Hangi Marka Robot Süpürge Almalıyım?

Hangi marka robot süpürge almalıyım

Hangi Marka Robot Süpürgeyi Almalıyım?

Gününün çoğunu dışarıda geçiren ve ev işi yapmaya vakti olmayan kişiler için robot süpürge önerilir. Akıllı bir sistem sayesinde vakum robotları, süpürme ve silme gibi temizlik işini fiilen gerçekleştirebilir. Kullanıcının yükünü azaltır ve evi her zaman temiz tutar. Robot süpürgeler, hayatlarını daha rahat ve işlevsel hale getirmek için teknoloji ürünlerini kullanmak isteyenlerin en popüler ürünlerinden biri olurken, evini temizlemeye vakti olmayanların da hızlı bir yardımı oluyor.

 

Akıllı haritalama gerçekleştiren, otomatik olarak şarj olan, bir uygulama aracılığıyla kontrol eden ve sessiz çalışan birçok robot elektrikli süpürge modeli vardır. Çocuklu ve evcil hayvanlı evler için güvenlik kilitli modellerimiz de mevcuttur. Vakum robotu seçiminde model ekipmanın yanı sıra tasarım da önemli bir rol oynar. Birçok başarılı marka, hem işlevsellik hem de tasarım açısından oldukça zengin cihazlar üretiyor. Ev hanımları ya da çalışan hanımlar en iyi robot süpürge hangisi ise onu almak isterler. Piyasada satılan tüm robot süpürgeler iyi olmadığı gibi bazıları da çok kötü özelliklere sahiptir.

 

Robot Süpürgeler ve Modelleri

En iyi robot süpürge markalarından biri olan Xiaomi, kullanıcıların hayatına kolaylık getiren birçok başarılı robot süpürge modeli üretmiştir. Xiaomi Mi Akıllı Robot Süpürge Mop 2 Pro, işi bitirdiği için evinizin temizliğinde gözle görülür bir fark yaratır. Çeşitli zemin yüzeylerinde takılmadan gezinebilen bu model, ihtiyacınız olan temizlik türünü seçmeyi kolaylaştıran üç farklı temizleme moduna sahiptir. Süpürme, paspaslama, vakumlama ve ovma işlevlerine sahip bir model. Ev temizliği için gereken performansı tam olarak gösterir. Robot süpürge tavsiye verildiğinde ilk duyduğunuz marka xiaomi olmaktadır. Çok fazla modelde robot süpürge üretimi yaptığı için her bütçeye ve her sınıftan insana hitap etmektedir.

 

Model çokluğundan da kaynaklandığı düşünülen en iyi robot süpürge markası Xiaomi ve Roborock arasında karar verilememektedir. İki marka da en iyi modelleri ve en uzun kullanım sürelerini sunmaktadır. En popüler robot süpürge markası Roborock S6 Max Dual Robot Süpürge, çift kamera ile yapılıyor. Bu, en küçük toz ve dökülmelerin bile tespit edilmesini ve temizlenmesini kolaylaştırır. İyi emiş gücüne sahiptir ve sessizdir. MOP işlevleri çok verimli değildir. Lütfen temizlik konusunda titiz olan kullanıcıları memnun edemeyeceğinizi unutmayın. Diğer bir dezavantaj ise programlama dilinin Türkçe olmamasıdır. Bunun dışında süpürme zahmetini ve yorgunluğunu ortadan kaldıran, evin zemininde toz bırakmayan ve kullanıcılardan büyük beğeni toplayan son teknoloji robot süpürgedir.

 

Temizlik kabiliyeti robot süpürgenin markasına ve kalitesine göre değişir elbette ama daha iyi temizlik yapana kadar yeni tercihiniz robot süpürge diyelim. Belirli alanları temizlemeyi istediğiniz gibi programlayabilirsiniz. Temizlik işi yapılırken herhangi bir çabaya gerek yoktur. Tozu arar, temizlenecek alanları belirler ve siz evde olsanız da olmasanız da görevli biri gibi temizlik bitene kadar durmaksızın çalışır. Şarjı bitse dahi bir şarj istasyonuna gidip şarj olarak temizlemeye devam edecektir. Kullanıcılar vakum robotundan çok memnunlar. Sadece bazı markalar temizlik paspasları söz konusu olduğunda kalite eksikliği hakkında konuşulmaktadır, ancak genel olarak incelemeler tüm süpürgeler hakkında çok olumlu olmuştur.

 

En iyi robot süpürge markasından biri olan marka da roidmi’dir. Roidmi, akıllı çöp istasyonu özellikleri ile diğer robot süpürge modellerinden farklıdır. Yeni nesil robot vakum, temizlik sırasında hazne dolduğunda istasyona geri döner. İstasyondaki çöpü boşalttıktan sonra, temizliğe kaldığınız yerden devam eder. Güçlü emiş gücüne sahiptir ve yeterli temizleme gücü sağlar. Yeni nesil bir lazer tarama sistemi, çevredeki engelleri algılar ve ideal haritalama sağlar. Derinlik sensörü, birçok robot vakum modelinden daha gelişmiştir. Ayrıca havadaki virüsleri ve mikroorganizmaları yok eden bir sterilizasyon işlemine tabi tutulmuş olması da büyük bir özelliktir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir