3 En İyi Bebek Maması

Bebeğinizin beslenmesinde genel olarak tıbbi bir gereklilik olmadığı sürece bebek maması kullanmamanızı tavsiye ederiz. Anne sütü bebeğiniz için en doğal besindir. Ülkemizde gereksiz mama kullanımı yaygındır. Bunun nedenlerinden sadece biri ise bebeğinizin doymadığına doktor olmayan kişiler tarafından karar verilmesidir.

Anne sütünün olmadığı bazı durumlarda anne sütü yerine veya anne sütünün mamalar ile desteklenmesi için kullanılabilir. Bu karar bebeğinizin doktorunun görüşü alınarak verilmesi gereken kararlardandır. Bebeğinizin doyup doymadığına çok ideal bir yol olan, ayına göre yeterli kilo alması olduğunu unutmamalısınız. Çünkü gereksiz başlanan mama, bebeğinizin emmesini azaltarak anne sütü üretimini iyice düşürebilmekte, bazı durumlarda ise durdurabilmektedir. Mama içeriğinde soyalı ürünler tavsiye edilmez. Çünkü soyalı ürünler içerisinde GDO bulunmaktadır.

3 En İyi Bebek Maması Tavsiyesi

Bebek Mamaları İçerisinde;

A, C ve D vitamini, Kalsiyum, B6 ve B12 vitamini, Demir, Magnezyum, Potasyum ve Sodyum gibi vücut için temel gereksinimler bulunmaktadır.

Bebek Maması Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Su ve sabun kullanarak ellerinizi iyice yıkamalısınız

Isıya dayanıklı, cam biberon kullanımı önerilmektedir

Biberon, biberon kapağı ve emziği temiz su bulunan kapta en az 10 dakika kaynatmalısınız

Kaynatılıp ılıtılmış sudan (el değecek sıcaklıkta) biberona doldurun, mama kapağı üzerinde belirtilen ölçü kadar mamayı ekleyin, ağzını kapatarak iyice çalkalayınız.

Mamayı bebeğinize vermeden hemen önce hazırlamalı ve bekletmeden vermelisiniz

Bebeğinize verdiğiniz mama bitmemiş ise kalan mamayı kullanmayın ve dökün.

Fazla beslemek için 1 yerine 2 ölçek fazla mama kullanmamalısınız. Bu bebeğinize fayda yerine zarar verebilir ve bebeğinizin böbreklerini yorabilirsiniz.

Aptamil Bebek Maması

APTAMİL BEBEK MAMASI

Aptamil mamalarının sarı ve mavi kutuları piyasada yerini almaktadır. Sarı kutu bebek maması iştahı olmayan ve hazımsızlık sorunları olan bebekleriniz için önerilmektedir ve mavi kutuya göre daha farklı bir içeriği vardır. Mavi kutu normal bebeklere verilmekte, sarı kutuya göre demir oranı daha fazla fakat demir bebeklerde kabızlığa neden olabilmektedir. Bu yüzden gaz problemi ve kabızlığı olan bebeklerinize sarı kutu bebek mamasından verebilirsiniz. Bu mama hakkında annelerin yorumları, mamanın ekşimsi bir kokusu olduğu yönündedir. 1200gr fiyatı 59.00tl civarında satılmaktadır.

İÇERİĞİ;

Demineralize Peynir altı Suyu (Sütten)
Bitkisel Yağlar (Hurma Yağı, Kanola Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Ayçiçek Yağı)
Laktoz (Sütten)
Yağsız Süt
Prebiyotik Lifler
Peynir Altı Suyu protein konsantresi (Sütten)
Kalsiyum karbonat
Hayvansal Yağlar (Balık yağı)
Potasyum Klorür
Taurin
Bakır Sülfat
Manganez Sülfat
Potasyum iyodür
Sodyum Selenit
A,D,E ve C vitaminleri
B1,B2,B3,B6 ve B12 vitaminleri

Similac Bebek Maması

SİMİLAC BEBEK MAMASI

Similac mamaları, genelde anne sütü almayan bebeklere önerilir, Aptamil bebek mamasına göre kalorisi daha fazladır. Kullanıcı yorumlarına göre anne sütüne en yakın mamadır, hurma yağı içermediği içinde kabızlık sorunu nadir görülmektedir. Anneleri genel olarak memnun eden bir mama markasıdır. 1800gr paketi 37.00tl civarında satılmaktadır.

İÇERİĞİ;

Hurma Yağı içermeyen yağ karışımı
DHA ve Nükleotid
GOS (prebiyotik)
Karbonhidrat
Laktoz
B12
C, D, E, K vitaminleri

Töpfer Organik Bebek Maması

TÖPFER ORGANİK BEBEK MAMASI

Bu mamanın en önemli özelliği %95 oranında organik olması ve orta zincirli yağ asitlerine sahip keçi sütünden elde edilmiş olmasıdır.  Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için gerekli besin değerlerine sahip olan bu ürünün içeriğinde Omega 3 – 6, Polisakkaritler ve Amino Asit Kompleksi bulunmaktadır. İçeriğindeki besinler bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve alerji riskinin daha düşük olmasını sağlar. Bu mama Saanen cinsi keçilerden sağılan sütten elde edilmektedir. Bu mama hakkında birçok sitede oldukça olumlu yorumlar bulunmaktadır ancak Türkiye’de çok bilinmemesiyle birlikte tedarik sıkıntısı çekebilirsiniz. Bunun için eğer bu markayı kullanacak olursanız  internetten alıp stok yapmanız en mantıklısı olacaktır. 400gr paketi 46.00tl civarı bir fiyatla satılmaktadır.

İÇERİĞİ;

Laktoz
Glukoz
Sodyum
Potasyum
Klorür
Kalsiyum
Fosfor
Magnezyum
Demir
Çinko
Bakır
İyot
Selenyum
Mangan
A,D,C,E,K,B1,B2,B6,B12 Vitaminleri
Folik asit
Kolin
Inositol

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir