Peşinatsız Senetle Cep Telefonu Alınabiliyor Mu?

Ülkemiz yeni düzenlemeleriyle gelişme göstermeye çalışıyor. Bu düzenlemelerden biri de elektronik aletler ve cep telefonlarının alımı üzerine yapılan taksitlendirme hareketleri. Kredi kartının taksitlendirme imkanına sınırlandırma getirilmesiyle yeni senet yöntemi ortaya çıktı. Senet ile cep telefonundan tutunda ev eşyasına kadar elektronik birçok ürünü alabilme şansı yakalıyorsunuz.

Peşinatsız senetle cep telefonu

Peşinatsız senetle cep telefonu alabilme imkanı doğduğu için insanlar senet yönteminin daha cazip olduğunu ifade ediyor. İlginin artmasıyla birlikte birçok firma peşinatsız senetle cep telefonu satmaya başladı. Şimdi güncel bilgiler ışığında peşinatsız senetle cep telefonu veren firmaları aktaralım.

 

Peşinatsız Senetle Cep Telefonu Satan İlk Firma: Ev-kur

  Kredi kartının taksit sınırlandırılmasıyla dikkatler kefil istemeden peşinatsız senet imkanı sunan yerlere çevrildi. Müşterilerin refahını düşünen Ev-kur ev aletlerinden tutun da telefona kadar her ürününde kolaylık sağlamak amacıyla peşinatsız senet uygulamasına gidiyor. Cep telefonu almayı düşünenler, peşinatsız senet imkanıyla cep telefonu almak için Ev-kura başvuruyor. Hemen hemen her şehirde mağazası bulunan Ev-kur sağlamış olduğu imkan neticesinde binlerce insanın tercihi olmayı başarıyor. 18 yaş sınırlaması ile peşinatsız senetle cep telefonu alma imkanı sağlayan firma cüzi bir miktar faiz ekleyerek uzun vade imkanı sunuyor. Dilediğiniz her ürünü bulma ihtimalinin yüksek olduğu bu firma özellikle cep telefonu satışını yapmada zirvede yer alıyor. Beğenmiş olduğunuz bir cep telefonu elden teslim alarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İLGİLİ: Senetle Araba Almak

 

Mutlu Evim Mağazaları

  Birçok yerde bayiliği bulunan Mutlu Evim mağazası ev-kur gibi peşinatsız senetle cep telefonu imkanı sunuyor. Ancak Ev-kur minik bir faiz oranı eklerken Mutlu evim mağazası yüksek miktarda faiz ekleyerek telefon satışını yapmaktadır. Ayrıca Ev-kur gibi uzun vadeli imkanları bulunmamaktadır. Ayrıca Mutlu Evim, Ev-kur gibi alınan ürünü elden teslim etmemekte. Ürünü söylenilen adrese teslim ederek dolandırıcılığın önüne geçmek için uğraşıyor. Söylenen tarihte aldığınız ürün görevliler tarafından adresinize ulaştırılıyor. Görüldüğü gibi her firma farklı şartlarla karşımıza çıkıyor. Alınan ürün kadar tercih edilen mağaza da oldukça önemlidir.
  Ev-kur ve mutlu evim mağazalarından sonra peşinatsız senetle cep telefonu veren birçok mağaza bulunmakta. Bunlar: Teknosa, Samsung, Gold market, Bimeks gibi firmalardır.

Peşinatsız Senetle Cep Telefonu Almak İçin Aranan Şartlar Neler?

  Ülkemizde senetle satış yapan birçok firma bulunmaktadır ve her firma farklı şartlarla ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Genel olarak baktığımız zaman peşinatsız senetle cep telefonu alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor. Bu şart her mağazada aynıdır  Bunun yanı sıra bazı firmalar adresin gerçek olup olmadığını anlamak maksadıyla ürünü elden teslim etmemekte ve alınan ürünü bizzat adrese ulaştırmaktadır. Kimi firmalar ise güven duygusunu ön planda tutarak ürünü bizzat elden teslim etmektedir. Peşinatsız senetle alınan ürünün hangi vadelere bağlandığı ise yine farklılık göstermektedir. Bazı firmalar 1 yıl gibi kısa bir vade imkanı sunarken bazı firmalar da 48 taksit imkanıyla uzun vade imkanı sağlıyor.  Bu imkanlar çerçevesinde rahatlıkla cep telefonunuzu alabilirsiniz. Firmaların sağladığı imkanlara göz attığımız zaman sadece cep telefonu için imkanların sınırlandırılmadığını görüyoruz. Ev aleti, beyaz eşya gibi ürünlerde de aynı imkanlardan yararlanmak mümkün.

pesinatsiz-senetle-telefon-almak
  Peşinatsız Senetle Telefon Alabilmek İçin Ne Yapılmalı?
  Cep telefonu almaya karar verdiniz ancak ilk olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız yardımcı olalım. Senetle telefon almak için ilk olarak hangi mağazaya gitmeniz gerektiğini minik bir araştırma yaptıktan sonra doğru karar vermelisiniz. Daha sonra bütçenize uygun şekilde her ay telefon için ne kadar vereceğinizi belirlemelisiniz. Bütçe ayarını yaptıktan sonra hangi özellikleri için hangi marka telefonu almanız gerektiğine karar vermelisiniz. Karar verdikten sonra mağazaya giderek beğendiğiniz telefonu peşinatsız senetle alacağınızı söylemeniz gerekiyor. Verilen formu doldurduktan sonra kefil istemeden (bazı firmalar istiyor) beğendiğiniz cep telefonu vade imkanıyla satın atabilirsiniz.
Hangi Mağazayı Tercih etmeliyim?
Telefon almak için tercih edeceğiniz mağaza oldukça önemli. Çünkü bazı firmalar cep telefonunu çok uygun fiyatla sattığı halde yüksek miktarda faiz ekleyerek cep telefonu iki katı fiyatına satıyor. Bu gibi hilelerin önlenmesi için tercih edeceğiniz mağazanın büyük öneme sahip olduğunu bilmelisiniz. Ev-kur bu konuda en düşük faiz oranıyla peşinatsız senetle cep telefonu satışı yapmakta. Ev-kurdan sonra media market, bimeks gibi firmalar da düşük oranda faiz ile satış yapmaktadır. Ancak Mutlu Evim gibi firmalar yüksek oranda faiz ile satış yapmaktadır. Bu gibi hususlar dikkate alınarak hareket etmekte fayda var.
  Görüldüğü gibi kredi kartlarına gelen taksit sınırlandırması firmaları harekete geçirdi ve firmalar kredi karttan daha yararlı bir uygulamayı tercih etme yoluna gitti. Bu durum alıcıların işine yaradığı için kredi kartı kullanılmaz hale geldi. Küçük bir telefonun yanı sıra beyaz eşyalar dahi peşinatsız senet imkanıyla alınır oldu. Evlenmeyi düşünenler, ev eşyalarını değiştirenler hep bu uygulamayı tercih ederek rahat bir nefes aldı. Uzun vade imkanı sunan mağazaların varlığı olduğu müddetçe ve yeni uygulama yapılmadığı takdirde uygulamanın uzun yıllar kullanılacağı düşünülüyor. Senet imkanının sunulması her alanda rahatlık sağladı, bu su götürmez bir gerçek..

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir