3 En İyi Akıllı Çocuk Saati

akıllı çoçuk saatleri tavsiye

Teknolojinin hız kesmeden ilerlemesi sayesinde güvenlik açısından yeni gelişmeler yaşanmıştır. Son dönemlerde Türkiye’de bir tren haline gelen akıllı çocuk saati ile ailelerin tüm korkuları sona erecektir. Çocuğundan her an haber almak isteyen anne – babalar için geliştirilen bu sistem sayesinde ebeveynler artık huzur bulacak.

Akıllı Çocuk Saatleri Neden Önemlidir?

Akıllı saat teknolojisi sayesinde çocuklarını anlık olarak takip edebilen anne – babalar rahat bir nefes almaya başladı. Aileler çocuklarının teknoloji cihazlarını kullanmamaları konusunda hassastırlar. Ancak okula veya kreşe giden, evde bakıcı ile kalan çocuklarından sürekli haber almak isteyen aileler akıllı çocuk saatleri kullanmayı tercih etmektedir.

Akıllı telefon ve akıllı saat uygulamasının birleştirilmesi ile ortaya çıkan akıllı çocuk saatleri, son günlerde hemen her aile tarafından kullanılan güvenlik önlemlerinden biridir. Akıllı saatler sayesinde çocuğun o an nerede olduğu takip edilebilmektedir. Ayrıca çocukla kimlerin iletişim kuracağına karar verilerek, belirlenen alanlar dışına çıkılması durumunda mesaj alınabilmektedir. Bir harita sistemi sunan teknoloji ile çocukların eve dönüşte hangi yolları kullandığı da görüntülenebilmektedir.

Aynı zamanda bir cep telefonu özelliğine sahip olan akıllı çocuk saatleri tavsiye edilen teknolojilerden biridir. Bu ürünü kullanabilmek için herhangi bir operatöre ait sim kart kullanılmalıdır. Bu sayede çocuğunuz ile ilgili tüm bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Akıllı çocuk saatleri sayesinde çocuğunuzla cep telefonu gibi iletişim kurabilirsiniz. Uygulama sizin yönetiminizde olduğu için sizin belirlemiş olduğunuz kişiler dışında hiç kimse ile görüşme yapılamaz. Bu sayede çocuklarınızı dış tehlikelere karşı korumuş olursunuz.

Sistemin en önemli özelliklerinden biri de, çocuklarınızın sağlığı ile ilgili rapor vermesidir. Gün içerisinde çocuğunuzun kaç adım attığı, ne kadar yol aldığı ve bununla beraber ne kadar kalori harcadığı görülmektedir.

Akıllı çocuk saati uygulamasının önemli bir özelliği de SOS uygulamasıdır. Acil durum araması da denilen bu uygulama sayesinde acil durumlarda belirlemiş olduğunuz 3 numara sırası ile aranır. Ayrıca bu numaralara çocuğun konumu SMS ile gönderilir. Çocuklarınız için devrim niteliği taşıyan bu uygulama için tercih edebileceğiniz 3 en iyi akıllı çocuk saati modelini sizler için araştırdık. Piyasada bulunan ve kapsamlı özellikleri ile kullanmanızı önerdiğimiz 3 akıllı saat modeli aşağıda anlatılmıştır.

1 ) Wiky Watch Akıllı Çocuk Saati

Wiky akıllı çocuk saati

Akıllı çocuk saati uygulamasında en çok tercih edilen ve en popüler olan ürün Wiky Watch akıllı çocuk saatleridir. Akıllı saat ve akıllı telefon özelliklerini bir araya getiren bu modeli herhangi bir operatörün Micro SIM kartı ile kullanabilirsiniz. Bu modelde sunulan Se Tracker özelliği sayesinde çocuğun o an nerede olduğu takip edilebiliyor. Bununla beraber, çocuğunuz sadece sizin belirlediğiniz sınırlar arasında hareket edebiliyor. Bu sınırlar dışına çıkıldığında ise anında size mesaj gönderiliyor.

Telefon özelliği de sunan Wiky Watch ile çift yönlü olarak konuşabilirsiniz. Cihaz 1,5 saat şarj edildikten sonra ortalama olarak 4 gün kullanılabilmektedir. Akıllı çocuk rehberi de bulunan sisteme 10 kişinin telefon numarası eklenebilmektedir. En iyi akıllı çocuk saati olarak değerlendirilen Wiky Watch ile çocuğunuzun güvenliğinden yüzde 100 emin olabilirsiniz. Bu markanın farklı modelleri mevcuttur. Ortalama fiyatı 500 – 800 TL arasında değişmektedir.

2 ) Alcatel Move Time Akıllı Çocuk Saati

Alcatel Move time akıllı çocuk saati öngörsel

Kolay kullanımı ve etkili uygulama desteği ile dikkat çeken Alcatel Move Time, en iyi akıllı çocuk saatisıralamamızda yer almayı hak ediyor. Son derece hafif olan ürün çocukların beğeneceği şekilde tasarlanmıştır. Su sıçramalarına karşı dayanıklı olduğu için uzun süre kullanıma uygundur.

Anne ve babaların güvenle kullanabileceği Alcatel Move Time akıllı çocuk saati, çocukların sürekli takip edilmesini sağlıyor. Bu saat ile artık gözünüz arkada kalmayacak. Çocuğunuz okula gittiğinde ya da dışarıya çıktığında endişelenmek istemiyorsanız, Alcatel Move Time akıllı çocuk saatini kullanmanızı öneriyoruz.

Çocuğunuzla her zaman iletişim kurabileceğiniz bu saat sayesinde çocuklarınızın nerede olduğu anlık olarak takip edebiliyorsunuz. Akıllı saate SIM kart takarak cihazı kullanmaya başlayabilirsiniz. SIM kartı taktından sonra telefonunuza Move Time uygulamasını indirerek saat ve telefonunuz arasındaki köprüyü kurmalısınız. Son derece kullanışlı olan ve büyük ilgi gören ürünün fiyatı 400 – 500 TL arasında değişiyor.

3 ) Puffy Watch Akıllı Çocuk Saati

Puffy Akıllı Çocuk Saati

En popüler akıllı çocuk saatlerinden biri olan Puffy Watch, 3 en iyi akıllı çocuk saati arasında yer alıyor. Dokunmatik ekran özelliği ile dikkat çeken ürünün kullanımı son derece kolaydır. Puffy Watch akıllı çocuk saatlerinde SOS acil durum özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde acil durumlarda çocuğunuz SOS tuşuna bastığı zaman hem size hem de belirlemiş olduğunuz kişilere mesaj ve konum bilgisi gönderilir. Bu sayede çocuğunuzu tehlikeli durumlardan koruyabiliyorsunuz.

Ürünün 15 rehber hafızası bulunmaktadır. Sizin belirleyeceğiniz bu 15 kişi dışında çocuğunuzun başka kişilerle iletişim kurması mümkün değildir. Puffy Watch ile artık endişelenmenize hiç gerek yok. Çocuğunuzu anlık olarak takip edebileceğiniz ve acil durumlarda müdahale etmenizi kolaylaştıran bu ürünün fiyatı 350 – 450 TL arasında değişmektedir. Hem ekonomik hem de kullanışlı olan Puffy Watch akıllı çocuk saatini denemenizi öneriyoruz.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir