Elektrikli Süpürge Modelleri ve Fiyatları

En iyi elektrikli süpürge modelleri 2019

Evlerde olmazsa olmaz demirbaşlardan biri de elektrikli süpürgelerdir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber sektöre hayatı kolaylaştıran ürünler kazandırılıyor. Her geçen gün farklı modeller ile zenginleştirilen elektrikli süpürgeler, yaşam alanlarınızın daha temiz olmasına yardımcı oluyor. Kullanım fonksiyonlarına göre farklı özellikler sunan elektrikli süpürgeler arasından ihtiyacınıza uygun olan modeli tercih etmeniz konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. En iyi elektrikli süpürge modellerini anlatacağımız yazımız bir rehber niteliği taşımaktadır.

Hangi Elektrikli Süpürge Modelleri Tercih Edilmelidir?

Elektrikli süpürge almayı düşünen kişiler farklı özelliklere sahip modeller ile karşı karşıya kalırlar. Bu yüzden tereddüt edildiği için ‘’ Hangi elektrikli süpürge modelini tercih etmeliyim? ‘’ sorusu ile çok sık karşılaşıyoruz. Elektrikli süpürgelerin çalışma prensipleri temelde aynıdır. Ancak filtre sistemi, hava akışı, emiş gücü, motor gücü, hava wattı, enerji sınıfı, sesi, ergonomik yapısı ve toz toplama sistemi konusunda birbirlerinden ayrılmaktadırlar.

Tercih edilen elektrikli süpürgelerin pratik ve kullanışlı olmasına dikkat edilmelidir. Bu bağlamda, yüksek korumalı bir filtrasyona sahip modeller ön plandadır. Ürünün marka bilinirliği de bu aşamada son derece önemlidir. Garantili olan ve farklı aparatlara sahip elektrikli süpürge tavsiye edilmektedir. Tercih edeceğiniz elektrikli süpürgelerde dikkat etmeniz gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

hangi elektrik süpürgesini almalıyım

Emiş Gücü:Elektrikli süpürgelerin temel görevleri toz çekmektir. Bu nedenle iyi tasarlanan bir elektrik süpürgesinin emiş gücü yüksek olmalıdır. Watt olarak da ifade edilen emiş gücü yüksek elektrikli süpürgelerde iyi tasarlanan bir süpürge başlığı kullanılmış ise son derece iyi bir performans elde edilir. Emiş gücünün kontrol edilebildiği elektrikli süpürgelerde perde ya da koltuklarda emiş gücü düşürülerek tahribat önlenmektedir.

Hava Akışı: CFM de denilen hava akışı son derece önemlidir. Süpürülen kısımdan hazneye kadar olan hava akışının gücü CFM ile ifade edilir. Emiş gücü için hava akışının yüksek olması gerekmektedir. Daha iyi bir performans sağlamak için hava akışı yüksek olan modelleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Garantili Olup Olmadığı: Elektrikli süpürge alırken en çok dikkat etmeniz gereken kriterlerden biri de, ürünün garantisinin olup olmadığıdır. Malzeme kalitesi yüksek olan modelleri uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak herhangi bir nedene bağlı olarak arızalanan ürünlerinizi garanti kapsamında tamir ettirmeniz önemlidir.

Filtre Tipleri: Elektrikli süpürgelerde mikro ve hepa filtre olmak üzere iki filtre türü kullanılmaktadır. Mikro filtre genel anlamda tüm elektrikli süpürgelerde bulunmaktadır. Hepa filtreler sayesinde küçük toz ve polenler yakalanarak ortamın en iyi şekilde temizlenmesi sağlanır. Özellikle astım ve alerji hastalarının yaşadığı alanlarda kullanılması önerilmektedir.

En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyeleri

Elektrikli süpürge almadan önce en iyi elektrikli süpürge tavsiye yazımızı okumanızı öneriyoruz. Derinlemesine temizlik için en önemli araçlardan olan bu ürünü alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Ürünün markası, işlevleri, özellikleri ve fiyatı gibi bir çok kriteri göz önüne alarak hazırladığımız en iyi elektrikli süpürgeler aşağıda anlatılmıştır.

Bosch Runn’n Elektrikli Süpürge

Kompakt ve sağlam olması ile ön planda olan Bosch Runn’n elektrikli süpürge, en iyi elektrikli süpürgeler arasında yer alan önemli bir modeldir. Minimum bakım ile daima güçlü ve sessiz olan ürünün hem kullanımı hem de saklanması son derece kolaydır. 2019 yılının trendlerinden olmaya aday bu modelde yeni geliştirilen Hi Spin Motor sistemine yer verilmiştir. Bu sayede çok daha düşük enerji tüketimi ile mükemmel performans elde edilmektedir.

Üründe yer alan Easy Clean sistemi, toz hazinesi ile filtrenin temizliğini kolaylaştırmaktadır. Torbasız elektrikli süpürgelerden biri olan Bosch Runn’n modelinde sensor kontrol sistemi olduğu için ürünün performansı sürekli kontrol edilebilmektedir. A sınıfı enerjisi sayesinde yıllık elektrik tüketimi ortalama 28 kWh olmaktadır. Ürünün fiyatı indirimli olarak ortalama 900 – 1000 TL arasında değişmektedir.

Philips FC9925 / 07Marathon Ultimate A PlusAA Enerji Elektrikli Süpürge

Philips FC9925 / 07 elektrikli süpürge öngörsel

2022 en iyi elektrikli süpürge modelleri arasında yerini alan Philips FC9925 / 07, 650 Watt gücüne sahiptir. Sunduğu özellikleri ile sizlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz ürünler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yüzde 99,95 filtreleme özelliğine sahip olan ürünün ultra clean air hepa özelliği de bulunmaktadır.

Ürünün yıkanabilir filtresi olması sayesinde cihazı dilediğiniz zaman kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Tozların yüzde 99’unu hapsetme özelliği sayesinde alerjenlerin olmadığı temiz bir ortam sağlar. Philips FC9925 / 07 Marathon Ultimate elektrikli süpürge modelinin en önemli özelliklerinden biri de, sert zeminler ve halılar için özel aparatlarının olmasıdır. Ayrıca kontrollü boşaltma işlemi için ekstra ergonomik bir toz haznesi bulunmaktadır.

 

Ürün Philips markasının garanti kapsamındadır. Bu sayede herhangi bir sorun yaşadığınızda yetkili servis anında müdahale etmektedir. Ürünün piyasa değeri 5500 – 6000  TL arasında değişmektedir. Verilen ücrete değer özellikler sunan bu modelden memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

Arnica Pika ET14401 Elektrikli Süpürge

Toz torbasız özelliği kaliteli bir temizlik fırsatı sunan Arnica Pika, dikkatleri üzerine çeken nadir elektrikli süpürge modellerinden biridir. A sınıfı kaliteye sahip olan ürünün elektrik tasarruflu olması tercih edilme oranını artırıyor. 750Watt emiş gücü ile evinizin her köşesini derinlemesine temizleyen modeli gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Modern çizgisi ile her ortama uyum sağlayan Arnica Pika, ergonomik dizaynı ile ilgi çekiyor. Pratik kullanımı ile ön planda olan bu model sayesinde toz torbası çırpma ya da değiştirme gibi külfetler ortadan kalkıyor. Ürünün toz haznesi dışarıdan kolay bir şekilde kontrol edilerek istenildiği zaman çıkarılıp takılabilmektedir. Yüksek performanslı yeni süpürme ucuyla üstün performans gösteren ürünün fiyatı 2200 – 2500 TL arasındadır.

Arçelik S7585 Imperium Elektrikli Süpürge

Arçelik markasının en kaliteli ürünlerinden biri olan S7585 Imperium elektrikli süpürge, en iyi elektrikli süpürge modelleri arasında olmayı hak eden özellikler sunmaktadır. Ürün anti – statik toz haznesine sahiptir. Bu sayede tozların havada kalmasını engelleyerek haznede tutunma oranını azaltmaktadır. Böylece hazneyi çok daha rahat bir şekilde boşaltabiliyorsunuz.

Arçelik S7585 Imperium elektrikli süpürgelerde bulunan HEPA13 filtre, tozların yaşam alanlarınıza yeniden salınmasını engeller ve toz tutma performansını da artırır. Bu sayede üründen dışarı verilen hava yüzde 99’a kadar temizlenmiş olur. Ürüne eklenen Air vortex fırça tasarımı ile süpürge başlığı çok daha rahat hareket ettirilebilmektedir.

Üründe Tray Clean özelliği de unutulmamış. Bu özelliği kullanarak toz haznesini tek tuşla ve tek elle boşaltabiliyorsunuz. A sınıfı temizlik performansı ile etkili temizlik yapmanızı sağlayan Arçelik S7585 Imperium elektrikli süpürgeye 3000 – 3500 TL aralığında bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Rowenta RO7663 EA Silence Force Cyclonic Elektrikli Süpürge

Gelişmiş motor teknolojisi ile en iyi elektrikli süpürge modellerinden biri olan Rowenta RO7663 EASilence Force Cyclonic, üstün temizlik performansı sağlamaktadır. Torbasız elektrikli süpürgeler arasında yer alan modelin başlığı özel olarak üretilmiştir. Sizlere tavsiye edebileceğimiz önemli modeller arasında yer alıyor. Ürünün yüksek verimliliği ile dikkat çeken filtreleme teknolojisi, evinizde ya da ofisinizde biriken tozların yüzde 99,9’unu yakalamaktadır. Benzersiz performans özellikleri ile rakiplerine fark atan ürünün ultra sessiz motoru sayesinde kaliteden ödün vermeden etkili bir temizlik yapabilirsiniz. Sert zemin ve halılarda da aynı kalitede temizlik sağlayan ürünün fiyatı 3200 – 4000 TL arasında değişmektedir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir