En İyi Bebek Şampuanı

Evinizin en değerli üyesi ve hayatınızın en önemli mensubu olan bebekleriniz için daima en iyisini istemeniz çok doğaldır. Bebeğinin sağlığına önem veren aileler, bebeklerin kullanacakları her ürünü özenle seçmektedirler. Hem kaliteli hem ekonomik hem de güvenilir ürünleri bulmak kolay olmayabilir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak için gerekli araştırmaları yapıyoruz ve en iyi ürünler konusunda sizlere bilgi veriyoruz.

En İyi Doğal Bebek Şampuanı Hangisi?

Annelerin en hassas olduğu konuların başında bebek bakım ürünleri gelmektedir. Bebeklerin hem gelişimi hem de sağlığı açısından kullanılan ürünler son derece önemlidir. Özellikle temizlik amacı ile kullanılan şampuanların içeriğine dikkat edilmektedir.

 

Hassas bir cilde sahip olan bebekler için en iyi doğal bebek şampuanı tercih edilmelidir. Şampuanın içeriğinde alkol olmaması ve bebeklere zarar verecek kimyasallar barındırmaması gerekmektedir. Bu kriterlere uyan tamamen doğal bebek şampuanları kullanılarak bebeklerin genel temizliği gönül rahatlığı ile yapılmalıdır.

 

Bebekler doğduktan sonra kafalarındaki konak ya da kepeklerin temizliği için şampuanların soyucu etkisi artırılmaktadır. Bu durumda şampuanlara salistik asit ile benzeri kimyasallar eklenmektedir. Bebeklerin gözlerini yakan bu kimyasallar ciltlerini de tahriş etmektedir. Bu nedenle anne ve babaların şampuan alırken içeriğine dikkat etmeleri önerilmektedir.

 

Suyun kurutucu etkisini azaltacak seviyede nem oranına sahip olan en iyi doğal bebek şampuanı çok daha sağlıklıdır. Tüm bebeklerin banyo yaptırılırken ki huysuzlukları düşünüldüğünde şampuan seçiminin ne kadar önemli olacağı anlaşılmaktadır.

 

Bebekler için şampuan seçilirken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle ürünün organik yani doğal ve pH değerinin uygun olması önemlidir. Dikkat edilmeden alınan şampuanlar bebeklerin hem cildi hem de saç derileri için ciddi reaksiyonlar ortaya çıkarabilmektedir. Sağlıklı bir bebek bakımı sağlamak ve en iyi doğal bebek şampuanı seçimi için dikkat edilmesi gereken kriterler bulunmaktadır. Tercihinizi doğru bir şekilde yapabilmeniz için bebek şampuanı seçiminde nelere bakılması gerektiğini sizler için araştırdık.

 

En İyi Bebek Şampuanı Nasıl Seçilir?

Bebeklerin ciltleri yetişkinlere göre çok daha duyarlıdır. Bu nedenle özellikle kimyasal içerikli kozmetik ürünlerden çok çabuk etkilenebilmektedirler. Ancak bebeklere özel olarak hazırlanan en iyi bebek şampuanı seçimi ile bu gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır. Bunun için bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Yetişkinler için hazırlanan şampuanların içeriğinde gliserin, silikon ve paraben gibi değişik kimyasallar bulunmaktadır. Bu nedenle cildi kurutucu bir etki yaratmaktadır. Ancak doğal bebek şampuanı içeriği bebek cildine göre ayarlanmaktadır. Sabun içermediği için cildi kurutmaz ve bebeklerin saçları ile cildinin yumuşamasına katkı sağlar.

 

Bebekleriniz için en iyi bebek şampuanını seçerken öncelikle pH değerine bakmalısınız. pH değerinin nötr yani 7,5 olması gerekmektedir. Ayrıca çok köpüren şampuanların içeriğinde kimyasallar çok fazla olacağı için az köpüren şampuanları tercih etmelisiniz.

 

Satın alacağınız bebek şampuanlarının içeriğine mutlaka bakmalısınız. İçeriğinde alerjik reaksiyon yaratacak maddeler bulunan şampuanları tercih etmemelisiniz. Bununla beraber içeriğinde sabun koku oranının en az seviyede olması gerekmektedir. Piyasada birçok markanın bebek şampuanı mevcuttur. Bu şampuanlar arasında tercih yaparken önem vermeniz gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 

l Tüm bakım ürünleri konusunda hekiminize danışmanınızı öneririz. Bebeğiniz için daha sağlıklı seçimler yapmanız konusunda yardımcı olacaktır.

l Bebeklere özel olarak hazırlanan şampuanları tercih etmelisiniz.

l Piyasada en çok tercih edilen ve bilinen markaları kullanmalısınız.

l Alerjik reaksiyona karşı ürünü çok az miktarda kullandıktan sonra düzenli olarak kullanmaya başlayın.

l Paraben içermeyen şampuan olduğuna dikkat etmelisiniz.

l Alkolsüz şampuanları tercih etmelisiniz.

 

En değerli varlıklarınız olan bebekleriniz için en iyi doğal bebek şampuanı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıkladık. Tüm bu püf noktalara uygun olan en iyi doğal şampuanları sizler için araştırdık. Piyasada en ekonomik ve en güvenilir doğal şampuanlar ile ilgili bilgileri yazının devamında bulabileceksiniz.

 

Feradisin Doğal Bebek Şampuanı

Feradisin Doğal Bebe Şampuanı

2022 en iyi doğal bebek şampuanı tavsiye yazımızda ilk olarak Ecocert sertifikalı Feradisin bebek şampuanına yer veriyoruz. Bebekleriniz için ilk aydan itibaren güvenle kullanabileceğiniz şampuan doğal aktifler içermektedir.

 

pF seviyesi bebeklerin narin ciltleri için uyumlu olan ürünün doğal içeriği sayesinde bebeklerinizin vücut ve saç temizliği yapılmış olmaktadır. İçeriğinde birçok farklı bitki özü bulunan şampuanın doğallığa güvenebilir ve gönül rahatlığı içerisinde ürünü bebeklerinizde kullanabilirsiniz. Ürünün piyasa değeri 25 – 35 TL’dir.

Bübchen Kinder Shampoo Doğal Bebek Şampuanı

Bübchen Kinder Shampoo Doğal Bebek Şampuanı

Tamamen doğal bitki özlerinden oluşan Bübchen Kinder Shampoo, alkolsüz özelliği ile dikkat çekmektedir. Dermatolojik testlerden geçirilmiş olan ürün en iyi doğal bebek şampuanı arasında yer almaktadır. Ph değeri nötr olan şampuanın bebeklerinizin narin tenine herhangi bir zararı yoktur.

 

Almanya’da üretilmiş olan Bübchen Kinder Shampoo bebek şampuanını ilk aldığınızda küçük bir miktarını kullanarak alerjen etkiler yaratıp yaratmadığına bakabilirsiniz. Ancak ürünün alerjen etki yaratacak bir olumsuz yönü ile karşılaşılmamıştır. 400 ml Fiyatı 110 TL civarında olan üründen memnun kalacağınızı düşünüyoruz.

 

Chicco Baby Moments Doğal Bebek Şampuanı

Kalitesi ve göz yakmayan özelliği ile en çok tercih edilen doğal bebek şampuanları arasında yer alan Chicco Baby Moments özel formülü sayesinde bebeklerinizin hassas olan ciltlerini özenle temizler. İçeriğinde yer alan yulaf özleri sayesinde hem yumuşatıcı hem de rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

 

Şampuanın pH değeri nötr’dür. Bu özelliğinin etkisi ile gözleri yakmaz ve tahriş etmez. SLES, SLS ve paraben içermeyen formülü sayesinde bebeklerin ciltlerine ekstra bakım yapar. Klinik testlerden geçirilen şampuanın cilt alerji riski en aza indirilmiştir. 500 ml ürünün piyasa değeri 90 TL’dir. Bebeklerinizin sağlığı için Chicco Baby Moments bebek şampuanını tercih edebilirsiniz.

 

Farmasi Zeytinyağlı Doğal Bebek Şampuanı

Tamamen doğal zeytinyağı ile zenginleştirilen Farmasi bebek şampuanı, bebeklerinizin hassas cildine yumuşak dokunuşlar yapar. Şampuanın içeriğinde papatya özleri vardır. Bu sayede cildin yatıştırılması sağlanır ve cilt doğal nem dengesine kavuşturulur.

 

Paraben ve alkol içermeyen ve en iyi doğal bebek şampuanı değerlendirilen Farmasi zeytinyağlı bebek şampuanının pH değeri de cilde uyumludur. Bebeklere özel olarak hazırlanan Farmasi şampuanlar, anne ve babaların rahat bir nefes almasını sağlıyor.

 

Şampuanın içerisinde parfüm yoktur. Özel bir tasarım olan ürünün içerisinde zeytinyağının saf kokusu vardır. Bebeklerin saçlarını derinlemesine temizleyen şampuan saç derisinde oluşan konak kalıntılarını da yok eder. Piyasada bulunan şampuanlara güvenmiyorsanız ve yüzde 100 güvenebileceğiniz en iyi doğal bebek şampuanı arıyorsanız, Farmasi en ideal seçim olacaktır. 375 ml ürünün fiyatı 35 – 40 TL arasında değişmektedir. Hem ekonomik hem de kaliteli olan Farmasi zeytinyağlı şampuanı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

Unibaby Yeni Doğan Bebek Şampuanı

Özel formüller ile hazırlanan Unibaby bebek şampuanı, bebeklerin düğümlenen saçlarının kolay bir şekilde açılmasını sağlar. Ürünün içeriğinde Hindistan cevizi bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde anında bakım sağlayarak bebeklerinizin ciltlerinizi koruma altına alır.

 

En iyi doğal bebek şampuanı olarak değerlendirilebilen Unibaby şampuan içerisinde paraben, alkol ve silikon yoktur. Bu sayede bebeklerin cildinde tahrişe ve alerjiye neden olmaz. pH değeri ciltle uyumlu olan ürünü ıslak ve kuru saçlara rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 500 ml olanın piyasa değeri 20 TL olan ürünü uzun süre güvenle kullanabilirsiniz.

 

Nurse Harvey’s Organik Bebek Şampuanı

Anne ve babalar tarafından en çok tercih edilen ve en iyi doğal bebek şampuanı olarak değerlendirilen Nurve Harvey’s içerisinde tamamen doğal ürünler bulunmaktadır. Ürünün içeriğinde organik Aloe Vera, Hindistan cevizi yağı, Shea Butter, Frangipani ekstresi, papatya ve lavanta yağları vardır.

 

Bebeklerin temizliği kadar sebum dengesinin de sağlanması önemlidir. Bu dengeyi en iyi şekilde sağlayan Nurse Harvey’s bebek şampuanı, uygun pH dengesi ile hassas cilde sahip bebekleriniz için idealdir. Bebeklerin hem vücudunu hem de saçlarını derinlemesine temizleyen ürün tüm cilt reaksiyonlarını da engellemektedir.

 

Bebeklerinizin cildinde daha önce oluşan cilt sorunlarına da olumlu etkiler sağlayan Nurve Harvey’s doğal bebek şampuanı 200 ml olanı 35 TL’den satışa sunulmaktadır. Bebeklerinin güvenliğine ve sağlığına önem verenlerin bu ürünü denemelerini tavsiye ediyoruz.

 

Naturalive Doğal Bebek Şampuanı

Çocuklarınız için en doğalı sloganı ile hazırlanan Naturalive bebek şampuanı, en iyi doğal bebek şampuanı tavsiye listemizde yer almayı hak eden ürünlerden biridir. Kullanım sonrasında bebeklere doğal ve keyifli bir rahatlık sağlayan ürünün içeriğinde doğal portakal aroması bulunmaktadır.

 

Portakal özleri sayesinde hoş bir koku sağlayan Naturalive doğal bebek şampuanı, bitkisel temizleyici özelliği olan ham maddeler içermektedir. Memnun kalacağınızı düşündüğümüz 500 ml olan bu şampuanın fiyatı 45-50 TL’dir.

Siveno Doğal Bebek Şampuanı

Yüzde 100 doğal olma özelliği ile dikkat çeken Siveno, en çok tercih edilen en iyi doğal bebek şampuanı olmuştur. Saç ve vücut temizliğinde kullanılan ürünün doğallığına güvenebilirsiniz. İçeriğinde yeşil çay, Aynısefa ve papatya özleri bulunan ürünün bebeklerin saç derisini yumuşattığı bilinmektedir.

 

Köpük yapısı sayesinde kolay bir kullanım sağlayan Siveno yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Hipoalerjenik olan ürün içeriğinde gözlere zararlı olan kimyasallar bulunmamaktadır. 250 ml Fiyatı 65 TL civarında olan ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir