En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi

su arıtma cihazı tavsiye

En iyi su arıtma cihazı ile içindeki kireç ve klorlardan kurutularak ph değeri doğal suya en yakın olan mineralli suları tüm vitaminleriyle elde edebilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazı hangisi?

Başlıca içeceğimiz olan suyu temiz olarak ve en sağlıklı şekilde doğal kaynaklardan çıktığı gibi tüketmek maalesef ki günümüzde bir hayli zordur. Gerçek kaynaklardan çıktığı gibi evimize ulaşmayan içme suları çok çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Vücudu hassas olanlar için bu durum daha da dikkat edilmesi gereken hassas bir konudur. Bu yüzden içme suyu minerali bozulmadan en sağlıklı ve temiz bir şekilde arıtma cihazları sayesinde tüketmiş oluruz. Eskiden belli başlı arıtma cihazları ya da su arıtma filtreleri olsa da her geçen gün ihtiyacın artmasıyla çok çeşitli markalarla su arıtma cihaz ve filtreleri mevcuttur.   Suların her geçen gün kirlenmesi ile piyasada çok çeşitli firmalar yer almaktadır. Hal böyle olunca da en iyi su arıtma cihazı hangisi diye düşünülmektedir.

En İyi Su Arıtma Cihazını Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

En iyi su arıtma cihazını seçerken dikkat etmemiz gereken bir takım hususlar vardır.  Bunlar cihazın plastik kalitesi, filtre kalitesi, filtre sayısı, tank yapısı gibi hususlardır. Bu hususları tek tek ele alacak olursak su arıtma cihazının plastik kalitesi polietilen plastik olmalı, en iyi plastikten üretilmelidir. Çoğu firmalar cihaz üretiminde atık plastik kullanmaktadır. Bu durumda su arıtma cihazının yosunlaşmasına, içinde bakteri oluşmasına yol açmakta ve çeşitli hastalıkların oluşumuna neden olmaktadır.

Su Arıtma Cihazlarında Doluluk Oranı

Su arıtma cihazlarının filtre kalitesi ve doluluk oranı da oldukça önemli bir etkendir. Karbon filtrenin %90 doluluk oranı ile %20-%30 doluluk oranları arasında bazı farklar bulunmaktadır. Doluluk oranı düşük cihazı alırsanız cihazın arıtımı sağlıklı olarak yapması için 1-2 ayda filtreyi değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde temiz su içmek yerine çok daha pis su elde etmiş olursunuz. Su arıtma cihazlarına istediğiniz filtreyi takarak damak tadınıza göre suyu içebilirsiniz. Mineral filtresi, alkali filtre, ultraviyole ışınlarından geçmiş infrared filtre satın alarak cihazınızı oluşturabilirsiniz. Su arıtma cihazının tank kalitesinin sağlık açısından çelik ve paslanmaz olması önemli bir ayrıntıdır. Su tankının plastik yada paslanır olması suyun tankta beklemesi ile bakteri oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu da sağlık açısından sakıncalı bir durum meydana getirmektedir.

Su Arıtma Cihazı Pompalı mı Pompasız mı olmalı?

Seçeceğiniz ürünü alırken bulunduğunuz yerdeki su basıncını da göz önünde bulundurmalısınız. Suyun basınç ve tazyik durumuna göre pompalı ya da pompasız modelleri tercih etmelisiniz. Çeşmenizi açtığınızda suyun tazyikli akmıyorsa su basıncınız düşük demektir ve bu durum da sorun yaşamamanız adına pompalı su arıtma cihazlarını seçmeniz gerekmektedir.

Su arıtma cihazının firmasının hangi ülkenin üretimi olduğuna ve sağlık bakanlığı onaylı ekipmanlarının kullanılmasına da dikkat etmekte fayda vardır. Fiyatı ucuz diye cihazı almak ileride sizin başınız ağrıtacak arıza ve sıkıntılara yol açacaktır. Suyun kaliteli olması için ph değerinin 7 seviyesinde ve suyun mineral apısının bozulmadan arıtma işleminin yapılması gerekmektedir. Tüm bunların yanında alacağınız su arıtma cihazının servis ağının yaygın olarak bulunmasına özen gösterin. Montaj, arıza, filtre gibi etkenlerin sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapılması için önemli bir husustur.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisidir?

Royal Green Soft Modeli 8 Filtreli Su Arıtma Cihazı

en iyi su arıtma cihazı hangisi
Royal Green Soft Sur Arıtma Cihazı öngörsel

Tüm parçaları NSF, Water Quality ve FDA onaylı Türkiye’ de ilk yeşil teknoloji kullanılarak üretilmiş cihazdır. 5 numaralı plastik yapısı ile sağlıklı ve organik hammaddeden oluşmaktadır. Membran Filtre kullanılmış ve pompasız ters ozmos su arıtma cihazdır. Mineral, Alkalin, Detox gibi filtreleri ile 8 aşamadan meydana gelmektedir. Suyun doğal mineral yapısını bozmadan ve 8.5 değerinde su sağlar.  Elektrik ile çalışmamaktadır. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi, tatlandırıcı ve aroma gibi ek şeyler bulundurmamaktadır.

Özellikle hamile, bebek ve hassas hastalar için kullanımda tavsiye ederiz. 12 L paslanmaz ve çelik su tankı bulunmaktadır. Günlük 300 Lt su üretim kapasitesi vardır. 81 ilimizde de servis ağı mevcuttur. Türk mühendisler tarafından tasarlanmış olan cihaz yüksek performans ile tüm testlerden geçirilmiştir. Fiyatına değer, kullanıcılarından olumsuz bir yorum almamış ve çok beğenilen en iyi su arıtma cihazlarındandır. Bu modelin bir üst segmenti olarak 9 aşamalı olanları da şimdilerde piyasada yer almaktadır. (Fiyatı: 1.500 TL civarında)

İhlas Aura Cebilon Su Arıtma Cihazı

Tüm parçaları hijyenik özelliğe sahip NSF onaylıdır. Şebeke suyunu çamur, tortu, kum, pas, kötü kokudan arındırarak sağlıklı içme suyu haline dönüştürür. Ters Osmoz teknolojisi ile suyunuzu zararlı bakteri ve virüslerden arındırarak mineral değeri ve ph değeri yüksek lezzetli sular elde eder. 5 farklı filtreleme sistemi mevcuttur. Uzun ömürlüdür. Fiyatı ile herkesin bütçesine hitap eden, servis ağının her ilde bulunmasıyla en çok beğenilen en iyi su arıtma cihazlarındandır. Tüm Dünyada satışa sunulan ve memnun kalınan bir firmadır. Malzemeleri oldukça kaliteli, dayanıklı, hijyenik ve sağlıklıdır. Şık tasarımı ve kullanım kolaylığı ile tartışılmaz ürün kalitesiyle kullanıcılarından tam not almış bir cihazdır. (Fiyatı: 1.300 TL civarında)

Türk-Su Arıtma Cihazı

Tek Türk su arıtma cihazı olan firmanın 8 filtreden oluşan su arıtma cihazı sudaki mineralleri tanıyarak kaliteli su elde etmektedir. Suyun ph seviyesine dikkat eden asit-baz dengesini kontrollü olarak sağlayan bir üründür. Detoks filtresi ile diyet yapanlara yardımcı olmaktadır. Suyun lezzetine varacağınız bu cihaz 2 yıl garanti kapsamındadır. En son teknoloji ile üretilmiş ve dizayn edilmiştir. Müşterilerin gözdesi olan bir üründür. Türk malı olması yönüyle de servis konusunda sıkıntı yaşamadan kullanabilir ve arıza, filtre değişimi gibi hususlarda hızlı sonuçlar alarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fiyatının uygunluğunun yanında suyun damağınızda bıraktığı yumuşaklığı ile unutulmayacak lezzetinin tadına varacağınız en iyi su arıtma cihazlarındandır. (Fiyatı: 1.000 TL civarında)

Su Arıtma Cihazında Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir

Doğada bulunan her su kaynağı insanların içilmesi için uygun değildir. Suyun içilebilmesi için belirlenmiş bazı kriterlere sahip olması gerekmektedir. Türkiye’de içilebilir suyun hangi özelliklerde olması gerektiğini Türk Standartları Enstitüsü (TSE) belirlemektedir. Evlerde, ofislerde, hastahanelerde daha doğrusu musluktan akan suyun kullanıldığı her yerde sürekli olarak kullanılan özellikle içilen çeşme suları çok önemli sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.Musluktan akan şebeke suyunda bol miktarda kireç ve klor bulunması sağlık açısından ne kadar tehlikeli olduğunu göstermektedir.

Suyun sağlıklı olup olmadığı anlamak için suda bulunan kireç miktarına ve suyun asıl kalitesini belirleyen ph seviyesine bakılmalıdır. Kullanmış olduğunuz suyun ph değeri 7,5 ve üstünde ise sağlıklı su olduğu kabul edilir. Sağlıklı suyun içeriğinde mineral bulunmalıdır. İçeriğinde mineral bulunmayan su saf sudur ve saf suyun hiç bir özelliği yoktur.

Son yıllarda insanların su kullanımı hakkında bilinçlenmesi ve şebeke suyunu kullanmayı tercih etmemesi hazır pet şişelerde su satın almaya yönlendirmiştir. Uzun vadede hazır su almak ekonomik olarak fazla maliyetlidir. Kaliteli ve sağlıklı su içmenin en ekonomik yolu su arıtma cihazı kullanmaktır. su arıtma cihazında bulunması gereken özellikler nelerdir  ? İyi bir su arıtma cihazı nasıl olmalıdır ? Su arıtma cihazları hakkında bilinmesi gereken tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Standart kalitede olan su arıtma cihazı genel olarak 5 aşamalıdır. Su arıtma cihazı satın alırken 5 aşamalı arıtma yaptığı için çoğu cihazda mineral filitresi bulunmamaktadır. Mineralsiz su içmenin hiç bir faydası olmadığı düşünülürse mineral filtrenin de içinde bulunduğu 6 aşamalı bir su arıtma cihazı en uygun seçim olacaktır. Arıtma cihazının filitre sayısı arttıkça suyun faydaları artacağı gibi cihazın maliyeti de artacaktır. Filitre değişim masraflarını söylemeye gerek yok sanırım.

Sağlıklı su için arıtma cihazının filitresini teknik servisin önerdiği zaman aralıklarında mutlaka değiştirmelisiniz. Zamanında değiştirilmeyen filtreler suyun bakteri üretmesine neden olur bakteri olan su içmekte sağlık açısından tehlikelidir.Özellikle evde küçük çocuklar var ise mineralsiz ve alkali olmayan su içmeleri gelişimlerini olumsuz yönde etkilemektedir. Arıtma cihazında mineral ve alkalin filitresinin olmasına gerekir.

Su arıtma cihazının kalitesinden bahsedebilmek için öncelikle cihazın hangi ülkede üretildiğine bakmalıyız. Su arıtma cihazınız Çin malı olmadığı sürece sorun yoktur. Su arıtma cihazı insanların sağlıklı su içmeleri düşünülerek üretilmesi gereken cihazlar olmalıdır.

Su arıtma cihazını satan firmanın mutlaka teknik servisi olmalıdır. Aksi halde filitre değiştirme vakti geldiği zaman aynı marka yedek parçayı bulmakta zorluk çekme ihtimaliniz yüksektir.

Unutmayın ! Sağlıklı su içmek için tüm standartlara uygun olan su arıtma cihazını kullanmalısınız.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir