En İyi Bebek Arabası

En İyi Bebek Arabası

Bebek arabaları bebeğinizi güvenli ve huzurlu bir şekilde taşıyabilmenizi sağlayan kullanışlı araçlardır. Günümüzde bebeklerin her açıdan güvenli ve konforlu seyahat edebilmesi için tasarlanan birçok bebek arabası modeli bulunur. Ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği en iyi bebek arabası modelleri arasından bir seçim yaparak kolayca kullanabilirsiniz. Birbirinden kullanışlı özellikleri bulunan bebek arabası modelleri ebeveynler için kolay kullanım sunarken aynı zamanda bebeklerin güvenliğini bir üst düzeye çıkarır. Çokça model arasından en kullanışlı bebek arabası modelini seçebilmek için bazı noktalara dikkat edebilir ve buna göre seçim yapabilirsiniz.

En İyi Bebek Arabası Markaları

Günümüzde bebek arabası modelleri üreten birçok marka bulunur. Ebeveynler bu markalar arasından bir seçim yaparak bebekleri için en kaliteli bebek arabası modelini belirleyebilir. Her marka kendi üretim anlayışına sahiptir. Bebeğiniz için güvenliği artırırken aynı zamanda konfor sağlayacak bazı bebek arabası markaları şunlardır:

 • Chicco
 • Bagi
 • Huggy
 • Maxi
 • Hamilton
 • Britax
 • Inglesina
 • Cybex

Baston Bebek Arabası Modelleri

Baston bebek arabası çeşitleri birçok ebeveyn tarafından yaygın olarak kullanılır. Standart bebek arabalarının bir alt grubu olan baston bebek arabalar normal bebek arabası modellerinden bazı özellikleri ile ayrılır. Baston bebek arabalar daha hafif ve kompakt tasarım çizgilerine sahiptir. Şehir içi kullanıma uygun olan baston bebek arabalar bebeğinizi güvenli bir  şekilde taşımanıza imkan tanırken aynı zamanda yer kaplamaz ve ağırlık yapmaz.  Güvenle tercih edebileceğiniz en iyi baston bebek arabaları şunlardır:

Chicco Lite Way

7 kilogram ağırlığı bulunan bu baston bebek arabası 15 kilograma kadar ağırlık taşıyabilir. Bebeğiniz doğduktan hemen sonra kullanabileceğiniz Chicco Lite Way tek elle katlanabilir ve kolayca taşınabilir. Tekerlekleri sabitlenebilen bu bebek arabası modeli taşıma aparatı ve 5 noktalı emniyet kemeri ile en iyi baston bebek arabası seçeneklerinden biri olmayı başarır. 4 tekerleği bulunan Chicco Lite Way yağmurluk ve ayak örtüsü ile bebeğiniz için konforu bir üst düzeye çıkarır.

Bagi Xero Autofolding

5.8 kilogram ağırlığına karşın 22.5 kilogram ağırlık taşıyabilen Bagi Xero Autofolding bebek arabası önerileri listelerinde üst sıralarda yer alır. Tek elle katlanabilen bu bebek arabası aynı zamanda otomatik de katlanabilir. Geniş sepeti ve 5 noktalı emniyet kemeri ile güvenliği, konforu üst düzeye çıkaran Bagi Xero Autofolding aynı zamanda otomobil koltuklarına uyumludur. Ayaklıkları ayarlanabilen bu baston bebek arabasının koltuğu da çeşitli şekillere ayarlanabilir ve böylece bebeğin konforu sağlanır.

Travel Sistem Bebek Arabaları

Bebek arabalarında travel sistem özelliği bebek arabasının otomobil koltukları ile uyumlu olması anlamına gelir. Aynı zamanda bu bebek arabası modellerinin oto koltuğu üzerlerinde yer alır. En iyi travel sistem bebek arabası modelleri bebeğinizin konforunu gözetirken aynı zamanda güvenle taşımanızı ve kolayca seyahat edebilmenizi mümkün kılar. Travel sistem bebek arabası tavsiye seçenekleri arasında yer alan bazı modeller şunlardır:

Yoyko City Şase

8.8 kilogram ağırlığıyla 20 kilogram ağırlık taşıyabilen bu bebek arabası modelini bebeğiniz doğduktan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. İki yönlü kullanımı destekleyen Yoyko City Şase tek elle katlanabilir. Aynı zamanda tekerlekleri sabitlenebilen bu bebek arabası oto koltuğuna da sahiptir. 5 noktalı emniyet kemeri, bileğe takılan sürüş güvenlik bandı, UPF 50+ koruyucu tente ve süspansiyonlu tekerlek özellikleri ile dikkat çeken Yoyko City Şase en rahat bebek arabası modellerinden biridir.

Kraft Lima

9.5 kilogram ağırlığı ve 15 kilogram taşıma kapasitesi ile dikkat çeken Kraft Lima yenidoğan kullanımına uygundur. İki yönlü sürüşü destekleyen bu bebek arabası modeli tek elle katlanabilir. Otomobil koltuğu da bulunan buy bebek arabasını tercih ederek modern ve gelişmiş özellikleri ile bebeğinizin güvenliğini sağlayabilir, kaliteli materyaller ile konforu bir üst düzeye çıkarabilir, aynı zamanda travel sistem sayesinde dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz.

Çift Yönlü Bebek Arabası Seçenekleri

Bebek arabası modellerinde iki yönlü kullanım ebeveynler açısından oldukça kullanışlı bir özelliktir. Bu özellik sayesinde bebek arabası istenildiği yönde kullanılabilir. Rahatlıkla tercih edebileceğiniz bazı çift yönlü bebek arabası modelleri şunlardır:

 • Joie Chrome: 11.6 kilogram ağırlığa ve 15 kilogram taşıma kapasitesine sahiptir. İki yönlü sürüşü destekleyen bu bebek arabası yenidoğan kullanımına da uygundur.

 • Kraft Pu: 9.95 kg ağırlığıyla 15 kilogram taşıyabilen bu bebek arabası iki yönlü kullanımı destekler ve kendi otomobil koltuğuna sahiptir.

 • Cybex Balios S Lüx: 11.7 kilogram ağırlığına karşın 22 kilogram ağırlık taşıyabilen bu bebek arabası seçeneği iki yönlü kullanılabilir ve yenidoğan kullanımına uygundur. Tam kapanabilen, tek elle katlanabilen Cybex Balios S Lüx modelini güvenle tercih edebilirsiniz.

Kabin Tipi Bebek Arabası Tavsiyeleri

Kabin tipi bebek arabaları uçak kabinlerine sığabilecek boyutlardadır. Bu bebek arabası modelleri modern mekanizmaları sayesinde katlanarak kabine sığabilecek kadar küçük bir boyut alır. Kabin tipi bebek arabası modellerinden sıklıkla tercih edilen Xiaomi Mitu 15 kilograma kadar ağırlık taşıyabilir. Tek elle katlanabilen ve yenidoğan  bebekler için kullanılabilen bu bebek arabası amortisör sistemine sahiptir. Aynı zamanda SPF 50+ koruyucu tentesi de bulunan Xiaomi Mitu 5  noktalı emniyet kemeri ve tek noktadan frenleme sistemi ile kabin tipi bebek arabası tavsiye listelerinde üst sıralarda yer almayı başarır.

İkiz Bebek Arabası Önerileri

İkiz bebek arabaları iki bebeğin aynı anda taşınabilmesini sağlayacak özelliklere sahiptir. En iyi ikiz bebek arabası modelleri arasında yer alan Chicco Ohlala Twin 8 kilogram ağırlığı ile 30 kilogram ağırlık taşıyabilir. Yenidoğan ikizler için de kullanılabilen bu model tek elle katlanabilir ve UPF 50+ koruyucu tenteye sahiptir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir