Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Pek çok kişi dini koşullar nedeniyle faiz ile kredi almak istememektedirler. Türkiye %98 oranında Müslüman nüfusa sahip olması nedeniyle faizsiz kredi büyük bir önem arz etmektedir. Bu nedenle “Katılım Bankacılığı” adı verilen bankacılık sistemiyle bireyler faizsiz olarak kredi alabilmektedirler. Faizsiz krediye taleplerin yükselmesi de Ziraat Ve Vakıf bank gibi normal bankaların da faizsiz kredi vermeye başlamasına neden oldu. Kar payı olarak adlandırılan bu sistem ile bireyler faiz değil kar payı ödüyorlar. Bu yazımızda faizsiz kredi veren bankalar hakkında tüm bilgileri  detaylı olarak bulabileceksiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi almak isteyen bireyler katılım bankalarına yönelerek kar payı ödeyip ihtiyaçlarını karşılayabilecek krediyi temin edebiliyorlar. Günümüzde sadece 5 adet katılım bankası bulunmakta ve bu bankalar faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Faizsiz kredi imkanı sunan bankalar Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım, ve Vakıf Katılım bankalarıdır. Henüz Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları yeni kurulmuş da olsalar kısa sürede büyük bir müşteri potansiyeline ulaşmayı başarmışlardır. Bir çok kişi kar payı oranlarının faizden farksız olduğunu söylemekte aslında oldukça haklılardır. Çünkü bankalar kar pay adı altında verilen kredi tutarı üzerinden kar etmek zorundadırlar. Bu nedenle kar payı demek kesinlikle sıfır faizli kredi anlamına gelmemektedir.

Faizsiz Kar Payı İle Kredi Veren Bankalar

Albaraka TÜRK

Albaraka Türk 1985’ten beri faaliyet veren bir katılım bankasıdır. Günümüzde faizsiz kredi almak isteyen pek çok bireyin en çok tercih ettiği bankalardan biridir. Albaraka Türk uyguladığı kredi fırsatları ve yenilikleriyle adından oldukça söz ettirmektedir. Albaraka Türk’te pek çok faizsiz kredi finansmanı sağlanmaktadır. Konut kredisi, taşıt kredisi, dayanıklı  tüketim kredisi, iş yeri kredisi, arsa kredisi, eğitim kredileri, diş sağlığı kredileri, düğün odaklı krediler, hac ve umre kredileri,  gibi pek çok alanda kredi imkanı sunmaktadır.

Sizde Albaraka Türk müşterisi olmak ve uygun faizsiz kredi imkanlarından  yararlanmak için, Albaraka Türk şubelerine gidip uygun kredi fırsatları için başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da Albaraka Türk müşteri hizmetleri numarasını arayarak gerekli bilgiyi alanında uzman kişilerden alabilirsiniz. Albaraka müşteri hizmetlerini için 0850 222 5 666 veya 444 5 666 numaralarını arayabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası

1991′ de %100 yerli sermaye ile kurulan Türkiye Finans Bankası, düşük kar payı oranları ve uzun vade kredi ödeme seçenekleriyle diğer bankalara göre oldukça cazip konumdadır. Türkye Finans Bankasında İhtiyaç kredileri, konut kredisi,taşıt kredisi, motosiklet ve işyeri gibi pek çok kredi çeşitleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza göre en uygun krediyi seçip başvuruda bulunabilirsiniz. Türkiye Finans Bankası kredileri ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi için 444 2 444 numarasını arayabilirsiniz.

Kuveyt Türk

Faizsiz Kredi Veren Bankalar
kuveyt türk banka kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar arasından en eskilerinden biri olan Kuveyt Türk 1989 yılından bu yana katılım bankacılığı alanında hizmet vermektedir. Kuveyt Türk’te her ihtiyaca uygun kredi ve ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Kuveyt Türk konut kredisi, araba kredisi, eğitim kredisi, iş yeri kredisi, hac ve umre kredisi gibi pek çok alanda faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Kuveyt Türk müşterisi olmak veya uygun kredileriniz için kar payı ve ödeme seçenekleri hakkında  bilgi almak için 444 0 123’ü arayabilir detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vakıf Katılım Bankası

Vakıf bank Katılım Bankası 2015’ten bu yana hizmet vermektedir. İslami koşullar nedeniyle faizle kredi almak istemeyen  bireylerin faizsiz kredi almasına olanak sağlayan Vakıf Katılım Bankası konut, taşıt, iş yeri gibi pek çok farklı alanda kredi imkanı vermektedir. Vakıf Katılım Bankası müşterisi olmak veya uygun kredileriniz için kar payı ve ödeme seçenekleri hakkında bilgi almak için 0850 202 1 202 arayabilir veya en yakın Vakıf bank şubesine gidip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası

Türkiye’nin en eski bankalarından biri olan Ziraat Bankası günümüzde faizsiz kredi imkanı sunarak Ziraat Katılım Bankası üzerinden faaliyetlerini yürütmektedir. Ziraat Katılım Bankası müşterisi olmak veya uygun kredileriniz için kar payı ve ödeme seçenekleri hakkında bilgi almak için 0850 220 50 00 arayabilir veya en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir