En İyi Marka Dudak Kalemleri Nelerdir?

Makyajı tamamlayıcı en etkili malzemelerden birisi dudak kalemleridir. Ruju herkes bilir ama dudak kalemlerinin de rujun yerine geçebileceğini herkes bilmez. Hiç makyaj yapmadığınız zamanlarda bile sadece dudak makyajıyla güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Dudak kalemi, dudakları çerçevelemeye yarayan, rujun sürülmesini kolaylaştıran bir makyaj malzemesidir. Aynı zamanda ruj yerine de kullanılmaktadır. Mat bir bitişi olacağından dudak kalemini  sürmeden önce bir dudak nemlendiricisi ile dudakları nemlendirmeyi unutmamak gerekmektedir. Aksi durumda dudak kalemi dudakları kurutabilir.

En İyi Dudak Kalemleri

Dudakları dudak kalemiyle dışa taşırıp daha çok dolgun göstermek mümkün olduğu gibi daha iç tarafına sürüp kalın ve büyük olan dudakları olduklarından daha da küçük göstermek mümkündür. Koyu renkli bir ruj sürüleceğinde dudaklarının ortasına açık renkli nude bir dudak kalemi ile geçilirse çok çok dolgun bir dudak görüntüsüne sahip olunabilir. Fakat bu işlemi hafifçe gerçekleştirmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus ise dudak kalemi seçiminizi rujunuzun rengine göre yapmanız olacaktır. Eğer koyu bir ruj sürecekseniz açık renkte dudak kalemi sürmemelisiniz. Ruj ve kalemde birbirine yakın renkler tercih etmelisiniz. Unutmamalısınız ki her şeyin fazlası zarardır. Dudaklarınızın dolgun görünmesi için dudak kalemini abartıp geniş çerçevede çizerseniz bu hoş bir görüntü oluşturmaz.

Dudak kalemi alırken markasına dikkat etmelisiniz. Eğer markasız ve kalitesiz ürünler seçerseniz sağlık açısından sıkıntı yaşayabilir ve istediğiniz görüntüyü elde edemeyebilirsiniz. Sizler için araştırdığımız ve tavsiye ettiğimiz en iyi marka dudak kalemlerinden bazıları şöyledir;

AVON Açılıp Kapanabilen Dudak Kalemi

AVON

Tüm cilt tipleri için onaylıdır ve dermatoloji testinden geçmiştir. True Color teknolojisi ile kaleminizde gördüğünüz rengin aynısını uygulama sonrası dudaklarınızda görebilirsiniz. E Vitamini ve saf renk pigmentleri ile gerçek ve doğal bir renk etkisi vermektedir. Ürün fiyatı 14tl civarındadır.

LAVERA Organik Dudak Kalemi

LAVERA

Lavera dudak kalemi dudak bakımınızı tamamlar. Dudaklarınıza doğal şekil vermek için ve güçlendirmeye yönelik mükemmel bir üründür. Dudak kalemi dudaklarınızı kolayca doldurabilecek yumuşaklıkta; üzerinde ruju taşımak için yeterince dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Yüksek kaliteli jojoba yağı ile pürüzsüz kremsi ve uzun ömürlü formülü hassas dudak bölgesini korur. Ürün fiyatı ise yaklaşık olarak 40tl civarındadır.

FLORMAR Dudak Kalemi

FLORMAR

Birçok renk seçeneği mevcut olan Flormar dudak kalemleri, dudağınıza istediğiniz dolgunluğu kazandırabileceğiniz bir markadır. Flormar dudak kalemlerinde istediğiniz renklerde ve istediğiniz dokuda dudak kalemi çeşitlerini bulabilirsiniz. Bu günlerde meşhur olan suya dayanıklı ürünler arasında flormar da mevcuttur. Flormar suya dayanıklı dudak kalemi çeşitleri ile gün boyu harika dudaklara sahip olacaksınız. Fiyatı ise 10tl civarındadır.

MAX FACTOR Dudak Kalemi

MAX FACTOR

Kalitesi ve markasıyla ismini oldukça duyurmakta olan Max Factor dudak kalemleri kalıcılığı ile oldukça hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Renk kapasitesi oldukça geniştir. Dudaklarınıza dolgun bir görünüm vermek istiyorsanız kesinlikle tercih etmeniz gereken bir markanın ürünüdür. Çok yumuşak uçlu olan max factor dudak kalemleri sürüldüğü anda dudağı anında kaplıyor ve ten ile uyum sağlıyor. Max Faktor ruj ile birlikte kullanıldığında sonuçlarından oldukça etkileneceksiniz. Fiyatı ise 19tl civarındadır.

Bir Diğer En İyi Dudak Kalemi Markalarından İse;

Shiseido Smoothing Dudak Kalemi: 47,00tl

Prestige Waterproff Dudak Kalemi: 26,00tl

Babor Maxi Definition Dudak Kalemi: 34.00tl

Mavala Dudak Kalemi: 42,00tl

Oriflame Wonder Dudak Kalemi: 20,00tl

LCN Kalıcı Dudak Kalemi: 48.00tl

Deborah Milano Dudak Kalemi: 22tl

Nars Square Dudak Kalemi: 50tl

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir