3 En İyi Sessiz Vantilatör Tavsiye

En sessiz vantilatör tavsiye

Sessiz Vantilatör Tavsiyesi

Vantilatörler, sıcak havaların en büyük yardımcısı. Piyasada onlarca çeşit vantilatör bulunuyor. Ayrıca vantilatörler oldukça farklı fiyatlardan satılabiliyorlar. Haliyle pek çok birey hangi vantilatörü almalıyım ? sessiz vantilatör tavsiye ? vantilatör modelleri nelerdir? gibi pek çok soruda bulunabiliyorlar.

Vantilatörler her ne kadar çok ucuz da olsa hayal kırıklığı yaşamamak için iyi bir pazar araştırması ve incelemesi gerekiyor. Çünkü bazı vantilatörler aynı çalışma mantığına ve etkiye sahip de olsa pazarlama taktikleri sayesinde oldukça üst bir fiyattan satılabiliyor. Üstelik alacağınız vantilatörün sessiz bir vantilatör olması da çok önemli.

Çünkü vantilatörler  çok ses yaparlar. Elektrik tüketimi oldukça düşük ve fiyatı da ucuz olan vantilatörler hakkında bir yazı hazırlamak istedik Vantilatör modelleri, vantilatör alırken dikkat edilmesi gerekenler, sessiz vantilatör tavsiye gibi pek çok konu hakkında bu yazımızda bilgi bulabileceksiniz.

Vantilatör Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vantilatör seçimi yaparken en önemli etmen kullanacağınız mekana uygun bir vantilatör tercih etmenizdir. Küçük bir oda için sanayi tipi vantilatör almak çok da akıllıca bir iş değildir.

Kaç Tip Ev Tipi Vantilatör Bulunur ?

Eğer küçük bir odanız varsa ve sürekli masada çalışan biriyseniz masa tipi vantilatör olmak çok mantıklı olacaktır. Bu tip vantilatörler hem fazla yer kaplamaz hem de oldukça ucuzdur. Elektrik tüketimi çok azdır cebinizi kesinlikle yakmaz.

Ve size alabileceğiniz en kaliteli performansı sunar. Bunlara ek olarak Ayaklı Tip Vantilatör, Duvar Tipi Vantilatör, Tavan Tipi Vantilatör, Soğuk Buharlı Vantilatör gibi pek çok vantilatör modelleri bulunmaktadır.

Vantilatörde Tasarım Ürünler Var mıdır?

Vantilatör tavsiye yazımızda çokça merak edilen sorulardan birisi de tasarımlı vantilatörlerin olup olmadığı. Tasarımlı Vantilatör almak isteyenler evin boyutuna odanın hakim renklerine göre vantilatör tercih etmelidir.

Örneğin koyu renklerin hakim olduğu bir odada açık renkli bir vantilatör olmak çok mantıklı olmayabilir. Veya çok büyük bir oda için masa tipi vantilatör almanızda yine çok mantıklı olmayacaktır.

Kumandalı Vantilatörleri Tercih Etmeli miyim?

Ev tipi vantilatörler arasında oldukça tercih edilen uzaktan kumandalı vantilatörleri mutlaka değerlendirmeli ve incelemelisiniz. Siz uzanırken vantilatörün hızını ayarlamak rüzgar yönünü değiştirmek için ayağa kalkıp vantilatörün yanına gitmeniz gerekir.

Ancak kumandalı vantilatör modelleri arasında böyle bir zahmete hiç gerek yoktur. Televizyon kumandası gibi vantilatör kumandasını elinize alır ve dilediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz. Veya uykuya dalarsanız mod ayarlama seçenekleri ile  vantilatörü otomatik kapattırabilirsiniz.

Vantilatörler kullanıcıların çok da uzağında değillerdir. Bu nedenle vantilatörün çıkardığı ses oldukça önemlidir. Bu nedenle sizlere sessiz vantilatör tavsiye edeceğiz. Soğuk buharlı vantilatörler de oldukça tercih edilir durumdadır.

Vantilatörün su haznesine bir miktar soğuk su ve buz atarsanız eriyen buz soğuk buhar halinde vantilatörden çıkacak ve odayı bir nebze soğutacaktır. Hatta odayı bir miktar ısıtmak için su haznesine sıcak su bile ekleyebilirsiniz. Ayrıca su buharlı vantilatörlerde sinek kovucu tablet girişi de bulunmaktadır. Bu sayede vantilatörden çıkan buhar sinekleri de yanınızdan uzaklaştıracaktır.

En Ekonomik Ve Ucuz Vantilatör Nasıl Alınır ?

Bu vantilatör modellerinin ekonomik olmasının tek sebebi ucuz olması değil ayrıca uzun ömürlü ve kullanışlı olmasıdır. Ekonomik vantilatör seçimi yaparken cihazın rüzgar üfleme hızı motor gücü gibi özelliklerine dikkat etmelisiniz. Bu özellikler cihazın performansını doğrudan etkilemektedir.

En İyi 3 Sessiz Vantilatör Tavsiye

1- Raks SF-16

Raks firmasının üretmiş olduğu vantilatör modeli, sessiz çalışma prensibine sahiptir. Sessiz vantilatör tavsiye isteyenlere tavsiye edebileceğimiz çok kullanışlı harika bir ürün. Ayrıca firma vantilatörüne 5 yıl garanti vererek kalitesini kanıtlıyor. Ayrıca sıcak bir iklimde bulunuyorsanız ve çevrenizde sinek sorunu var ise Raks SF-16’nın sineksavar özelliği bulunduğunu
hatırlatmak isteriz. Ayrıca soğuk buhar üfleme özelliği ile odanızı bir miktar soğutmaya ve serinletmeye yardımcı olacaktır.

İyonizer özelliği uzaktan kumanda ile çalışabilme özelliği, 8 saat’e kadar zaman ayarlama imkanının bulunması, üç farklı rüzgar modu ve otomatik salınım fonksiyonu ürünün en çok dikkat çeken özelliklerindendir. Vantilatör modelleri arasında tavsiye edeceğimiz ilk modeldir.

2- Ufo ATSFI 121

En İyi vantilatör modelleri arasında ikinci sırada bulunan Ufo markalı vantilatör soğuk buhar özelliğine sahip iyonizerli bir serinlik veriyor. Sessiz vantilatör tavsiye isteyenlere tavsiye edeceğimiz en kaliteli vantilatörlerdendir. Ayrıca negatif iyon teknolojisiyle hava temizliği de sağlamaktadır. Led ekran, üç ayrı hızda nemlendirme çalışma seçeneği, salınım başlığı ile odanın tamamını soğutabilme özelliği, 1.5 litrelik nemlendirici haznesi ve kolay taşınım gibi özellikleriyle çokça tercih edilen bir ürün olmuştur.

3- Rowenta Turbo Silence Stand Extreme

sessiz vantilatör tavsiye
sessiz vantilatör tavsiye

Rowenta vantilör modelleri arasında tavsiye edebileceğimiz en iyi 3. vantilatör modelidir.

Sessizlik Teknolojisi : Hava akışı ne olursa olsun ultra sessizlik

Uzaktan Kontrol : Uzaktan Kumanda ile kolay ve zahmetsiz kullanım

Turbo Boost Fonksiyonu : Turbo Boost güçlü hava pozisyonu ile yüksek rüzgar hızı

Geniş Hava Difüzyonu : 120 dereceye kadar hava difüzyonu

Yönlendirme Ve Otomatik Salınım : Tüm odada geniş hava salınımı için otomatik salınım modu özelliği

Size tavsiye edebileceğimiz en iyi vantilatör modelleri listemizin sonuna geldik. Vantilatör modellerini internet sitelerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ürün fiyatları ortalama 50-300 TL arasıdır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir