En İyi IPTV Hangisi?

Değişmeyen tek şeyin değişimin kaçınılmaz olduğu bir devirde yaşanan her bir gelişme bir diğerini tetikliyor. Buna istinaden de insanların karşısına daha öncesinde hayal bile edemediği kavramlar çıkıyor. Son yıllarda en çok adı geçen olgulardan bir tanesi iptv kavramı olup, insanlar tam olarak ne olduğunu bilmeseler bile kimi zaman kullanıyorlar. Bu yazıda başta en iyi iptv uygulamaları olmak üzere A’dan Z’ye bu kavram hakkında bilgi verilecek ve uzman tavsiyeleri de göz önüne alınarak hem en iyi iptv hangisi hem de en kaliteli iptv hangisi sorularının yanıtları verilecektir.

Araştırmalara göre günlük ortalama 3,5 saat televizyon izleme oranı ve % 68 oranında da televizyonlar en güvenilir kaynak olarak belirlenmiş. İzlenme oranlarında yaşanan düşüşün kaynağı nedir derseniz, kuşak programları olduğunu söyleyebiliriz. Uzun zaman alan reklam kuşakları, aslında izleyicileri IPTV’ye doğru iten nedenlerin başında gelmektedir. İşte IPTV tam da bu noktada devreye giriyor. Rahatsızlık duyulan programların karşımıza çıkmasına engel oluyor. Kesintisiz ve daima yanımızda olan görüntü kalitesinin yüksek olduğu yayınları izleme imkânı veriyor. Üstelik IPTV sağlayıcısı konusunda sizlere sunacağımız seçeneklerle biraz kafanız karışabilir ama size uygun olan seçeneği bulacağınıza inanıyoruz.

IPTV Nedir?

En iyi iptv nedir sorusunun yanıtını vermeden önce bilmeyenlerin de olabileceği göz önüne alınarak iptv nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Iptv kavramı İngilizce dilinden dilimize giren bir kavramdır. İngilizce olarak Internet Protocol Televizyon sözcüklerinin biraraya gelmesinden oluşur. Bu sözcükleri Türkçe diline çevrildiği zaman ise internet üzerinden yayın yapılan televizyon sistemidir. Dünyada ilk uygulamaları lojistik amaçlı olarak İsrail ordusunda ve eğlence amaçlı olarak İngiliz televizyonculuk sisteminde uygulanmış sonra bu alanda ilerlemeler kaydedilerek bugün ki haline gelmiştir. Kendi server sistemi üzerinden kullanıcıya özel bir yayıncılık sistemidir. Tamamen kişiye özeldir. Kişi kendi seçtiği en iyi iptv uygulaması olarak gördüğü sistem üzerinden internetin olduğu her yerde cep telefonu, bilgisayar ya da akıllı televizyon üzerinden internet bağlantısı yaparak yayınları izler.

Aşağıda belirtilen türleri ne olursa olsun kişiye özel olduğu için üye olduğu süre boyunca kullanıcı adını ve şifresini girerek yayınları takip eder.

IPTV nasıl çalışır?

IPTV’nin hem canlı televizyonu hem de isteğe bağlı bir şekilde video hizmetini desteklediğini söyleyebiliriz. Kullanılan protokollerin tamamı, sunucu ve bilgisayarla iletişimi kurmak için çalışıyor. İnternet sayesinde alınacak sinyallerin TV’ye aktarılabilmesi için IPTV destekli uydu alıcının smart televizyonlarda ya da destekli kutuların olması gerekmektedir.

 

IPTV Türleri Nelerdir?

En iyi iptv konusuna girmeden önce şimdi de iptv türlerine değinmek gerekir ise 3 temel türü vardır. Bunlardan ilki herkesin çok iyi bildiği gibi Netflix, Bein Connect, Puhu TV gibi olan normal bir televizyon akışı gibi izleyen türüdür.

 

İkinci olan seçenek ise web tabanı olan video oynatıcılarıdır ki bu noktada da insanlar yine en iyi m3u oynatıcı hangisi sorusunun yanıtını merak ediyorlar. Bu sistem üzerinde geriye alma, durdurma ve izleyemeseniz bile daha sonrasında rahatça izleme şansınız vardır. Bu türe verilebilecek en iyi örnek en iyi iptv oynatıcı olarak kullanıcılarının çok iyi bildiği gibi iPlayer oynatıcısıdır. En iyi android iptv oynatıcı olarak da bilinmektedir.

 

Üçüncü İptv çeşidi ise özellikle gençlere hitap eder zira canlı olarak anlık kanal ve program izleme şansı olan türleridir. Totalde bakıldığında diğerlerine göre en hızlı iptv uygulaması bu iptv türüdür.Bunlardan hangisinin seçileceği tamamen bireyin kendi tercihidir.

 

IPTV Kimler İçindir?

En iyi iptv en basit ifade ediş biçimi ile kişinin kendi istemlerine yanıt veren özellikte olanıdır ama genel olarak bakıldığında tüm ortamlardan ve tüm zamanlardan bağımsız, kendi yaşam tarzına uygun yayınlar izlemek isteyen kişiler içindir. Kişi internet olan her yerde yolda, iş molalarında gönlünce izleyebilir.

 

IPTV Nasıl İzlenir?

En iyi iptv elbette  kullanıcısı olan kişiye farklı izleme seçenekleri sunar. Öncelikle kişi hangi platform üzerinden yayın izleyecek ise onu belirler. Sonrasında bu iptv firması ile sözleşme imzalanır. Ödeme miktarı ve ödeme biçimi de belirlendikten sonra kullanıcıya seçtiği pakete göre bir kullanıcı adı ve şifresi verilir. Bununla kişi ister tablet üzerinden, ister bilgisayar üzerinden, isterse akıllı televizyonundan ya da cep telefonundan yayınları izler.

IPTV ler kendi internet siteleri üzerinden izlenebileceği gibi cep telefonu için olan uygulamarından da izlenebilir.

 

Peki IPTV nasıl kurulur?

En iyi IPTV sağlanması için HDMI kablolarıyla birlikte bağlantı kurulmasını, ardından kanal listesinin tamamının kutuya aktarılması gerekir. M3u8 uzantılı adreslerin bulunduğu dosya ücretli bir şekilde satın alınabilir. IPTV kutusunun mac adresiyle birlikte kanal listesinin bulunduğu linklerden oluşan dosyayı entegre ederek kutuya başarılı bir şekilde aktarabilirsiniz.

 

En iyi IPTV hangisi diye yapılan araştırmalara cevap olarak biz de yazımızda bu bilgiyi derledik. Turkcell TV+, Vodafone, Tivibu gibi yayınlar akla ilk gelen IPTV temelli hizmetlere örnek olabilir. IPTV kullanımını ne şekilde kullanacağınız konusunda belirli hususlar vardır. Eğer kaçak kullanım olarak kullanacaksınız yaptırımlarının sert maddelerden oluştuğunu da bilmelisiniz. Hapis cezası veya adli para cezası gibi yaptırımlara maruz kalmamak için yasal olan IPTV sistemlerini tercih etmenizi öneririz.

 

TCK maddelerine göre IPTV sistemini, yasal sahiplerin izni olmadan kullanmak kesinlikle yasaktır. Ancak belirli ücret dahilinde yasal bir şekilde kullanılabilir. Örneklerini vereceğimiz platformlarda ücret vererek hizmetlerden yararlanabiliyoruz ama yasadışı olan platformlarda birtakım cezai yaptırımlara maruz kalabilirsiniz. Aman dikkat. Yaptırımlar belirttiğimiz gibi gayet sert!

 

IPTV hizmetlerinin türleri konusunda da belirli seçenekler vardır. Vod dediğimiz istek üzerine video, canlı TV izleme, TV üzerinden başlama, Catch Up TV modu, Canlı medya akışı. Birazdan size vereceğimiz IP TV oynatıcılarının %100 yasal olduğunu söyleyebiliriz.

 

En İyi IPTV Tavsiyeleri

Adım adım giderek android tv için en iyi iptv uygulaması sorusunun yanıtını vermek gerekir ise son derece göreceli bir kavram olmakla beraber IPTV Smarter Pro olduğu ifade edilebilir. Pekçok kullanıcısı vardır. Ücretli olan bir uygulamadır. Kolayca cep telefonuna, tablete indirilerek kullanılabilir. Lazy IPTV de en iyi iptv alanında verilebilecek olan en iyi örneklerdendir.

 

OttPlayer

En iyi ücretsiz iptv OttPlayer dahası reklamlar da olmayan bir platformdur. Bunun dışında Tembel IPTV uygulaması da ücretsizdir. Yine ülkemizde birçok insanın yakından bildiği Puhu TV de ücretsizdir.

 

Netflix

Şimdi de en kaliteli iptv sorusunun yanıtını vermek gerekir ise tartışmasız olarak alanında lider olan, en çok kullanıcıya sahip platformlardan bir tanesi olan dünyanın her yerinde izlenebilecek Netflix ifade edilebilir. Yerli film ve dizilerin de yayınlandığı Netflix tartışması olarak en güvenilir iptv hangisi sorusunun yanıtını da içerir. Kanalda standart aylık bir ücret vardır. Sorunsuz olarak tüm yapımlar izlenebilir. Bu bağlamda en iyi iptv server alt yapısına sajip olduğunu da ifade etmek gerekir. İlk bir ay ücretsiz olarak izlenebilmekte daha sonra kredi kartı ile aylık ödeme yapılmaktadır. Bir iptv için olmazsa olmaz olan yüksek görüntü çözünürlüğü ve kesintisiz yayın akışı sürekli olarak kullanıcı sayısının artmasını sağlar. Yine aynı zamanda dünya çapında müşteri memnuniyetine verdiği önemle de en güvenilir iptv uygulamaları arasında gösterilir.

 

 Bein Connect

Eski adı ile Digitürk olarak bilinen platform bir süre sonra satılarak Bein firmasının bünyesine dahil olmuştur. İçlerinde sadece en iyi iptv olarak değil aynı zamanda en kapsaml olarak da izlenebilenler arasındadır. Bein SPorts da bu platform bünyesinde olup alınan paketin içine dahil edilebileceği gibi ayrıca kendi başına da platforma üye olunabilir. Bein sistemi iptv olmadan yani internet bağlantısı olmadan da kendi özel uydusu aracılığı ile izlenebilir. Aylık ödeme yapılır. Film paketi, spor paketi, çocuk paketi gibi paketler vardır. Hepsinin ücreti farklıdır.

 

Alfa İPTV

Ülkemizde kendi alanında haklı bir yere sahip olan Alfa Iptv aynı zamanda en yüksek çözünürlüğe sahip olan iptvlerin başında gelir. Her türlü cihazdan istenildiği zaman, istenilen yerde izlenmesi mümkündür. 5000e yakın kanal sayısı ile en iyi iptv denilince akla ilk gelenler arasındadır.

 

Gain

Sıradışı reklamları ile kuruluşunda dikkat çeken başlangıçta ücretsiz olarak bir cep telefonu uygulaması iken bugün ücretli hale gelen bir platformdur. Haber dahil, pek çok alanda kendi yayınları olan iptv olgusunu farklı yerlere taşıyan yenilikçi, yerli, kaliteli bir iptv platformudur.

 

Windows İçin En İyi IPTV Uygulaması

Windows için en iyi iptv programı denilince akla ilk gelen program 5KPlayer olarak bilinen uygulamadır.

 

Smart Tv İçin En İyi IPTV Uygulaması

Smart tv için en iyi iptv uygulaması VLC olarak adlandırılan uygulamadır.

 

Lg tv en iyi iptv uygulaması ise yine akıllı televizyonlar için olan bir uygulama olan ve özellikle LG televizyonlarda çok iyi görüntü kalitesi veren Kodi olarak bilinen uygulamadır. Tembel IPTV de yine hem LG televizyonlar için hem de diğer Smart televizyonlar için en uygulama olarak tavsiye edilenler arasındadır.

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: yelkovan

2 Comments

  1. Yaklaşık 3 aydır aylıktv kullanmaktayım. İçerikleri fiyatına göre gercekten muazzam.

  2. Tam 3 senedir Hiper Televizyon kullanıyorum tavsiye ederim kesinlikle en iyisi emeğinize sağlık başarılarınızın devamını dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.