En İyi Fiber Modem 2019

Gelişen teknoloji ile birlikte artış gösteren internet kullanımın ile birlikte tüm evlerde, iş yerlerinden modem olmazsa olmaz bir hal alarak kullanılmaya başlandı. İnterneti kullanabilmek amacı ile tercih edilen farklı birçok modem modeli bulunuyor.

En İyi Kablosuz Fiber Modem

Fiber internet kullanımı ile birlikte modem modeli ve markası da önem arz etmektedir. Özellikle eski model modemler çekim konusunda büyük sıkıntılar yaratmaktadır. Sizlerinde modeminde sorun varsa ve yahut çekim gücü iyi değilse bu sizin modem değiştirme vaktinizin geldiğinin göstergesidir. Bu yazımız yardımı ile kafanızda belli bir fikir oluşturma imkânı söz konusu olacaktır.

Öncelikle şunu diyebiliriz ki bir modem seçerken göz önünde bulundurulması gereken noktalar mevcuttur. Mesela eğer bağlantı konusunda sıkıntı yaşamamak iyi bir çekime sahip olsun istiyorsanız router modem modelleri sizin için ideal bir seçenek olabilir.

 

İnternette gerek oyun gerek film izleme yani pek çok işlevi gerçekleştiriyoruz. Bu işlemleri yaparken bağlantı sorunlarına karşı en iyi fiber modemi tercih etmelisiniz. Bağlantı, hız, bant genişliği, veri aktarım ve arayüz  gibi standartları unutmadan hızlı bir fiber model avantajlıdır.  Seçeceğiniz modem mutlaka 802.11ac protokol standını kullanmalıdır. Bu protokol ne anlama geliyor bilmiyorsanız şöyle açıklayabiliriz, genel olarak fiber internette hız seviyesi 1Gbps üzerinde olmaktadır. Özetle eski modemlerde bu seviye mevcut değildir.

Modem Almadan Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fiber modem seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. İşte bu dikkat etmeniz gereken noktalar;

 1. Mevcut altyapınızı unutmayın ve ona uygun bir modemler tercih ediniz. Bu konuda yani ADLS ve VDSL konusunda destekleyen modemlerin arasında kendi altyapınıza uygun seçin.
 2.   Arayüz ile kolay kurulum hususlarına dikkat edin ve buna göre seçimler oluşturun. Pek çok kişi modem aldığında en büyük derdi modemlerin kurulumu olmaktadır. Bundan dolayı istediğiniz markanın arayüzü konusunda kolay seçmeniz size fayda sağlayacaktır.
 3. Modemler de sinyal seviyesine dikkat etmelisiniz. Birçok marka aslında aynı seviyede sinyale sahiptir. Ama yinede satın almadan buna dikkat etmenizde fayda var.

Gelişmekte olan teknolojiye uyum sağlayarak yepyeni fiber modemler ortaya çıkmaktadır. Bu modemlerde hız ve diğer özelliklerine mutlaka dikkat etmeliyiz çünkü hızı ve özelilikleri yüksek seviyede olan modem internette vakit geçirmeyi, bağlanmayı kolaylaştıracaktır. 2019 senesi içerisinde yer alan tüm fiber modemlerin genel özelliklerinden birisi NAS adı verilen depolamadır.

2019 TAVSİYE EDİLEN MODEM LİSTESİ

 1. AVM FRİTZ BOX 3490

Bu modem Alman üretimi olup fiber modem konusunda oldukça iddialı ve dayanıklıdır. En önemli özelliği 1300 Mbit hız olanağının mevcut olmasıdır.

 • Mevcut hız, ADS/VDSL modem olup 1300Mbit ve 802.11ac sahiptir.
 • Bağlantı özelliği, 4 x GB Ethernet noktası ve 1 GB Ethernet WAN ile birlikte 2x usb 3,0 bağlantı noktası bulunmaktadır.
 • Avantajları, NAS benzeri yönetim ve gelişmiş bir bağlantı noktası mevcut bulunmaktadır.
 1. TP-LİNK ARCHER D9 ADSL MODEM ROUTER

Uzun bir bağlantı çekim gücüne sahiptir. Ülkemizde en çok tercih edilen bu modem kullanıcı dostu olmasının yanı sıra kolay kullanıma sahip olan başarılı bir modem türüdür.

 • Hız, 1300 Mbit ve 802.11ac olmaktadır.
 • Bağlantı, 4 x GB Ethernet bağlantı noktasına sahiptir. 1 x GB Ethernet WAN noktası, 1x USB 3,0 bağlantı ve son olarak DD – WRT compatible
 • Avantajları, ADSL modem ve uzun çekim alanı var.
 • Dezavantajı, Ethernet bağlantı Led ışığı yanmaz.
 1. TRENDNET TEW 818DRU

-Hız, 867 Mbit ve 802.11ac, 300 Mbit 802.11n özelliğindedir.

– Bağlantı, 4x GB Ethernet bağlantı noktasına sahip, 1 x GB Ethernet WAN noktası ile 1 x USB 3,0 bağlantısı ile DD-WRT uyumludur.

– Avantajları, yüksek kullanım performansı ve kolay kurulum imkânı sunar.

– Dezavantajları, duvara monte özelliği yok.

4.    NETGEAR NİGHTHAWK X4 R7500

Üretilen en güçlü modemlerden birisidir. Asus RT-AC87U modemi gibi 4 çeşidi bulunur. Harika bir hıza sahip olup 1733 Mbit hız sunmaktadır.

-Hız, 1733 Mbit ve 802.11ac ile 600 Mbit 802.11n olmaktadır.

-4 x GB Ethernet noktası, 1 x GB Ethernet WAN bağlantı noktasına sahiptir. 2 x USB 3,0 noktası ve 1 x SATA bağlantısına sahiptir.

-Avantajları, 802.11ac desteğine sahiptir.

5.AİRTİES AİR 5760

Oldukça popüler bir hale gelen Türk malı modem, özellikle ülkemizde sıkça tercih ediyor. Yerli tasarıma sahip olan bir modemdir.

-Hız, 1300 Mbps, 802.11ac gibi kablosuz erişim noktasına sahip bir modeldir. Firewall 4 10/100 ve 1000 Mbps Ethernet portu bulunur.1 GB WAN portu ile 2 USB portu bir kutu içerinde bulunmaktadır.

-Avantajları, gelişmiş bir bağlantı noktasına sahip olup Türkiye’nin bağlantısına en uygun olarak tasarlanan bir modemdir. Bunun yanı sıra uygun bir fiyata sahip olarak bütçe konusunda da kolaylık sunmaktadır.

Sizlerd en uygun en kullanışlı fiber modeli arıyorsanız yukarıdaki modem markaları oldukça kullanışlı olup en çok tercih edilenlerdir.

Önerilen Diğer Yazılarımız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir