3 En iyi Bebek Arabası Tavsiye

bebek arabası tavsiye

Hamilelik döneminde bebek alış verişi yaparken alınacak en temel ve önemli eşyaların başında bebek arabaları yer almaktadır. En iyi bebek arabası tavsiyeleri neler, bebek arabası alırken nelere dikkat etmeliyiz, en iyi bebek arabası markası gibi daha birçok soruların cevabını tavsiyelere, yazılara ve bebek araba markaları ile ilgili yapılan yorumlara bakarak sizin için en iyi bebek arabasını bulmaya çalışırsınız. Teknik detay ve ayrıntıları ile en çok kullanılan ve memnun kalınan 3 en iyi bebek arabası tavsiyeleri ile sizleri yorucu arayış telaşından kurtaracağız. Bebeğinizin konforu ve rahatlığı açısından bebek arabaları önemli olurken sizler için de bazı noktalar bakımından oldukça önemlidir.

Bebek Arabası Tavsiye

bebek arabası tavsiye

En İyi Bebek Arabasını Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her annenin kendine özgü, ihtiyacına göre kriterleri olsa da ortak olarak belirlenmiş bir takım etkenler vardır. Bunlar;

-Hafif ve pratik olmalıdır. Kullanımı kolay, taşınabilirlik bakımından sizi yormayacak bir bebek arabası olmalıdır. Şahsi otomobili olmayanlar açısından otobüs ve minibüse inip binme sırasında tek elle kapanabilen ve taşınabilen bir model olmalıdır.

-Kesinlikle kolay sürülebilen tekerleklere sahip olmalıdır. Bebeğinizin 3 yaşına kadar bebek arabasını kullanacağını düşünürsek ağırlık yüklendiğinde kolay sürülmelidir. Boş bebek arabası zaten kolay sürülür, burada önemli olan 10 kg kadar bir ağırlık olduğunda da bebek arabasının dengeli ve akıcı olarak sürülmesidir. Ayrıca sarsıntı yapmadan ve birçok farklı zeminde kullanıma uygun olması da sürüş açısından önemlidir.

-Çeşitli kademelerle kullanacağınız bebek arabasını tercih edin. Bebeğiniz uyuduğunda sırtı tam yatan, uyanıkken farklı konumlarla kullanacağınız arabalarda bebeğiniz daha rahat edecektir. Ayrıca tentesinin tam kapanması da dikkat edilmesi gereken bir husustur. Sıcak günlerde ve rüzgar da bebeğinizi korur.

-Çift yönlü kullanıma sahip olmalıdır. İster bebeğinizin yüzünü size çevirerek ister diğer yöne çevirerek kullanabileceğiniz bebek arabası olmalıdır. Çünkü ilk aylarda bebeğinizi görerek gezmek daha iyi olacaktır. Ya da rüzgârlı havalarda bebek arabasının yönünün size dönük olması daha iyidir.

-Bebek arabası pusetinin üzerindeki kumaş kolayca çıkarılabilen ve yıkanabilen türde olmalıdır. Bebeğinizin terlememesi için de kumaşın naylon olmamasına da özen gösterin.

-Katlanılabilirliği kolay ve katlandığında da boyutunun küçük olmasına dikkat edin. Arabanızın bagajına kolayca sığabilen ve portatif modeller tercihiniz olmalıdır.

-Pusetin sepet bölümü kullanış açısından olmalıdır. Sepet bölümünü her anne mutlaka kullanacaktır. Kullanış açısında travel sistem pusetler en çok tercih edilen modellerdir.

-Kalite ve güvenli açısından isim yapmış markaları tercih etmenizde yarar vardır.

3 En İyi Bebek Arabası Tavsiyeleri Nelerdir?

Her çeşit bütçeye uygun büyük tekerlekli, küçük tekerlekli, üç tekerlekli, dört tekerlekli, pusetli, bastonlu, travelli bebek arabası modelleri bulunmaktadır. Oturma yeri kolayca çıkarılıp kapanabilen ve puset olarak da kullanıma uygun olması en çok tercih edilenler arasındadır. Dizayn ve fiyatının yanında yukarıda saydığımız açıp-kapatma, emniyet kemeri, ağırlık, bebek arabası yüksekliği, yatış ayarları, teker kilitleme özelliği, tekerlerdeki esneklik ve manevra kabiliyeti, kapandığında yer kaplamaması, tüm kumaş yüzeylerinin yıkanabilir olması, tente genişliği gibi birçok özelliğe bebek arabası alırken ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda bakmalısınız.

1-Yoyko Luxury Seyahat Sistem Bebek Arabası

yoyko bebek arabası
Bebek Arabası Tavsiyesi

Sağlam ve sportif kasası, patlama derdini ortadan kaldıran özel dolma tekerlekleri, çift yönlü kullanma özelliği, üzerinde katlanarak az yer kaplaması ile tüm bagajlara uygun olarak tasarlanmış en iyi bebek arabası markalarındandır. Özel suluğu, güvenlik bileklik bandı, 3 farklı pozisyonda ayarlanabilen oturma ünitesi, çelik kolayca kırılmayan tekerlekleri, sarsıntıyı önleyici büyük arka tekerlekleri, 360 derece dönen tekerlekler, portbebe olarak da kullanabileceğiniz oturma ünitesi, 0-6 ay arası kullanım için uygun olan ekstra dolgulu mat, ana kucağı olarak kullanacağınız kısmı kolayca kullanıp monte edebilirsiniz.

Ayrıca ana kucağını monte esnasında çift yönlü olarak da takabilirsiniz. 4 kademeli tente sistemi, yüksek kalitede güvenlik sağlayan 5 noktalı emniyet kemerleri, omuz kayışlarına gelen kısımlarda bebeğinizi konfor ve rahatlığı için tasarlanmış yumuşak pedleri vardır. Çoklu pozisyonlarda ayarlanan sırt dayanağı, oldukça geniş ve kullanışlı alt sepeti, tekerleklerde fren, kilit sistemi mevcuttur. Kaliteli ve özel güvenlikli, şık tentesi ile bebeğiniz için ekstra gölgelik yaratabilir, açılabilen yan taraflarını ister açabilir ister soğuk kış günlerinde kapatarak ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz. Katlandığında az yer kaplayan yapısı ile araba bagajını kolayca yerleştirebilirsiniz. Yumuşak tutma kollarını boyunuza göre ayarlayabilir ve böylece bebek arabasını daha rahat kullanabilirsiniz. 25 kg taşıma kapasitesi, taşıma koltuğu-oto koltuğu-ana kucağı olarak kullanma özelliği vardır.

Alüminyum taşıma sapı, koruyucu bol dolgulu iç matı ile oldukça rahat, güvenlikli ve konforludur.0-36 yaş aralığı için uygun olan bu ürünü zun yıllar sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcılarından çok sayıda olumlu yorumlar almış bir üründür. Bazı kullanıcılar katlandığında boyutunun büyük olduğundan ve çok yer kapladığından şikayetçi olsa da kolay çıkabilen tekerlekleri sayesinde çok da sıkıntılı olmayacak bir durumdur. Travel sistem en iyi bebek arabası markasıdır. (Fiyatı: 990 TL civarında)

2-Wellgro Golden Horn Travel Set Bebek Arabası

wellgro golden horn q3 travel sistem bebek arabası

En iyi bebek arabalarından olan Wellgro amortisör alüminyum şasesi ile özel olarak tasarlanmış ve şık bir modeldir. Portbebe olarak kullanılabilme imkanı ile ana kucağı/oto koltuğu ve taşıma olarak kullanabilirsiniz. Kademeli tentesi, tek noktadan merkezi kilit sistemi, portbebe için özel süngerli yatağı, dolgulu tekerlekleri ile bebeğinizin konfor ve rahatlığını ön planda tutmuştur.

Kahverengi wellgro golden horn q3 travel sistem bebek arabası

Çıkarılıp silinebilen özel kumaşı, boyunuza göre ayarlayabileceğiniz ergonomik olarak tasarlanmış itme kolu, çift güvenlik sistemi, özel biberon cepleri, ayarlanabilen ister dik ister yatma pozisyonu olarak kullanacağınız sırt dayanağı mevcuttur. Ekstra iç ped, 5 noktada emniyet kemeri ve 20 kg kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Fiyatına göre kalitesi ile tartışılmaz ürün olmasından dolayı kullanıcılarından birçok olumlu yorum almış en iyi bebek arabası tavsiyelerindendir. (Fiyatı: 960 TL civarında)

3-Quinny Zapp Xtra Bebek Arabası

Bebek Arabası Tavsiye

Bebeğinizin 3,5 yaşına gelene kadar sorunsuz olarak kullanacağı, hafifliği, yüksek manevrası, çift yönlü kullanımı, tam yatabilen oturma ünitesi ile yüksek konfor sağlayan bebek arabalarındandır. Baston puset kadar hafif ve kolay katlanabilen, 3 tekerlekli bir modeldir. Ön ve arkaya dönük olarak kullanabilen çift yönlü oturma ünitesi, 360 derece dönebilen ve kitlenebilen fren emniyeti, ayarlanabilen ayak desteği, 5 aşamalı olarak kullanacağınız sırt ayarı, kullanım kolaylığı açısından ayarlanabilen tutma sapı bulunmaktadır. 3 tekerlekli olması ile tek elle bile kolayca bebek arabasını kapatabilirsiniz.

Emsallerine göre biraz pahalı olsa da kalitesine değer ürünlerdendir. Bagaja sığabilen en küçük bebek arabası ödülünü de almış olan bu marka kullanıcılarından pratik ve kullanışlı olması, hafif olması, tekerleklerinin hepsinin çıkabilmesi ve kumaşının kolayca çıkarılıp temizlenebilen cinsten olması yönünde çok sayıda olumlu yorumlar almıştır. En iyi bebek arabası tavsiyelerindendir. (Fiyatı: 1.700 TL civarında)

bebek arabası
Bebek Arabası Tavsiye

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir