3 En İyi Tıraş Makinesi

Tüm erkeklerin belirli aralıklar ile yapmış olduğu aktivitelerin başında tıraş olmak geliyor. Bakımına özen gösteren ve şık olmaya önem veren erkekler için tıraş olmanın ayrı bir önemi vardır. Eski zamanlardan bu yana ustura ve jilet gibi aletler ile tıraş olunmaktadır. Ancak bu yöntemler cildin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olduğu için tıraş makineleri tercih edilmeye başlanmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile elektronik cihazlar içerisine kazandırılan tıraş makinelerinin avantajları saymakla bitmez.

Neden Tıraş Makineleri Tercih Edilmelidir?

Kısa sürede tıraş olmayı sağlayan tıraş makineleri, jel ya da su kullanım zorunluluğu olmadığı için her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özellikle her gün tıraş olan erkekler için bu özellik büyük bir avantaj sağlıyor. Bununla beraber, çok sık seyahat eden veya toplantılara giren kişiler için de birkaç dakika içerisinde tıraş olmak son derece önemlidir.

‘’ Tıraş makineleri neden tercih edilmelidir? ‘’ sorusuna verilecek ilk yanıt, tıraş makinelerinin zamandan kazandırmasıdır. Bunun dışında jiletle tıraş olma sonrasında ortaya çıkan kızarma ya da tahriş sorunu tıraş makinelerinde görülmez. Tıraş makineleri farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Doğru ürünü tercih etmek için iyi bir değerlendirme yapılması gerekmektedir.

Tıraş makinelerinin nerede, nasıl ve ne sıklıkla kullanılacağı önemlidir. Bununla beraber cilt tipi de doğru tıraş makinesi seçimi konusunda etkilidir. Tıraş makineleri kablolu ya da kablosuz olabiliyor. Şarj edilebilme özelliği taşıyan tıraş makineleri her an kullanıma uygun olmaktadır. Ayrıca ıslak – kuru kullanabilme özelliğine sahip tıraş makineleri de büyük kolaylık sağlamaktadır. En iyi tıraş makinesi tercih ederken dikkat edilmesi gereken özellikler şunlardır:

 Makinenin Tipi: Tıraş makineleri düz ve yuvarlak başlıklı olarak iki türe ayrılmaktadır. Sakalları düz çıkan, birbirine karışmayan ve kirli sakal kullanımını seven kişilerin düz başlıklı tıraş makinelerini tercih etmesini öneriyoruz. Sakalları farklı yönlerde çıkan kişiler ise yuvarlak başlıklı tıraş makinelerini tercih etmelidir. Diğer modellere göre daha esnek tıraş deneyimi sunmaktadır.

 Pil – Şarj Özelliği: Pilli tıraş makinelerinde düzenli pil kullanımı gerekmektedir. Diğer modellere göre daha az ısınan pilli tıraş makinelerinde sürekli pil değiştirmek sorun haline gelebilir. Pil yenileme sorunu ile uğraşmak istemeyenler şarjlı tıraş makinelerini kullanmalıdır. Şarj edilen tıraş makinesini elektrik kesilse bile kullanabilirsiniz.

Islak – Kuru Kullanım: Islak kullanıma uygun olan tıraş makineleri sudan etkilenmez. Bu modellerin temizliği çok daha kolaydır. Cildi hassas olan ve çabuk tahriş olan kişilere bu modelleri öneriyoruz. Cildi hassas olmayan kişiler ise kuru kullanıma uygun tıraş makinelerini kullanabilirler.

Tıraş olurken geçirilen zamanı daha konforlu ve keyifli hale getiren tıraş makineleri son dönemlerde büyük ilgi görmektedir. Beğeni ve ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz birçok model bulunmaktadır. Sizler için 3 en iyi tıraş makinesi tavsiye listesi hazırladık. Sizlerde tıraş makinesi tercihi konusunda zorlanıyorsanız,bu yazımız tam size göre! Sektörün en popüler ve kullanışlı 3 tıraş makinesi şöyledir:

1 ) Philips S 1070 / 04 Tıraş Makinesi

Philips S1070-04 Tıraş makinesi görseli

En çok tercih edilen ve en iyi tıraş makinesi olarak görülen Philips S 1070 tıraş makinesi ile pürüzsüz tıraşın keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. 3 döner başlığı ve 3 tıraş bıçağı bulunan ürünün ıslak çalıştırma özelliği mevcuttur. Hassas kesici özelliği ile cildinize asla zarar vermeyen cihazın şarj süresi 10 saattir.

45 dakika batarya ömrü bulunan ürün ile istediğiniz her yerde tıraşınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Cilt koruma sistemi de mevcut olan cihazın bıçakları kendiliğinden bilenmektedir. Ürünün başlıkları 3 ayrı yönde esnemektedir. Ürünün fiyatı 175 – 200 TL arasında değişmektedir. Benzersiz bir tıraş deneyimi yaşamak istiyorsanız, Philips S 1070 modelini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

2 ) Braun 3000 BT Serisi Tıraş ve Şekillendirme Makinesi

Braun 3000 BT Serisi Tıraş makinesi görseli

Braun serilerinden biri olan Braun 3000 BT tıraş makinesi, en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. 60 dakika şarj süresi olan ürünü şarjlı olarak 45 dakika kullanabilirsiniz. Hem ıslak hem de kuru kullanıma uygun olan ürün 3 en iyi tıraş makinesi arasına girecek özelliklere sahiptir. 3’ü 1 arada bakım sunan ürünü mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Cihazın başı kolay bir şekilde hareket ettirilebilmektedir. Bu sayede her uzunluktaki kirli sakalı elde edebilirsiniz. Bunun için beş tarak ataşmanından birini tercih etmeniz yeterlidir. Bıyıkların kolaylıkla şekil alması için kırpıcı aksesuara sahiptir. Bıçakları son derece keskin ve ömür boyu kullanıma uygundur.

Cihazda bulunan MicroComb teknolojisi sayesinde tıraş işlemiçok daha hızlı yapılabilmektedir. Bu sistem ile kısa sürede daha fazla tüyyakalanarak çekilir. Bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar. IPX7sertifikasına sahip olan ürün yüzde 100 su geçirmez özelliği ile dikkatçekmektedir. En iyi tıraş makineleri ‘nden biri olan Braun 3000 BT serisininpiyasa fiyatı 350 – 400 TL arasındadır.

3 ) Panasonic Es –SL33 – S503 Tıraş Makinesi


Panasonic Es –SL33 – S503 Tıraş Makinesi Şarj edilebilir

3 en iyi tıraş makinesi listemizin son sırasında Panasonic Es – SL33 – SL 503 model tıraş makinesi yer alıyor. 16 saat şarj olma süresine sahip olan ürünü 25 dakika boyunca kesintisiz kullanabilirsiniz. Kablosuz ve ıslak kullanıma uygun olan cihazın folyo başlığı dikkat çekiyor.

3’lü bıçak kesim sistemi sunan bu modelin LED gösterge ışığıda bulunmaktadır. Ürünün açılır – kapanır düzelticisi mevcut olup, yıkanabilir özelliğe sahiptir. Pürüzsüz bir tıraş deneyimi yaşatan Panasonic Es – SL33 –SL503 modelin piyasa değeri 250 – 300 TL arasında değişmektedir. Hem ekonomik hem de kaliteli bir tıraş makinesi arıyorsanız, bu model en ideal seçim olacaktır.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir