışlı Bebek Arabası Seçimi

Özellikle anneler ve anne adayları ‘’ Kullanışlı bebek arabası nasıl seçilir? ‘’ sorusunun cevabını bulmak için detaylı araştırmalar yapıyorlar. Sizleri yormamak için hazırladığımız bu yazımızda, bebek arabası seçiminizi kolaylaştıracak önemli detaylara yer verdik. Bebeklerinizin güvenliğini ve konforunu sağlayacak tavsiyelerimiz ile bu zorlu seçimi kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Piyasada yer alan onlarca marka ve model arasından doğru ve kullanışlı bebek arabası seçimi sizi zorlayacaktır. Ancak alışverişe çıkmadan önce aşağıda vereceğimiz önerileri okumanızı ve değerlendirmenizi buna göre yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bebek arabası alırken dikkat edilmesi gereken çok önemli püf noktalar şunlardır:

l Bebek arabası çok sık kullanılacak ise, süspansiyon özelliklerine sahip bir model tercih edilmelidir. Bu sayede engebeler veya kaldırım gibi engeller rahatlıkla aşılabilir.

l Şehir içinde çok sık kullanılacak ise, süspansiyon özelliklerinin yanında tekerleklerinin çok büyük olmamasına dikkat edilmelidir.

l Bebek arabaları otomobillerde muhafaza edilecek ise, katlanabilir olması gerekmektedir. Seyahat dönemlerinde sürekli bebek arabalarının çıkarılması gerekiyor ise, katlanması kolay bir model tercih edilmelidir.

l Oto koltuğuna da dönüşebilen bebek arabaları tercih edilerek, oto koltuğu alma derdinden kurtulabilirsiniz.

l Çok fazla eşya taşıyan kişiler için sepetli modeller ideal olacaktır. Bebek arabalarının hem arkasında hem de alt kısmında bulunan sepetlere tüm eşyalarınızı koyarak rahat bir gün geçirebilirsiniz.

l Yağmurlu havalardan etkilenmemek için brandalı ve ayakların koyulabileceği özel aparatlı bebek arabaları tercih edilmelidir.

Yukarıda sıraladığımız tavsiyelere uyulduğu zaman ileride pişmanlık duyulmayacak en kullanışlı bebek arabası tercih edilmiş olacaktır. Bebek arabası seçimi özellikle de anneler için önemlidir. Bebekleri ile sürekli ilgilenecekleri ve dışarıya çıkacakları için hem bebeklerinin konforunu hem de kendilerini düşünerek seçim yapmaktadırlar.

En Çok Tercih Edilen En Kullanışlı Bebek Arabası Modelleri

Piyasada bulunan bebek arabası modellerinden en çok tercih edilen ve en kullanışlı olan 3 modeli sizler için inceledik. En kullanışlı bebek arabası tavsiye yazımızda yer verdiğimiz modeller son derece kullanışlı ve ideal bebek arabalarıdır. Bebek arabası alışverişine çıkmadan önce bu modelleri incelemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Beneto BT 339 Gold Line Jogger Bebek Arabası

Beneto markasının en popüler bebek arabası modeli olan Beneto GAOLD Line Jogger, doğumdan itibaren kullanılabilme özelliğine sahiptir. Hafif kasası ile kolay taşınabilen ve en kullanışlı bebek arabası olarak tercih edilen modelden memnun kalacaksınız. Anneler için çok önemli bir ayrıntı olan tek elle kolay kapabilme özelliğine sahiptir.

Ürünün tentesi fermuarlı olup, ayarlanabilen ve tam kapanabilen bir sisteme sahiptir. Ayrıca tente üzerinde bebeğin sürekli görülebileceği bir gözlem penceresi bulunmaktadır. Bebek arabasının emniyet kemeri bölümü 5 noktalı olup ayarlanabilmektedir.

Çok fazla eşya taşımak zorunda kalan annelerin işini kolaylaştıracak geniş hacimli sepet mevcuttur. Ayrıca ön tekerlek 360 derece dönebilen ve kilitlenebilen bir sisteme sahiptir. Ağırlığı 8 kg civarında olan ürünün fiyatı 400 – 450 TL aralığındadır. Rakiplerine göre kullanışlı olmasına rağmen fiyatı son derece uygundur.

Casual Sonic Çift Yönlü Bebek Arabası

En kullanışlı bebek arabası

Anneler tarafından en çok beğenilen modellerin başında gelen Casual Sonic çift yönlü bebek arabası, kullanışlı bebek arabası tavsiye seçeneklerimiz arasında yerini almıştır. Ürünün alüminyum çok hafif şasesi ile çıkarılan ve yıkanabilen oturma ünitesi kumaşı göz alıcıdır. Tam kapanır körüklü tentenin üzerinde bebeğinizi sürekli kontrol edebileceğiniz ufak bir pencere bulunmaktadır. Ayrıca tente üzerinde çok amaçlı cep detayı mevcuttur.

Ürünün ön tekerlekleri sabitlenebilen ve 360 derece dönebilen bir özelliğe sahiptir. Arka tekerleklerde ise tek tuş fren sistemi bulunmaktadır. Bununla beraber tüm tekerleklerde süspansiyon özelliği mevcuttur.

Geniş malzeme sepeti sayesinde birçok eşyanızı aynı anda taşıyabileceksiniz. Ayrıca bebek arabasını çift yönlü kullanabiliyorsunuz. Yani bebeğinizin sürekli sizi görmesini istiyorsanız, kolu ön tarafa ayarlayabilirsiniz. Manzara seyretmesini istiyorsanız, kolu arka tarafa alarak bebeğiniz ile güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

Casual Sonic bebek arabasının en önemli özelliği, ürünün tek tuşla açılıp kapanabilmesidir. Bu özellik annelerin işini bir hayli kolaylaştıracaktır. Ayrıca gece karanlığında olası kazaları önlemek için kolay fark edilmeyi sağlayacak kaza önleyici reflektör de bebek arabasında unutulmamıştır. Çok yönlü kullanılabilen ve kalitesi ile uzun süre işinizi görecek olan bu modelin fiyatı 10000 TL civarındadır.

Inglesina Zippy Light Bebek Arabası

bebek_arabasi_tavsiye

Tek elle açılıp kapanabilme özelliği olan Inglesina Zippy Light bebek arabası, en kullanışlı bebek arabası kapsamında değerlendirilen nadir modellerden biridir. Tek elli şemsiye katlama sistemi ile beraber gönderilen ürün son derece hafif ve kompakt yapıdadır. 49 cm genişliğe sahip olan ürünü en dar koridorlara bile girdirebilirsiniz. Ürün dik konumda kaldığı için kapandığı zaman çok az yer kaplar.

Küçük bebekler için de ideal olan ürünün konfor garantili geniş bir koltuğu bulunmaktadır. Üründe yer alan geniş ve uzatılabilen başlık sayesinde bebeğinizi güneş ışınlarının etkisinden koruyabileceksiniz. Sweet Puppy aksesuarı ile dilerseniz yeni doğan bebek kitini kullanabilir ve yeni doğmuş bebeğinizi daha güvenli bir şekilde taşıyabilirsiniz. Piyasada yer alan ve kullanmanızı tavsiye ettiğimiz en kullanışlı bebek arabalarından biri olan ürünün değeri 1800 TL civarındadır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir