En İyi Powerbank Tavsiyeleri 2019

En iyi powerbank hangisi

En İyi Powerbank Tavsiyeleri

Sürekli kullandığımız akıllı cihazların en önemli problemi hiç kuşkusuz şarj problemleridir. Her hangi bir yerde şarjınız bitip telefonu şarj edecek bir nokta bulamıyorsanız burada powerbank size yardımcı olacaktır. Powerbank şarj olan ve şarj edilebilen bataryalara verilen genel isim. Yani taşınabilir bir şarj cihazı. Aslında cep telefonu bataryasından pek farkı olamayan powerbank’lerin şarj çıkış noktalarından elektriğe ihtiyaç duymadan akıllı cihazlarınızı şarj edebiliyorsunuz. Oldukça küçük olması nedeniyle çantanızda cebinizde her yerde taşıyabilecek bir büyüklüktedir. Powerbank’lerin şarj etme kapasiteleri birbirinden oldukça farklıdır. Bu nedenle telefonunuzun veya herhangi bir akıllı aygıtınızın şarj kapasitesinden büyük olmasına dikkat edin bu nedenle dışarıdayken bir kaç kere tam dolum yapabilirsiniz.

Hangi En İyi PowerBank Alınmalı

Powerbank satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Akıllı cihazınız için en uygun Powerbank’i almak için aşağıdaki tavsiyelerimize göz atın.

Kullandığınız cihazın mAh değerini öğrenin

mAh (miliamper/saat) miliamper cihazınızın şarj kapasitesinin ne kadar olduğunu gösterir. Cihazınızın şarj kapasitesini öğrenmek için akıllı cihazınızın bataryasını çıkartıp bakabilirsiniz. Powerbank alırken mAh değerinin yüksek olmasına dikkat edin. mAh değerinin yüksek olması akıllı cihazınızı birkaç defa şarj edebileceğinizi gösterir.

Powerbank cihazının mAh değeri akıllı cihazınızın mAh değerinden yüksek olmalı

Powerbank alırken akıllı cihazınızın şarj kapasitesi Powerbank bataryasının şarj kapasitesinden daha küçük olmalıdır. Örneğin telefonunuz 2000 mAh değerinde bir bataryaya sahip ise alacağınız Powerbank miliamper değeri minumum 5000 mAh olmalı. Aradaki ufak kayıpları da varsayarsak (Powerbank ısınması vb) Akıllı cihazınızı en az iki defa şarj edecektir. Powerbank’e çok daha fazla ihtiyaç duyuyor, çok fazla seyahat ediyor, şarj edebileceğiniz bir noktayı kolay kolay bulamıyorsanız
bu durumda en az 10.000 mAh değerine sahip bir Powerbank tercih edin. Böylelikle aradaki kayıplarla birlikte akıllı cihazınız en az 4 defa şar olacaktır. Ancak unutmamanız gereken bir şey daha var, mAh değeri arttıkça Powerbank ağırlığı ve büyüklüğü artar. Bu sebeple her zaman yanınızda taşıyamayabilirsiniz.

Powerbank miliamper değeri akıllı cihazınızın miliamper değerinden küçük olması durumunda telefonunuzu %100 şarj edemeden bataryanın şarjı bitecektir. Bu nedenle belkide Powerbank alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta Powerbank mili amper değeridir.

Aynı anda birden fazla cihazı şarj edebileceğiniz bir Powerbank alın

Birden fazla akıllı cihaza sahip olmanız durumunda veya birden fazla kişi için tek bir powerbank kullanacaksanız, (örneğin  arkadaşınızın da sizin powerbank’ınızı kullanması gibi) iki veya üç şarj çıkışlı powerbank almanızda fayda var. Bu nedenle aynı anda iki veya üç aygıtı birden şarj edebilirsiniz. Ancak bunun için çok yüksek miliamper değerine sahip Powerbank
almalısınız.

Şarj olurken kendini de şarj edebilen powerbank’ler alın

Bazı Powerbank’ler cihazlarınızı şarj ederken aynı anda kendini de şarj edebilmektedir. Bazen Powerbank’ınızın şarjı tükenmiş olabilir ve siz bunu farkedememiş olabilirsiniz. Bu tarz durumlar için aygıtınızı şarj ederken kendini de şarj edebilen bir powerbank almak yapacağınız en iyi seçimdir.

Powerbank’ın Led Uyarıları Olmalı

PowerBank’ın ne kadar şarjının kaldığını gösteren minik led ışıkları olmalıdır. Bu sayede Powerbank şarj durumunu takip edebilirsiniz.

En Güçlü Powerbank En Ağır Ve Büyük Olandır

Pek çok kişiye mili amper değerinin oldukça yüksek olduğu powerbank’ler satılmaktadır. Hatta bazıları powerbank’ın 100.000 mAh değerinde olduğunu iddia eder. 100.000 mAh değerine sahip bir powerbank aygıtınızı 40 defa şarj edebilir. Ancak bu kadar sevinmeyin,çünkü 100.000 mAh bir powerbank cihazı neredeyse 30 40 kg ağırlığında olacaktır. Ve küçük bir tüplü televizyon büyüklüğünde olacaktır. Bu nedenle powerbank satın alırken farklı kapasitelere sahip aynı ağırlıkta powerbank’lerin kesinlikle olamayacağınız bilmelisiniz.

TTEC PowerUp Jumbo 13.000 mAH

Oldukça kaliteli bir ürün.2 adet şarj çıkışı bulunuyor, bu sayede aynı anda 2 farklı cihazı şarj edebilirsiniz. 13.000 mAh değerine sahip bu sayede powerbank’ın şarj kapasitesi oldukça yüksek. 2000 mAh bir cihazı yaklaşık 5-6 defa tam doldurabilir. Powerbank aygıtını uzun seyahatlerde, dağda, bayırda, ofiste kısaca şarj noktasına erişemediğiniz pek çok yerde kullanabilmektesiniz. PowerUp Jumbo kendisi şarj olmadan önce cihazınızı şarj eden oldukça akıllı bir aygıt. Şarj etmek için telefonunuzu veya tebletinizi Powerbank’a taktığınızda ikisini de aynı anda şarj edebilmektedir. Üstelik 3.1 Amper çıkışıyla cihazınızı oldukça hızlı şarj eder. Led göstergeleri sayesinde cihazın pil durumunu görebilirsiniz. Power Up Jumbo Powerbank’te yüksek kalitesiyle bilinen LG bataryası bulunuyor. Cihaz tanıma özelliği ile takılan cihazın Android veya iPhone olduğunu anlayıp farklı çıkış gücüyle şarj edebilmektedir. Bu sayede cihazınıza aşırı yüklenmeden dolayı herhangi bir sorun yaşama ihtimali bulunmuyor.

Kullanımı oldukça basit. Kutudan çıkardığınız şarj adaptörünü,prize veya bilgisayara takarak şarj edebilirsiniz. Led ışıklı göstergeleri sayesinde cihazın pil durumunu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kullanacağınız mobil cihazların markaları ve modelleri hiç farketmez. Her iki farklı cihaz için de ayrı bir USB girişi bulunuyor.

Ürün Özellikleri

Pil Gücü : 13.000 mAh

Çıkış : 3.1 A (şarj aletinden daha hızlı şarj eder )

USB Çıkışı : 2 adet (2 cihazı aynı anda şarj edebilir)

Led’li Pil Durumu Göstergeleri : Var

Ağırlık : 296 gr

Şarj Edebildiği Cihazlar: USB’den şarj olabilen tüm cihazları şarj eder.

Telefonunuzu kaç kez full şarj eder ?

Power Up Jumbo Powerbank 13.000 mAh değerinde bataryaya sahiptir ki bu oldukça iyi bir rakamdır. Peki hangi cihazı kaç kere full şarj eder ?

İphone İçin,

İphone 7 için : 6 kez tam dolum

İphone 6 Plus ve 7 Plus için : 4 kez tam dolum

İphone 6 ve 6S için : 7 kez tam dolum

İphone 4 4S ve 5 5S için : 8 kez tam dolum

Samsung İçin,

Samsung Galaxy S7 edge Note 6 için : 3 kez tam dolum

Samsung Galaxy S6 S7 Note 3,4 ve 5 İçin: 4 kez tam dolum

Samsung Galaxy S4,S5,S5 Mini için : 5 kez tam dolum

Samsung Galaxy S3 S4 Mini için : 6 kez tam dolum

Diğer Telefonlar İçin,

LG G2,G3,G4,G5 için : 4 kez tam dolum

HTC One M8,M9 için : 5 kez tam dolum

Sony Xperia Z1,Z2,Z3,Z4,Z5 için : 4 kez tam dolum

General Mobile Discovery 1,2 İçin : 6 kez tam dolum

Xiaomi 10400 mAh

en iyi powerbank

Xiaomi Powerbank 10.400 mAh değerine dahip oldukça kullanışlı bir ürün. Powerbank kullananlar arasında en çok tercih edilen Powerbank’lerden biri olan Xiaomi Powerbank’ın bataryası LG ve Samsung Bataryasından oluşuyor. 10.400 mAh şarj kapasitesiyle pek çok cihazı aynı anda birden fazla kez doldurma imkanı tanıyor. Ayrıca şarj durumunu gösteren Led ışık göstergeleri de
bulunmaktadır. Alüminyum kasaya sahip Xiaomi Powerbank suya ve darbelere karşı oldukça dayanıklı Üreticilerin belirtiğine  göre yaklaşık 50 kg basınca kadar dayanıklı bir Powerbank. Şarj çıkışına cihazınızı bağladığınızda telefon markasını algılayarak telefona göre çıkış gücü ayarlamaktadır. Bu sayede aşırı ısınma sorunları yaşanmamamktadır. 2.1 A çıkış hızıyla pek çok
aygıtı şarj aletlerinden daha hızlı şarj edebilirsiniz. Tek çıkışı bulunan powerbank sade basit ve hızlı şarj isteyen kişiler için oldukça ideal.

Ürün Özellikleri,

Pil Gücü : 10400 mAH

Çıkış Hızı : 2.1 A (Hızlı şarj)

USB Çıkışı : 1 Adet

Led Pil Durumu Göstergeleri : Var, bulunuyor

Ağırlık : 250 gr

Şarj Edilebilen Cihazlar : USB’den şarj edilebilen tüm cihazları şarj eder

Telefonu Kaç Kez Full Şarj Eder ?

Xiaomi Powerbank 10400 mAh gücüyle birden fazla cihazı bir kaç kere şarj edebilir.

İphone İçin,

İphone 7 için : 5 kez tam dolum

İphone 6 Plus ve 7 Plus için : 3 kez tam dolum

İphone 6 ve 6S için : 6 kez tam dolum

İphone 4 4S ve 5 5S için : 7 kez tam dolum

Samsung İçin,

Samsung Galaxy S7 edge Note 6 için : 2 kez tam dolum

Samsung Galaxy S6 S7 Note 3,4 ve 5 İçin: 3 kez tam dolum

Samsung Galaxy S4,S5,S5 Mini için : 4 kez tam dolum

Samsung Galaxy S3 S4 Mini için : 5 kez tam dolum

Diğer Telefonlar İçin,

LG G2,G3,G4,G5 için : 3 kez tam dolum

HTC One M8,M9 için : 4 kez tam dolum

Sony Xperia Z1,Z2,Z3,Z4,Z5 için : 3 kez tam dolum

General Mobile Discovery 1,2 İçin : 6 kez tam dolum

Philips DLP7800

2 Adet USB çıkışı bulunan Philips Powerbank 7800 mAh pil kapasitesiyle taşınabilir bir şarj cihazı.
Usb çıkışlarından biri 1 A diğeri ise 2.1 A değerinde. Ortalama şarj aleti hızında cihazlarınızı birden fazla kez şarj edebilirsiniz. Ortalama bir cep telefonunu 2 3 kez şarj edebilmektedir. Led ışıklı göstergeleri sayesinde cihazın şarj durumunu takip edebilirsiniz.Oldukça küçük boyutlarda olan Philips Powerbank, çantanızda hatta cebinizde bile kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Kutu içerisinde ilave olarak taşıma kılıfı ve USB kablosu bulunmaktadır. Philips Powerbank’i hem prize hem de bilgisayarın USB çıkışına takarak şarj dolumu yapabilirsiniz.

Ürün Özellikleri

Pil Gücü : 7800 mAh

Çıkış Hızı: 1 A ve 2.1 A

USB Çıkışı : 2 Adet ( 2 cihazı aynı anda şarj edebilirsiniz. )

Led Pil Duruöu Göstergesi : Var, bulunuyor.

Şarj Edilebilen Cihazlar : Usb’den şarj olabilen tüm cihazlar şarj eder.

Telefonu Kaç Kez Tam Dolum Yapar ?

Philips DLP7800 7800 mAh pil değeri bulunmaktadır. Powerbank’ı sık kullanmayan kişiler için
tavsiye edilebilir. Aynı anda 2 cihazı 1-2 kez şarj edebilir.

İphone İçin,

İphone 7 için : 3 kez tam dolum

İphone 6 Plus ve 7 Plus için : 2 kez tam dolum

İphone 6 ve 6S için : 4 kez tam dolum

İphone 4 4S ve 5 5S için : 5 kez tam dolum

Samsung İçin,

Samsung Galaxy S7 edge Note 6 için : 1-2 kez tam dolum

Samsung Galaxy S6 S7 Note 3,4 ve 5 İçin: 2 kez tam dolum

Samsung Galaxy S4,S5,S5 Mini için : 3 kez tam dolum

Samsung Galaxy S3 S4 Mini için : 5 kez tam dolum

Diğer Telefonlar İçin,

LG G2,G3,G4,G5 için : 2 kez tam dolum

HTC One M8,M9 için : 3 kez tam dolum

Sony Xperia Z1,Z2,Z3,Z4,Z5 için : 2 kez tam dolum

General Mobile Discovery 1,2 İçin : 4 kez tam dolum

Asus ZenPower ABTU005 10050 mAh

Kredi kartı boyutlarında oldukça küçük bir cihaz olan Asus Powerbank tek USB çıkışına sahip.
10050 mAh bataryası ile tek bir cihazı ortalama 4-5 kez tam dolum yapabilir. Pek çok renk çeşidi
bulunan aygıt 2.4 A çıkış hızıyla oldukça hızlı bir şekilde aygıtlarınızı şarj edebilir. Ufak hafif
bir Powerbank isteyenler için oldukça ideal

Ürün Özellikleri ,

Pil Gücü : 10050 mAh

Çıkış Hızı : 2.4 A

USB Çıkışı : 1 Adet

Led Pil Durumu Göstergeleri : Var, bulunuyor

Ağırlık : 215 gr

Şarj Edilebilen Cihazlar : USB’den şarj edilebilen tüm aygıtları şarj eder.

Telefonumu Kaç Kez Tam Dolum Yapar ?

Asus ZenPower 10050 mAh kapasitesiyle aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilmektedir.

İphone İçin,

İphone 7 için : 5 kez tam dolum

İphone 6 Plus ve 7 Plus için : 3 kez tam dolum

İphone 6 ve 6S için : 5 kez tam dolum

İphone 4 4S ve 5 5S için : 6 kez tam dolum

Samsung İçin,

Samsung Galaxy S7 edge Note 6 için : 2 kez tam dolum

Samsung Galaxy S6 S7 Note 3,4 ve 5 İçin: 3 kez tam dolum

Samsung Galaxy S4,S5,S5 Mini için : 5 kez tam dolum

Samsung Galaxy S3 S4 Mini için : 6 kez tam dolum

Diğer Telefonlar İçin,

LG G2,G3,G4,G5 için : 3 kez tam dolum

HTC One M8,M9 için : 4 kez tam dolum

Sony Xperia Z1,Z2,Z3,Z4,Z5 için : 3 kez tam dolum

General Mobile Discovery 1,2 İçin : 5 kez tam dolum

Seveceğinizi Düşündüğümüz Diğer Yazılar

Yazar Hakkında: Çağatay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.